Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2022, 16:10   #1
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 16 min 28 s
Domyślnie Sycylijskie szlaki poza asfaltem

Cześć,
wygląda na to, że będę możliwość pobuszować przez prawie tydzień po Sycylii. To już całkiem niedługo, dlatego chciałbym zapytać szanowne grono, czy ktoś był, ale i posiada jakieś fajne traki do ewentualnego wykorzystania.
Zdecydowanie preferowane te legalne, bo nie chciałbym aby ktoś do mnie wypalił z lupary.
Mam świadomość, że samodzielne poszukiwania są znacznie ciekawsze, ale trochę mam niewystarczająco czasu na takie włóczęgi.
J.
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2022, 17:57   #2
florentino
 
florentino's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2015
Miasto: Garwolin
Posty: 65
Motocykl: NAT
florentino jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 10 godz 42 min 37 s
Domyślnie

Jeżeli jesteś fejsbukowy to Borek aktualnie tam się szwęda. Chyba głównie TETem. https://www.facebook.com/Boreksadventure
__________________
RD
florentino jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2022, 18:55   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 23 s
Domyślnie

Nie ma już czegoś takiego jak legalna jazda enduro w IT. Znaczy od zeszłego roku możesz jechać wyłącznie po drogach dopuszczonych przez daną gminę do ruchu, powinny one być oznaczone, ale w większości przypadków nie są, szczególnie w południowych regionach kraju. Jazda po pozostałych jest zabroniona i karana bo to czysta kasa dla gminy.
Z dala od turystycznych atrakcji w interiorze nie ma problemu z kontrolami, ludzie nie dzwonią jak spotykają motocyklistę w górach, ale jest niebezpieczeństwo ze strony pasterzy. Większość terenów do wypasu zwierzyny jest ogrodzonych i są to prywatne tereny, trzeba uważać żeby sobie kłopotu nie narobić.
Zawsze jeździłem enduro z lokalnymi po Sycylii, jeśli chodzi o większy motorek to wszystkie drogi białe na napie z oznaczeniem SL lub SP sa dopuszczone do ruchu. Nie przyjmij tego jako próby zniechęcenia, ale konsekwencje przydymania przez Forestale lub Carabinieri sa naprawdę drastyczne w stosunku do naszych, włącznie z konfiskatą pojazdu.
Powodzenia.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Asfaltem... heniekstar Kwestie różne, ale podróżne. 11 27.09.2019 16:15
Jakie opony? dojazd 1500 km asfaltem, a na miejscu głównie kamienie Pils Hamulce, kola, opony 64 14.02.2019 19:05
Zdążyć przed asfaltem, czyli Oman 4x4 [2016] jagna Trochę dalej 67 10.02.2019 18:59
Zachodniopomorskie Szlaki Turystyki Mobilnej - na legalu teddy-boy Kwestie różne, ale podróżne. 2 11.05.2018 13:59
12-15.09.2013 Rumun przez UA/HU/SK asfaltem giennios Umawianie i propozycje wyjazdów 0 02.09.2013 15:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.