Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2008, 20:27   #1
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie Trampek vel Africa von KTM

Mój trampek już prawie na ukończeniu. Zostało malowanie i poprawki
u wielebnego Pastora. Przewielebny ma zająć się zrobieniem siedzenia
na jednoosobowe oraz wykombinować lekkie stelaże pod sakwy.
Malowanie będzie HRC
stan na dziś
Może niektórych afrykanerów natchnę na przeróbki RD03 czy Rd04
a wiem że już się robią ( Sambor i Paweł z Jasła)
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 7.JPG (60.2 KB, 407 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 255.JPG (70.8 KB, 393 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PICT0254.JPG (64.7 KB, 384 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PICT0255.JPG (65.8 KB, 383 wyświetleń)
Typ pliku: jpg PICT0252.JPG (60.2 KB, 378 wyświetleń)
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2008, 20:55   #2
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Franiu a tylny amorek to Ohlins? czy inny wynalazek? gdzie, w jaki sposób i za jakie geldy go nabyłeś?

Ja na chwile obecną skończyłem testy zakupionej w lutym RD03 tzn. po przejechaniu kole 1500 km. stwierdziłem, że moto chodzi jak zegarek i można w nią inwestować. W między czasie zanabyłem drogą kupna kompletny zawias przedni od Xr650R z 2007 roku i pełną regulacją po przebiegu 147 mil. /mil "amerykańskich" a nie milionów kilometrów, kolo kupił nufffke i wymienił zawieche na SuperMoto - amerykanom to sie w d... przewraca/ czyli średnica rurek 46 mm. ale w zwykłym układzie a nie USD /zastanawiam sie jak to tera włożyć ale może dam rade bo zanabyłem go kompletnego z półkami, sztycą i ośką/ oraz koła Excele Tekasago 1,60/21 i 2,15/18 z piastami i szprychami oczywiście /też trzeba przerabiać bo mają otworek na ośke 20 mm. czyli "ciut" za wiele/. Co do tylnego zawieszenia to koresponduje z Wilbertsem, który takie cós obiecał mi stworzyć w cenie pod 390 EU z wysyłką ale oni mają wersje bez oddzielnego zbiornika gazu /gaz jest w "środku" amora/ z regulacją napięcia wstępnego sprężyny oraz odbicia "na pokrętle" umieszczonym na osi tłoczka - niestety nowy Ohlins jest poza moim zasiegiem finansowym a używki nie mogę jakos trafić i dlatego jeszcze raz spytam: masz ty kolego wiedze od czego można jeszcze coś spasować? /może jakaś Huska, KTM czy inny wynalazek?/


Tak generalnie to moje środki finansowe na ten sezon poszłyyyyyy /trzeba coś na wache zostawić/ więc "na gotowo" to to moto wyjedzie na sezon 2009 - ZDROWIA i z góry thenk'sy za info!!!
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2008, 21:04   #3
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

To moje to Ohlins. Przypilnujesz ebay to strzelisz. Pełna regulacja 500-600 eu
Ohlins do Afryki ma się rozumieć.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 08:18   #4
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
od czego można jeszcze coś spasować? /może jakaś Huska, KTM czy inny wynalazek?/
W Samborowej RD07 tyra tylny amor od KTMa. O dziwo tyra całkiem poprawnie , więc zastanowiłbym się nad taką alternatywą.


Cytat:
Napisał Franz Zobacz post
Ohlins do Afryki ma się rozumieć.
Tu trzeba wyjaśnić, że Franca ma w tym trampku cały wahacz od Afri.


Zdrowia!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 11:50   #5
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

No w zasadzie to Ojcze Wielebny już kiedyś na ten temat z Samborexem dysputy toczyłem ale niestety nie wiem z jakiego to "pomarańczowego" drzewa jest ten amor. Jak masz wiedze to napisz - baaardzo proszę!!, a jak nie to pozostaje mi jedynie liczyć, że sam "stwórca" czyli Sambor tu kiedyś luknie i może szczegóły poda /o zdjęciach "systemu montażowego" tego dzieła nie wspomne bo byłoby to zapewne godne kary boskiej nadużycie hehehehe - Krzychu jak tu zerkniesz i chwilke znajdziesz to strzel fotki tego zamontowanego amora, tak co bym zobaczył jak to jest mniej wiecej zamontowane i podaj "kto był dawcą" - 525 850 Lc-4 czy jakaś jeszcze insza mandaryna
Jak zmajstrujesz te fotki to podeślij na mojego maila - z góry DZIĘKI!!

Ps.
Amor o którym pisałem w poprzednim poście to oczywiście wytwór Wilbersa a nie Wilbertsa - ta klawiatura w "laktoku" jest nie na moje grube paluchy.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 11:58   #6
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

Eeeee Franiu a zawias przedni to Husqvarna TE610 czyli 45 mm. rurki czy mnie gały mylą Jeśli tak to poszedł przeszczep z półkami i sztycą czy "stwórca" frezował łorginalne
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 12:17   #7
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Krzychu jak tu zerkniesz i chwilke znajdziesz to strzel fotki tego zamontowanego amora, tak co bym zobaczył jak to jest mniej wiecej zamontowane i podaj "kto był dawcą" - 525 850 Lc-4 czy jakaś jeszcze insza mandaryna?
No wyglada ze z LC4. Zdjecia zrobie i podesle wkrotce. Wszystko sie nie zmiescilo i trzeba bylo wyrzucic pompe paliwa na zewnatrz. Moto jest tak wysokie ze trzeb bedzie przedluzyc centralke. Bo teraz sie kolo nie obraca
Zdjecia wkrotce.
K
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 12:29   #8
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pawel_z_Jasla Zobacz post
Eeeee Franiu a zawias przedni to Husqvarna TE610 czyli 45 mm. rurki czy mnie gały mylą Jeśli tak to poszedł przeszczep z półkami i sztycą czy "stwórca" frezował łorginalne
Wiem tyle co TY. Miało byc Magnum 50 , ale co jest nie wiem....
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 12:45   #9
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Wszystko sie nie zmiescilo i trzeba bylo wyrzucic pompe paliwa na zewnatrz.
...pompę hamulcową...


Ostatnio edytowane przez sambor1965 : 22.04.2008 o 13:47
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2008, 13:00   #10
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

No ja cie sune jakie tempo rozwoju tematu - SUPER. Krzychu będę ogromnie zobowiązany, mam dwie godzinki luzu w robocie więc za moment lece do mojego mechanika w Gorlicach z którym mamy porównać system mocowania amora KTM-a i ewentualnie stojacej u niego CRF-y /od CRF prawie nowy amor można w USA bez problemu nabyć za 200-250 USD/. Fotki jednak bedą BARDZO pomocne - mnie sie ubzdurało, że mówiłeś o konieczności wypierd... pompy tylnego hamulca i jakoś nie mogłem sobie tego w łepetynie poukładać ale tera już kumam - po prostu zbiornik gazu, który KTM ma zintegrowany z amorem a nie jak np. dedykowany do AT Ohlins na elastycznym przewodzie za Boga Ojca nie wejdzie i trzeba pompke przełożyć - dobrze kojarze
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Trampek na gaz ! e200g_ Inne tematy 16 03.03.2010 20:57


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.