Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat CRF 1000 / CRF 1100 > Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja

Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja Wszystko co tyczy się głównego wyświetlacza, oprogramowania motocykla, nawigacji i podobnych

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.12.2023, 05:54   #201
buzka11


Zarejestrowany: Jun 2020
Posty: 32
Motocykl: crf 1100A2
buzka11 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 21 godz 23 min 32 s
Domyślnie

ja mam sezon praktycznie cały rok bez gołoledzi i zajeżdżam już 2 ekran licząc na trzeci nawet jak nie jeździsz to niech moto sobie postoi na mrozie po roku możne półtora (zazwyczaj dwie zimy) ekran pada.Procesor faktycznie powinni zmienić i do tego dodać jeszcze opcje mocniejszego ściemniania ekranu lub jego wyłączenia bo po nocy mocno oślepia mimo ciemnego ustawienia i ściemnienia .ale hunda nie słucha uwag userow
buzka11 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2023, 14:52   #202
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał buzka11 Zobacz post
i do tego dodać jeszcze opcje mocniejszego ściemniania ekranu lub jego wyłączenia bo po nocy mocno oślepia mimo ciemnego ustawienia i ściemnienia .ale hunda nie słucha uwag userow
Wystarczy dodać opcję parametryzacji przez użytkownika i tylko albo jak to w przypadku hondy aż tyle bo na taką możliwość muszą opracować nową technologię np. ACTiV Display.

Tak samo jest z DCT jaki to problem dać user mode, gdzie można samemu ustawić pewne parametry graniczne to kompletnie nic nie kosztuje bo tylko X linii kodu.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.12.2023, 17:08   #203
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
... Tak samo jest z DCT jaki to problem dać user mode, gdzie można samemu ustawić pewne parametry graniczne to kompletnie nic nie kosztuje bo tylko X linii kodu.
Wydaje ci się że to tylko parę lini kodu i nic to nie kosztuje.
Dodawanie , później testowanie każdej opcji to ciężkie pieniądze.
Sterowanie systemami newralgicznymi wpływającymi na bezpieczeństwo jazdy to inna bajka niż wyświetlacze czy inne mniej znaczące systemy.
Sterowniki skrzyń to nie lampki choinkowe
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2023, 12:00   #204
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał R2D2 Zobacz post
Wydaje ci się że to tylko parę lini kodu i nic to nie kosztuje.
Dodawanie , później testowanie każdej opcji to ciężkie pieniądze.
Sterowanie systemami newralgicznymi wpływającymi na bezpieczeństwo jazdy to inna bajka niż wyświetlacze czy inne mniej znaczące systemy.
Sterowniki skrzyń to nie lampki choinkowe
Bracie, chyba nie masz DCT.. jakie bezpieczeństwo i testowanie? podam Ci przykład jak działa DCT tryb S1 przy normalnej jeździe bez upalania:

1 bieg ruszamy
2 bieg wrzuca przy 3000obr
3 bieg wrzuca przy 3000obr.
4 bieg wrzuca przy 3000obr.
5 bieg wrzuca przy 3000obr.
6 bieg wrucza przy 3000obr.

ktoś kto wymyślił ten zakres zmiany biegów chyba nigdy nie jeździł tym motocyklem. Dla mnie optymalna zmiana to:

2 bieg 2500
3 bieg 3000
4 bieg 3500
5 bieg 4000
6 bieg 4000-4500

Co tutaj testować ? wystarczy dodać user mode i możliwość ustawienia minimalnych obrotów zmiany biegów.

Ten motocykl ma genialną skrzynię biegów ale całkowicie zrąbane sterowanie zakresami obrotów przy których następuje zmiana biegów czego najlepszym przykładem jest tryb D

Nawiązując do bezpieczeństwa to czym innym jest sterowanie skrzynią na niskim poziomie (obsługa czujników i siłowników itd...) a czym innym zmiana biegów bo to jest już wyższy poziom użytkownika, zwróć uwagę iż w trybie manual możesz sobie zmieniać kiedy chcesz ale w pewnym bezpiecznym zakresie i dokładnie tego samego bym sobie życzył w opcjach user mode. Myślę, że każdy kto cokolwiek miał do czynienia z automatyką potwierdzi iż na tym etapie jest to banalna opcji konfiguracji ....
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2023, 14:51   #205
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,396
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 35 min 18 s
Domyślnie

Mdxmd, w Crosstourerze DCT też się nie popisali, w D zmienia biegi ok. 2100obrt ale całe szczęście jest manual gdzie zmieniam biegi jak mi pasuje. Najlepsze w CT są linki gazu podpięte pod TPS, a przepustnice pod silnik krokowy czy jak to zwał gdzie łatwo można było wstawić tempomat którego nigdy nie dostał. Mam wrażenie, że w Hondzie pracują coraz bardziej skąpi księgowi.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2023, 15:37   #206
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 13 min 48 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Bracie, chyba nie masz DCT.. jakie bezpieczeństwo i testowanie? ...
Nie mam DCT i się cieszę manualem Wolę manuale puki są.
Jakbyś napisał że chodzi o parametry obrotowe to bym się nie odzywał , napisałeś "pewne parametry" stąd moja odpowiedź.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2023, 17:44   #207
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,839
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 58 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Bracie, chyba nie masz DCT.. jakie bezpieczeństwo i testowanie? podam Ci przykład jak działa DCT tryb S1 przy normalnej jeździe bez upalania:
No ale jeszcze jest S2 i S3 plus manual z klawiszami (jeśli mówimy o CRF1000), więc ideału nie ma (bo takiego nie ma w ogóle), ale nie jest źle czy tragicznie.
Tryb D to rzeczywiście tragedia ale ja podejrzewam, że powstał on tylko aby spełnić normy (spalania, Euro itp).
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2023, 20:18   #208
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
No ale jeszcze jest S2 i S3 plus manual z klawiszami (jeśli mówimy o CRF1000), więc ideału nie ma (bo takiego nie ma w ogóle), ale nie jest źle czy tragicznie.
Tryb D to rzeczywiście tragedia ale ja podejrzewam, że powstał on tylko aby spełnić normy (spalania, Euro itp).
Ja to wszystko wiem ... normy emisji ? mam euro 3 CRF2018 euro 4 a nawet 5 CRF1100 w najnowszych modelach a tryb D jak był do D tak jest.

ja nie narzekam .. używam +/- a czasem S1, ale nie mogę zrozumieć jak można zrobić tak fajny mechanizm jakim jest ten automat i tak spier...ć dobór punktów zmiany biegów...

stawiam kratę piwa jak ktoś mi racjonalnie wytłumaczy po co mi 6 bieg przy 50km/h (żeby była jasność na wyświetlaczu jest wtedy 55km/h) a jest to ulubione przełożenie trybu D
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 00:03   #209
Milszy


Zarejestrowany: Nov 2023
Posty: 8
Motocykl: RD03
Milszy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 47 min 0
Domyślnie

Sie ma.
Wchodzę do garage i chciałem odpalić moto, a tu zonk brak dotyku -tylko z palucha w lewej manetce. Teraz pytanie : to odpuści bo temperatura niska czy się po prostu spied...iło? Mam zgłaszać do servisu?
Milszy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.01.2024, 09:47   #210
Ivan

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2022
Miasto: Warszawa
Posty: 51
Motocykl: CRF1100
Ivan jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 18 godz 28 min 51 s
Domyślnie

Odpuści.
Jest to "standard" w niskich temperaturach.
Oczywiście na Twoim miejscu bym zgłosił do serwisu taki fakt, żeby był ślad że coś jest nie tak. Podobno mają je wymieniać kiedyś ale to wszystko podobno...
Ivan jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rękawice motocyklowy, a ekran dotykowy :confused: kudlacz Inne tematy 26 16.04.2024 07:58
Pokrowiec dla crf1100 flash Szpej turystyczny - Produkty i Porady 6 28.06.2021 15:32
antena GPS w CRF1100 szynszyll Oprogramowanie, wyświetlacz, nawigacja 1 26.12.2020 14:39
LG G4C - zbity ekran, a pod nim nawigacja. chemik Inne tematy 12 25.08.2016 17:04


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.