Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Forumowy Mechanik

Forumowy Mechanik Poradniki ludzi doświadczonych w dziele nie gębie.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.09.2018, 19:55   #111
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał vtwin90 Zobacz post
Mallory takie posty w stylu adwokata najbardziej mnie wkurzają i chyba nie tylko mnie po co go napisałeś pisałeś A tak na marginesie dla mnie wysyłanie moto na drugi koniec Polski do warsztatu to kosmos -ja tego nie ogarniam no w lata 90 to bym może to zrozumiał .
No , ja z przekory wysyłam aż do Rzeszowa swoje Xr ki
- 700 km
Jeśli masz dobry namiar na kogoś w dolnośląskim kto daje gwarancję i reczysz jajami że nie popsuje to proszę
o adres. Wiezienie motocykla na reklamację wychodzi już drożej niż wysyłanie spedycja. Zresztą cena ta sama
Czy to Kozia Wólka, Warszawa czy Rzeszów
Kiedyś chciałem wysłać szparagowi ale odmówił
- brak czasu i chęci
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline  
Stary 04.09.2018, 20:00   #112
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,390
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 godz 26 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
(...)
Rozwiązywanie spraw poprzez Sądy jest dla głupich lub jeżeli jedna ze stron jest głupia i nie ma innego wyjścia.
(...)
Powinieneś być obiektywny i bezstronny Jak prosił np. wojtekk, a nie jesteś.
Wskazujesz, wytykasz wręcz jedną ze stron i nazywasz głupią.

Świadomie?

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
trace czas. ja watek koncze. masz KPC. dzialaj.
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline  
Stary 04.09.2018, 21:16   #113
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Z dystansem należy czytać...
Głupie jest włóczenie się po sądach i nabijanie kasy adwokacinie zamiast zwyczajnie dojść do jakiegoś kompromisu kiedy są do tego jakieś możliwości jeszcze..

Każdy człowiek czasem głupio myśli,głupio coś robi i mądrzeje z czasem..

A i nie ma czegoś takiego jak forumowy mechanik,może być polecany przez forumowiczy lub znany z forum.

Kiepska sytuacja dla obu stron a jedynym jej roziązaniem jest jakiś kompromis do którego powinniście dążyć..

Swoje racje zostały tu już szczegółowo przedstawione,GTW tej sprawy nie rozwiąże,wy możecie jeszcze...

Jeżeli nie zostaje Sąd który wskaże głupiego winnego po kilku latach...
Jest sens latami po sądach sie bujać...chyba że macie dużo czasu...
Szybko sie wam znudzi..
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline  
Stary 04.09.2018, 21:30   #114
Dren
 
Dren's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2014
Miasto: Wwa
Posty: 179
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Dren jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 14 godz 36 min 38 s
Domyślnie

Zatraciłem już orientację. Ile kosztował ten remont kapitalny motocykla ? 1600 pln Dobrze wyczytałem ?
__________________
V-strom 1050XT

Ostatnio edytowane przez Dren : 04.09.2018 o 21:47
Dren jest offline  
Stary 04.09.2018, 22:10   #115
adoado0


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Chojnice
Posty: 231
Motocykl: RD07a
adoado0 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 1 godz 53 min 31 s
Domyślnie

Z częściami ok 6k.
adoado0 jest offline  
Stary 04.09.2018, 22:22   #116
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

Za 6tyś remont całego motocykla wliczając w to robocizne,części,materiały i koszta usług innych firm?
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline  
Stary 04.09.2018, 22:34   #117
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

No wiesz... widziałeś zdjęcia. Z tym remontem to się nie rozpędzaj
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline  
Stary 05.09.2018, 06:08   #118
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

napisalem w pierwszym poscie: ja wzialem 1200pln za calosc prac. 400pln kosztowalo w firmie zewnetrznej piaskowanie i malowanie proszkowe. kolega uznal ze mam oddac cale zarobione pieniadze tj. zrobic to co zrobilem za darmo zupelnie i oddac kase za piaskowanie i malowanie. niech kazdy sam zdecyduje czy to rozsadna propozycja i poszukiwanie kompromisu. raz jeszcze napisze: czesci wyslalem 1 maja 2018, dostalem do skladania okolo 15 lipca 2018. kolega ma pretensje ze motocykl chcial miec gotowy na czerwiec. jak wygladal w chwili w jakiej go otrzymalem pokazalem na zdjeciach. praktycznie kazdy uklad wymagal duzego remontu. teraz dostaje sugestie ze wszystko jest zle. jestem na o tyle straconej pozycji ze nie ma mnie przy motocyklu i nie moge sie odniesc do zarzutow, zrobic fotki itd. napisalem wyzej - poniose koszty jezeli rzeczowo uslysze co i za ile. do chwili obecnej taka propozycja nie padla a ta ktora padla brzmiala, cyt. z sms-a: przelej mi 1600pln i zapominamy o sprawie, albo idziemy do sadu.

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...418604/9#zdj11

siade za chwile i w punktach wypisze wszystkie niescislosci ktore sie mi zarzuca.
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 05.09.2018 o 09:54
szynszyll jest offline  
Stary 05.09.2018, 08:10   #119
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

no to w punktach:

1. remont trwal zbyt dlugo. juz sie do tego odnosilem podajac daty. nie da sie oddac gotowego motocykla w czerwcu jak sie koncem lipca dostaje obiecane czesci od klienta - nie ze sklepu.

2. powtarzany wielokrotnie argument ze 'pieniadze nie graja roli'. na moje liczne sugestie o remont instalacji, wymiane chlodnicy, wymiane sworzni z przynajmniej jedny przednim tlokiem slysze ze nie ma potrzeby.

3. robienie w silniku wszystkiego POZA koszem, który już zrobiłem wcześniej. cytat z kolegi. w nastepnych postach dowiaduje sie ze kosz halasuje bo uszkodzone musi byc lozysko oporowe. zagladam tam - luzow zadnych nie ma, tarcze ladne, lozysko glowne twarde, lancuszek pompy ok. skrecam. dowiaduje sie ze tam nie zagladalem ale cyt. robimy wszystkko poza sprzeglem. ustalmy moze raz co uwazasz za lozysko oporowe - ktory to element:

https://images.cmsnl.com/img/partsli..._0700_a58a.gif

4. mialem wyprostowac rame po prawej stronie. pojechalem do znanego w rzeszowie prostowacza D. z wieloletnia praktyka i powiedzial mi ze to mozna zrobic tylko na goraco i on by sie nie podjal bo tam jest skomplikowany spaw i boi sie o jego oslabienie a to istotny wezel na ramie. poza kwestiami wizualnymi w niczy to nie przeszkadza. wszystko sie miesci w ramie. na fotce miejsce ugiecia:

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...0419571/1#zdj3

za wozenie i konsultacje z gosciem nie wzialem ani grosza. uznalem ze jego argumenty maja sens tym bardziej w przypadku motocykla terenowego. a gosc setki ram w zyciu ulepil.

5. cyt. Mijają tygodnie - czerwiec. Wszystko stoi. - nieprawda - paczka wyszla 1 maja. potem jest klasycznie:

Wszystko stoi. Pytam jak silnik? Nic nie wiadomo? Aa, moi ludzie mają co najmniej miesiąc terminy. Kurwa miesiąc? Chuj, dawaj do mnie górę silnika, u mnie zrobią jacyś.

swoja droga to chyba watek z najwieksza iloscia wulgaryzmow i bluzgow. dowiedzialem sie ze cyt. kolega wzial mnie pod chuj. aha.

6. rzekomo wybijalem sworzen mlotkiem i zniszylem rant tloka. cyt. wygląda jakby ktoś próbował go wybić, i sklepał rant. Wyglądało na świeże. o przegrzaniu silnika juz pisalem wielokrotnie. w ukladzie chlodzenia prawie nie bylo wody. po otwarciu glowica miala slady przytarc na lozach i konikach. przedni tlok mial podtarcia. sworzen zacieral sie przy wysuwaniu. zasugerowalem wymiane obu sworzni i conajmniej jednego tloka. sworznie tak czy tak zawsze wymieniam bo to maly koszt a jak juz mamy otwarte to warto wymienic. dostaje odpowiedz ze nie ma potrzeby bo chodzi lekko. pokazuje to mojemu znajomemu mechanikowi - mowi ze tez by zmienil ale jak sie klient decyduje to co mozesz zrobic.

7. cyt. Polowa lipca. Odsyłam górę po miesiącu po równie wątpliwym serwisie - nieprawda. jezeli wyslalem paczke 1 maja a Ty odsylasz mi ja w lipcu co sam piszesz to...? przynajmniej ta kwestie mamy zalatwiona bo pytalem kilka razy. cyt. polowa lipca.

8. cyt. pytam jak reszta? No przecież czekał na mnie. Kurwa, na mnie? To nie można nic więcej robić bez góry silnika? sporo zrobilem ale jak mam silnik na stole bez cylindrow to w co mam go wkladac? motocykl nie stoi na kolach, nie mam elektryki, chlodzenia. wrzucilem emulatory do zawiasu, zdjalem stare lozysko z polki, zalozylem gumki do zaciskow, pokleilem airboxa, zrobilem wiazke z rozdzielaczem , zregenerowalem kiwaczke itp. co moglem bez gory silnika to w wolnych chwilach robilem.

9. cyt. Jego ludzie mają sprawdzić poprawność serwisu góry bo ZAZNACZŁEM, że tym co robili nie ufam. juz napisalem - poprosilem kolege Piotrka o zerkniecie na tlok i sworzen. Jego zdanie wyzej. naprawde ja: mam sprawdzić poprawność serwisu góry bo ZAZNACZŁEM, że tym co robili nie ufam?!


10. cyt. W międzyccasie czytam maila, że jakbym jechał gdzieś dalej to klocki z przodu do zmiany? jeszcze na wiosne poinformowalem Cie i wyslalem zdiecie polamanego przedniego zacisku. jak widac na fotce nie da sie w nim poprawnie zamontowac uszczelnien. powiedziales ze remontowales to ostatnio. umowilismy sie ze nie zakladam zestawu naprawczego i daje Ci go luzem bo musisz kupic nowy zacisk. w czym i po co Ci wiec mialem klocki wymienic? drugi zacisk miales przeserwisowany. kupic klocki jakie sie lubi i zalozyc w 15 minut. plyn i tak trzeba dac nowy i odpowietrzyc przy wymianie zacisku. tu zdjecie uszkodzenia - jak do tego nowe uszczelki i klocki zakladac?

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...ia/10418604/18

11. swiece dzis wyjda dpd. jednej nie moglem znalezc wiec kupilem nowa - stad opoznienie.

12. nie wykrecilem urwanej sruby m6 - fakt. pisalem o tym.

13. nie pomalowalem podnozkow bo kolega uznal ze farba proszkowa sie do tego nie nadaje a on malujee tylko ta technika. glownie ramy i felgi. czy to az taka tragedia po sezonie to zdjac i pomalowac odpowiednia chemia? nie wzialem za to pieniedzy oczywiscie.

14. nigdy nie prostuje stelazy w AT. taka zasada. rurka jest cienkoscienna i latwo powstaje karb. potem rurka peka. znalezenie nowego stelaza graniczy z cudem. nowy to tysiace zlotych. jezeli jak piszesz, cyt. naprawdę nie szło podprostować tego j*banego stelaża od przedniej owiewki? Rurka może 20 mm, w rękach zdjęte by sie wyprostowało to zaryzykuj sam. ja nigdy tego nie robie. to samo z mocowaniami przednich kierunkow - ugiales? banalna sprawa? no to prostuj. jak strzeli rurka albo spaw to przy tym nie bylem.

15. przetarcia wezyka nie zauwazylem. z pewnoscia bym tego nie zostawil. dodalem nowy filtr paliwa, naprawilem zlamane pokretlo i dodalem dwa weze brakujace do zbiornika. naprawilem instalacje pompy paliwa bo byla taka jak cala instalacja w tym motocyklu.

16. w tym samym poscie o klockach z przodu. w co je mialem zalozyc? w rozwalony zacisk? umowilismy sie ze to Ty go poszukasz, kupisz i wymienisz.

17. nie przepolerowalem bolca zacisku. zrobilem inny blad. nalezalo go wymienic na nowy z pelna powloka galwaniczna bo co komu z polerowania rdzy? tu nalezalo tak postapic.

18. zle zalozone krucce filtra. po to zaprojektowalem pierscienie, po to je wklejam i po to uszczelnialem Ci klejem dziurawy air box zeby wszystko bylo szczelne. zawsze na to zwracam uwage. ale to slowo przeciwko slowu. jak wiele w tej dyskusji.

19. zle zalozylem gmole. fakt. ale sa tak pogiete ze nie udalo mi sie inaczej. moj blad.

20. za mocno dokrecam sruby i swiece. nigdy przyznam nie spotkalem sie z takim zarzutem.

21. chlodnice i weze plukalem specjalna plukanka bo chcialem sprawdzic szczelnosc lewej pogietej chlodnicy liczac ze preparat ja rozszczelni i bedziemy miec jasnosc. to co pokazujesz na zdjeciu to odcisk korka bo on jest ze stali nie z alu. zalozyem rowniez wiele nowych opasek zaciskowych bo stare byly mocno skorodowane. wszystkie oringi w magistrali wodnej tak jak pisalem sa nowe i OEM. do termostatu nie zagladal nikt od lat. lewa chlodnica banan, plynu litr. okazalo sie ze cieknie pompa. nie zauwazylem podczas rozgrzewania i ogledzin. moze za malo przejechalem, zle patrzylem. jezeli nie bylo plynu w ukladzie pewnie cieknie od dawna.

22. nie zalozylem dyszy olejarki. nie zalozylem 'bidonow'. pozostawilem do decyzji kolegi gdzie sobie umiesci przycisk od woltomierza bo nie chcialem decydowac za Niego.

23. cyt. górę silnika dostałem totalnie ujebaną od piachu, oleju i wszystkiego niewiele mniej niż wróciłem z 2 miesięcznej wyprawy! Nawet ta jebana odma na tym łączeniu nie została wyczyszczona! To są pierdoły, ale wszystko razem tworzy przerażający obraz!
na fotce Twoj silnik po wyjeciu, ropowaniu i myciu przed demontazem. nie ponosi Cie nieco fantazja? co do brudu motocykla jaki wyslales trudno sie wypowiadac. wystarczylo 15 minut na myjni. obie fotki z 1 maja 2018. gdzie to 'ujebanie'? chcialbys zobaczyc co bylo wokolo zebatki i filtra...

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...0419574/1#zdj3

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...0419572/1#zdj3

potem miales pretensje ze 'Twoi fachowcy' nie umyli ultradzwiekowo elementow co jest norma w tej chwili i glowice sie odbiera takie:

https://f.allegroimg.com/s512/035004...b7fdabe23838ff

24. jezeli dysze w gazniku wykrecily sie podczas transporu na lawecie to jest to pierwszy taki przypadek jaki znam. ja juz pisalem - motocykl pracowal kilkakrotnie do wlaczenia wentylatora zeby wyeliminowac wycieki i spradzic wiatrak, zrobilem okolo 50 km glownie polnymi drogami bo nie mialem kwitow i ostatecznie pojechalem na myjnie. w dniu odbioru wjechalem motocyklem na lawete. zapraszalem kolege do siebie po odbior osobisty - czy zrobilbym to wiedzac ze motocykl nie zapala? niech kazdy sobie odpowie. czekam na propozycje rozwiazania tej kwestii.

25. w kilku miejscach na gornej belce pod zbiornikiem uszkodzilem lakier proszkowy. z pewnoscia przy wkladaniu silnika. czekam na propozycje rozwiazania tego problemu. tu zdjecie tego miejsca:

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...0419573/1#zdj3

26. cyt. zalane farba wszystkie gwinty. nieprawda. nie wkrecilbys nic w taki zalany gwint. wszedzie przed proszkiem musisz dac srube a potem przejechac gwintownikiem. ta rama i jej gwinty po prostu byla glownie w tylnej czesci mocno skorodowana - gwinty i sruby mocno ucierpialy co widac na niektorych fotkach.

27. brak kontaktu masowego pod airboxem. odpowiem jak zwykle. ponad to bez tego kontaktu motocykl nie dziala. ja usunalem ten patent i zalutowalem na swiezo odizolowanych kablach dwa nowe oczka. jezeli mozesz wrzuc dla porownania fotke z tym jak ja to rozwiazalem. co sie dzieje w srodku wiazki nikt nie wie. sugerowalem Ci wymiane calej wiazki na taka w lepszym stanie. uznales ze nie ma potrzeby bo ta jest sprawna.

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...ia/10418604/10

28. cyt. brak kontaktu masowego reglera z rama. regler afryki nie ma masy na obudowie.

29. cyt. Śruby się grzeją przy kręceniu na chama w farbę, której nie mają gdzie wyprzeć. opisalem to wyzej.

30. cyt. nie dzialaja grzane manetki. sa opiete przez rozdzielacz. dzialaja po kluczyku.

31. cyt. Dlaczego mnie tygodniami zwodziłęś, że czekasz na termin pracy? paczke wyslalem 1 maja 2018. nie sluchales moich sugesti wiec wolalem zeby to Twoi ludzie wyremontowali gore. robili to do drugiej polowy lipca 2018.

32. zalozylem nowa linke sprzegla i nie zalozylem zapasu. hm... mea culpa.

33. cyt. rama zostala pomalowana sprayem. no tak. kiedys tak. zostaly slady na gmolach i instalacjach.

to tak na szybko przy porannej kawie. ciesze sie ze wyjasnilismy sobie kwestie dat. to wiele zmienia i stawia sprawe w chyba nowym swietle przynajmniej w kwestii wiarygodnosci tego co sie pisze publicznie na forum. przegladam fejsa i pierwsza fotke z Twoim motocyklem mam z 23 kwietnia 2018.

https://www.galerieallegro.pl/zdjeci...0419575/1#zdj3
__________________
buziaki

Ostatnio edytowane przez szynszyll : 05.09.2018 o 21:35
szynszyll jest offline  
Stary 05.09.2018, 09:19   #120
żuk
 
żuk's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 931
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 1 godz 55 min 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał szynszyll Zobacz post
(...)ja sie pytam jeszcze raz: jak mozna doprowadzic motocykl do takiego stanu?(...)
Siląc się na maksymalną obiektywność to jednak: sorry Szynszylu ale tym pytaniem w moim mniemaniu podkopujesz cały swój autorytet i prezentujesz dyskusyjne podejście do klienta. Chyba Mygosia o tym pisała wcześniej tutaj. Mam wrażenie, że nie czytasz, nie wyciągasz wniosków z tego, co Ci ludzie radzą i co piszą.

Dodatkowo: jeżeli ktoś proponuje Ci zwrot całej kasy za źle, w jego odczuciu, wykonaną usługę to - z mojej strony propozycja - nie lecisz do forumowej gawiedzi jak Łukaszek z gilem w nosie krzycząc czy to jest "rozsądna decyzja i poszukiwanie kompromisu" bo, raz jeszcze moim zdaniem, to Tobie na w miarę pozytywnym wyjaśnieniu tej sprawy powinno zależeć, biorąc pod uwagę fakt, że nadal ten chlew chcecie tu publicznie sprzątnąć.
Kontroferty nie są zawsze mile widziane przy negocjacjach ale wskazane.
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline  
Zamknięty Temat

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Serwis Hondy - czy ktoś poleci jakikolwiek serwis w Polsce HarryLey4x4 NAT - Warsztat 3 20.04.2018 14:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.