Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2011, 12:29   #1
Marfor
 
Marfor's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 85
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Marfor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 50 min 15 s
Domyślnie Nie chce jechać...

Witajcie . Wielka prośba o pomoc, wskazówki , mądre rady...

Wczoraj jechałem sobie jak co dnia. Zajechałem na obiadek. Wychodzę z knajpki odpalam , a tu nic, to znaczy nie do końca. Zaraz po przekręceniu kluczyka zaświeciły się kontrolki, tripmaster na około sekundę, a potem cisza. Zero kręcenia. Popróbowałem za chwilę znowu i nic. Po jakiejś minucie to samo. Słychać dodatkowo jakby jakiś wiatraczek chodził przez parę sekund i się wyłączał. Trakie trtttt.. Wymontowałem aku i zabrałem do domu na sprawdzenie. Okazało się że z nim wszystko ok.

Po doprowadzeniu moto do garażu wziąłem się za odkręcenie osłonki i przyjrzenie się kabelkom. Rok temu na wyjeżdzie miałem problem z wtyczką tą od rozrusznika ( 4 konektorki) Wtedy rozwaliłem wtyczkę po była z lekka nadpalona a styki zaśniedziałe o czyściłem i od tamtego momentu nic nie robiłem. Okazało się teraz że styki nie są w najlepszym stanie, zaśniedziałe, a na jednym kabelku izolacja z taśmy izolacyjnej ponadtapiana. Tak jakby się grzał. Oczyściłem to wszystko i miałem nadzieję że będzie ok, ale niestety. Efekt jest taki że jak przekręcam kluczyk i moto jest na światłach to na moment zapalają się światełka kontrolek i tripmaster i gasną i cisza. Jak przekręcam z wyłączonym światłami to pali się tripmaster , kontrolki. Jak włączę światła mijania to wszystko gaśnie. Tak samo się dzieje jak próbuję włączyć rozrusznik , stop.

Sprawdziłem styki do regulatora i wyglądają dobrze.

Pytanie czy regler mógł paść czy coś innego?
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 12:48   #2
krzeszu
 
krzeszu's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Poznań
Posty: 383
Motocykl: RD07a
Przebieg: 80000
krzeszu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 1 godz 39 min 41 s
Domyślnie

koleżko - miałem dokładnie identyczne objawy w sobotę. Jak odpalisz na pych, to przy włączniu nawet migacza wszystko zgaśnie. Obroty max 1200 (powyżej gasnie). Wczoraj mechanior pomierzył prądy i stwierdził jednoznacznie - regler. Mój juz się buduje u RAFWRO
krzeszu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 13:27   #3
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

To trrrr sugeruje że jest za mało prądu w aku. Odpal na pych, na kable czy jak tam lubisz i sprawdź napięcie na klemach. To że na postoju masz 12,X V w aku nie oznacza że pod obciążeniem będziesz miał choćby 10
Aha i sprawdz poziom elektrolitu, może Ci odparował (np przez uwalony regler, albo tak po prostu) i jeśli płyty są odsłonięte to dolej wody demineralizowanej.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 13:44   #4
Marfor
 
Marfor's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 85
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Marfor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 50 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał newrom Zobacz post
To trrrr sugeruje że jest za mało prądu w aku. Odpal na pych, na kable czy jak tam lubisz i sprawdź napięcie na klemach. To że na postoju masz 12,X V w aku nie oznacza że pod obciążeniem będziesz miał choćby 10
Aha i sprawdz poziom elektrolitu, może Ci odparował (np przez uwalony regler, albo tak po prostu) i jeśli płyty są odsłonięte to dolej wody demineralizowanej.
Dzięki
Postaram się odpalić i zobaczę. Co do aku to jest bezobsługowy. Żelowy jakiś ? Nie kumam trochę. Skoro pokazuje mi po wyjęciu że ma 12,6 to wydaje mi się że powinno być z nim wszystko ok.

Czyli jeżeli odpalę i będzie mi na klemach pokazywać dużo niższe napięcie to znaczyć to może że akumulator jest zje...y ?
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 13:47   #5
Marfor
 
Marfor's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 85
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Marfor jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 2 godz 50 min 15 s
Domyślnie

Cholerka to znaczy koszty.

Dzięki za tę smutną prawdę.

Cytat:
Napisał krzeszu Zobacz post
koleżko - miałem dokładnie identyczne objawy w sobotę. Jak odpalisz na pych, to przy włączniu nawet migacza wszystko zgaśnie. Obroty max 1200 (powyżej gasnie). Wczoraj mechanior pomierzył prądy i stwierdził jednoznacznie - regler. Mój juz się buduje u RAFWRO
Marfor jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 14:00   #6
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Zacznij otwierasz to bezobsługowe aku i patrzysz czy w celach masz ciecz (ignorujesz napisy 'nie otwierać' - to przy bezobsługowym, bo przy żelowym to nie wiem). Robiłem to 2 dni temu i nic nie wybuchło, znaczy da się ;> Jeśli jest to w czasie odpalania mierzysz napięcie na klemach - spadnie, ale pytanie o ile. Jeśli odpalisz i na klemach będziesz miał dużo niższe / dużo wyższe to znaczy ze najprawdopodobniej zwalony jest regler (sprawdzałeś połączenie do regulatora ? Może się sfajczyło jak u wszystkich?).
Aha, akumulator to skutek, nie przyczyna. Przyczyną są upały, bezobsługowość, spalony regulator.
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 15:40   #7
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 59 min 42 s
Domyślnie

zacznij od tego : sprawdź na innym ku ,albo naładuj dobrze swój
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 15:42   #8
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 52 min 43 s
Domyślnie

Podobne objawy miałem (łącznie z trrrrrr ) kiedy skończył się akumulator.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 16:05   #9
Antek


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Poznań
Posty: 266
Motocykl: Trampek PD 06
Antek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 18 godz 17 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marfor Zobacz post
Skoro pokazuje mi po wyjęciu że ma 12,6 to wydaje mi się że powinno być z nim wszystko ok.
Źle Ci się wydaje
__________________
Kliknij. Ciebie to nie kosztuje, a głód boli.
http://www.pajacyk.pl/index.php

--

"My, którzy mamy tak wiele przestrzeni
i tak mało czasu, stajemy się nomadami."
Annie Lebrun
Antek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2011, 16:08   #10
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,082
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 2 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Masz na 99% problem z przekaźnikiem rozrusznika - wypalone wtyki wewnątrz !!! zacznij od niego....pasuje każdy od Hondy, koszt zakupu ok 50zł/używka allegro.
Aku powinno żyć, regler nie powinien się uszkodzić....
daj znać w temacie
Powodzenia
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Maroko - gdzie warto jechać electro Przygotowania do wyjazdów 1 09.04.2013 10:01
Nie chce jechać Koń Silnik, sprzęgło, skrzynia 11 05.08.2012 00:37
Pilne, silnik dusi a jechac cza :) Olek Silnik, sprzęgło, skrzynia 17 25.09.2011 21:13
Rumunia - Karpaty, Bukowina gdzie jechać? DrSpławik Przygotowania do wyjazdów 85 16.11.2009 19:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.