Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.03.2024, 07:54   #1611
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Prędkości 120 to we wczorajszych warunkach 20 kWh/100 km. Na targach było gniazdko trójfazowe i uzupełniliśmy energię do 86 %. Szkoda że nie zapytałem gdzie w Warszawie toczy się życie, bo wrażenie że było pustawo, a spacer do teatru zrobiliśmy na piechotę z Tamki do współczesnego. Wracając zawędrowaliśmy pod zamek próbując znaleźć jakieś ciekawe miejsce do posiedzenia. Skończyliśmy w mc donald. Dobrze że znamy i lubimy wrzenie świata, dzięki temu dzisiejsze śniadanie wiemy gdzie spożyć przed drogą na wieś. Tym razem będziemy pewnie uzupełniać energię w trakcie i najprawdopodobniej skończymy w Starachowicach.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_1426.jpg (121.5 KB, 15 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2024, 21:50   #1612
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Prędkości 120 to we wczorajszych warunkach 20 kWh/100 km.
Nie chcę się chwalić ale mnie dzisiaj poszło wyjątkowo oszczędnie: 95% trasy autostradą (czyli u nas 70mph / 113 km/h, choć w porywach było i 130km/h) i wynik lepszy od WLTP: 12,6 kWh/100km



Sam nie wiem skąd taki dobry rezultat, bo start był rano przed 07:00 przy temp. 9*C (czyli bateria relatywnie zimna) i wcale nie jechałem jakoś oszczędnie.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2024, 10:08   #1613
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,358
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 41 min 48 s
Domyślnie

Z tymi prędkościami dla Leaf'a nieosiągalne tak niskie zużycie energii, różnica poziomów na niekorzyść z tego co widzę (z górki nie było), wynik taki że się wierzyć nie chce.
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2024, 11:44   #1614
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ja to się cieszę jak osiągnę 15 kWh/100 km, a wczorajszy wynik nie należał do najgorszych. W sumie też podziwiam teslę jak im się udaje wykręcić takie wyniki.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_3602.jpg (197.7 KB, 11 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.03.2024, 16:05   #1615
Ronin78
 
Ronin78's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 1,358
Ronin78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 13 godz 41 min 48 s
Domyślnie

Wracałem teraz autostradą, tempomat na równe 100, bywało i 90/95 chwilami jak coś blokowało i z dojazdem i zjazdem z autostrady gorzej jak Teslą. Tym bardziej jak ta Tesla żwawej jeździ.

Ps. ICE na tym krótkim dystansie jeżdżę tak samo, ruch na tyle duży że wyprzedzanie czy stała jazda nawet te 140 na lewym to same nerwy bo zawsze jest ktoś kto ciśnie na zderzaku, a na prawym pasie przynajmniej spokojnie. Kilka minut nie warte użerania się z pajacami.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_20240315_153052_731.jpg (158.9 KB, 12 wyświetleń)
Ronin78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2024, 09:30   #1616
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Może to już najwyższy czas pomyśleć o tesli ?
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.03.2024, 11:24   #1617
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Może to już najwyższy czas pomyśleć o tesli ?
Trzeba przyznać, że 'stara' Tesla Model 3 jest bardzo OK, ale nowa Highland jest jeszcze lepsza (i ciutkę oszczędniejsza). Jedyny jak dla mnie minus to brak manetek. Choć osobiście jedyne co chciałbym z nowej TM3 to wentylowane siedzenia, bo osobiście nie jestem zwolennikiem siedzeń z pełnej (eko)skóry.

Jak zdecydujesz się zamówić, pamiętaj o użyciu linku polecającego (np. ode mnie)
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2024, 08:32   #1618
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Patrząc na parametry bardziej mi leży y bo ma większy prześwit. No ale to przyszłość a ja próbuję ogarnąć teraźniejszość, a ta trochę skrzeczy. Mając w garażu motocykl poszukuję czegoś nowszego. Odwiedziliśmy wczoraj BMW i usiadłem na 1250 adv, ten z obniżonym zawieszeniem byłby w sam raz, tylko ta cena 120000 trochę obraża moje skąpstwo, nie bardzo wiem czy byśmy nim ruszyli gdzieś dalej skoro stary model tak rzadko nawija kilometry. Trochę w kącie stał CE04, przyznaję szczerze że chciałem zobaczyć CE02, no ale nie mieli. Ten CE04 kusił mnie od początku i cena 62000 jakoś tak bardziej zjadliwa. No ale skończyło się że tym że wróciliśmy do domu. Teraz o poranku robiąc prasówkę internetową, wpadły mi w oczy teksty o Energica Experia i już konfigurowałem model pod nasze potrzeby, wyszło 32000 EUR, cholera znowu drogo. No ale internet nie śpi i podsuwa nowe pomysły, rzucił tekstem Horwin, coś tam znalazłem jako motocykl ale nie mogąc się dogrzebać informacji trafiłem na ich stronę. Tam kilka modeli skuterów ale jeden szczególnie przypadł mi do gustu. Taki którego jeszcze nie ma, ale można go zamówić w preorderze, w tym mam już niejakie doświadczenie a próg wejścia to tylko 200 EUR. Horwin sentimenti 0 to coś bardzo podobne do CE04, może nawet będzie z tej samej fabryki, ale na pierwszy rzut oka ma przewagę nad BMW w postaci większego zasięgu. W oczekiwaniu na owego zawsze możemy kontynuować jazdę BMW lub dokupić dla mnie rower, te wydaje mi się że staniały ostatnio.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2024, 12:41   #1619
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

TMY może i większy prześwit ma, ale sporo powietrza woziłbyś w tym samochodzie. Choć z drugiej strony kładziesz tylne oparcie i masz spanie dla dwóch osób, więc wypełniałoby to Twoje kempingowe potrzeby (Chińczyki sprzedają dedykowane materace do TMY) Jak dla mnie (jak już kiedyś pisałem) jak zrobią Tesla Model 2 to będzie ideał, bo TM3 troche duża jest na tylko 2 osoby i mniej praktyczna jako sedan (wywoziłem wczoraj 2 palety i parę innych rzeczy na skipe ).

Co do nowego moto to jeździłem Experią i był opis tego w wiadomym wątku, którego nie ma Moto może być, zasięg przyzwoity (choć raczej do jazdy wokół komina przy obecnej infra w PL), przyśpieszenie nieziemskie (można się tego w sumie spodziewać), niestety zawiecha była tak twarda, że dupa bolała od jazdy.

Horwin sentimenti 0, hmm 2,8 sek do setki i to bądź co bądź w skuterze... Powiem szczerze, że przestaje mi się w świecie EV ten wyścig do 100 i na KM podobać. Bo to już są tak absurdalne cyfry, ze robi się to niebezpieczne w codziennym życiu. Te 200-300 KM i te 6-7 do setki w samochodzie to jest wystarczająco dużo do płynnej jazdy zarówno w trasie jak i mieście
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2024, 16:32   #1620
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ja nie patrzę na przyspieszenie tylko na zasięg
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.