Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2012, 10:31   #21
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Spotkanie było spoko, trochę nowej wiedzy, trochę powtórek, ogólnie jak na spotkanie teoretyczne o przepisach to ok.

Tylko to pomieszanie grupy...większość to nowe twarze i pojawiał się problem, że niektórzy nie wiedzieli co było wcześniej albo o czym mowa. Taki trochę miszmasz wyszedł...
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 12:39   #22
kudlaty
 
kudlaty's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Offtock :-)
Posty: 105
Motocykl: Quasimodo XL700
kudlaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 godz 32 min 57 s
Domyślnie

To ja jako nowa twarz spotkania powiem ze nie bylo tak zle z tym miszmaszem. Mozna sie bez problemu odnalesc, tymbardziej ze omawiane byly konkretne sytuacje z ruchu drogowego. A kazda sytuacja miala poczetek rozwieniecie i zakonczenie (czesto nawet zakonczenie z dyskusja).

Mnie troche zaczela nudzic po pewnym czasie pogadanka prezesa sponsora. Gdyby w tle nie byl puszczony film (ktory po kilkunastu minutach sie juz powtarzal), a zamiast tego byla zrobiona prezentacja z bardziej obrazowymi zdjeciami, na ktorych mozna byloby chwile dluzej zatrzymac oko i sie przyjzec to chyba byloby ciekawiej.

Generalnie spotkanie super i na kolejne edycje tez sie pisze :-)
kudlaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 11:43   #23
Ashanti
 
Ashanti's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: W-wa
Posty: 414
Motocykl: BMW F 650 GS Dakar
Galeria: Zdjęcia
Ashanti jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 9 godz 10 min 30 s
Domyślnie Kody kreskowe pomogą ratownikom?

Ciekawe czy to w Polsce by przeszło
taki ciekawy patent wymyślono:

Kody kreskowe pomogą ratownikom?

http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze...om,art473.html
__________________
"cztery kółka potrafią poruszyć ciało, ale dwa ruszają duszę"
Ashanti jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 11:49   #24
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Chyba ciężki temat, bo np. pożyczysz kask lub komórkę od kogoś, zgubisz zegarek i już może być problem.

Może tatuować na karku kod...moment, to już gdzieś było i to nie były kody ratownicze.

Ostatnio edytowane przez majki : 25.01.2012 o 13:12
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 13:07   #25
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ashanti Zobacz post
Ciekawe czy to w Polsce by przeszło
taki ciekawy patent wymyślono:

Kody kreskowe pomogą ratownikom?

http://www.motogen.pl/aktualnosci/ze...om,art473.html
Ale po co
Każdy z nas ma już kod- nazywa się PESEL. Wystarczy by w systemie informatycznym przychodni do której należysz (praca, szkoła, urząd) były zapisane podstawowe informacje (grupa krwi, choroby na które się leczysz) i by ten system był tak skonfigurowany by służby ratunkowe taką informację mogły łatwo uzyskać.
Oczywiście rodzi się problem z zabezpieczeniem tych danych osobowych i zaraz by się podniosły głosy sprzeciwu różnych polityków itd. Ale prawda jest taka, że Twój operator komórki i bank, w którym masz kredyt wiedzą o Tobie więcej niż własna rodzina
Po drugie- jako strażak powiem Wam, że żadne kody i inna kalkomania na kasku, rękawiczkach czy ubraniu, ani nawet wytatuowane na skórze nie jest brana pod uwagę przez służby ratownicze w czasie wypadku. U każdego poszkodowanego w szpitalu i tak robi się badania na oznaczenie grupy krwi itd. No chyba, że ma przy sobie w dokumentach zaświadczenie o takim badaniu (w starych dowodach była wbijana grupa krwi- ja jako strażak miałem wpisaną i to była konkretna, sprawdzona informacja dla lekarza)
Od kilku lat funkcjonuje coś takiego jak ICE
In Case of Emergency
Każdy z nas powinien mieć w komórce (które można już przyjąć za powszechne) lub w portfelu zapisane takie hasło i numer. I to dla ratowników jest konkretna informacja- dzwonię pod ten numer i wiem, że kryje się pod nim osoba, która zna poszkodowanego na tyle dobrze, że wszystko co muszę wiedzieć mi przekaże.

Kolejne kody, systemy i kolejni operatorzy tych systemów, kolejny nadzór nad systemem itp. Po co to Nad tym co jest nie możemy zapanować a następne budować
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 21:19   #26
luki.gd
 
luki.gd's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Gdańsk
Posty: 77
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
luki.gd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 10 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marcin-BB Zobacz post
Ale po co
Od kilku lat funkcjonuje coś takiego jak ICE
In Case of Emergency
słuszna sprawa.. chyba mało propagowane... powinni dawać na kursie prawa jazdy...

ICE, w PCK po 4 PLN
http://www.pck.pl/pages,181.html
http://www.jedz-bezpiecznie.pl/Poroz...cie,121007.php

ale można by też zrobić własny wzór online
http://www.expresscards.pl/index.php...kt-online.html
przy 200szt. 2stronna karta 4,50

l.
luki.gd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 21:54   #27
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Z tego co mówili ratownicy (jak choćby Marcin z estrony PSP) nikt z tego nie korzysta, nie dzwoni.

A co do oznaczenia grupy krwi specjalną kartą - mam. I z tego co czytałem ostatnio to i tak nie jest to ważny dokument

Czyli - nieważne co mamy - i tak zrobią nam badania, a nie zadzwonią (z czym się z resztą zgadzam).
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2012, 15:35   #28
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Z tego co mówili ratownicy (jak choćby Marcin z estrony PSP) nikt z tego nie korzysta, nie dzwoni.

Czyli - nieważne co mamy - i tak zrobią nam badania, a nie zadzwonią (z czym się z resztą zgadzam).
Kwestia pewnych praktyk stosowanych w ratownictwie wychodzi poza tą dyskusję niestety. Może na którymś ze spotkań wrócę do tej rozmowy...
Proza życia każe ratownikowi się zabezpieczyć "na wszelki wypadek". Jeśli system ICE byłby powszechny, odgórnie stosowany to może wzrosło by zaufanie ratowników do informacji zawartych w różnych kartach itp. Póki co, w praktyce każdy woli robić badania od początku niż ryzykować pomyłkę. Bo wtedy winny jest lekarz a nie ten kto dane do karty wpisywał czy informacje o pacjencie podawał.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2012, 17:47   #29
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 6 godz 46 min 53 s
Domyślnie

Ech ludzie... pracuje w warszawskim pogotowiu jako Kierowca- Ratownik i uwazam ze nic nie pomoże temu choremu systemowi. Ratownictwo w Stolicy to przewaznie taksówka za darmo, jeździmy do wszystkiego, dosłownie. Od sraczki przez bolesne miesiączki, nadciśnienie, urazy palców, zasłabniecia, pijanych meneli po zatrzymania krążenia, których jest tak na prawde bardzo mało, że o wypadkach nie wspomne. Społeczeństwo Warszawy (mocherowe) nie ma zadnego szacunku do pracy i pracowników pogotowia,. Jak to okreslają "zamawiają " sobie karetke bo im sie nalezy, bo płaca i przynajmniej nie bedą w kolejce w szpitalu siedzieć. A my nie zostawiamy nikogo w domu bo wolimy wywieźć "pacjenta" o np. 22 niż później jeździć do tego samego o 3 w nocy ( Bo ja stara bo ja chora i bede pierwsza w kolejce). Moooże w mniejszych miejscowosciach i na wsiach jeszcze troche tego szacunku zostało. Ale tu w tym cholernym mieście ani troche go już nie ma. Gdyby tylko było mozna gdzie indziej podjać prace w tym zawodzie nie zastanawiał bym sie ani chwili. Wraz z pierwszym wyjazdem w pogotowiu misja zbawiania świata straciła sens. Poza Tym, pogotowie nie jest przecież słuzbą ratowniczą, strazacy, policja wojsko straż graniczna tak, a my jestesmy od macochy. Nam sie nic nie należy. Zycze panstwu milego wieczoru. Jade zbawiać świat
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2012, 16:10   #30
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Szymon wyluzuj trochę, bo emerytury nie doczekasz
Wiem, że Ciebie to raczej nie pocieszy, ale W-wa nie jest wyjątkiem- praktyki, które opisujesz są chyba ogólnopolskie
Niemniej decydując się na zawód ratownika trzeba mieć świadomość, że to nie tylko chwalebne i spektakularne udzielanie pomocy w wypadkach jak w "Ostrym Dyżurze" ale też proza życia i użeranie się z różnymi upierdliwymi osobnikami.
Życzę więcej zadowolenia z wykonywanego zawodu i więcej spokoju!!
Pozdrawiam!
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:17.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.