Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Yamaha

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.01.2021, 19:33   #291
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał miotacztruskawek Zobacz post
No u mnie 40Kkm, ale wisi w powietrzu, bo się połamałem
Z awarii... Połamałem czujnik bocznej stopki... Mam do wymiany linkę sprzęgła...Robiłem łożyska główki ramy... I trochę zabawy z plastikami, ale dało się pospawać
Zdrowiej zdrowiej, oby do wiosny.

Tak, czujnik stopki jest podatny na kamienie, ja urwałem ale potem zrobiłem gmol i teraz krawężniki mu nie straszne.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 10:12   #292
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Hej. Piszę tutaj, ale jeśli jest jakieś miejsce bardziej dedykowane ew problemom z T7 to może mod przesunie.

Zostałem poproszony przez kolegę z Francji, z którym bardzo blisko współpracuję o wrzucenie info, sprawdzenie u siebie ewentualnie tych miejsc.
Yamaha FR przyjechała do nich, zdemontowała kiwaczkę i armotyzator i twierdzą /!/, że to normalne.
Dochodzi do przesuwania tulei wewnętrznej łożyska i kontaktu powierzchni niełożyskowanych. Widać wyraźnie wyrżnięty rów w widełkach dolnego mocowania amortyzatora. Moto ma 10tys przebiegu i jest użytkowane wyłącznie na płaskich jak stół drogach.
IMVHO jest to błąd konstrukcyjny gdzie tuleja jest pływająca w łożysku i ma możliwość ustawienia się tak jak się jej podoba. Tu dodatkowo widać konkretne przekoszenie całego układu bo tylko jedna strona jest pojechana.
Wg mej wiedzy ten element ma normalnie albo łożysko samonastawne zablokowane pierścieniami osadczymy w uchu kiwaczki, właśnie aby wyrównać ewentualne nieosiowości, dodatkowo kołnierze wchodzące w łożysko odsuwają widły amortyzatora od kiwaczki tak aby nie mogło tam dojść do kontaktu.
Jak to możliwe tutaj? Pomyłka? Niedbalstwo? Co będzie w maszynie która jeździ 50/50

Dodatkowo śruba mocowania wydaje się za krótka i opiera się częściowo w połowie otworu. Kiedyś wyrzeźbi tam próg - jeśli całość nie będzie trzymać się na tulei.

Mam tam dwóch kolesi i obydwaj mają T7 - obydwaj dodatkowo zwrócili uwagę na minimalną ilość smaru w łożyskach wahacza i kiwaczki - przesmarowywali to teraz zimą.

Jakieś opinie?

zdrowia
M
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg PHOTO-2021-02-01-08-21-17 (1).jpg (52.5 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PHOTO-2021-02-01-08-21-17.jpg (61.8 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PHOTO-2021-02-01-08-27-04.jpg (40.7 KB, 19 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PHOTO-2021-02-01-08-59-48.jpg (51.5 KB, 18 wyświetleń)
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 10:21   #293
Jarek_MTB
 
Jarek_MTB's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2013
Miasto: Łódź
Posty: 355
Motocykl: YAMAHA TENERE 700
Jarek_MTB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 23 godz 2 min 17 s
Domyślnie

Widziałem na fb post z wydłużeniem śruby, jest to ewidentny błąd konstrukcyjny, natomiast o problemie z tuleją kwaczki pierwsze słyszę. Niestety moto moje zimuje ma ok 3,5k nalotu i nie było serwisu łożysk w gestii ich smarowania jeszcze, co zamierzam wykonać wiosną. Oczywiście sprawdzę temat kwaczki, jeśli dochodzi do sytuacji przenoszenia układu to jak najbardziej jest to błąd konstrukcyjny i wadę yamaha musi usunąć ale wcześniej się do tego przyznać.

Śrubę zamierzam dorobić na właściwą długość.
Jarek_MTB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 10:32   #294
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Chłopaki śrubę już ogarnęli jak widzisz ale a tą tuleją to jest kupafest.
Ja rozumiem, że to drga i się trzęsie i nawet MINIMALNE odsunięcie nie w osi będzie powodowało przesuwanie się tulei w łożysku i rżnięcie widełek/kiwaczki. Na dziecięcą logikę tłumaczenie Yamahy FR jest centralnie z dupy bo powierzchnie niełożyskowane nie mogą mieć ze sobą styku. Amen.
Wystarczy, że ucho ramy gdzie mocowana jest kiwaczka było spawane ze zrobionymi na gotowo otworami. A BYŁO. minimalny skurcz i już jest gotowy problem.
W mojej branży takie otwory roztacza się po spawaniu aby zachować współosiowość otworów co jest NIEMOŻLIWE przy zaangażowanych pracach spawalniczych. No ale... mamy tanio.

Sama konstrukcja tego dolnego łożyska wydaje mi się bardzo mocno nieprzemyślana.
Zważywszy na to, że tuleja jest wewnętrzną bieżnią będzie teraz problem z sensownym przerobieniem tego na łożysko wahliwe lub choćby dorobienie kołnierzy centrujących.

CTomch coś tam dłubie w zawiasie swojej więc może podejrzy ale on ma nowe zupełnie moto.

Ot.. .wrzuciłem tak dla rozmowy w sumie ale może to jest problem który również /oby nie/ zaobserwujecie u siebie.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 11:11   #295
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

@Miotacz, Ty się bawisz mechaniką zawiasów i masz największy nalot - zauważyłeś to u Siebie?
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 11:21   #296
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

ALE
Ta domniemana tuleja ma się bracie opierać o co?

Trzebaby zdemontować wewnętrzną bieżnię, dać do frezera, żeby narezał w środku dwa rowki na segery lub pierścienie osadcze i zmienić to łożysko na wahliwe.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 12:22   #297
Pavulon


Zarejestrowany: Aug 2019
Miasto: Łdz
Posty: 8
Motocykl: XTZ690
Pavulon jest na dystyngowanej drodze
Online: 20 godz 5 min 16 s
Domyślnie

Kiwaczkę obejrzę na dniach. Z ewidentnych mankamentów to kwestia jakości stali w T7. Wchodzi rdzawy nalot na spodnia część zbiornika paliwa oraz na elementy ramy mające kontakt z kanapą.
Pavulon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 13:18   #298
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 507
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 25 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pavulon Zobacz post
Kiwaczkę obejrzę na dniach. Z ewidentnych mankamentów to kwestia jakości stali w T7. Wchodzi rdzawy nalot na spodnia część zbiornika paliwa oraz na elementy ramy mające kontakt z kanapą.
To samo co w MT-07. Świeże motocykle ruda bierze.
jabolos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 18:01   #299
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Jesienią zdemontowałem kiwaczkę, amor w celu nasmarowania łożysk, smar był wszędzie ale na jednym łożysku faktycznie było jak na lekarstwo, nasmarowałem, złożyłem.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.02.2021, 18:56   #300
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
To samo co w MT-07. Świeże motocykle ruda bierze.
Oczywiście że ruda wpierdala wszystko jak się tego odpowiednio nie zabezpieczy. Pozostaje tylko kwestia jak się dane motocykle eksploatuje i czy zwraca się uwagę na wrażliwe elementy, takie, występują wszędzie. Twój komentarz jest niezbyt merytoryczny, oceniam go raczej jako tzw. krytykanctwo, czyli bezproduktywną wypowiedź mającą na celu wskazanie wady bez własnej opinii i refleksji.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.