Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.04.2021, 13:04   #381
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

zapomnij TET na NC.
w ub roku jechałem i jak pisałem wielokrotnie było co robic miejscami na DR350 a było naprawdę BARDZO sucho - przynajmniej do Kazimierza gdzie w nocy było oberwanie chmury.
na NC to nie byłaby jazda tylko walka w chuj.
spotkałem grupę z NC na szutrach 25km przed Hajnówką. pogadaliśmy a potem szybko zniknęli w lusterku.
w miejscach z kopnym piachem, a są całe kilometry takiego TETa przed Wisłą, wzdłuż dróg kolejowych również, czy na błocie lessowym gdzie nawet DR poszła na bok nie wiedzieć kiedy, lub na ostrych technicznych podjazdach przez las gdzieś liżąc bokiem Jurę zabiłbyś ten motocykl momentalnie i przeklął dzień.
to jest moto na asfalt i okazyjny szuter. nie obchodzi mnie nic, że ktoś robił teren i się da. za stary jestem na takie akcje. w teren ma być wąskie 21 z przodu i nie więcej niż 170kg załadowane. dla mnie jazda w terenie to jest jazda a nie płaszczenie dupy na siodełku i podpieranie się nogami co 10m.

co do wzmiankowanej spodziewanej MiniAfriki - bardzo chętnie.
Gdyby ten piec miał 850ccm, 65KM, 21/18 i krótszą jedynkę /wogle skrzynia musiałaby być inna/ to byłoby to. To moto LUBI jeździć i jak coś co ma 55KM ma NAPRAWDĘ długie nogi

A!!! bo nie napisałem najważniejszego przecie!
- Panie a ile to pójdzie?

Raz stestowałem - poszła 175 licznikowo bez jakiegoś wielkiego czekania czyli pewnie jakieś 165 - nie męczyłem jej dalej. Dla statystyki rozmów pod sklepem styknie.


W chwili obecnej z motocykli endurodowszystkiego numerem jeden jest dla mnie T7. Nie jeździłem, nie siedziałem, nie chcę nawet na wszelki wypadek... ale czuję, że jest to moto, które mogłoby mi załatwić wszystkie potrzeby - jedyny acz poważny problem to masa.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2021, 13:23   #382
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 18 min 11 s
Domyślnie

Gadasz Matjas. Jak się ma jeden motór i się chce to się jedzie i nie pitoli że się nie da.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.04.2021, 13:36   #383
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

oczywiście.

na szczęście nie muszę gdybym musiał to też bym mówił ŻE SIĘ DA
podobnie jak Jurę się dało objechać na fAntiku. mniej więcej to samo...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 11:17   #384
turas
 
turas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 115
Motocykl: CRF1000
turas jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 22 godz 32 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Louis Zobacz post
A jesteś na to gotów? :

Mam 170cm ale nogi mam z jakiegoś krótszego modelu, nadrabiam górą ale moto przydałoby się odwrotnie
Całymi stopami nie sięgam.

Mój tata niby sięgał stopami (ma chyba 174 cm wzrostu), ale tak bez przekonania i pewnego podparcia w przypadku oryginalnego siedzenia.
W zimie mistrz ZET (Motokanapy) zmienił obszycie i wyrzeźbił gąbkę i różnica jest znaczna. Pomijam już przepaść na plus jak chodzi o komfort, ale nogi przy podparciu węziej się schodzą i siedzi się ciut niżej.
Polecam taką przeróbkę dla tych mniej rosłych.

Ostatnio edytowane przez Novy : 30.04.2021 o 22:48 Powód: Poprawiłem cytowanie
turas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.04.2021, 11:32   #385
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał turas Zobacz post

Mój tata niby sięgał stopami (ma chyba 174 cm wzrostu), ale tak bez przekonania i pewnego podparcia w przypadku oryginalnego siedzenia.
W zimie mistrz ZET (Motokanapy) zmienił obszycie i wyrzeźbił gąbkę i różnica jest znaczna. Pomijam już przepaść na plus jak chodzi o komfort, ale nogi przy podparciu węziej się schodzą i siedzi się ciut niżej.
Polecam taką przeróbkę dla tych mniej rosłych.
Mi wysokość CB nie przeszkadza, miałem 5 KTM-ów, każdy był wyższy od cebuli, teraz to ja mam pełen komfort

__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.05.2021, 15:37   #386
Janek-2004


Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 48
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Janek-2004 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 23 godz 33 min 38 s
Domyślnie

Moich 2 znajomych kupiło właśnie CB500X - jeden z 2018 z 17" a drugi 2020 z 19".
Przymierzyłem się na ostatniej wspólnej przejażdżce do tego motorka młodszego. Fajne to nawet. Próbując poprzerzucać na postoju w obie strony, to nie ma porównania do mojego TA650 - na korzyść CB500X. Niby tylko 20 parę kilo a efekt wow.

Na wysokość pod tyłkiem wg mojego (180cm) czucia to samo. Z tym, że u mnie jest coś wycięte parę centów pianki jak ostatnio zdiagnozował Johny ZET na podstawie zdjęcia mojej kanapy.
Jeździliśmy w pojedynkę i nie bardzo zauważyłem żeby chłopakom brakowało pod ręką w stosunku do TA. Różnicy raptem 7 KM przy różnicy masy ponad 20 kg + deko lepiej odżywiony kierownik TA.

Na plus CB500X oświetlenie: full LED, kierunki fajnie widać, tylne światło też OK. lampa przednia w dzień również w lusterkach dobrze widoczna. W nocy pewnie też robi robotę w porównaniu do trampkowego.
Plan na następny tydzień to wspólny wypad w Bieszczady i zamiana motongów. Jeżeli wszystko pyknie w trakcie to będzie o czym myśleć.
Janek-2004 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 17:32   #387
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.05.2021, 13:24   #388
Janek-2004


Zarejestrowany: Mar 2020
Posty: 48
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Janek-2004 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 23 godz 33 min 38 s
Domyślnie

Dzięki super pogodzie cały dzień spędziliśmy na szwędaniu się po Bieszczadach - 400 km na TA 650 + 2 CB500X. Zamiana motocyklami na jazdę próbną i takie moje pierwsze na gorąco spostrzeżenia, porównania :

- Prowadzenie dużo łatwiejsze, motocykl łatwiej wchodzi w zakręty, łatwy do manewrowania wliczając przemieszczanie parkingowe, wolne manewry,

- hamulce - nie chciałem prowokować awaryjnego hamowania na motocyklu kolegi świeżynka (ok 5000 km) ale hamulce działają nieporównywalnie skuteczniej niż trampkowe, lekko i czuć że to hamuje,

- ochrona przed wiatrem - tu TA robi to o niebo lepiej ale podejrzewam, że to zasługa deflektora - łatwe w miarę do skorygowania, CB500X ma po innym katem i może ciut mniejszą niż moja z Givi.

- kierownica - dołożyłbym lekkie podwyższenie i miałbym jak w TA. szerokość mniejsza ale nie powodowała jakiegoś dyskomfortu.

- spalanie - kolega prowadził na spokojnie bo to pierwszy motek, więc 80 km/h spowodowało że na orlenie w Lesku oprócz tego że mój TA spalił 4,7 jak nigdy wcześniej, ale cebula nie łyknęła nawet 3 - dwa razy liczone.

- moc - przyśpiesza całkiem niczego sobie, w porównaniu do TA nawet bym powiedział że czuć że robi to lżej - czasów nie mierzyliśmy ale mnie to pasuje.

- skrzynia - mega fajnie to działa ten antyhopping, nie trzeba za wiele kombinować z przygazowaniami.

Patrząc z perspektywy użytkownika TA który jeździ od 4 sezonów i do niczego innego nie mam tak naprawdę porównania, to ta cebulka byłaby świetnym następcą bez wydawania przyczepy kasy, bo mowa o porówaniu też w kontekście finansów.

Janek-2004 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 21:50   #389
Louis
 
Louis's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Międzyzdroje
Posty: 598
Motocykl: CRF1000L
Louis jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 20 godz 41 min 9 s
Domyślnie

__________________
Louis, motocyklista niedoskonały.
Louis jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.05.2021, 22:48   #390
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,490
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 10 godz 4 min 0
Domyślnie

Urocza jest. Bez dwóch zdań.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Honda Riding Gear 2019 darius Gadżety / wyposażenie 8 25.11.2018 18:28
Coś na a2 - cb500x Babel Inne tematy 4 03.05.2017 02:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.