Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.02.2023, 18:23   #111
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Widzial ktos nowosc od CTEK ?
CTEK CS ONE 12V 8A LiFePO₄ BLUETOOTH CTEK 40-330 csone NOWOŚĆ

Z opisu wyglada ciekawie:
DANE TECHNICZNE:
Obsługiwane pojemności: 3-180ah
Obsługiwane pojemności CEC400: 3-180ah
Obsługiwane typy: 12 V; WET; MF; Ca/Ca; AGM; EFB; GEL; LiFePO₄
Napięcie: 12V
Wejście: 220–240 VAC, 47–63 Hz, 1.2 A
Wyjście: 12V 8.0A
Chłodzenie: Konwekcja swobodna
Minimalne napiecie: 1.5 V kwasowo-ołowiowe. 1.5 V LiFePO₄
Temperatura otoczenia: -30 °C to +50 °C
Kompensacja temperatury: Wbudowana kompensacja napięcia ładowania w zależności od temperatury otoczenia.
Częstotliwość: 50Hz
Klasa zabezpieczeń: IP65
Interfejs: LED lub wyświetlacz smartfona
Łączność: BLUETOOTHÂŽ LE 5.1
Wsparcie aplikacji: CTEk App dla Androida i IOS
Wymiary: 235 x 88 x 52 mm
Długość łabli ładujących: 2m
Długość kabla zasilającego: 1,4m
Waga: 0.675 kg
Gwaracja: 60 miesięcy


REWOLUCYJNA ŁADOWARKA ADAPTACYJNA:
Technologia APTO™ automatycznie rozpoznaje typ używanego akumulatora, a następnie automatycznie dobiera program ładowania, informując, jak długo akumulator będzie ładowany i kiedy będzie gotowy do pracy. Brak przycisków lub trybów do wyboru – wystarczy podłączyć CS ONE do dowolnego akumulatora 12V a ładowanie rozpocznie się automatycznie. Bezbiegunowe zaciski oznaczają, że nie musisz się martwić, który zacisk gdzie pasuje, dzięki czemu nigdy więcej się nie pomylisz. Zaciski są również nieiskrzące przy przypadkowym zetknięciu ze sobą. Odblokuj dodatkowe funkcje za pomocą aplikacji CTEK obsługującej technologię BluetoothÂŽ. Wybierz „RECOND”, aby zregenerować akumulator. Wybierz „WAKE UP” dla akumulatorów litowych z zabezpieczeniem podnapięciowym lub aby przywrócić do życia głęboko rozładowane akumulatory kwasowo-ołowiowe. Wybierz „SUPPLY”, aby zmienić CS ONE w przydatne źródło zasilania 12V. Możesz także monitorować napięcie i natężenie dostarczane przez ładowarkę.

Naładuj wszystko z CS ONE.
Poznaj CTEK CS ONE – rewolucyjną ładowarkę akumulatorów i inteligentne urządzenie do konserwacji akumulatorów z technologią APTO ™ (Adaptive Charging). Bez wątpienia najbardziej innowacyjna ładowarka jaką zaprojektowała firma CTEK, CS ONE oferuje najnowocześniejszą technologię APTOTM, która jest tak zaawansowana, że ​​myśli za Ciebie.
Jest to ONE ładowarka akumulatorów, która zapewnia zupełnie nowy wymiar elegancji i prostoty. ONE jest tak przełomowa, że obsługuje ładowanie bez polaryzacji. Wystarczy podłączyć ją do sieci, podłączyć do dowolnego akumulatora 12V i polegać na niezmiennie optymalnej wydajności.

Bezstresowe, bezpieczne ładowanie i regeneracja akumulatora.
CTEK CS ONE wykorzystuje technologię Adaptive Charging Technology (APTO ™), która rozpoznaje typ używanego akumulatora, jego wielkość i tryb ładowania. Dedykowany program ładowania jest następnie automatycznie dostarczany do akumulatora, dokładnie spełniając jego potrzeby. Ładowarka poinformuje Cię również, ile czasu pozostało do naładowania akumulatora i gotowości do pracy. Wbudowany czujnik temperatury automatycznie dostosuje napięcie wyjściowe zarówno w zimnych, jak i gorących warunkach, zapewniając najszybszy i najbezpieczniejszy tryb ładowania.

Zaprojektowany z myślą o całkowitym bezpieczeństwie, CS ONE wyposażony jest w beziskrowe zaciski bez polaryzacji. Już nigdy nie będziesz musiał się martwić o prawidłowe połączenie lub o to, że zaciski stykają się ze sobą podczas podłączenia. Czytelne diody LED zapewniają wizualne wskazanie czasu pozostałego do pełnego naładowania akumulatora, a nawet tego, kiedy można ponownie uruchomić rozładowany akumulator.

Tak zaawansowana, że po prostu działa.
CS ONE jest znacznie ułatwia konserwację akumulatora. Nie musisz tracić czasu na przyciski lub tryby, a wszystkie potrzebne informacje są wyraźnie przekazane na prostym, inteligentnym wyświetlaczu. Jest wyposażona w dedykowaną, darmową aplikację CTEK, która odblokuje dodatkowe funkcje, takie jak „RECOND” w celu przywrócenia kondycji akumulatora, „WAKE UP” dla akumulatorów litowych z ochroną podnapięciową (UVP) lub wzbudzenia głęboko rozładowanego akumulatora kwasowo ołowiowego."SUPPLY", zmienia CS ONE w zasilacz 12V. Aplikacja CTEK została opracowana, aby zapewnić pełną kontrolę nad ładowaniem za pomocą smartfona.

Najinteligentniejsza, w pełni adaptacyjna ładowarka na świecie.
CTEK CS ONE to zupełnie nowe, rewolucyjne podejście do konserwacji akumulatora. Jako pierwsi na rynku wprowadziliśmy technologię inteligentnego ładowania, a teraz, dzięki rewolucyjnej technologii APTOTM, wprowadzamy na rynek pierwszą w pełni adaptacyjną ładowarkę. I to dzięki tej technologii ładowanie stało się łatwe, jak nigdy dotąd! CS ONE wykracza poza tradycyjne, wieloetapowe ładowanie — to pierwsza najmądrzejsza, w pełni adaptacyjna ładowarka na świecie, która naprawdę myśli za Ciebie.

CS ONE został opracowany tak, aby był w pełni kompatybilny z samochodami, motocyklami, pojazdami rekreacyjnymi, furgonetkami i łodziami. Jego znakiem rozpoznawczym jest całkowita łatwość obsługi, nie wymagająca wyboru trybów – wystarczy podłączyć, a CS ONE zajmie się resztą. To sprawia, że ​​CS ONE jest najlepszą ładowarką dla każdego kierowcy na świecie.
Możesz zostawić ją podłączoną do akumulatora na długi czas mając absolutną pewność, że Twój pojazd będzie zawsze gotowy do jazdy.

CECHY:
Opcja RECOND do przywracania pojemności i regeneracji akumulatorów kwasowo-ołowiowych.
Opcja WAKE UP do ożywienia pozornie martwych akumulatorów litowych i kwasowo-ołowiowych.
SUPPLY 12V do podtrzymania akumulatora podczas prac serwisowych i utrzymania napięcia z pojazdem podczas wymiany / demontażu akumulatora.
ADVANCED SETINGS do monitorowania napięcia i natężenia ładowarki.
Może być bezpiecznie podłączony przez długi czas podczas ładowania konserwacyjnego.
Nowa, trwała konstrukcja ułatwiająca obsługę, z unikalnym systemem mocowania do szybkiego łączenia z akcesoriami CS.
5 lat gwarancji.
Super inteligentna i super prosta w użyciu: Brak przycisków lub trybów do wyboru – wystarczy podłączyć do dowolnego akumulatora kwasowo-ołowiowego lub litowego (LiFePO4) 12 V i pozostawić ją do wykonania swojej pracy.
Adaptacyjna technologia ładowania (APTOTM): Automatycznie sprawdza typ i rozmiar akumulatora, a następnie dostarcza właściwy program ładowania.
Bezbiegunowe zaciski: Wystarczy umieścić jeden zacisk w punkcie ładowania, a CS ONE automatycznie zorientuje się czy jest on dodatni czy ujemny.
Wykrywanie wadliwych celi w akumulatorze
Czytelny wyświetlacz: Wskaźnik odliczania pokazuje, kiedy będziesz mógł ponownie uruchomić pojazd.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 16:38   #112
ŁukaszBIA
blink
 
ŁukaszBIA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dobrzyniewo
Posty: 1,503
Motocykl: RT12
ŁukaszBIA jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 6 dni 22 godz 11 min 14 s
Domyślnie

Pytanie techniczne do użytkowników cteka mxs5: Czy mogę go bez strachu zostawić podpiętego pod aku motocyklowe na noc? Wyłączy się sam bez pilnowania?
__________________
Jedynka do dołu!
ŁukaszBIA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 16:40   #113
bigboykr
 
bigboykr's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2014
Miasto: Kraków
Posty: 657
Motocykl: nie mam AT jeszcze
bigboykr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 17 godz 49 min 16 s
Domyślnie

Ja zostawiam. Póki co nic się nie dzieje.

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka
__________________
Wolniej ale dalej
Cierpliwości
bigboykr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 16:59   #114
herni
 
herni's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Stalowa Wola/ MIELEC
Posty: 1,025
Motocykl: TransAlp+Multistrada + Cagiva Elefant
Przebieg: hohoho
Galeria: Zdjęcia
herni jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 20 godz 31 min 47 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Pytanie techniczne do użytkowników cteka mxs5: Czy mogę go bez strachu zostawić podpiętego pod aku motocyklowe na noc? Wyłączy się sam bez pilnowania?
u mnie cały rok 5 CTEKów podpięte są pod 5 maszyn. Tak już od kilku lat
herni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 17:13   #115
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Pytanie techniczne do użytkowników cteka mxs5: Czy mogę go bez strachu zostawić podpiętego pod aku motocyklowe na noc? Wyłączy się sam bez pilnowania?
Tak możesz , jest do tego przystosowany by być stale podpięty pod Aku , możesz podłączyć na godzinę , noc , tydzień , rok ...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.02.2023, 17:34   #116
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ŁukaszBIA Zobacz post
Pytanie techniczne do użytkowników cteka mxs5: Czy mogę go bez strachu zostawić podpiętego pod aku motocyklowe na noc? Wyłączy się sam bez pilnowania?
Z racji że NOCO genius 5 bardziej mi się podoba od cteka, podpytam o to samo.. jak sądzę noco 5 działa analogicznie jak mxs5? Tzn spokojnie można na dłużej podłączyć?

Pozdrawiam
Zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 10:15   #117
teddy-boy
 
teddy-boy's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Warszawa
Posty: 1,324
Motocykl: nie mam AT jeszcze
teddy-boy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 20 godz 4 min 13 s
Domyślnie

Z okazji walentynek na amazonie jest promocja na CTEK
https://www.pepper.pl/promocje/ctek-...odowych-645070

Nie namyślajcie się za długo bo radość waszych pań z nowego prostownika zapewni wam szczęście na conajmniej rok
teddy-boy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 10:21   #118
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,749
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 2 dni 1 godz 56 min 12 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał teddy-boy Zobacz post
Z okazji walentynek na amazonie jest promocja na CTEK
https://www.pepper.pl/promocje/ctek-...odowych-645070

Nie namyślajcie się za długo bo radość waszych pań z nowego prostownika zapewni wam szczęście na conajmniej rok
O kurde, bardzo dobra cena pomyślę, żona się ucieszy
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 11:11   #119
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 39 min 18 s
Domyślnie

Mam CTEK 5.0 i BOSH-a C3 i niestety powiem, że lepiej radzi sobie z ładowaniem BOSH w szczególności głęboko rozładowanego akumulatora.
CTEK się poddawał wyrzucając błąd a BOSH doładowywał. Nie była to jedna taka sytuacja.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.02.2023, 15:58   #120
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
niestety powiem, że lepiej radzi sobie z ładowaniem BOSH
Chomik nie boisz się takiej herezji, przecie inne sprzęty psują baterię i mogą coś spalić.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Reglel napiecia/prostownik KTM lc8 Roni92 KTM 4 22.08.2021 08:59
Aku w NAT AS a prostownik Lukhor Gadżety / wyposażenie 11 04.02.2019 21:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.