Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.02.2017, 10:37   #1
deftones


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Galway
Posty: 253
Motocykl: RD07a
deftones jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 34 min 44 s
Domyślnie Dr650se vs ttr600 re

Witam,
Pogoniłem wczoraj Ktm 990 Adv, z zamiarem kupna czegoś lżejszego. W planach było dr650se, ale wyskoczyła taka Yamaha ttr600re z 2004r.

Miał ktoś okazję testować oba? W planach dołożenie większego zbiornika, płyta pod silnik, ewentualnie jakieś stelaże. Moto będzie użytkowane na weekendowe wypady, głównie kręte drogi i lekki off. Może raz do roku uda się wyskoczyć gdzieś dalej.
Jak wygląda serwis w przypadku ttr?

Pod uwagę brałem jeszcze wr250r i ktm690 enduro, ale pierwsze rzadkie jak sraczka, a o 690 różne opinie chodzą (szczególnie pierwsze roczniki, na młodsze nie ma kasy).

Dzięki!
deftones jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 11:07   #2
Zmyler
 
Zmyler's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Lublin
Posty: 2,276
Motocykl: LC8-950ADV,EXC 450, ROAD KING EVO
Zmyler jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 21 godz 59 min 53 s
Domyślnie

TTr to stary nieprzecudowany, osiołkowaty silnik z xt 600.Sporo zamienników za rozsądne pieniądze,prosta i nie bardzo wymagająca serwisowo.Średnio ogarnięty technicznie użytkownik poradzi sobie z podstawowymi czynnościami obsługowymi. Dzięki traktorowej charakterystyce dość żywotny o ile nie uprzesz się żeby go męczyć w głębokich piaskach czy b ciężkim terenie. Dr 650 se na pewno nowsza konstrukcja ale niech wypowiedzą się użytkownicy bo ja niewiele miałem z nim do czynienia(parę przejażdżek),niedawno kumpel kupił,pojeździmy to coś więcej będę mógł o min powiedzieć.TTR wydaje mi się wyższa o ile ma to dla Ciebie znaczenie.Proponowałbym przejażdżkę obydwoma dla porównania.
Zmyler jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 11:49   #3
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

TTR tylko kopana!
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 12:00   #4
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 1 min 21 s
Domyślnie

Powiedzmy że trochę zgłębiałem temat. TT to nie jest jeden model motocykla, różnią się one i to sporo - TTRE akurat uchodzi na najsłabszą opcję jeździ chodzi o jazdę terenową.

Cytat z ArturaS który w temacie ma ogromną wiedzę:

"TTR - kopniak, przód klasyczny Paioli 46 mm o skoku 280mm, tył prolink z amorem ohlinsa. Przód i tył w pełni regulowany
TTRE - e-starter, przód klasyczny, tył prolink. Skoki nieznane, ale to najmniej terenowy TT600, bliżej mu do XT, również wagą
TTS - kopniak, przód UPS z YZ250 >95, czyli Kayaba 43mm o skoku 310mm, tył monoshock (jak w XT) + ohlins o skoku chyba 300mm. To najbardziej terenowa wersja TT.
TTE - e-starter, przód UPS Kayaba 43mm o skoku ok 270mm, konstrukcja zupełnie inna niż z YZ, pełna regulacja, działa całkiem dobrze. Tył monoshock, amortyzator z chinskiego skutera o marnym skoku i tłumieniu... - nawet na zwykłych kamyczkach koło wiecznie podskakuje, tył wężykuje, nie pozwala odkręcić, a jak już się to uda i trafi większa mulda, czy dołek, to kierowca dostaje w tyłek strzała z kanapy. Jedyne lekarstwo to wymiana amora na akcesoryjny lub na ohlinsa z TTS."

Ja kminiłem podobnie - z racji sympatii do Yamahy (miałem XT600Z 1VJ) mocno zerkałem na TT. Ciężko jednak o dobry egzemplarz a niską relatywnie masę mają te bez guzika. A jest fajnie jak jest guzik - choć mocno nastawiałem się na kopaną TTR.

Silnik to prosta niezajebliwa konstrukcja z XT-ka jak już było napisane. Ale jest chłodzona powietrzem i da się ją przegrzać upalając w piachu w upale. Pomóc może akcesoryjna chłodnica oleju. Przy normalnej jeździe oczywiście nie ma tematu.

Ja sprzedając V-Stroma planowałem DR650SE, TT600E/S/R albo DRZ. Prawie bym kupił DRZ ale miałem okazję poobcować z czymś jeszcze lżejszym.

No i wylądowałem na WR450F

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 12:55   #5
czaja


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Dukla
Posty: 102
Motocykl: 1290SAR,990S,SXC
czaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 21 godz 4 min 48 s
Domyślnie

Mam ttr kolega ma se.
Asfaltowo Dr jest bardziej komfortowa. Znacznie lepszy silnik.
W teren TTR. Można z kopanej przełożyć zawias do RE. Mamy wtedy rozrusznik i fajny zawias.
czaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 14:58   #6
deftones


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Galway
Posty: 253
Motocykl: RD07a
deftones jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 12 godz 34 min 44 s
Domyślnie

Rozrusznik musi być, moto będzie spędzać trochę czasu na asfalcie więc wszystkie hard enduro odpadają. Drz również że względu na zestopniowanie skrzyni biegów.
Wzrostu mam 178cm i fajnie byłoby sięgać ziemi.
deftones jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 16:28   #7
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 1 min 21 s
Domyślnie

To zostaje DR650SE, TT600E (ew RE), XT600E. Wydaje mi się jednak że opcja najlepszą będzie Deerka.. No i jeszcze LC4 ale to już trzeba pokochać jego kulturę pracy i wibracje.
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 16:37   #8
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,737
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 3 dni 21 godz 34 min 45 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał deftones Zobacz post
Rozrusznik musi być, moto będzie spędzać trochę czasu na asfalcie więc wszystkie hard enduro odpadają. Drz również że względu na zestopniowanie skrzyni biegów.
Wzrostu mam 178cm i fajnie byłoby sięgać ziemi.
Jestem twojego wzrostu i od jakiegoś czasu mam DRkę. Po mojemu to dobre i solidne połączenie właściwości on/off. Do wad zaliczyłbym #ujową kanapę (kolega Zet poprawi ) i mocowanie podnóżków, które nie jest w poziomie lecz są one podniesione o ok 5 cm w stosunku do miejsca mocowania (chyba to poprawię).
Trochę za miękka jak dla mnie ale to kwestia przyzwyczajenia. Gdybyś.zanabył proponuję od razu zabezpieczyć czujnik luzu bo może narobić.kłopotów. Kontrolnie rozebrałem i śruby można było palcami wykręcać więc szkody to kwestia czasu, nie czy się zdarzy ale kiedy. Warto zając się tym w pierwszej kolejności.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 19:39   #9
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

TTR to jeden z nielicznych seryjnych duali, który bez interwencji w zawias pozwala na wszechstronne użytkowanie w ogólno pojętym offie. Trzeba jednak mieć na uwadze że silnik jest chłodzony wiatrem i wypada jeździć tak aby zawsze był przeciąg w żeberkach silnika.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.02.2017, 22:18   #10
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

https://www.olx.pl/oferta/yamaha-tt6...tml#1c7275baab sprzęt znajomych, bardzo polecam, sam maczałem ręce w remontach. Tylny amor ohlinsa z TT-S w pełni regenerowany przed włożeniem do moto. Co sezon grzebany zawias (nowy smar w tylcu, nowy oleum przód), dbany ponad stan, miał po prostu być absolutnie niezawodny. Jakby jeszcze wrzucić lagi z TT600S, to byłaby to najlepsza możliwa zmota TTtki, czyli guzik + odpowiedni zawias. Przy czym przód TT-E akurat dobrze sobie radzi, więc niema co przesadzać, EXCeka z niego i tak nie zrobi.

Ostatnio edytowane przez ArturS : 12.02.2017 o 22:26
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 11:38
TTR600 vs TT600 vs XR600 Pomóżcie Artuditu Inne - dyskusja ogólna 10 13.07.2011 09:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.