Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.09.2023, 18:22   #2141
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nowa Santa Cruz SL https://www.youtube.com/watch?v=1OanpanAZpY&t=106s Zdaniem niektórych co się znają Heckler MX 2021 jest jednym z lepszych e-bajków w konfiguracji enduro. Mi się podoba, ale za stary już jestem i potrzebuję dużo WH .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2023, 20:02   #2142
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Rower. To jest świat.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2023, 20:19   #2143
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Dryndą po krzaczorach

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
do moich Kolegów Kristocha i Lepiego - widzę, że znowu trzeba pojechać w Wałbrzyskie na maliny tzn na rower

ta - piwo bezalko to się zgadza. robi mi znacznie lepiej niż alkoholowe na rowerze i nie tylko. narazie to muszę w końcu wyjechać dla oddmiany nie dokądś a na rower...

Masz na myśli to najzajebistsze uczucie gdy nic nie musisz i wszystko możesz?
I gdy możesz wszystko, to zbierasz maliny, gapisz się na horyzont i spowalniasz kilometry? I chemia jest?

Tak zapamiętałem Wałbrzyskie:
https://youtu.be/SOXGGeiD4Wg?si=pqFTELFYdPV3fqOl

Tak. Trzeba. Ba. Koniecznie trzeba, póki jesień trwa. 😉
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.09.2023, 23:20   #2144
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 416
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 25 s
Domyślnie

Koledzy czytam wątek od samego początku, śledzę każdy wpis i dupa swędzi od siedzenia przed kompem a nie na siodełku. Dawno nie jeździłem bo poprzednie lata wyjazdy to tylko na moto a rowery stały odłogiem. W ostatnim czasie trochę zmienił się rozkład sił w życiu i czasu bardzo mało na wyjazdy motocyklowe więc wróciłem na rower żeby chociaż trochę pojeździć po terenie. Na razie ujeżdżam trekkinga Stevens X6 lite i mega mi się nim jeździ. Asfalty lekko, wszystkie leśne ścieżki w płaskiej okolicy Poznania bez problemu. Terenowa dusza pcha się jednak mocno i katuję go już mocno czasem po korzeniach i kamieniach niby idzie ale jednak łapy i koła dostają mocno.

Nie mam tu pytań co kupić do lasu bo decyzja już podjęta i biorę Torpado storm X7 ale bardziej zastanawiam się tak oglądając Wasze wyjazdy jak to idzie po tych pagórkach. Widzę, że ciśniecie wszyscy na wspomagaczach elektrycznych a ja kondycji wybitnej nie mam i dumam sobie czy da się w pchać w takie ścieżki jak np. w ostatnim filmiku Kristocha. Nigdy nie jeździłem w takim terenie a kusi bardzo żeby wpakować rower w pociąg i kilka dni pojeździć po pagórkach
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 06:26   #2145
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Wszystko się da jak lubisz i sprawia to przyjemność. Ale jak mam pod każde większe wzniesienie w górach pchać to mi się przestaje chcieć. Jeżdżę analogiem nie koniecznie po płaskim kiedy w górach się nie da ze względu na warunki i też jest fajnie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 07:31   #2146
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

kristoch - no to był fajny dzień. niestety planowaliśmy jesiennie, wiosenne włochy na którymś postojowym trawersie i nie wyszło nam niewiele rowerowo w tym sezonie wyszło. może jeszcze kiedyś.
tymczasem pora na te maliny.


@dżony - jak nie masz wybitnej kondycji jak sam piszesz to zderzenie się z górami na rowerze i jeszcze w terenie będzie tak jak piszę - zderzeniem.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 07:34   #2147
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Ja po tych samych okolicach jeszcze 10 lat temu jeździłem analogiem więc się da. Widzę tylko 2 różnice mtb vs emtb:
- wtedy byłem o 10 lat młodszy i 10 kg lżejszy.
- wtedy byłem dumny z siebie jak przez cały dzień zrobiłem 20-30 km i 700m w górę, a dziś w letnie popołudnie zdarza mi się zrobić 50-70 km i 1500m. Zmęczenie podobne.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 08:17   #2148
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dżony Zobacz post
Widzę, że ciśniecie wszyscy na wspomagaczach elektrycznych a ja kondycji wybitnej nie mam i dumam sobie czy da się w pchać w takie ścieżki jak np. w ostatnim filmiku Kristocha.

Nie wszyscy na wspomagaczach. Analogiem da się wszędzie, ale nie koniecznie wjechać. Z racji tego że szwendam się po górach to samo zaciągniecie roweru pod ostry podjazd nie robi mi problemu, bo traktuję to jako element mieszany wjechać czy wejść jeden pies. Jazda i tak będzie oddana wraz z przemieszczaniem się. Jak miałem okazje pojeździć fulem eMTB to wiadomo, że jest w tym więcej frajdy dla kierownika.

Wczoraj pierwszy raz na pump-tracku. Jak to w Polsce najpierw coś robisz, a później czytasz instrukcje i tak po pierwszych jazdach zauważyłem ze tutaj się prawie w ogóle nie pedałuje. Po powrocie do domu czytam:

Cytat:
specjalnie przygotowany niewielki tor łączący jazdę jednośladem (zwykle rowerem) i wszechstronny trening. Zbudowany jest on z szybkich zakrętów i muld[2]. Wyrabia on u użytkowników refleks, zmysł równowagi oraz kondycję. Tor ma kształt zamkniętej pętli z delikatnymi muldami, które powodują, że jazda na rowerze nie wymaga pedałowania. Nazwa pump track wiąże się z ruchem podczas pompowania (pumping motion), kiedy poruszając się na torze sylwetka cyklisty wykonuje ruch „góra–dół
Po 10 minutach jazdy zaczynam czuć mięśnie których normalnie na rowerze się nie używa. Pot z czoła leci. Koorwa ale to było dobre!

__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 13:37   #2149
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Masz na myśli to najzajebistsze uczucie gdy nic nie musisz i wszystko możesz?
I gdy możesz wszystko, to zbierasz maliny, gapisz się na horyzont i spowalniasz kilometry? I chemia jest?

Tak zapamiętałem Wałbrzyskie:
https://youtu.be/SOXGGeiD4Wg?si=pqFTELFYdPV3fqOl

Tak. Trzeba. Ba. Koniecznie trzeba, póki jesień trwa. 😉

Wchodzę w to ale też nie piję, bo mi nogi z waty robią
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.09.2023, 14:08   #2150
Ropuch
 
Ropuch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Piotrków Trybunalski
Posty: 1,085
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 80800
Galeria: Zdjęcia
Ropuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 godz 4 min 5 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Wszystko się da jak lubisz i sprawia to przyjemność. Ale jak mam pod każde większe wzniesienie w górach pchać to mi się przestaje chcieć. Jeżdżę analogiem nie koniecznie po płaskim kiedy w górach się nie da ze względu na warunki i też jest fajnie.
Potwierdzam opinię Adama i jeśli tylko masz jakieś wątpliwości co do E-mtb to ja Ci je właśnie rozwiewam - WARTO !!!!

W górach bajka, wygoda, komfort i uśmiech na twarzy choć i potu nie brakuje, popierdalam tym również po lasach, łąkach i okolicznych polach - nie wiedziałem, że mieszkam w tak fajnej okolicy..... potrafimy z żoną wyskoczyć paryjami w niedzielne popołudnie na lody do Spały (a to 100km w obie strony)

Zakup roweru z baterią był MEGA pomysłem i nie żałuję na niego ani jednej złotówki
Ropuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.