Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.03.2021, 09:17   #21
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 17 godz 11 min 14 s
Domyślnie

jabolos, chyba nie widziałeś z jakich kawałków skręcają motki. Ja widziałem i omijam szerokim łukiem.
muszel72 jest offline  
Stary 14.03.2021, 10:12   #22
honda_honda

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2013
Posty: 501
Motocykl: nie mam AT jeszcze
honda_honda jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 22 godz 25 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Artek Zobacz post
Kolego zajrzyj jeszcze raz do tego ogłoszenia:
http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=39344
DCT '17 rok 43.900 zł niecałe 28 000 km
Obserwuję takie wątki o zakupie moto i wniosek jest jeden : ludzie ciągną do ulepów jak ćma do ognia. Nie wiem , nie rozumiem tego dlaczego nie bierze się pewnego sprzętu od kolegi z forum tylko szuka się perełki która potem okazuje się złomem
honda_honda jest online  
Stary 14.03.2021, 12:51   #23
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Moim zdaniem kluczem jest to ze wciaz jestesmy spoleczenstwem na dorobku. Glowe daje ze wiekszosc kupujacych wolalaby pojsc do salonu i kupic nowe moto czy fure. Pewna, niebita, z gwarancja. Ale jest jak jest, a budzet nie jest z gumy. I tu otwiera sie rynek super okazji zza granicy. Kiedys juz dyskutowalismy o tym na forum w kwestii uzywanych samochodow.
GregoryS jest offline  
Stary 14.03.2021, 14:53   #24
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Nie ma okazji z zagranicy- zwłaszcza jeśli dotyczy to prawie nowych lub kilkuletnich motocykli takich jak Africa Twin, na które jest popyt i są poszukiwane na rynku. Na zlecenie jednego z forumowiczów szukałem kiedyś crf1000 w Austrii i nie było ani jednej sztuki tańszej od polskich ogłoszeń. Mówię oczywiście o sprawnych w 100% motocyklach, kupowanych prywatnie, od właścicieli. Tani złom można znaleźć, ale żeby jeszcze go naprawić i na tym zarobić, to już musi być mega złom, a nie tylko motorek po parkingowej przewrotce.
Ciągle jeszcze lubimy być oszukiwani i wierzymy w cuda i okazje
Marcin-BB jest offline  
Stary 14.03.2021, 17:07   #25
nocny
 
nocny's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Ruda Śląska
Posty: 180
Motocykl: CRF 1100
nocny jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 6 min 0
Domyślnie

Jest dokładnie tak jak pisze MarcinBB. Jestem akurat na kupnie i mam rynek niemiecki prześwietlony. Cenowo wychodzi tak jak w PL za taki sam. Oczywiście piszę o sprawnych moto od prywatnej osoby z historią. A jeśli się doda jeszcze kurs euro to już w ogóle. Więc jeśli widzę sprzęt z Niemiec czy Włoch w Polsce dużo tańszy to nie ma szans żeby za tym motocyklem nie stała jakaś dziwna historia. Zresztą była na olx niedawno ATAS 1100 za 55 tys z Francji. Po telefonie i wywiadzie odechciało mi się .

pozdrawiam
Marcin Jan
__________________
Pozdrawiam
Marcin Jan

Mistrz prostej spod świateł
nocny jest offline  
Stary 14.03.2021, 17:18   #26
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
jabolos, chyba nie widziałeś z jakich kawałków skręcają motki. Ja widziałem i omijam szerokim łukiem.
Muszel dobrze wiedzieć. Byłem tam ze dwa razy i wyglądało to spoko, szczególnie, że i opinie mają dobre. Stan faktyczny nie odbiegał od tego co prezentują na zdjęciach w ogłoszeniach (mowa o świeżych motocyklach). To Twój rejon, łatwiej Ci zapewne to zweryfikować. Wychodzi na to, że trzeba cały czas mieć oczy dookoła głowy.
jabolos jest offline  
Stary 14.03.2021, 17:37   #27
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,391
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Konrad na www.bikemaster.pl często trafiają się ładne sztuki. Aktualnie jest jedna dostępna https://bikemaster.pl/motocykle/hond...0-africa-twin/
Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
jabolos, chyba nie widziałeś z jakich kawałków skręcają motki. Ja widziałem i omijam szerokim łukiem.
Wyplakowana aż kapie

Zastanawia mnie to zdjecie

IMG_9109.jpg

Powszechnie wiadomo, że kolanka się grzeją i wypalają (nierównomiernie), są fioletowe i naprawdę nie trzeba zarzynać NAT, żeby tak było, a tu wyglądają niemalże jak nowe przy przebiegu ponad 40 kkm.
Przy okazji warto zwrócić uwagę na płytę pod silnik. Jeszcze w takim złym stanie nie widziałem.

Oczywiście nie znam się na wszystkim, mogę się mylić jak i każdy motocykl czy jego historię należy poznać, zobaczyć i pomacać osobiście.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła

Ostatnio edytowane przez Novy : 14.03.2021 o 18:37 Powód: Literówka
Novy jest offline  
Stary 14.03.2021, 18:33   #28
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Przy moim poscie o okazjach z zagranicy powinien byc cudzyslow
Ale ze wspomnianego watku o samochodach uzywanych zapadl mi w pamieci cytat z jakiegos handlarza. Ze tak, kreci liczniki. Na poczatku probowal prowadzic biznes uczciwie, ale szlo jak krew z nosa. Bo klient nie kupi wymarzonego passata w tedeiku jesli ten ma orygnalny przebieg rzedu 250 czy 300 tys. A taki przebieg musi miec zeby miescic sie w budzecie klienta. Wiec klient idzie do konkurencyjnego handlarza ktory ma podpicowana perelke w stanie agonalnym, ale z licznikiem pokazujacym 120 i mieszczaca sie w budzecie. To mam na mysli piszac o okazjach zza granicy. A wspomniany handlarz tez zaczal krecic liczniki zeby cokolwiek sprzedac.
Niemcy czy Japonczycy nie sa tepi i doskonale potrafia liczyc, ale u nas wciaz mocno siedzi w glowach opowiesc o Niemcu co to tylko do kosciola, i ze plakal jak sprzedawal.
GregoryS jest offline  
Stary 14.03.2021, 19:13   #29
jabolos

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2020
Miasto: Olsztyn
Posty: 499
Motocykl: ATAS DCT 2018
jabolos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 21 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Novy co do kolanek to jeśli nie są obite kamieniami spod przedniego koła (załóżmy, że moto użytkowane wyłącznie po asfalcie to preparat, taki jak autosol anti blau bez problemu usunie przebarwienia.

Co do aluminiowej płyty - wystarczy, że ktoś używał do mycia agresywnej chemii na myjni i wystarczy. Aluminium ostro dostaje po dupie.
jabolos jest offline  
Stary 14.03.2021, 19:19   #30
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,391
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 52 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jabolos Zobacz post
Novy co do kolanek to jeśli nie są obite kamieniami spod przedniego koła (załóżmy, że moto użytkowane wyłącznie po asfalcie to preparat, taki jak autosol anti blau bez problemu usunie przebarwienia.

Co do aluminiowej płyty - wystarczy, że ktoś używał do mycia agresywnej chemii na myjni i wystarczy. Aluminium ostro dostaje po dupie.
Może i tak też być jak piszesz, dlatego napisałem:

Cytat:
Oczywiście nie znam się na wszystkim, mogę się mylić jak i każdy motocykl czy jego historię należy poznać, zobaczyć i pomacać osobiście.
Nie miałem oczywiście zamiaru nikogo ani żadnej firmy zdyskredytować.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
X-ADV czy Africa Twin?? ArkadiuszQ CRF 1000 L 23 04.12.2019 22:29
30 pkt. Africa Twin srebnil Inne tematy 14 27.08.2019 09:07
"Dlaczego Africa Twin nazywa się Africa Twin" Brie Inne tematy 12 27.10.2008 02:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:10.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.