Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Informator podróżniczy > Europa

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.08.2023, 19:15   #41
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

tak, nawet enduraka, ale trzeba poguglac. widziałem wypozyczalnie takowych przy porcie (pod twierdza).
jest też wypożyczalnia elektrycznych fatbikow.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2023, 17:33   #42
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Dobry wątek, będziemy 2 tygodnie od 2 października. Dołączam się do pytania o dobrą i tanią wypożyczalnię, najlepiej jakby mieli Jimny bez dachu - wypróbowane na Zakintosie, idealne autko do zwiedzania greckich wysepek. Gdzie najlepiej szukać kwaterki, żeby szybko wypaść na zwiedzanie wyspy z plażingiem w dzień oraz żeby było gdzie wieczorem pospacerować? (promenada nad morzem lub małe miasteczko z dobrą knajpką).
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.08.2023, 23:17   #43
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Trydne pytanie.
W październiku woda zacznie się ochładza, więc odpada trochę zachodnie wybrzeże, gdzie jest sporo piaszczystych plaż - woda tam jest zawsze o 2-3 stopnie zimniejsza, niż na wschodzie. Ale jeśli jednak piasek, to patrząc od polnocy Agios Stefanos, Agios Georgios / Afionas, Paleokastrica, Plaka, z naciskiem na Paleo, bo to już końcówka sezonu jednak. Jeśli ma być romantycznie i rustykalnie to Issos i Halikounas na południu, tyle że tam czegoś takiego jak promenada czy miasteczko nie uświadczysz.

Z ładnych miejsc na polnocy / północnym zachodzie na pewno Kassiopi, Kaminaki, Kalami - ale to są malutkie miejscowości. Jeśli chcecie night life do za duzo nie pomogę - cały ten świat rozciąga się od Sidari, przez Rode do Acharavi - to takie niekończące się Międzyzdroje.

Night life najfajniejsze to jest w Corfu Town. Żeby być blisko, można szukać w Garitsy czy Peramie - są tam piękne (ale drogie) wille, tylko trzeba być gotowym na podchodzące do ladowania samoloty, w październiku będzie tego z 20 dziennie, nadlatuja zwykle z południa (startują prawie zawsze na północ).

Z uroczych miasteczek wakacyjnych to jeszcze Benitses lub Messonghi na południu. Jest tam trochę hoteli.

Jimniaki kabrio widziałem w jednej wypozyczalni, przy starym porcie, ale nazwy nie pomne. Mind you, W październiku przez dwa tygodnie prawie na pewno złapiesz jakiś dzień lub dwa ze srogim deszczem.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.08.2023, 12:39   #44
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 19 s
Domyślnie

Na zwiedzanie Korfu polecam taki pojazd
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_9224.jpg (1.10 MB, 19 wyświetleń)
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.10.2023, 16:59   #45
stanley
 
stanley's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Łódź
Posty: 202
Motocykl: Czym popadnie
stanley jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 57 min 18 s
Domyślnie

Kontynuując wątek, jeśli mogę, dorzucę swoje 3 grosze praktycznych porad- jutro po 2 tygodniach pobytu w Agios Gordios i zrobieniu 1500 km po wyspie wracamy do PL. Może to wyjątkowość tego roku, ale tematy zwiedzania zostawiłbym jednak na listopad - obecnie codziennie jest pod 30 stopni i spędzanie czasu z dala od zbiorników wody związane jest z ciąglym laniem potu po plecach. Za to kąpiele wypas, woda w morzu jest niesamowicie cieplutka i czysta. Co do miejscowych trunków i jedzenia - jadłem i piłem codziennie w innym miejscu, oczywiście jest to kwestia gustu, ale w mojej ocenie owoce morza zdecydowanie lepsze na południowych wyspach Grecji i w Chorwacji, gdzie ludność bardziej niż tutaj żyje z morza. Czuć, że Korfu jest wyspą zieloną, bardziej górską i restauracje i ludność mimo, że w knajpach oferują szeroki wachlarz, to specjalizują się w przyrządzaniu potraw miejscowych - te rzeczywiscie prawie wszędzie są wyśmienite (chili feta, kleftiko, souvlaki czy stifado można brać w ciemno i będzie zajebiste). Owoce morza, pizza, wino i piwo (zarówno miejscowe jak i w ogóle greckie dostępne w tutejszych sklepach) w mojej ocenie bardzo średnie, żeby nie powiedzieć słabe. Zaopatrzenie radziłbym robić w marketach w Korfu. Mniejsze sklepy w innych miejscowościach sprzedają z dużym narzutem cenowym, a wybór też nie zachwyca - taki wiejski sklep z podstawowym towarem. My robilismy zakupy w markecie pod tytułem Sklavenitis - dobry wybór i uczciwe ceny - choć w porównaniu do marketów w PL będzie drogo, proszę się nie zdziwić. Np czteropak najtańszego piwka typu siki św. Weroniki ok 5-6euro. Benzyna ok. 2 euro/litr. Wypożyczalni aut pełno i można w uczciwej cenie znaleźć co się komu podoba. Generalnie, podobnie jak w całej Grecji, wyspa nieco zaśmiecona i estetyka wielu miejsc dość dyskusyjna - nie czepiam się, nie jest dla mnie nowością, że Grecy podobnie jak Włosi są nieco niechlujami i brudasami. Okolice pałacu księżnej Sisi bardzo malownicze i zadbane - aż miło przejechać, po czym odjeżdzacie 10 km dalej i na podwórkach oraz okolicy brakuje przysłowiowego dziada z babą. Co ciekawe czujecie się tu trochę jak przeniesieni w czasie - pełno aut z lat 80-90, zero lanserki i szpanerskich fur, królują stare piaggio, suzuki samuraj, jimny i stare pickupy oraz minifurgonetki i kei cary japońskiej produkcji - nierzadko w bardzo dobrym stanie. W ogóle lubię wyspy, bo mam zawsze wrażenie, że jest to niby część jakiegoś kraju, ale tworząca taki swój osobny klimat z totalną wolnością i autonomią. Podsumowując myślę, że warto przyjechać, pojeżdzić i wyrobić sobie swoje zdanie, minimum na 10 dni. Jeśli jedziecie bez dzieci i macie podobne do mojego poczucie estetyki, chyba wybrałbym Kassiopi Bay. Z dziećmi jakieś miejsca z piaszczysta plażą lub basenem - moja córka spędza w wodzie całe popołudnia, gdyż od rana jest siłą zabierana na wycieczki ku jej wielkiemu niezadowoleniu. Pozdrawiam, dziękuję za wskazówki przedmówców i mam nadzieję, że pomogłem.
stanley jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Portugalia w pigułce + TET bukowski Umawianie i propozycje wyjazdów 31 15.04.2019 20:05
Finlandia w pigułce i kajakowo matjas Trochę dalej 39 01.10.2018 13:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.