Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.11.2018, 15:35   #11
Miedziany
 
Miedziany's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2012
Miasto: Świątkowa Wlk.
Posty: 205
Motocykl: RD07a
Przebieg: 92 tys.
Miedziany jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 9 godz 38 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
tak, dokładnie!
Miedziany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 15:36   #12
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,642
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 44 min 15 s
Domyślnie

Ja to bym wogóle ten Rzym odpuścił jesli to ma być jeden dzień. trochę to nie po drodze ale warto przejechać przez Bari stare miasto, obok zoo ze zwierzętami na wolnym wybiegu oraz obowiązkowo Polignano a Mare. Pzdr
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 16:11   #13
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bardzo, bardzo dziękuję! Już modyfikuję plany
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 16:54   #14
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie Sycylia

Jeszcze jedno info - tak generalnie 4 dni w jedną stronę to niewiele czasu i ciężko się zanurzyć w klimat lokalny bo to w hook kilometrów jest. Gdybyś chciał przyspieszyć podróż i np. w jedną stronę pominąć Kalabrię to jest fajna opcja z promem Neapol-Palermo (GNV lub Tirrenia), płynie przez noc, a czas i koszt przelotu porównywalny z jazdą autostradą. Można kimać nielegalnie na pokładzie w śpiworze - super klimat. Jednak Kalabria jest piękna i mniej turystyczna i podobno obecnie bardziej „pączkowa” niż Sycylia (tak moje córki nazywają mafiozów/mafię, gdy poprosiłem je by w knajpach i na ulicy przestały używać oryginalnych pojęć &#128526.

Ostatnio edytowane przez kristoch : 20.11.2018 o 17:00
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 17:05   #15
WieniuZiel
 
WieniuZiel's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Poznań
Posty: 107
Motocykl: CRF1000Dct
WieniuZiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 godz 35 min 2 s
Domyślnie

W Neapolu za normalne pieniądze Residence Confalone, z garażem, co ważne w tym mieście. Kameralny hotel z rodzinną obsługą.
Na Sycylii polecam apartamenty Piedimonte Etneo z basenem i widokiem na Etnę ca 30km obok.
Będąc na Sycylii polecam Ragusę, Caltagironę. oczywiście Taorminę, ale również niesamowite miasto Noto, malowniczą wioskę Marzamemi i generalnie połud wschodnią stronę wyspy.
Od upałów można odpocząć w kanionie Alcantara.

Ostatnio edytowane przez WieniuZiel : 20.11.2018 o 17:18
WieniuZiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 18:54   #16
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Wojtek, nie rób planów, po prostu jedź i na bieżąco decyduj co chcesz zwiedzać, albo co robić nie zwiedzając. Organizowałem wiele wyjazdów off i on na Sycylię, mogę nawet powiedzieć że znam dobrze wyspę. Kiedyś spędzałem tam przez wiele lat wakacje na moto. Gdzie kolwiek nie pojedziesz jest fajnie jeśli lubisz oczywiście południowe klimaty, omijaj to gdzie najwięcej ludzi w sezonie bo ceny tafią zniechęcić, Mam ogarnięte fajne miejscówki pod Etną bo tam miałem bazy do wypadów off. Jak się zdecydujesz na tą części wyspy, daj znak.
Taormina jest ładna, ale po za sezonem maj/październik super miejsce do szwendania. Cefalu€™, okolice Enny i szutrówki z winklami jak w Alpach, Park Nebrodi to raj do offa, gdzie legalnie można śmigać, ale Ty autem, wiec odpada. Piękna widokowa droga o nazwie€ via mare monti, startujesz z plaży i pięknymi serpentynami wzdłuż lawy wyjeżdżasz na 2200 pod rifuggio Sapienza. Sporo tego mam ogarnięte w tej części wyspy, oprócz oczywiście cepelii alla Krupówki bo te mnie nie interesują i tam nie jeżdżę. Mam tez kilku kumpli, więc mogę zapytać jak być coś specyficznego wymyślił w innym regionie wyspy.
W okolicach Milazzo są fajne mety za normalne pieniądze, jak byś chciał popłynąć na Stromboli, nic tam nad wyraz ciekawego nie ma moim zdaniem, ale znam ludzi którzy pojechali na Sycylię żeby mieć z tej wyspy w ajfonie pinezkę i fotkę na czarnej plaży.
Tel do mnie masz dzwoń jak byś coś potrzebował.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 20:34   #17
zz44
 
zz44's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2015
Posty: 297
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zz44 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 35 min 44 s
Domyślnie

Rzym:

schronisko dla kotów w starożytnych ruinach
https://www.przedeptane.pl/2016/rzym-sanktuarium-kotow/

dzielnica EUR, monumentalne budowle według projektu Mussoliniego, dzisiaj kwartał finansowo-biznesowej elity, kompletny brak turystów
http://www.bryla.pl/bryla/56,112370,20623119,Eur.html

Fragment Koloseum mignął mi tylko zza tłumu Chińczyków, więc ominąłem szerokim łukiem. Co kto lubi.
Ja bym zostawił auto przy dworcu metra i dalej właśnie metro i pieszkom.

Sycylia:
brudno, nachalni Afrykańczycy (bez urazy, ale stosowanie w opisie kolorów może dzisiaj wiele kosztować), ale mimo wszystko polecam.
Wyspa była we władaniu i Fenicjan, i Rzymian, i Normanów, i Hiszpanów i mnóstwa innych królestw. Każdy coś po sobie zostawił.

Polecam Cefalu z ruinami twierdzy na pionowej górze nad miastem, oraz miasteczko Savoca - gdzie kręcono sceny w barze z "Ojca Chrzestnego" i gdzie ponoć kilka lat temu cała rada miasta ulotniła się w świat razem z walizką pieniędzy na dotacje z UE.

Oczywiście Etna - można podjechać kopalnianym autobusem Mercedesa
https://www.busesworldwide.org/view214.php?pic=437
i zagrzebać się w cieplutkich kamieniach w uśpionych kraterach gdy wokół wieje lodowaty wiatr.

Znajomi bardzo polecali Syrakuzy. Ja nie byłem.
zz44 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:01   #18
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 769
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 6 min 0
Domyślnie

nie wiem czy nie lepiej wyjdzie dolot wizzair i wynajem auta na miejscu - duźo czasu stracicie na dojazd i opłaty za autobany a na samej Sycyli jest co oglądać - ja mocno myślę nad taka opcją... nie wiem czy w te wakacje się uda - ale może kolejne?

popytam znajomych z Sycyli o linki do kwater gdzie lokalesi wynajmują domy lokalnie jeśli chcesz ...

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:31   #19
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Bardzo poproszę o wszystkie kontakty!

My chcemy jechać, poznawać - niespiesznie "zjeść" ten rejon całego buta. Sycylia to cel, ale podróż juz nasz kręci, a nie tylko dytarcie tam Za Waszymi radami Chciałbym znów spróbować 28 dni.

NIenawidzę walizek, nie lubię często spać pod dachem, byłbym skazany na turystyczne miejsca i uwielbiam swoją kawę pitą na trawie przed namiotem

Ostatnio edytowane przez wojtekk : 20.11.2018 o 21:36
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 22:37   #20
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 31 min 19 s
Domyślnie

Dla zyskania na czasie powrot robiliśmy promem z Palermo do Genui.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
sycylia CROSSRUNNER Umawianie i propozycje wyjazdów 0 09.04.2016 11:52
Sycylia wrzesien 2014 dj.1 Trochę dalej 3 01.11.2014 22:37
sycylia-albania anax Umawianie i propozycje wyjazdów 0 20.05.2014 17:56
Jesienna Sycylia [2012] Adagiio Trochę dalej 14 06.06.2013 08:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:35.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.