Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.11.2023, 23:13   #11
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 44 s
Domyślnie

Papier przyjmie wszystko. Ja już z kitajcami miałem umowę produkcyjna na ich liniach. Do dopiero było dziadostwo, choć sprzęt niby branzowego potentata. Jak hamulec elektromagnetyczny jakiegoś odwijaka zaczął szwankować po 2u tygodniach przysłali focie jak z tym sobie radzą ich technicy: deska tracą o bęben dociążona petowka z wodą na sznurku. Takie cuda widziałem u sowietów w latach '90.

A w temacie: motocykle to teraz zabawki. Często bardziej do lansu niż praktyczne. Czy ludzie kupujący zegarki za tysiące euro czy akcesoria do swoich cacuszek kupią takie Kove? Tak długo jak będzie wokół niego szum może i tak. Potem nikt ich nie będzie w bogatej Europie chciał.
Że testerzy chwalą? Za pieniądze chwalą chyba wszystko, bo nie pamiętam by o jakiejś nowości na której wozili swoje 4 litery wypowiadali się niepochlebnie. Nie ważne czy motocykl był od sasa czy od lasa.
Dlatego cenię twoje komentarze. Stronnicze, bo jak każdy masz swoje odchylenia, ale szczere z twojego punktu widzenia tego segmentu. Bez obrazy, tak trzymaj.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 00:32   #12
Milszy


Zarejestrowany: Nov 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Milszy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 47 min 0
Domyślnie

Miałem ext-c 350. 690 to potęga ..kurna zazdraszczam? ależ to musi zaper...
Milszy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 10:40   #13
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Papier przyjmie wszystko. Ja już z kitajcami miałem umowę produkcyjna na ich liniach. Do dopiero było dziadostwo, choć sprzęt niby branzowego potentata. Jak hamulec elektromagnetyczny jakiegoś odwijaka zaczął szwankować po 2u tygodniach przysłali focie jak z tym sobie radzą ich technicy: deska tracą o bęben dociążona petowka z wodą na sznurku. Takie cuda widziałem u sowietów w latach '90.

A w temacie: motocykle to teraz zabawki. Często bardziej do lansu niż praktyczne. Czy ludzie kupujący zegarki za tysiące euro czy akcesoria do swoich cacuszek kupią takie Kove? Tak długo jak będzie wokół niego szum może i tak. Potem nikt ich nie będzie w bogatej Europie chciał.
Że testerzy chwalą? Za pieniądze chwalą chyba wszystko, bo nie pamiętam by o jakiejś nowości na której wozili swoje 4 litery wypowiadali się niepochlebnie. Nie ważne czy motocykl był od sasa czy od lasa.
Dlatego cenię twoje komentarze. Stronnicze, bo jak każdy masz swoje odchylenia, ale szczere z twojego punktu widzenia tego segmentu. Bez obrazy, tak trzymaj.

dzięki za miłe słowo.. doceniam..

jeszcze 2 słowa a propos produktów chińskich.. mam nieodparte wrażenie, że stoimy przed podobnym etapem, albo wręcz już w nim jesteśmy.. Etapem takim samym jakim były lata 80 i 90 w motoryzacji i technologi.. gdzie produkty japońskie były nazywane tymi, słabymi i niewiele wartymi bez przyszłości.. potem podobna historia.. przyszła na produkty z Korei. myślę ze obecnie identycznie jest z chinami.. Fakt mają masę tandety i wpadek.. ale .. też myślę że popełniamy błąd traktując tych producentów jako monolit.. a przecież tam są zarówno tandeciarze jak i prawdziwi inżynierowie. myśle ze maks 10 lat, i nas zdominują w EU, jak nie na świecie.. BTW.. w tym roku chiny stały się największym eksporterem samochodów na świecie.. większym od Niemiec, Francji, Włoch czy USA.
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 11:38   #14
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

W temacie kraju jedwabiu i prochu mam identyczne zdanie jak ex1 i myślę, że za mocno utwierdzamy się w stereotypach - coś jak Niemcy, którzy w latach 90-tych przez polskie "młode wilki" musieli w Leopardach auto alarmy instalować przez co do dziś myślą, że jesteśmy największymi złodziejami aut w Europie. Test 690-tki też raczej "celnie" ale osobiście nie miałem a kilka krótkich przelotów raczej nie daje mi prawa do jakiejkolwiek miarodajnej opinii.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2023, 14:15   #15
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 19 min 44 s
Domyślnie

Nie twierdzę, że w kitaju nie mogą czy nie potrafią. Opisałem jedną z moich złych przygód ale były i dobre.
Stawiam tezę, że chińskie marki mogą się nie przyjąć w grupie produktów premium, a tak postrzegam jednocylindrowy motorek za 10 koła jurków.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2023, 11:37   #16
ex1
 
ex1's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Szczecin
Posty: 2,969
Motocykl: CRF1100
ex1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 5 godz 27 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rrolek Zobacz post
Nie twierdzę, że w kitaju nie mogą czy nie potrafią. Opisałem jedną z moich złych przygód ale były i dobre.
Stawiam tezę, że chińskie marki mogą się nie przyjąć w grupie produktów premium, a tak postrzegam jednocylindrowy motorek za 10 koła jurków.
czas ostatecznie zweryfikuje wszelkie nasze gdybania..

pozdrowienia
__________________
Super Lekkie Enduro (950 SE), do tego ROGAL i już jest fajnie..
ex1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Classic Medium Dualsport bikes.. parę słów ode mnie o DR350 i XR400 ex1 Inne tematy 21 09.08.2023 11:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.