Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Kaski

Kaski kaski, gogle, itp.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.01.2024, 14:14   #11
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Korbol miał tego Nexxa i po 2 sezonach środek wyglądał tragicznie. Bardzo kiepskie materiały ale może to już poprawione.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2024, 14:37   #12
gonz
 
gonz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: DSR
Posty: 45
Motocykl: nie mam AT jeszcze
gonz jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 19 godz 38 min 50 s
Domyślnie

Ostatnio szukałem kasku i zamówiłem do przymiarki Nexx X.Wed 2, Airoh Commander oraz Scorpion ADF 900 Air. Wszystkie w rozmiarze M. Waga Scorpiona to 1596 g. Nexx waży 1729 g, a Airoh 1470 g. Tak na szybko - Nexx jest odczuwalnie najcięższy i z tego względu go skreśliłem. Scorpion uwierał mnie w skroń, ale zrobił na mnie dobre wrażenie. Został Airoh, który jest najwygodniejszy ... ale to już kwestia bardzo indywidualna. Spełnia też najnowsze normy. Został Airoh, który jest najwygodniejszy ... ale to już kwestia bardzo indywidualna

Ostatecznie został Airoh, który jest najwygodniejszy ... ale to już kwestia bardzo indywidualna

Ostatnio edytowane przez gonz : 06.01.2024 o 18:47
gonz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2024, 16:38   #13
zaczekaj
Asia
 
zaczekaj's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2012
Miasto: Złotoryja/ Wrocław
Posty: 2,241
Motocykl: XL750, CRF300RALLY
Galeria: Zdjęcia
zaczekaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 5 dni 6 godz 30 min 32 s
Domyślnie

Ja byłam z nexxa zadowolona ale blenda była kiepska i kask dość ciężki. Szybko się też rozbił w środku wiec mimo ze kask był ok to musiałam zmienić na nowy i padło na commandera.

Ogólnie jestem zadowolona ale jest problem z miejscem na głośniki od intercomu, ori miejsce moim zdaniem wypada w złym miejscu co uszy przez co słabo słychać z głośników. Poza tym to blenda jest bardzo spoko, jest wygodny i w miarę cichy.

Swojego commandera właśnie wysłałam na reklamacje bo na lakierze koło szyby wyszło mi jakieś pęknięcie(nie wiem czy to powierzchowne cze nie więc niech sprawdzą) a kask mi nie upadł ani nie glebiłam w nim. Zobaczę jak do tego podejdą.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zaczekaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.01.2024, 19:27   #14
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Nie dlatego, że mam na zbyciu Scorpiona ADX ale, że jeździłem w kilku różnych kaskach to muszę stwierdzić, iż Scorpion jest b. dobrze wykonany i mega wygodny. Ma tylko w kilku swoich modelach pewien problem z rozmiarówką bo gdzieś na poziomie M/L/XL "gubi/pochłania" jeden rozmiar i tak np. ADX-1 w rozmiarze M ma 57/58 po czym w L jest 58/59 zamiast 59/60 skutkiem czego na mnie dobra była XXL, która w tym modelu ma akurat 62/63 a nie jak większość konkurencji 63/64 - uwaga ! Louis często podaje błędnie w tabelach rozmiarów i upiera się, że ADX-1 i kilka podobnych modeli Scorpiona ma w xxl 63/64 zaś FC-Moto podawało prawidłowe rozmiary. Wszystkie inne kaski miałem w rozmiarze XL więc można przyjąć, że Scorpion nieco rozmiarówkę zaniża choć oczywiście każda "bańka" ma swoje indywidualne upodobania.
Ps.
Gonz, nie wiem jak jest w ADF900 ale może właśnie ten bałagan w rozmiarach przełożył się na to uciskanie w skroniach - adx1 trzymając w skroniach idealnie jest lekko "luźny" na policzkach ale nie na tyle aby to powodowało uczucie "nietrzymania" czy też jakikolwiek inny dyskomfort.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 09:15   #15
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 1 godz 6 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Potwierdzam. Gogle w commanderze pasują bez problemu i to różnej maści. Należy jednak zwrócić uwagę na mocowania szyby. Tam są metalowe śruby na plasticzanej podkładce. W czasie użytkowania lubi się to luzować i ostatnio mi jedna wypadła. 200 km wracałem na jednym mocowaniu a drugie podkleiłem power tape. Kosztuje to grosze ale może warto dać tam kapkę loctite coby nie wypadło.
Hornet miał cenę z doopy (choć widzę że potaniały mocno) i nie odpowiada ona jakości jaką za tą kasę dostajemy. To samo dotyczy Arai.
A który to Arai tak poleciąl z jakością?
Z moich obserwacji wynika że właśnie Arai trzyma jakość, w przeciwieństwie do innych markowych producentów.

O commanderze od Airocha również sporo dobrego słyszę, jedynie sporo reklamacji z różnych względów się zdarza, co potwierdza się również w tym wątku jak widzę. Reklamacje są skuteczne, patrząc na doświadczenie z mojego grona.
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 09:51   #16
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Nie chodziło mi o to że poleciał z jakością tylko że stosunek jakość/cena jest niezbyt sensowny. Shoei miałem, Arai testowałem no i na wówczas Shoei kosztował kole 2500 pln, Arai X-tour bodaj 3500 pln i teraz odnosząc to do takiego Commandera za 1,2-1,3 kpln to jest po prostu absurd.

Każdy z tych kasków ma wady i zalety ale jak za Shoei muszę położyć 2 razy tyle co za Commandera a za Arai 3 razy tyle to ocieramy się o granicę absurdu. Ani Arai ani Shoei nie są wykonane z takich materiałów żebym za nie aż tak przepłacał. To moja subiektywna ocena.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 10:27   #17
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 55 min 3 s
Domyślnie

Cenę Araia i Shoeia w, jeszcze jakichśtam granicach, jestem w stanie usprawiedliwić, powiedzmy, pochodzeniem. Japonia, wiadomo, daleko więc dystrybucja może musi podnieść cenę kasku marki premium, którego zresztą nie kupuje się co roku czy co dwa nawet lata. Czego nie rozumiem to cen kasków Schuberta. Możliwe, że powód ten sam - chcemy zrobić z marki markę premium to rzućmy cenę z kosmosu, oprócz dobrej jakości materiałów.
Jak dla mnie Shoei czy Arai vs. Airoh to nie jest zdecydowanie ta sama półka - patrząc wyłącznie na jakość materiałów. Być może w jakimś stopniu nie jestem obiektywny bo jeżdżę wyłącznie w Shoei'ach, ale nie z wyboru a z konieczności.
Tak czy inaczej konkluzja jest jedna jak dla mnie: mierzyć, kupować, jeździć.
Żebyśmy tylko takie problemy mieli.
Najlepszego.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 11:17   #18
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 18 min 45 s
Domyślnie

Mam akurat wspomnianego tu Nishua Carbon. Mi pasuje niska waga i dość dobra jakość wykonania, choć do starego Shoeia to mu sporo brakuje. Ale kosztował połowę tego co shoei.
Ile kasków tyle opinii i teorii. Nie zawsze cena idzie w parze z jakością i wygodą. Wiem, że to może kłopotliwe, ale najlepiej chyba pojechać do kilku sklepów i poprzymierzać na spokojnie kilka modeli.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 15:33   #19
Dredd

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 300
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dredd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 11 godz 48 min 50 s
Domyślnie

Radziłbym niestety zacząć od mierzenia kasków - nieraz kupujemy nie to, co sobie wymarzyliśmy (bo akurat ten kask uwiera), lecz to, co dobrze leży na głowie.

Spójrz także na masę - o ironio - niektóre kaski carbon są cięższe od np. Airoha Commandera. 200 gramów to już odczuwalna różnica.
Kolejna rzecz to preferencje co do używania - teren (tu istotna jest wentylacja) czy szosa.

Z wymienionych przez Ciebie marek:
- Airoh Commander ma wysuniętą do przodu szczękę, co daje dobrą wentylację na twarz. Przy temperaturach poniżej 10 stopni przy spokojnej jeździe muszę zakładać podbródek, bo za zimno. Wielki plus: ogromne pole widzenia! Brakuje mu bardzo niewiele do jeta pod tym kątem. Wady: problemów z wyściółką nie miałem, ale urwał mi się zaczep blokujący wizjer przy pełnym zamknięciu szyby (czekam czy naprawią w ramach gwarancji),
- Nishua carbon - zupełnie odwrotnie: szczęka blisko, słaba wentylacja i mizerne pole widzenia. Mając ten kask w rękach odniosłem wrażenie, że trochę tchnie tandetą.
Dredd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.01.2024, 16:01   #20
qbaRD07


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Szczecin
Posty: 695
Motocykl: Tenere 700
qbaRD07 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 1 godz 6 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Nie chodziło mi o to że poleciał z jakością tylko że stosunek jakość/cena jest niezbyt sensowny. Shoei miałem, Arai testowałem no i na wówczas Shoei kosztował kole 2500 pln, Arai X-tour bodaj 3500 pln i teraz odnosząc to do takiego Commandera za 1,2-1,3 kpln to jest po prostu absurd.

Każdy z tych kasków ma wady i zalety ale jak za Shoei muszę położyć 2 razy tyle co za Commandera a za Arai 3 razy tyle to ocieramy się o granicę absurdu. Ani Arai ani Shoei nie są wykonane z takich materiałów żebym za nie aż tak przepłacał. To moja subiektywna ocena.
Dzięki za odpowiedź, zgadzam się w 100%
qbaRD07 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opinie o kasku Kondu Kaski 19 04.02.2018 18:39
słuchawki BT do kasku dabal Kaski 1 13.10.2017 15:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.