Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.08.2018, 14:32   #191
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Na jednym znanym lokalnym portalu z ogłoszeniami wisi te630 z salonu PL. Może warto na nią spojrzeć, tym bardziej, że coś około 15kPLN cenowo jest ulokowana.

To Trochę bardziej dual (te630) niż enduro (te610), ale przestali to robić po zakupie marki przez tego współwłaściciela KTMa, nie dlatego ze bylo to zle, ale oby pomarańczowe wynalazki się sprzedawały i nie kanibalizowaly 690ek szczególnie, dużo droższych przy tym.
Jac
KTM kupił tylko prawa do marki Husqvarna od syndyka . Prawo do konstrukcji i do zakładu produkcyjnego przejął SWM.
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2018, 15:01   #192
Jac
 
Jac's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Słomianki
Posty: 550
Jac jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 16 godz 5 min 55 s
Domyślnie Jakiego kupić duala?

Jakiego syndyka?! Właścicielem i marki, i fabryki w Varese byli w tym czasie BMW. Sprzedali ono całość koledze zarządzającemu z KTMa (Stefanowi P.) który sprzedał brand Austriakom, a fabrykę z całym oprzyrządowaniem i prawami do modeli produkowanych (tzw Przedsiębiorstwo) Chińczykom.
Szczegóły (historyczne) tutaj: https://uk.mobile.reuters.com/articl...90U1AC20130131
Jac jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2018, 21:32   #193
Sidorowski
 
Sidorowski's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 94
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: >120000
Sidorowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 15 godz 22 min 4 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Jac Zobacz post
Jakiego syndyka?! Właścicielem i marki, i fabryki w Varese byli w tym czasie BMW. Sprzedali ono całość koledze zarządzającemu z KTMa (Stefanowi P.) który sprzedał brand Austriakom, a fabrykę z całym oprzyrządowaniem i prawami do modeli produkowanych (tzw Przedsiębiorstwo) Chińczykom.
Szczegóły (historyczne) tutaj: https://uk.mobile.reuters.com/articl...90U1AC20130131


Eot. Jak mawiali w corpo. Jac w samo sedno.
Sidorowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2018, 21:38   #194
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sidorowski Zobacz post
Eot. Jak mawiali w corpo. Jac w samo sedno.
Czyli jaki dual, kolego Sidorowski?
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2018, 22:36   #195
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Panowie skończy się na xr400r z rozrusznikiem i to wszystko. Dziękuje. Dobranoc.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2018, 00:16   #196
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 21 s
Domyślnie

Ten KTM z ogloszenia jest moj. Zreszta jest temat na tym forum jak to chcialem kupic lekkie enduro przed sezonem , taki sam dylemat byl co kupic. Po pierwsze to w tej wadze motoctkli jest jak na lekarstwo. Wiec jezeli cos jest sensownego to ma swoja cene. Kolega ma.Trampka Xl600 , ja mialem i sprzedalem na rzecz LC4. Wnioski. LC4 jest o wiele wiele lzejsze i to pozwala przeleciec po piachu sprawniej, podjechac pod baedziej stroma gore, zjechac ze stromej gory, latwiej podniesc moto, w ogole wjedziesz i przejedziesz sprawniej w takie miejsca gdzie trampkiem bys sie nie pchal. Ale to tylko wynika z wagi. Tak samo exc250 wjedziesz tam gdzie nie wjedziesz LC4. Waga,waga,waga. To powoduje ze sa bardziej na off. Bo tak poza tym to moc porownywalna, zawieszenia w KTM sa przereklamowane, sa po prostu normalne mocne, duzo zniosa i tyle, ja tam z trampkiem roznicy nie czuje tyle ze pewnie w trampku tak traktowane szybciej sie skonczy. No i nie wiem co tu wiecej dodac z latania po lasach, polach, lakach. 60 kg mniej i to jest tym atutem motocykli tego typu. A teraz inne wnioski. Nigdy moto bez magicznego guzika. Gleblem, wstalem, nacisnalem, odjechalem. To samo na wzniesieniu i jeszcze gdzie indziej. W zasadzie gdyby nie czerwony guzik to bym sie w gacie zesral , na pewno dwie sytuacje takie mialem. Na asfalt LC4 i leciec daleko nie ma sensu. Glosny, dupa boli, wieje z kazdej strony i w ogole nie wiem po co takim czyms meczyc sie w dalekie trasy, jeszcze na kostkach po co. Co do awaryjnosci LC4 nie wiem, nawinalem 2k to nic powiedziec nie moge. Gdzies czytalem ze najwiekszym problemem KTMa jest jego wlasciciel. W sumie zgadzam sie z ta opinia. Te motocykle sa lekkie , a dlaczego Honda nie zrobila tak lekkiego trampka? Bo by tez wymagal czestszych serwisow, moc wieksza wga mniejsza bo KTM zrobil wszystko na styk, materialu tylko tyle ile trzeba i ani grama wiecej. Generalnie jak masz mozliwosc miec dwa moto to zostaw trampka do wszystkiego i cos w stylu LC4, Drz, DRse, XR ale z dolozonym guzikiem i takimi jedz przed siebie w las zrob sobie 150km lasami i bedziesz Pan zadowolony. Ps. Czesto czytam o wibracjach, ale nie wiem w czym problem. No jeden tlok, porzadne sprezanie to i trzesie osiedlem, a co. Rower wibracji nie ma.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2018, 00:26   #197
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 938
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 58 min 43 s
Domyślnie

Zawias trampka porównujesz z tym w LC4..?
Czy ja coś źle zrozumiałem.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2018, 00:31   #198
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 21 s
Domyślnie

I o jeszcze jednym zapomnialem. Do turystyki offowej nie kupuj exc i takich calkiem lekkich czochraczy bo po szuterku kilometrow zrobisz a motogodzinki leca a silniczej wyje niepotrzebnie.Z kolei duale 250 mocy maja ciut malo
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2018, 00:34   #199
jtd


Zarejestrowany: Dec 2017
Posty: 120
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jtd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 16 godz 44 min 21 s
Domyślnie

[QUOTE=żuk;594732]Zawias trampka porównujesz z tym w LC4..?
Czy ja coś źle zrozumiałem.
Ja tam siadam i sobie robie 100km lasami i na prostych potrafie odwinac w lesie i nie wiem w czym zawias LC4 jest lepszy.
jtd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2018, 01:04   #200
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 4 min 37 s
Domyślnie

Gdzies czytalem ze najwiekszym problemem KTMa jest jego wlasciciel. W sumie zgadzam sie z ta opinia. Te motocykle sa lekkie , a dlaczego Honda nie zrobila tak lekkiego trampka? Bo by tez wymagal czestszych serwisow, moc wieksza wga mniejsza bo KTM zrobil wszystko na styk, materialu tylko tyle ile trzeba i ani grama wiecej. Generalnie jak masz mozliwosc miec dwa moto to zostaw trampka do wszystkiego i cos w stylu LC4, Drz, DRse, XR ale z dolozonym guzikiem i takimi jedz przed siebie w las zrob sobie 150km lasami i bedziesz Pan zadowolony. Ps. Czesto czytam o wibracjach, ale nie wiem w czym problem. No jeden tlok, porzadne sprezanie to i trzesie osiedlem, a co. Rower wibracji nie ma.[/QUOTE]

Zrobiła, tylko dała KTMowi szanse i nie zamontowała rozrusznika
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
kupić, nie kupić - oto jest pytanie? norweg Hamulce, kola, opony 31 24.05.2013 19:00
Jakiego crossa polecacie do 5tyś zł aciu Inne - dyskusja ogólna 26 07.05.2013 22:36
Z jakiego motocykla jest ta kanapa pomoc!!! Grzegorz Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 2 09.02.2013 01:20


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.