Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.02.2021, 13:54   #1
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 182
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 26 min 10 s
Domyślnie Motocyklowy antywirus.. czyli Tunisia Corona Trip

Siedzę teraz całymi dniami w pracy....więc coś napisze.

Jest koniec lutego 2020 zaczynają nadciągać czarne chmury nad światem. Korona -piwo , Korona Kielce to ok...ale koronawirus ? WTF Informacje o tym ,że covid 19 jest w natarciu są jak dla mnie przesadzone. Wtedy nie przypuszczałem, że ta pandemia tak zdemoluje codzienne życie a co dopiero podróżowanie. Jak co roku tak samo teraz przygotowujemy się do zimowego wyjazdu. NIE no ..Chiny sobie odpuścimy ale do ciepełka to musimy. Obraliśmy za cel Tunezję (po kilku rozmowach z Addagio -dziękuję za przydatne informację) byliśmy już zdecydowani .Uwielbiam ten stan , wiemy gdzie ,wiemy jak i odliczamy dni...Plan jest prosty i raczej taki sam jak zawsze maksimum offroad .Planowaniem tras zawsze zajmuje się Czarek. Ja wynajduję ciekawe miejsca i tylko przekazuję do ew. włączenia ich do programu. Nasze wyjazdy są trudne i wyczerpujące. Staramy się na maksimum wykorzystać czas ,siebie i motocykle. Jedziemy cały dzień wychodząc z założenia ,że po to tu przyjechaliśmy..
Wszystko da się zaplanować...a realizacja to często kwestia szczęścia ale plan to podstawa.
Doszliśmy do wniosku ,że fajnie jest po całodniowych jazdach kończyć je jakimś fajnym miejscu. Można wtedy wykąpać się i iść coś zjeść "na miasto"
Jeżeli jest to możliwe to tak robimy , jeżeli nie to trudno ..
Na przykład dojeżdża się wieczorem do Marakeszu i śpi w centrum w samym centrum.
To naprawdę się sprawdza...i tak staramy się robić.


"Jak zwiać od szarości dni
Jak się odczepić od codziennych spraw
Każdy pyta o to
Jak mieć kilka dobrych chwil
Gdy każda bez przerwy ucieka nam
Jak tu być wciąż sobą"
Fatum

Zabobon
To jest rytuał, przesąd, zabobon ...ale działa !.Zawsze ja zaczynam wyjazd tzn. ja muszę kierować jako pierwszy kiedy wyruszamy z domu.
Który to raz ? 10 ? 15 ?
W czasie jazdy staramy się to ustalić ale odpuszczamy ...tyle tego było.
Dobra .. jadąc robimy check list : kasa, ubezpieczenie ,dokumenty. Mamy wszystko uff.
Przygotowanie motocykli to domena Czarka nie ma sensu żebym go o to pytał, wiem że są perfekcyjnie przeglądnięte tylko się wkurwi i tyle...:-)
Nasze motocykle są takie same. To rozsądne, to praktyczne nie musimy wozić części osobno dla każdego modelu wystarczy 1 kpl. Mamy 2 rodzaje zbiorników mały i duży w zależnośći gdzie jedziemy to zakładamy odpowiedni. A po za tym nie ma wymówek typu " masz mocniejszy dół silnika dlatego lepiej zrobiłeś podjazd" albo wyjebałem się tyle razy bo geometria mojego moto jest gorsza do jazdy po piasku" :-))))

Jedziemy busem a motocykle mamy na pace. Busa przygotowaliśmy pod takie wyjazdy. Liczne modyfikacje skierowane były na robienie długich tras.
Zmieniliśmy zabudowę, daliśmy szybki dyfer, dołożyliśmy stabilizatory i oczipowaliśmy silnik
IMG-20210212-WA0005.jpg
IMG-20210212-WA0004.jpg
Pierwsze kilometry to zachwyty nad naszym "nowym" busem .Jak się prowadzi, jak wchodzi w zakręty .To nasz drugi Vw LT 35 więc porównania są nieuniknione.
Przed nowym Lt nie lada wyzwanie, być lepszym od legendy poprzednika. a to nie jest łatwe. Dla nowej LTthansy to dziewicza trasa ,nie taka dookoła komina czy na Beskid Rally tylko od razu na czarny ląd..na inny kontynent :-)
Pięknie sunie ...to najlepszy bus.. bo nasz ! Lecimy złoty czterdzieści to kilometry uciekają .Oooo ?ostatnia stacja w Polsce trzeba uzupełnić paliwo i kupić winiety.
Wysiadam ,tankuje WTF !! nie ma plastiku na kierunkowskazie z przodu -może ptak ? Czeka nas jazda przez Czechy i całą Austrię a z jej policją mamy na pieńku ..
Decyzja- musimy kupić kierunkowskaz .Dwa kliknięcia w internecie i..okazuje się że 750m (sic) od nas jest Intercars i mają kierunków jak psów w Rumuni.
Po10 min. mamy założony nowy kierunkowskaz .
Dlatego to zawsze ja zaczynam...:-)))
To działa.
Pogoda jest super więc Czechy zostają bez historii. Stajemy w Znojmo w niby "bezcłówce" kupujemy różne napitki .
Wiedeń ,wszyscy jedziemy 100km/h przepisowo to najtrudniejszy etap dzisiaj:-))) Worthensee, Willach ostatnio często jeżdzimy tą trasą znamy ja niemal na pamięć.
Mamy super czas i dochodzimy do wniosku ,że przy granicy z Włochami bierzemy hotel. Booking...jest hotel w fajnym miejscu. Pustki w nim straszne stoją może z 3 auta, parkujemy przed samym wejściem "bo ktoś może ukraść 16 letniego busa":-))))

2021-02-14 14.25.45.jpg

Hotel fajny ,flaszka fajna... eto był xoroshyj dien.
cdn...

Ostatnio edytowane przez Novy : 14.02.2021 o 14:28 Powód: Obróciłem zdjęcie ;)
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 01:08   #2
piotr_3miasto
 
piotr_3miasto's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Gdańsk Olszynka
Posty: 490
Motocykl: RD07
piotr_3miasto jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 2 dni 22 godz 21 min 37 s
Domyślnie

Świetnie, że się zdecydowałeś na napisanie relacji! 👍
Będę śledził postępy.
Akurat w momencie, kiedy zastanawiam się, dokąd można uderzyć zimą! 🙂
piotr_3miasto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 08:46   #3
mikelos
 
mikelos's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: okolice Pruszkowa
Posty: 643
Motocykl: Husqvarna 701
mikelos jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 39 min 9 s
Domyślnie

To się będzie dobrze czytać w coronoczasie - wszyscy wygłodzeni z braku wyjazdów...
__________________
"Jeżeli chcesz uniknąć krytyki: Nic nie mów. Nic nie rób. Bądź nikim" - Arystoteles
mikelos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 17:34   #4
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 182
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 26 min 10 s
Domyślnie

ROZŁĄKA

Ruszamy rano z hotelu, "rano" nienawidzę tego słowa ..niech spierdala…

Czarek zaczyna ...

Ja leżę sobie w gawrze. Gawra to cześć letniskowa Lteka z aneksem kuchennym i sypialnią a tak na serio to 3 os. ławka z położonym na niej materacem. Lt to najlepsze auto świata, leże sobie wyciągnięty jak lord w poprzek auta (a mały nie jestem) przed sobą mam 42 calowy TV (czyli szybę w drzwiach ) na którym nadają przyrodniczy program o Włoszech. Zasypiam.

O na znakach coś piszą o Florencji.. czas na śniadanie .Stajemy na stacji robimy wypasione kanapki , ja lecę kupić herbatę …panie !!dostaliśmy ją w imbryku i filiżankach w porcelanie…zabieram ten zestaw koło auta.

Pyszne śniadanko , pyszna herbatka z "lemonem" ,mało brakowało a wypił bym jeszcze kawę

Mamy super czas więc jedziemy nad morze na wyspę Ercole .Jedziemy maksymalnie przy morzu fajnie i ciepło. Widzimy dziwną budowlę pewnie jakaś elektrownia(sprawdam w Google..nawet atomowa) teraz to spalarnia śmieci im. Aleksandra Volty. Dojeżdzamy do fajnego parkingu przy plaży i idziemy sobie odpocząć .IMG-20210210-WA0113.jpg
Dobra trzeba jechać szybko dostajemy się do portu w Civitavecchi mamy być o godz…….prom odpływa o……Jesteśmy punktualni jak nigdy. Idę zrobić bording i co tam jeszcze wymyślą…. Stoję w kolejce..sami Tunezyjczycy mam wrażenie , że wszyscy się znają i myślą i że pomyliłem kolejkę .Nagle stają się jacyś niespokojni…machają rękoma i lamentują .Docieram do okienka baba robi kwity i przy okazji mówi ,że prom ma 5h opóźnienia ..Co kurwa ? też staję się niespokojny ale nie macham niczym.. Informację przekazuję Czarkowi …zaczyna machać..

Jedziemy do centrum , naprawdę tu wąsko i pozamykane uliczki ,znajdujemy miejsce najbliżej centrum i idziemy na pizzę. Robimy zakupy na prom ,spacerek po mieście… Wracamy do portu i rozkładamy sobie łóżka ,leżymy, śpimy ,leżymy… Ile można leżeć ? Idę pochodzić po porcie. Widzę ,że płynie z nami ekipa z KINI advteam mają auta ciężarowe jak z Paris -Dakar ale nie moją startu do Lothara.

Jest prom..tyle czekania stoimy w kolejce aut kupę czasu a i tak każdy ryje się do przodu z 2 pasów robi się 6…by po 100m znowu były 2 pasy –portowy folklor z klaksonami.

Plan jest taki: wjeżdżamy maksymalnie wysoko na prom (na najwyższy pokład) żeby stać na opendecku(wtedy auto stoi na pokładzie bez dachu )

Start …ryjemy ,ryjemy się dobrze idzie jest ostatnia platforma do wjazdu na szczyt …nagle jakieś auto obładowane poza wszelkie granice i ze spalonym sprzęgłem .zlatuje po pochylni...”i cały plan w pizdu..wylądował”

Zostaliśmy skierowani na niższy deck…ale ,ale jest dobrze są olbrzymie otwory okienne taki opendeck tylko z dachemstajemy obok takiego otworu i mamy kajutę z oknem…

Mamy zamiar spać w aucie i dlatego zależało nam żeby było przewiewnie ..i widokowo ..i totalnie nieprzepisowo . Śpimy wspaniałe zawieszenie kompensuje bujanie promu…

Budzę się ,piękne słońce, ciepełko idę na górny pokład na taras …Czarek śpi .

Jest bosko leże sobie na leżaku i oglądam nic.. tzn. morze., zasypiam. Obudził mnie wiatr i huśtanie promu. Okazało się ,że warunki są niedobre i pozamykali wszystkie drzwi i przejścia.

Nie zabrałem ze sobą telefonu i kasy..(znalazłem zmięte 20e) i to mnie uratowało przed śmiercią z głodu)J

Pływałem promami wiele razy i wiem jakie są przepisy..ale można je trochę poodchodzić żeby dostać się do auta. Zazwyczaj przy drzwiach jest ukryty przycisk który otwiera drzwi ale czasami blokują też je i wtedy da się tylko mechanicznie je otworzyć od strony parkingu.. Można też powiedzieć na ‘portierni’ że musisz iść do auta po lek bo umrzesz..:-) wtedy puszczają na parking i mówią żeby się odmeldować za 10 min.

Zauważyłem ,że Tunezyjczyk chciał iść do auta i…dali mu ‘ochroniarza” do i z powrotem.

Nie było by fajnie gdym tak zrobił bo Czarek byłby w aucie…a to mogło to rozpocząć awanturę..:-)

Parę godzin w samotności dobrze nam zrobi.. Idę coś zjeść ,za 20 e nie poszaleję ale i tak jest super. Widzę dwóch starszych gości z kaskami ..siadam z nimi. Super się gada o motocyklach , o wyjazdach mają poczucie humoru i dystans do siebie .Enzo ..jest bardzo niski i stary…J

Zapytał mnie :

-Czy zauważyłeś ,że jestem niski ? ( jebłem...:-)

-zastanawiałem się czemu chodzisz na kolanach ? albo czy jesteś hobbitem ?

- więc zauważyłeś też ze jestem stary….( co za koleś !)

- to ile masz lat ?

-73…..

-coooo? Nie wierzę !

- mam tu paszport …patrz

-Mussolini ci go wydał ?

Śmiejemy się na cała salę…..

Drugi Włoch to leszcz…tylko 69 lat..:-)

Jeżdzą jeden na Gs…drugi megazglebowanym low riderze BMW r850r.

Z racji wolnego czasu wypytałem oficera o formalności Przy wjeżdzie do Tunezji więc całą nową wiedzę przekazuję im.

Wymieniamy się kontaktami ,fajnie minął czas…dopływamy do portu.

to oni wysłali mi potem fotkę ....IMG-20200413-WA0024.jpg


Wsiadam do busa….

- Tęskniłeś ?
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 18:00   #5
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 182
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 26 min 10 s
Domyślnie

DESANT
Wyjazd z promu to, to samo zamieszanie co przy wjeżdzie tylko 2x szybciej. Każdy się ryje ile może.
W końcu docieramy do peronu odpraw ,na promie sporo się dowiedziałem o procedurach więc nawet szybko nam idzie. Jeden ludzik odsyła nas do drugiego potem do następnego… potem wracamy do pierwszego…oooo teraz do ludzika oficera potem do budki wymienić kasę i zapłacić… .i tyle.
Prosto i przyjemnie
Nasz pierwotny plan by przejechać busem parę kilometrów za stolicę i znalezienie tam noclegu + zostawienie busa poprzez spóżnienie promu spalił na panewce.
Opcja awaryjna "booking i last price" i… jest tanio w samym centrum no i 5 stars !Nazwa hotelu ‘AFRICA „ decyduje o wyborze
Hotel jest w samym centrum przed nim jest zamknięty bulwar i nie da się pod niego podjechać.
Przed drzwiami ochrona i lokaje …szok .Idę załatwiać pokój i miejsce dla LTexusa.
- Proszę pokój najwyżej jak się da z widokiem na miasto…
20200220_225106.jpg
20200221_071854.jpg
20200221_075641.jpg
- Oczywiście
- I miejsce na parkingu
IMG-20210210-WA0115.jpg
- Oczywiście
Co za miły hotel. Dostaliśmy przewodnika , który pokazał nam parking strzeżony na tyłach .Wchodzimy do pokoju ,widok obłęd od razu czuć atmosferę daleką od europejskiej.
Idziemy na miasto coś zjeść ale! ale ! przed wyjściem :gdzie nasze maniery ?W tym całym zamieszaniu zapominamy …jeden kielonek… drugi… i teraz możemy iść ..
Knajpek i fast foodów jest pełno, wybieramy miejsce gdzie jest najwięcej ludzi..
Jedzenie super ,atmosfera super… .więc po powrocie do pokoju „na obie nóżki „ i śpimy.
Aha ,wracając pytam czy możemy zostawić na parkingu busa na 8dni ?
- oczywiście
- Jaka cena ?
- oczywiście ….jutro podam jak zapytam bossa
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 11:17   #6
FELIX


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: psary
Posty: 182
Motocykl: nie mam AT jeszcze
FELIX jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 21 godz 26 min 10 s
Domyślnie

RANO,RANECZEK, TRALALA
(jak się zmienia nastawienie jak już można pojezdzić
Good news mister, good price ! Wita mnie recepcjonista .
O panie…. naprawdę boss zrobił nam dobrą cenę a I miejsce jest odpowiednio bezpieczne dla naszego cudu techniki z Wolfsburga.
Parking jest duży nie ma problemu z wyciąganiem motocykli i wszystkich szpejów. Montujemy duży bak do mojego X bo nie zdążyliśmy w domu .Parę kurw przy tym poleciało zwalamy to na pośpiech bo tak chcemy w końcu ruszyć na moto . Wszystko gotowe..teraz tylko kupujemy kartę z Internetem, bułeczki i picie.
Wyjeżdżamy autostradą ze stolicy i po kikunastu km zjeżdzamy z niej i dalej lecimy już offem.
Teren jest górzysty mocno kamienisty. Fajne ścieżki ,podjazdy i totalnie pusto.20200221_122424.jpg
20200221_122408.jpg
[ATTACH]IMG-20200221-WA0037.jpg[/ATTACH]

Mnie zauroczyły drogi takie jak ta :20200221_131018.jpg

20200221_131031.jpg

20200221_131025.jpg


Z przerostami skalnymi o różnej strukturze i kolorach.
20200221_133341.jpg
20200221_133330.jpg

Dojeżdżamy do jakiejś dużej formacji skalnej ,chyba jakiś rezerwat bo pogrodzone siatka kolczastą.
Siadamy sobie na chwilę i podziwiamy widoki.
IMG-20210210-WA0120.jpg
20200221_143243.jpg
20200221_143230.jpg
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG-20200221-WA0036.jpg (194.7 KB, 19 wyświetleń)
FELIX jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 13:34   #7
Pii


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Bogatynia
Posty: 125
Pii jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 17 godz 3 min 50 s
Domyślnie

Bombiaście!
Pii jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 14:04   #8
DanielRD07a
 
DanielRD07a's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: LZA
Posty: 108
Motocykl: RD07a
Przebieg: do uzg
DanielRD07a jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 10 godz 54 min 0
Domyślnie

Czekam na ciąg dalszy

DanielRD07a jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 16:16   #9
Hall
 
Hall's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2015
Posty: 63
Motocykl: Husky 701, CRF 250L Rally, 1200GS LC Rallye
Przebieg: XX000
Hall jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 23 godz 28 min 21 s
Domyślnie

Piekny wyjazd, pisz dalej!
Hall jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.02.2021, 16:18   #10
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,170
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 19 godz 7 min 34 s
Domyślnie

super
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
tunezja , tunis

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trip for two bukowski Przygotowania do wyjazdów 21 23.01.2021 09:40
Trip II puszek Hardware 3 05.06.2017 05:22
Trip Master na - Włóczykij Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 1 20.05.2012 21:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.