Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.04.2021, 11:02   #31
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z tym zalepianiem to bez przesady. W blocie jeszcze nie utknąłem, za to w piochu kilka razy Moim drugim wyborem na tył jest e09. Miałem raz e07 jeszcze na starej afryce, moim zdaniem była od e09 gorsza, przy podobnym przebiegu (max 10 tys. km).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 14:05   #32
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,949
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 7 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Mirek, odczucia odczuciami, każdy może mieć swoje i dobrze. Ale starałem się wypunktować merytorycznie, jakie te opony mają cechy i odniosłem się do Twojego "nigdy nie rozumiałem takich opon jak TKC". Mt21 lubię, ale popatrz, co napisalem ja i inni: w błocie super, ale schodzi w oczach, szybko zabkuje a na asfalcie jest nerwowa. Jeśli komus to nie przeszkadza, super, ale mówimy o typowym, uniwersalnym zestawie do NAT: ciężkiego, dość mocnego motocykla, który z jednej strony może szybko latać asfaltami, dawać czadu na szutrach, ale i zjechać w pioch i lżejsze błoto. I w takim sensie tkc80 na przodzie ma większy sens, niż mt-21.

Na zdjęciu ponizej moja mt-21 na NAT po przebiegu jakichś 4 tysięcy km po Pamirze (czyli szutry i kiepskie asfalty a motor obladowany, co prawda głównie z tyłu). Na tym zdjęciu również widać, co się może wydarzyć na asfalcie w mocnym złożeniu.

O uniwersalnych oponach do NAT, czy w ogóle o taki można pisać setki stron. Ja rozumiem Ciebie i Twoje zdanie i dużo jest w nim racji, podobnie jak w wypowiedziach poprzedników. Moim zdaniem, bez względu markę opony, czy model na próżno szukać kostek, które zrobią robotę na czarnym w sprzęcie, który ma przelotówkę 150 z załadunkiem,czy bez i ma mocne heble. To pomylone gary z założenia Panowie. Żywotność drastycznie spada i jak ktoś robi 6 tysi i mówi, że mało to ja kończę wypowiedź... SŁawek Bandosz forumowy, na 07 robił ponad 30 Tk, złoty środek?
Podtrzymuje swoje zdanie na temat Tkc. Dla mnie ta opona jest słaba. Tam gdzie się zaczyna Mt21, tam Tkc się kończy (mam na myśli boki, nie szosę). Pomijam zużycie. Dobra opona ma mi zapewnić trakcje, a nie długowieczność. I jest to tylko moje zdanie i nie chodzi tu o przepychanki, czy o udowadnianie sobie, czy komuś.
W moim mniemaniu, jeśli opona zadowala mnie w 80% na szutrach, podjazdach i zjazdach, to jeśli zadowoli mnie na dojazdówce po czarnym w 20% to sukces i nie mam prawa wymagać od niej więcej. Kostkę zakładam z nastawieniem na luźne nawierzchnie, nie na czarne.

Kostka na czarne to ZŁO! Nie ma co się czarować. Żadna kostka nie da tyle na szutrze, co na szosie.

Powodzenia w szukaniu złotego środka. Zdrów.
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 17:12   #33
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 391
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 10 min 43 s
Domyślnie

Ja mam aktualnie E07+, kupiłem, bo były najtańsze. Po błocie nie jadą - zalepiają się od razu i przyczepność zero. Wszystkie inne nawierzchnie bardzo spoko. Jak z żywotnością w ATAS to jeszcze nie wiem, na razie 3k i nie widzę, żeby cokolwiek im ubyło, więc może pojeżdżą wystarczająco długo, by być tym złotym środkiem, zobaczymy.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.04.2021, 19:27   #34
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,772
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 1 godz 46 min 46 s
Domyślnie

Obuwie mojej NAT to również Mitas: E07 z przodu i E07+ z tyłu i jak widać po czerwcowej kartce kalendarza FAT 2021 to ten Mitas rzeczywiście w błocie nie za bardzo.
Dwóch kolegów na NAT (z innymi oponami) przejechało tą "kałużę", a ja zaliczyłem ślizga. Ale może też tak być że ja jeździć po błocie nie umiem
nabrU jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 07:40   #35
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 9 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
O uniwersalnych oponach do NAT, czy w ogóle o taki można pisać setki stron. Ja rozumiem Ciebie i Twoje zdanie i dużo jest w nim racji, podobnie jak w wypowiedziach poprzedników. Moim zdaniem, bez względu markę opony, czy model na próżno szukać kostek, które zrobią robotę na czarnym w sprzęcie, który ma przelotówkę 150 z załadunkiem,czy bez i ma mocne heble. To pomylone gary z założenia Panowie. Żywotność drastycznie spada i jak ktoś robi 6 tysi i mówi, że mało to ja kończę wypowiedź... SŁawek Bandosz forumowy, na 07 robił ponad 30 Tk, złoty środek?
Podtrzymuje swoje zdanie na temat Tkc. Dla mnie ta opona jest słaba. Tam gdzie się zaczyna Mt21, tam Tkc się kończy (mam na myśli boki, nie szosę). Pomijam zużycie. Dobra opona ma mi zapewnić trakcje, a nie długowieczność. I jest to tylko moje zdanie i nie chodzi tu o przepychanki, czy o udowadnianie sobie, czy komuś.
W moim mniemaniu, jeśli opona zadowala mnie w 80% na szutrach, podjazdach i zjazdach, to jeśli zadowoli mnie na dojazdówce po czarnym w 20% to sukces i nie mam prawa wymagać od niej więcej. Kostkę zakładam z nastawieniem na luźne nawierzchnie, nie na czarne.

Kostka na czarne to ZŁO! Nie ma co się czarować. Żadna kostka nie da tyle na szutrze, co na szosie.

Powodzenia w szukaniu złotego środka. Zdrów.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 08:02   #36
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mialem E7+ tyl calkiem nie dawno, niby ok ale bez rewelacji, bardzo dlugo sie docierala i dwa razy puscila w zlozeniu na mokrym przez co chyba juz do niej nie wroce. Obecnie Motoz GPS z ktorego jestem zadowolony, nie ma zbytnio gdzie topic sprzeta w blocie ale na asfalt , szuter i kamienie daje rade i jest zajebiscie wytrzymala. Z przodu tez GPS i jest ok, Bardzo zrazilem sie do przedniej pirelki 90A/T moto skakalo przy predkosciach 60-80 nie do zniesienia. Najbardziej uniwersalne wydaje sie tradycyjne tkc+e09 , jesli troche bardziej asfalt, malo piaskui blota to stawial bym GPS, K60 na tyle a z przodu GPS lub TKC
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 11:04   #37
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Z moich testów - zestaw Bridgestone AX41 Adventurecross przód/tył sprawdził się jako zestaw uniwersalny świetnie. Mogłem lecieć 160 po autostradzie, asfalt czy suchy czy mokry duża pewność na winklach, szutry, piach i błoto. Nie zalepiała się obojętne czy motocykl pusty czy załadowany na tygodniowy wyjazd. Ma tylko jeden problem dla tych dla których to ma znaczenie - szybko schodzi. Tył wytrzymał ok 8 tys ale jak by ktoś bardziej oszczędzał to 10 zrobi. Przód po 12 tys jeszcze się nadaje. Na jesieni na tył założyłem Motoz Rallz. Na asfalcie dużo gorzej jak AX41. Nerwowa, nie lubi wzdłużnych nierówności. Szuter, piach (głęboki) czy błoto - mistrz. Jeszcze lepsza od Bridgestone. Zalepia się błotem jak Emek pisze ale jakby nie zwracała na to uwagi, wyciąga ten ciężki motor nawet jak się zapomni wyłączyć kontrolę trakcji. Jeszcze nie wiem jak szybko schodzi - następny zestaw będzie z Motozem ADV na tyle dla porównania. AX41 Adventurecross z czystym sumieniem polecam jako świetny zestaw uniwersalny pod warunkiem, że kogoś nie przeraża dość szybkie znikanie.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 11:12   #38
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,740
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 4 godz 2 min 46 s
Domyślnie

Dla ścisłości odnośnie zalepiania błotem mówiłem o Motoz ADV a nie Rallz. Tych opon nie znam.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.04.2021, 17:23   #39
44FG


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Warszawa
Posty: 585
Motocykl: CRF1100L AS, Husqvarna 701 Enduro, KTM 890 Adv R
44FG jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 3 godz 33 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Dla ścisłości odnośnie zalepiania błotem mówiłem o Motoz ADV a nie Rallz. Tych opon nie znam.
Wiem, zrozumiałem - ale widzę tu pewną analogię. Rallz mi się pięknie zalepiały a w magiczny sposób nie czułem wpływu tego na ich właściwości w błocie.
44FG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2021, 12:15   #40
Piterm123
 
Piterm123's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Posty: 84
Motocykl: Crf1000l DCT / Adventure 890R
Piterm123 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 godz 8 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pils Zobacz post
Tył jaki?
Na tyle mam dunlopa 908rr z przebiegiem 8.8k km i spokojnie jeszcze polata. Zmiana będzie przed nową wycieczką w czerwcu - bo zawsze zakładam nowe na długie wyjazdy.

Cytat:
Napisał Pils Zobacz post
Nikt nie pisze nic o E 07 plus?
Zjechałem jeden komplet i rewelacji niet. Jedynym plusem tej oponki to przebieg tak naprawdę. to jest opona - prawdziwe50/50- nie robi nigdzie ale jedzie . W sensie nie lubi mokrego ,jeżeli jest sucho to da sobie radę.

Cytat:
Napisał Lolex Zobacz post
Ja mam aktualnie E07+, kupiłem, bo były najtańsze. Po błocie nie jadą - zalepiają się od razu i przyczepność zero. Wszystkie inne nawierzchnie bardzo spoko.
z tymi wszystkimi innymi bym tak nie szarżował

Cytat:
Napisał Mirek Swirek Zobacz post
Żywotność drastycznie spada i jak ktoś robi 6 tysi i mówi, że mało to ja kończę wypowiedź... .
Guma 6k na przodzie to wcale nie rewelacyjny przebieg , gdzie już przy 4k bym ją wyrzucił ale trzeba jakoś z tripa do domu dojechać. I właśnie tu jest mój wic. Jeszcze jak by się równomiernie zużywała to bym bardzo nie gęgał bo powrót wypada mi po czarnym.
Piterm123 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zestaw do demontażu opon tadelo Wszystko dla Afryki 40 18.06.2012 23:28
Śpiewnik Afrykański Zoltan Inne tematy 35 05.11.2010 19:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.