Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.06.2012, 10:52   #31
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Tak, nie lekceważcie obowiązku meldunkowego w Uzb (najpóźniej 3 dnia). OVIR czyli miejscowa policja. Albo hotel, który Was zarejestruje. I dobra rada: nie próbujcie załatwiać tego sami w Taszkiencie lub Samarkandzie.
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2012, 16:14   #32
t0m


Zarejestrowany: Jan 2011
Miasto: Gdynia
Posty: 37
Motocykl: nie mam AT jeszcze
t0m jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 6 godz 24 min 44 s
Domyślnie

Dzisiaj znajoma złożyła wnioski wizowe i paszporty w ambasadzie kirgiskiej w Berlinie. W mailu napisała mi, że czasy urzędowania ambasady to fikcja, a urzędnicy "pracują" bardzo dowolnie. Co do obsługi - "Obsluga wielce niesympatyczna, mam wielka nadzieje, ze w czasie Waszej podrozy spotkacie milszych ludzi..."
t0m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2012, 17:42   #33
mazeno
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

.........

Ostatnio edytowane przez mazeno : 23.11.2012 o 17:36
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2012, 19:43   #34
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 18 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał t0m Zobacz post
w ambasadzie kirgiskiej w Berlinie ... urzędnicy "pracują" bardzo dowolnie. Co do obsługi - "Obsluga wielce niesympatyczna, mam wielka nadzieje, ze w czasie Waszej podrozy spotkacie milszych ludzi..."
Mam troche inne zdanie o tej ambsadzie i ludziach tam pracujacych. Na pierwszy raz tak sie zachowuja, ale jak to ludy wschodu lubia pogadac o swoim kraju, jak u nich sie zyje, cos o sobie powiedziec, pousmiechac i zamiast guten tag trzeba mowic zdrastwujcie . To wszystko z usmiechem i luzem.
Po takim pierwszym wejsciu dostaje sie tajny kod do dzwonka i usmiech na dziendobry i odbior wizy po 3ech dniach. Wchodzac na teren ambasady jest sie na terenie innego kraju, wiec ewropejska sztywnosc biurokratyczna trzeba zostawic za drzwiami
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2012, 17:06   #35
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie

Sambor wie zapewne najlepiej, skrobnę jednak, co mi wiadomo.

Generalnie wygląda mi to tak, że rejestrować się NIE trzeba na wizach tranzytowych. Na wizach innych - należy się zarejestrować w niektórych krajach, o ile pobyt trwa dłużej niż.... no właśnie z reguły dłużej, niż by trwała wiza tranzytowa danego kraju.

Kazahstan:
wiza tranzytowa trwa 5 dni, rejestrować sie nie trzeba
wizy inne - należy się zarejestrować, jeżeli pobyt trwa dłuzej niż 5 dni (czyli najpoźniej 5 dnia)

Uzbekistan:
wiza tranzytowa trwa 3 dni, rejestrować się nie trzeba
wizy inne - należy się zarejestrować, jeżeli pobyt trwa dłużej niż 3 dni (czyli najpóźniej 3 dnia)

Rosja - na wizie tranzytowej nie trzeba, na innych tak (choć nie wiem po ilu dniach najpóźniej)

Tadżikistan - na 99% nie trzeba (myśmy sięzarejestrowali, ale nie dano nam na to żadnego potwierdzenia, a i nikt go na wyjeździe nie wymagał)

Kirgistan - na 99% nie trzeba (na wjazdowej granicy celnicy twierdzili, że nie trzeba, to i się my nie rejestrowali; ale - na granicy wyjazdowej koleś się pluł, że powyżej 5 dni niby trzeba; ale to chyba bardziej mu chodziło o podarok, bo czepiał się tyż i o inne nasze niedociągnięcia )

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2012, 19:20   #36
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Nie kminię tylko tej kazachskiej tranzytowej. Znaczy terminu przejazdu, bo wazność jej wskazana jest w samej wizie. Raz miałem nawet 8 dni. CHoc przypominam, ze na samej wizie czas tranzytu stoi jak wół: 3 DNI, co nie jest równoznaczne z ważnością wizy.
Ktoś f-cznie jechał z tu piszących przez Kazachstan 5 dni na tranzycie, że tego pewien?
Co do ruskiej, wszystko ładnie opisane jest na stronie ambasady rosyjskiej i nie pozostawia żadnych wątpliwości.

Z ciekawostek:
Parlament Tadżykistanu zniósł obowiązek wizowy dla obywateli państw Unii Europejskiej, USA i niektórych krajów Azji Południowo-Wschodniej. Odpowiednie poprawki do ustawy o cudzoziemcach izba przyjęła jednogłośnie i bez dyskusji 23 maja. Nowela pozwala obywatelom tych państw na przebywanie w republice bez wizy przez 30 dni.
2012.05.24, Interfax, www.news.tj, www.news-asia.ru, www.avesta.tj

P.S.
Mieliśmy pecha Faziku
Pamiętasz, jak przy naszym pierwszym spotkaniu w kirgiskim botszafcie koleś skubnął nam 5€ "na koszty" z pełnym uśmiechem na gębie?

Ostatnio edytowane przez Elwood : 02.06.2012 o 19:23
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2012, 19:30   #37
lecchu


Zarejestrowany: Jul 2010
Posty: 32
Motocykl: nie mam AT jeszcze
lecchu jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 2 godz 37 min 14 s
Domyślnie

"Ktoś f-cznie jechał z tu piszących przez Kazachstan 5 dni na tranzycie, że tego pewien?"
Kajman? Jakoś tak mi się kojarzy z rozmów sprzed wyjazdu, że on tak tam jeździł.
Dodatkowo - na 100% o pięciu dniach mówił mi rok temu konsul kazahski z Warszawy, jak jeszcze usiłowałem wizę tranzytową na Kazahstan załatwić osobiście (ostatecznie pojechaliśmy na turystycznej załatwianej przez biuro, gdyż Roberto miał obawy, czy aby na pewno uda mu się przeskoczyć Kazahstan na motórze w owe pięć dni i chcieliśmy mieć zapas).

Pzdr
L.
lecchu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.06.2012, 20:19   #38
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wolałbym, aby wypowiedzial się ktoś, kto f-cznie jechał te 5 dni na tranzytowej.
O 5-ciu dniach mowią wszyscy, tylko dlaczego na wizie stoi te: 3 days?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 13:29   #39
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Elwood, ależ tą ciekawostką poprawiłeś mi humor... Bez wizy doskonale!, ale co z permitem do GBAO? też nie potrzeba dla Nas?
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.06.2012, 14:26   #40
Roberto
 
Roberto's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Krakow
Posty: 206
Motocykl: RD07a
Przebieg: 62000
Roberto jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 20 godz 41 min 46 s
Domyślnie

Pojechaliśmy na turystycznej tak jak pisze Lecchu, to fakt, ale nie z powodu moich obaw o czas. Taki typ zaproponowałem po rozmowie z pośrednikiem wizowym, który uświadomił mnie, że brat konsula otworzył biuro pośrednictwa zaproszeniami i z turystyczną nie będzie żadnego problemu, a z tranzytem może być. W końcu z tego żyją i coś z tego muszą mieć. Na ryzyko było zbyt mało czasu i mogliśmy się nie wyrobić na datę wyjazdu.
Roberto jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Stany !!! Azja Centralna A-R-S sebol Trochę dalej 96 28.07.2015 16:13
O Damie w Kirgistanie, czyli Azja Centralna lipiec 2013 kowal73 Trochę dalej 37 19.09.2013 15:44
Azja Centralna sierpień/wrzesień 2012 gancek Umawianie i propozycje wyjazdów 20 21.07.2013 21:23
Korytarz Wakhański - Azja Centralna czerwiec-lipiec Piast Umawianie i propozycje wyjazdów 51 12.01.2013 12:43
Azja Centralna Magnus Trochę dalej 137 29.11.2009 08:31


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.