Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2019, 12:20   #1
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie Ile zarabia mechanik?

Pytanie

Znalazłem ostatnio ofertę we wrocku na olx:
od 3500 zł do 10000 zł/mies. brutto, UoP.

Wymagania nie wydają się byc jakieś wygórowane. Zastanawiam się, czy te widełki nie są z czapy i tak naprawdę będzie 10 000 groszy

Aktualnie pracuję w korpo jako programista, warunki spoko, robota "na luzie", kasa się zgadza i jest sporo mozliwości. Tylko czasami myślę, że inna robota mogłaby sprawiać więcej frajdy
Z plusów mam technika mechatronika, studia automatyka i robotyka. Więc o mechanice i elektronice mam trochę pojęcia. Sam zawsze naprawiałem Romecika/Afrykę/TDR/DR i zazwyczaj nic nie psułem

Jest jakaś realna szansa na zarobki w okolicach 4-5k na rękę (w dość szybkim czasie po zdobycia podstawowego doświadczenia), czy to marzenia ściętej głowy?
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 12:34   #2
hellwoot
 
hellwoot's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2016
Posty: 410
Motocykl: RD07
hellwoot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 5 dni 3 godz 17 min 13 s
Domyślnie

Nie znam mechanika, który pracuje poniżej 5k na miesiąc, więc kwota jak najbardziej realna. Breslau duże miasto, możliwości sporo.
__________________
hellwoot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 12:57   #3
JarekAT
Centralny Jarek
 
JarekAT's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 2,215
Motocykl: RD07, RD07a, RD07a, LC8, LC4, DRZ, K100, XL600LM
JarekAT jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 2 min 56 s
Domyślnie

Wszystko zależy od Ciebie i Twojego doświadczenia, dokładności, skuteczności i szybkości działania.
Widełki jak najbardziej realne.
JarekAT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:01   #4
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ogłoszenia z widłami 3500-10k są po prostu niepoważne.

Napisz co to za firma, jeśli chcesz to na . Znam tu parę takich przedsiembiorstw co to biorą za projekty miliony a dają najczęściej ten dolny pieniądz... nawet w Warszawie kumpel pracuje w takim przedsiembiorstwie.
nie wiem Szkotu o jakiej kasie piszesz /brutto/netto/ ale 5-6tys netto nie jest powszechne dla mechanika napiszę z doświadczenia i jakieś tam pojęcie o tym rynku mam.
możesz oczekiwać jako zwykły 'specjalista' 3-4k na łapę, jako samodzielne stanowisko 4-6netto - wszystko co powyżej to już megafart, ale najczęściej są to pieniądze związane z wypłatą jakichś premii /pokaż mi prywaciarza, który wypłaca drugą pensję co miesiąc.../ a NAJczęściej są to pieniądze związane z zarządzeniem grupą pracowników, nawet równoległych na zasadzie pracującego równolegle kierownika i tego to najmniej zazdroszczę.
niestety BARDZO często jest tak, że posady mechaniczno/fizyczne nie są mocno gloryfikowane i ludzie wykonujący je mają status 'robola', mam nadzieję, ze nikogo nie urażam, ale po prostu przez lata mechanik to był typ z kiepem w japie, w udupconych drelichach, klący jak szewc i na kacu. ot taki stereotyp i teraz się nam odbija...

myślę, że jeśli znasz się na robocie można mówić o 4-6 na rękę przy czym wszystko powyżej 5k to już dobra pensja zwłaszcza jeśli jest UoP.

jeśli zajmujesz się rynkiem IT pomysł aby iść w mechanikę wydaje mi się MOCNO pojebany acz wiadomo, że trawa bardziej zielona u sąsiada. pewnie to wiesz ale skoro już TAM jesteś to może pomyśl nad rozszerzeniem swoich horyzontów o nowe metody programistyczne lub języki, lub przejść w jakiś inny segment rynku IT.

IMVHO jeśli chcesz iść w mechanikę to kombinuj tak aby wykorzystać swój potencjał IT i działać na pograniczu mechaniki i elektroniki w systemach sterowania tą mechaniką, acz i tu jest konkurencja w postaci tanich studenciaków... nawet w dużych i poważanych /?/ firmach.

Zapraszam na jak chcesz poklepać.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 24.01.2019 o 13:08
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:16   #5
Fihu
 
Fihu's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Warszawa
Posty: 1,375
Motocykl: RD 03
Przebieg: x83000
Galeria: Zdjęcia
Fihu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 2 min 41 s
Domyślnie

W wielu przypadkach jest tak, że najniższą dostajesz + sporo za to co przerobisz. Jak mistrz który decyduje jakie roboty robisz jest spoko, znasz się na rzeczy i streszczasz się czasowo, nie dostajesz min z którymi babrzesz się trzy razy tyle co masz określony czas, to można fajnie zarobić.
Jeśli coś z powyższych "nie siądzie", to już nie jest tak różowo. Ogólnie napinka czasowa w typowych warsztatach mechanicznych ze współczesnymi pojazdami. Dlatego warto dopytać o dokładne warunki pracy. Wg mnie jak nie masz doświadczenia w tej robocie, to nie zarobisz takich kwot o których piszesz przynajmniej na początku

Rób swoje + działaj wieczorami coś dla znajomych, oczywiście zarejestruj działalność itp ;]
Fihu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:34   #6
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 33 min 59 s
Domyślnie

Firma to Inter Motors, jedyna oferta po wyszukiwaniu "mechanik motocyklowy" we Wrocku Widełki faktycznie mają niezły rozjazd. Mogli dać 2 oferty w stylu młodszy mechanik oraz mechanik 10 lat praktyki i odpowiedni widełki do obu ofert.

Sam dokładnie wiem jak się robi projekty za grube $ oraz to, jak one w rzeczywistości są robione i jak się tnie na wszystkim (a potem robi coś po 2x bo wyszła kaszana... ). No i domyślam się, że w moim przypadku moze to być słaby pomysł jeśli chodzi o przeskok w wynagrodzeniu.

Z drugiej strony może to jest tak jak z aktualną pracą. Jeśli coś jest traktowane jako odskocznia i hobby to cieszy. Jak hobby zmienia się w pracę to coś się kończy. Teraz po powrocie do domu wolę 10x bardziej podłubać coś przy motocyklach niż robić jakiś własny projekt, który leży już jakiś czas odłogiem. Tylko jedyny problem to taki, że po pracy wiele wolnego czasu nie zostaje i fajnym pomyslem wydaje się robienie czegoś takiego na pełen etat
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:42   #7
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,235
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 10 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyCzarownik Zobacz post
Z drugiej strony może to jest tak jak z aktualną pracą. Jeśli coś jest traktowane jako odskocznia i hobby to cieszy. Jak hobby zmienia się w pracę to coś się kończy.
Dlatego lubię kosić trawe na działce
Co nie znaczy że nadal bym to lubił jakbym robił to po 10h/5dni w tygodniu.
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 13:43   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla. Pomyśl też o warunkach pracy.
W ZYCIU stefana nie zamieniłbym normalnej, czystej roboty na dłubanie przy parchach w jakimś wiecznie niedogrzanym zimą i śmierdzącym latem warsztacie.
Poszukaj dobrze i jest IMO jak piszesz - póki jest to Hobby to jest OK> jak zaczniesz to robić codziennie to nie będzie to ani hobby ani lubiana robota. Chyba, że to marzenie Twego życia.

JEŚLI miałbym wchodzić w ten segment to szukałbym posady jako mechanik w dużych dealershipach, przede wszystkim BMW. Byłem w warsztacie w Długołęce i tam chciałbym pracować, jeśli rozumiesz co chcę powiedzieć.

Szukałbym zdecydowanie mechaniki na pograniczu sterowania i linii produkcyjnych z nastawieniem na świadczenie takich usług na własną rękę w dalszej przyszłości. BARDZO intratny rynek. Jeśli masz doświadczenie w IT i lubisz mechanikę to to jest dobry melanż. Przy moto zawsze będziesz mógł pogrzebać.

m

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 14:18   #9
chemik
 
chemik's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,425
Motocykl: Husqvarna 701 Enduro
chemik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 15 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Warsztat IM mieści się w chwili obecnej na kowalskiej i wygląda jak zwykła dziupla.
Bez przesady, do dziupli mu daleko. Mieszczą się tam od niedawna, przejęli lokal po jakiejś stolarni/wytwórni/szlifierni płyt wiórowych i powoli remontują pomieszczenia. To autoryzowany serwis KTM, Husqvarna i Ducati. Od klienta biorą 360PLN za roboczogodzinę. Szef jest gościem bardzo "w porządku" w stosunku do klientów, nie wiem jak do pracowników.
chemik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2019, 14:38   #10
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,608
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 11 godz 14 min 24 s
Domyślnie

Zwykła mechanika- czy to motocyklowa, czy samochodowa- to trudny kawałek chleba i wyżyć z tego ciężko. Jeśli masz zdolności i wiedzę z zakresu elektroniki i informatyki, to szukaj czegoś w tym kierunku. Po co się babrać w olejach, jak można brać kilka razy większą kasę za dłubanie w kabelkach W mojej okolicy warsztatów jak mrówek i zarobki mechaników marne. Ale dobry elektryk samochodowy ma terminy jak NFZ, choć ceny usług wysokie. Zatrudnić się u takiego na próbę, doszkolić, zrobić kilka kursów specjalistycznych i wtedy zarobisz przyzwoicie, nie szarpiąc się ze strupami kupionymi za 500 zł.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.