Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Imprezy forum AT i zloty ogólne

Imprezy forum AT i zloty ogólne Imprezy forum AT i zloty ogólne. Spotkania użytkowników naszego forum. Mają one charakter otwarty: obecność AT wskazana, ale nie jest wymogiem. Piszemy również o imprezach motocyklowych, na które wybierają się nasi forumowicze.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.09.2023, 11:54   #761
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Mnie się wydaje, że nakład zrobionych prac przy pomniku jest spory: to doprowadzona droga, media, projekty, cokół i podwyższenie. Oczywiście wolałbym finał, ale cierpliwie czekam. Czekam tym bardziej, jak słyszę skowyt o jakimś klinie wbijanym pomiędzy UA i PL zamiast wdzięczności za sprawiedliwość dziejową.

Nierozliczone zbrodnie sprzed 80 lat i pozostająca w ich cieniu gloryfikacja sprawców budzi ciągłe emocje. Zwłaszcza w dobie trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, jak w soczewce obserwujemy zwiększony sentyment UA do wojskowych formacji UPA i SS kolaborujących w latach IIWŚ z Niemcami.
Utwierdzam się w przekonaniu, że elementem najbardziej różniącym nasze (PL i UA) społeczności jest pojęcie prawdy historycznej (patrz Podział cywilizacji Feliksa Konecznego).
Celowo nie używam słowa naród, bo w świetle kolejnej różnicy, czyli władztwa oligarchów, zdaje się to nie mieć żadnego znaczenia.
Jeśli nawet postępująca faszyzacja nie jest celem, a tylko sposobem, powinna budzić niepokój i ostry przeciw, a tymczasem jest niedostrzegana i ignorowana.

Wiele emocji towarzyszyło przy wręczaniu prezydentowi UA najwyższego polskiego orderu, kiedy ten wystąpił z naszywką nawiązującą do faszystowskiej zamiast narodowego godła, przekomarzaliśmy się, że być może to, co widzimy, wcale nie jest takie straszne, że to może onucowa propaganda itp., wiele emocji towarzyszyło, kiedy oczekiwaliśmy symbolicznej skruchy w 80 rocznicę Wołynia mając w zamian gloryfikację morderców w imię rzekomego wojennego prawa do integracji...

Wpływowe ukraińskie diaspory w USA i Kanadzie (patrz Wiktor Poliszczuk) decydują o kształcie dzisiejszej UA, a historia zatacza koło.

W sobotę, w czasie wizyty w Kanadyjskim Parlamencie, w owacji na stojąco Ż. uhonorował obecnego tam Jarosława Hunkę- weterana Waffen-Grenadier-Division der SS-Galizien, nazywaną swojsko SS Hałyczyna

https://x.com/TheCanadaFiles/status/...839811498?s=20
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 12:07   #762
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ostatni akapit - jprdl.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 14:45   #763
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Nosz kulwa faszystę nagrodzili ? Dalej udajemy, że to ruska propaganda.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 15:06   #764
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ATomek Zobacz post
Mnie się wydaje, że nakład zrobionych prac przy pomniku jest spory: to doprowadzona droga, media, projekty, cokół i podwyższenie. Oczywiście wolałbym finał, ale cierpliwie czekam. Czekam tym bardziej, jak słyszę skowyt o jakimś klinie wbijanym pomiędzy UA i PL zamiast wdzięczności za sprawiedliwość dziejową.

Nierozliczone zbrodnie sprzed 80 lat i pozostająca w ich cieniu gloryfikacja sprawców budzi ciągłe emocje. Zwłaszcza w dobie trwającej wojny za naszą wschodnią granicą, jak w soczewce obserwujemy zwiększony sentyment UA do wojskowych formacji UPA i SS kolaborujących w latach IIWŚ z Niemcami.
Utwierdzam się w przekonaniu, że elementem najbardziej różniącym nasze (PL i UA) społeczności jest pojęcie prawdy historycznej (patrz Podział cywilizacji Feliksa Konecznego).
Celowo nie używam słowa naród, bo w świetle kolejnej różnicy, czyli władztwa oligarchów, zdaje się to nie mieć żadnego znaczenia.
Jeśli nawet postępująca faszyzacja nie jest celem, a tylko sposobem, powinna budzić niepokój i ostry przeciw, a tymczasem jest niedostrzegana i ignorowana.

Wiele emocji towarzyszyło przy wręczaniu prezydentowi UA najwyższego polskiego orderu, kiedy ten wystąpił z naszywką nawiązującą do faszystowskiej zamiast narodowego godła, przekomarzaliśmy się, że być może to, co widzimy, wcale nie jest takie straszne, że to może onucowa propaganda itp., wiele emocji towarzyszyło, kiedy oczekiwaliśmy symbolicznej skruchy w 80 rocznicę Wołynia mając w zamian gloryfikację morderców w imię rzekomego wojennego prawa do integracji...

Wpływowe ukraińskie diaspory w USA i Kanadzie (patrz Wiktor Poliszczuk) decydują o kształcie dzisiejszej UA, a historia zatacza koło.

W sobotę, w czasie wizyty w Kanadyjskim Parlamencie, w owacji na stojąco Ż. uhonorował obecnego tam Jarosława Hunkę- weterana Waffen-Grenadier-Division der SS-Galizien, nazywaną swojsko SS Hałyczyna

https://x.com/TheCanadaFiles/status/...839811498?s=20
"Chciałbym szczególnie przeprosić społeczności żydowskie w Kanadzie i na całym świecie. Przyjmuję pełną odpowiedzialność za to, co zrobiłem" - przekazał [Przewodniczący kanadyjskiej Izby Gmin Anthony Rota, autor wystąpienia], zaznaczając, że "chwalenie Hunki było jego własną inicjatywą, o której nie wiedzieli zarówno inni parlamentarzyści, jak i delegacja ukraińska".

Coś tam wyżej było o uczciwości czy prawdzie, czy jakoś tak...
A potem przychodzi taki Melon i niesprawdzone, nierzetelne "pseudofakty" idą w świat.
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 16:46   #765
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,561
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 12 godz 21 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
Coś tam wyżej było o uczciwości czy prawdzie, czy jakoś tak...
A potem przychodzi taki Melon i niesprawdzone, nierzetelne "pseudofakty" idą w świat.

Cytat:
Napisał Melon Zobacz post
Nosz kulwa faszystę nagrodzili ?
niesprawdzone, nierzetelne "pseudofakty"
Grubo zagrałeś, ale widać, emocje Cię poniosły.
Melon niestety ma rację.
Faszystę znanego z imienia i nazwiska nagrodzili owacyjnymi oklaskami na stojąco za to tylko, że tam był. W Parlamencie, nie gdzieś pod sklepem! Tego się nie da odwidzieć. Obnażony został schemat: propaganda ukraińska podsuwa temat i bez weryfikacji klaszczą wszyscy! To poszło w świat! To zwykłe krętactwo!
Przewodniczący wziął winę na siebie- i to jest półprawda. Nieprawdziwe jest to , co piszesz, że to była jego własna inicjatywa, bo stoi za nią najliczniejsza, wpływowa diaspora banderowska! Do Parlamentu nie zaprasza się ludzi z ulicy. To najprostsze rozwiązanie do zamiecenia problemu pod kanadyjski dywan.
Zamieszczając filmik, bardziej interesuje mnie postawa panaŻ. Cieszy się jak dziecko z niespodzianki, z „weterana- bohatera, obrońcy niezawistimej Ukrainy przed sowietami w 1943”. Jaki on biedny i naiwny! od dwóch dni obserwuję, jak służby dwoją się i troją, by rozwiać problem i to dopiero jest interesująca lektura.

Upomnieli się o prawdę Żydzi, ale jakoś cicho sza, że mordowani byli jako obywatele państwa polskiego.
To przeproszenie to jest półprawda.

PS. Sugerujesz, że naszywkę na bluzę też mu przyszyli we śnie?

Jak by nie patrzeć jest urzędującą głową UA z dużym poparciem izb i elit rządowych wybieranych i popieranych przez większość obywateli. Wyniki ich rządzenia w zakresie interesującym nas w tym wątku widać aż nadto. To są fakty.
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 17:23   #766
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Nie neguję przeszłości tego człowieka, ale sposób prezentacji przez Ciebie tego wydarzenia jednoznacznie sugerujący, że Zełeński i strona ukraińska z pełną świadomością i premedytacją gloryfikował naziola (co jak się okazuje po niezbyt długim reaserchu nijak ma się do prawdy).
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 18:40   #767
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,395
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 29 min 51 s
Domyślnie

Oj zimiok pie...lisz dokładnie to co faszysty chcieli pokazać, weź zdejmij te kolorowe okulary i spójrz w lustro czy na pewno Polska to twoja ojczyzna.
Tomek dobrze prawi, że w tej zaje...cie demokratycznej Kanadzie to prawie druga mniejsza Ukraina jest.


https://www.youtube.com/watch?v=GIkQ...oniecTVToronto
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 18:55   #768
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Hehe typowe dla ludzi mocno ograniczonych intelektualnie. Jak nie ma argumentu to zarzucić brak patriotyzmu.

PS. Bardzo lubię moje tęczowe okulary. W ogóle dobrze mi z tęczą. Na tyle dobrze, że po ostatnich wydarzeniach w Dąbrowie Górniczej rozważałem nawet powrót na łono KKat.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 19:38   #769
ctomch

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Chrząstawa Wielka
Posty: 261
Motocykl: Yamaha 1VJ/Huska FE501
Przebieg: rośnie
ctomch jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 8 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimiok Zobacz post
(co jak się okazuje po niezbyt długim reaserchu nijak ma się do prawdy).
Możesz rozwinąć tę myśl, bo mam dysonans poznawczy.
ctomch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.09.2023, 19:47   #770
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 297
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 8 godz 33 min 0
Domyślnie

Myślę, że zrobił to już speaker przyznając, że gloryfikacja ziomka z ss galizien była jego indywidualną decyzja, której z nikim nie konsultował.

Wysłane z mojego CPH2205 przy użyciu Tapatalka
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
4 slot Huta Pieniacka piotrekk Umawianie i propozycje wyjazdów 5 20.09.2013 19:44
Huta Pieniacka Barył Imprezy forum AT i zloty ogólne 0 04.08.2011 09:53
I Kaszubski Zlot Motocyklowy - 14.08.09r. Ciapek Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 17.08.2009 13:13
IX Ogólnopolski Zlot Motocyklowy JuIo Imprezy forum AT i zloty ogólne 4 27.07.2009 23:13
Zlot Motocyklowy Niechorze 24-26.07.09 vostock Imprezy forum AT i zloty ogólne 7 23.07.2009 12:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.