Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.01.2019, 10:35   #11
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Wiesz co Yeuop, masz talent

Do komplikowania prostych kwestii.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 10.01.2019, 10:44   #12
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,963
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline  
Stary 10.01.2019, 10:49   #13
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 1 godz 21 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
Kilka razy już czytałem o gościach, którym nagle się skonczylo ladowanie z powodu zle zalozonego gniazdka wlasnie. Wyobrazacie sobie taki temat w Tadzykistanie? ;-)
Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego . Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia .
Emek jest offline  
Stary 10.01.2019, 10:50   #14
redrobo
 
redrobo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: białystok
Posty: 2,617
Motocykl: ktm 640 adventure
redrobo jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 4 dni 7 godz 10 min 4 s
Domyślnie

Wlasnie w Pamirze jest jeszcze prosciej, kazdy wezmie Cie pod dach i pomoze, nawet jesli mialby Cie karmic przez tydzien. Obys tylko cos opowiedzial, zagral czasem na jakims instrumencie i ogolnie nie byl aspoleczny
redrobo jest offline  
Stary 10.01.2019, 10:53   #15
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Mnie zdechło gniazdo zapalniczki w Iranie. Brak zasilania całą drogę w obie strony. Nic strasznego . Gorzej jakby ci się DCT zacięło i biegi nie chciały wskakiwać w takim Tadżykistanie choć i to byłoby do ogarnięcia .
Przestan. Mnie to przeraza.
Ja do dzisiaj nie wiem, czy jak laduje akumulator, to plus do plusa czy plus do minusa
Niemniej ostatnio zapomniałem się pochwalić. Udalo mi się podladowac akumulator. Pierwszy raz go wyciagalem z motora, zeszlo na to z pol godziny, polamalem tylko kilka elementow, wiec ogółem uważam to za sukces.
Ale trzeba przyznać, ze okropnie to tam jest zrobione.
yeuop jest offline  
Stary 10.01.2019, 10:54   #16
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...)
Jak pol roku temu wloczylem się po Norwegii, to wlasnie zatrzymywałem się na stacjach, w sklepach i czasem ladowalem aparat. No ale w Pamirze jest inaczej ;-)
Chłopie - nie dramatyzuj. Pamir to cywilizacja. Jest paliwo, jest prąd, są gniazdka i nawet ludzie. Nie musisz brać procy do polowania oraz wędki do łowienia. Nakarmią.


Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...) Jestem wrogiem technologii, owszem.
To widać jak na dłoni - bije to z Twoich postów jak gejzer na nietechnologicznej Islandii

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...) ciężko będzie z ladowaniem aparatu? (...)
Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...) Jakis system solarny? (...)
Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...)
Lepszy markowy szit czy chiński szit?
Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...) ladowarke do podtrzymywania akumulatora (...) ,
Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
(...) bateria sloneczna to była taka zwijana mata - miękkie, male i fajne.
I cos takiego by mi się podobalo. (...) O! Chyba znalazłem: foldable solar battery!
Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają?

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
Myślę że papierowa mapa, kompas i aparat Zorka 5 rozwiążą twe elektryczne dylematy.
I rower bez światełek (którym tam dojedziesz jako prawdziwy niepodtatusiowaty podróżnik, gdyż wszystko inne co Cię wiezie jest naszpikowane elektroniką) i..... NAPISZESZ RELACJĘ!!! Ale ale.... na czym? Na elektronice? Fuj :* W zeszycie, a my zeskanujemy i wrzucimy
 
Stary 10.01.2019, 11:00   #17
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Na dziewczyny na stacji, gdy tankujesz swojego rumaka naszpikowanego technilogią, te deklaracje o wrogości wobec techniki rozumiem działają?
No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.
yeuop jest offline  
Stary 10.01.2019, 11:08   #18
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
No wlasnie niebardzo.
Ale jak tak probuje czasem na siebie z boku spojrzeć, to ze mnie rzeczywiście jakiś dziwak jest.
No to klops. Jednak one też się orientują w tej ściemie, że nie lubisz technologii oraz masz potrzebę kreowania się na dziwaka.

Nie ma bata: musisz przestać udawać i masz wtedy dwie opcje (jedziesz na technologii i nie piszesz, że jej nie lubisz albo jedziesz rowerem - i dalej jak opisano wyżej).

Więcej - mimo szczerych chęci - nie umiem pomóc. Bo reszta to technologiczne rozwiązania:
a) bierzesz ładowarkę do aparatu i ładujesz w Pamierze (Pamirze? ło matko!!!! - zakrzykną owe dziewoje na stacji)
b) kupujesz kilka akumulatorków dedykowanych i.... bierzesz ładowarkę (łoooooo matkoooooo!)

Jełopie - zamknąć temat? Bo chyba liczba opcji wyczerpana. Na razie zrobię edycje tytuły.

Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę i będę poprawiał

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 10.01.2019 o 11:13
 
Stary 10.01.2019, 11:09   #19
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 20 s
Domyślnie

Jak zawsze temat na najwyższym poziomie
Tomas_XRV jest offline  
Stary 10.01.2019, 11:17   #20
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Edyta - wyniosłem z wątku o afryce, bo jej nie dotyczy i dałem do ogólnego działu. Lepiej pasuje, bo pytasz o rozwiązania w sumie na motocykl, ale niekoniecznie afrykański. Jeżeli coś pokręciłem wbrew Twoim intencjom pisz proszę i będę poprawiał
Jest ok. Prawie dobrze.
Jeszcze tylko dwie kropeczki przed tytulem (żeby było wiadomo, ze to ja zalozylem temat) oraz z malej litery proszę po kropeczkach.
Dziekuje :*

A w odpowiedzi na poprzednie zarzuty - należy chyba uczciwie przyznać, ze spośród porównywalnych pojazdow konkurencji to wlasnie Afryka jest najmniej elektroniczna. Ba! Wrecz ascetyczna ;-)
yeuop jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
ogrzewanie elektryczne - dom letniskowy Ludwik Perney Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 84 05.11.2019 16:54
Elektryczne enduro od KTMa - co o nim myślicie Miras Sc Inne tematy 25 12.12.2018 17:27
PPPP Podóż Poślubna Po Polsce ? czemu nie . jakieś propozycje ? jakieś noclegi ? kamil_w Polska 8 27.07.2016 12:39
Maksymalne obciążenie elektryczne RD04 tyran Układ elektryczny i zapłonowy 13 31.07.2014 14:58


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:09.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.