Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ chlodzenia

Układ chlodzenia Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.05.2010, 03:52   #1
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie Co lać do zbiorniczka wyrównawczego

Pytanie pewnie jest durne, ale wolę się upewnić niż potem jeździć rowerem.

Chłopski rozum podpowiada mi że powiniem uzupełniać braki w wyrównawczym płynem chłodniczym.

Pewien mechanik powiedział żebym lał wodę destylowaną tak żeby poziom był w połowie drogi pomiędzy min a max.

Mechanik mechanikiem ale wolę zapytac Was. To co lać? I jeśli płyn chłodniczy, to czy mogę wlać cokolwiek czy muszę lać to co jest w układzie? Bo prawdę mówiąc nie wiem co tam jest :-)
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2010, 10:31   #2
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

mechanik-sranik mnie kiedyś przekonywał, że się uszczelnił cylinderek hamulcowy, sam z siebie k.... !
uzupełniasz tym co w chłodnicy. oczywiście latem woda nie zaszkodzi ale po co rozcieńczać płyn w razie czego. z tego co wiem jak się układ nagrzewa to oddaje trochę płynu do zbiorniczka a jak stygnie to trochę zaciąga z powrotem. z czasem więc woda się wymiesza i tak.
__________________
:O
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2010, 14:49   #3
Kazmir
 
Kazmir's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,720
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 6 dni 20 godz 26 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Uriel Zobacz post
Pytanie pewnie jest durne, ale wolę się upewnić niż potem jeździć rowerem.

Chłopski rozum podpowiada mi że powiniem uzupełniać braki w wyrównawczym płynem chłodniczym.

Pewien mechanik powiedział żebym lał wodę destylowaną tak żeby poziom był w połowie drogi pomiędzy min a max.

Mechanik mechanikiem ale wolę zapytac Was. To co lać? I jeśli płyn chłodniczy, to czy mogę wlać cokolwiek czy muszę lać to co jest w układzie? Bo prawdę mówiąc nie wiem co tam jest :-)
Jak nie wiesz co masz zalane to wylej to. Kup Petrygo lub inny płyn do chłodnic alu to tylko ciut ponad 2L
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.05.2010, 15:35   #4
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

To dobry pomysł z tą zmianą, czort wie co tam było wlane - ale przy -17 nie zamarzło w wyrównawczym więc chyba nie jest to woda.

Swoją drogą jak już uporządkuję panterę to zapostuje jakieś fotki żeby ustalić czyj to był motocykl zanim do mnie trafil - ciekaw jestem czego się o nim dowiem.


Wychodzi na to że dobrze, że zapytałem. Do mechaników mam baardzo ograniczone zaufanie od pierwszej wizyty po kupnie motocykla. Wpadłem do pewnego serwisu w Warszawie i poprosiłem o generalny przegląd. Powiedziano mi "Nie no co Pan, na pewno? Przecież Pan dopiero kupił ten motocykl, jeszcze się okaże że coś jest zepsute i będzie Panu przykro."

Pokiwałem głową i uciekłem ile fabryka dała.
__________________
Piszę poprawnie po polsku.
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 12:34   #5
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

Oczywiscie ze dolewam wodę destylowaną ale też co dwa lata wymianiam na nowy (akurat motul, ale pewnie zwykly na bazie glikolu wystarcza) Wlewam dwa litry i dopelniam pewnie setkę albo dwie) do Maxa

PS: W Hejnesie jest napisane zeby stosować 50 na 50% roztwór wody i płynu - więć sie nie przejmuję. Dorażnie - dolewaj. A najlepiej wymień.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 13:30   #6
dery
 
dery's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 607
Motocykl: KTM
Galeria: Zdjęcia
dery jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 23 godz 7 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał motormaniak Zobacz post
ze zbiorniczka wyrównawczego nic nie zaciągnie.

zaraz zaraz, czy z tego mam rozumiec, ze te poziomy min/max na zbiorniczku sa od czapy? ostatnio po wymianie plynu i kilkuset km mialem ponizej min, wiec dolalem. znaczy ze nie trzeba bylo?
__________________
fear is not an option.

www.facebook.com/Lataj.z.Derym


606 128 87cztery
dery jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 14:16   #7
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

nie chcę się sprzeczać bo prawdę mówiąc zbyt wielkiej uwagi na to nie zwracałem. w samochodzie korek na chłodnicy miał tak skonstruowany dekielek, że umożliwiał powrót płynu do chłodnicy. jeżeli płyn się nagrzewa to przecież rozszerza się a jak ostygnie to co? musi chyba jakoś poziom się wyrównać. ale czy to ma takie znaczenie? wracając do tematu - wymień płyn a do zbiorniczka zalej to samo co do chłodnicy. to skończy wszelkie domysły.

dobrze myślisz. układ nie może mieć powietrza. wtedy nie działa poprawnie. jeżeli chodzi o odpływ to przecie ze zbiorniczka jest rurka odprowadzająca nadmiar płynu na zewnątrz. kiedyś nalałem ponad max i wywaliło nadmiar pod moto.
__________________
:O

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 19.10.2010 o 13:03
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 16:24   #8
Uriel


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa
Posty: 230
Motocykl: RD03
Przebieg: Cofany
Uriel jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 4 min 25 s
Domyślnie

Trzeba sprawdzić czy wężyk odpływowy sięga do dna zbiorniczka. Jakby miał nie zasysać to by dali krótki tylko do nakrętki bo te 10 cm w każdym motocyklu to kawal pieniądza oszczędzony.

I zupelnie się nie zgadzam z tym że nie da rady zassać pod górkę. Jak ściagasz węzykiem wachę z baku to też kawałek idzie pod górę. Wszystko zależy od tego jakie podciśnienie będzie w chłodnicy. Jeśli jest szczelna to powinno trochę płynu cofnąć.

I po namyśle poziom minimum ma sens - pewnie tam się kończy wężyk którego końcówka pownna być zanużona w płynie żeby nie było straty.

Może nie zasysać jeśli chłodnica jest nieszczelna u góry - wtedy z chłodnicy nie uciekałby płyn więc nie byłoby widać uszkodzenia ale też nie zasysałoby z wyrównawczego.


Edit: My tu gadu gadu a zapomniałem że kilka dni temu (gdy jeszcze było ciepło) mocno mi się w korku zagrzała pantera i korzystając z okazji chciałem regulować obroty. Zwróciłem uwagę, że w wyrównawczym było płynu na 50%. A teraz mam minimum. Czyli albo zbiornik ma dziurę albo zassało. Po prawdzie mam pęknięty kapsel, więc mogło wyparować. Czyli w sumie niewiele to udowodniło
__________________
Piszę poprawnie po polsku.

Ostatnio edytowane przez Uriel : 10.05.2010 o 16:30
Uriel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 16:35   #9
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 4 min 35 s
Domyślnie

Hmmm...wymieniałem ostatnio u siebie (rd04) zbiorniczek, bo był nadpalony na dole. Założyłem nowy, zalałem płynem pod max i po odpaleniu moto zaczęło mi sikać górną rurką do zbiorniczka. Tak więc jakiś płyn się tam dostał z obiegu (silnik zimny, świeżo odpalony). W 04 w samym zbiorniczku nie ma żadnych rurek.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.05.2010, 17:07   #10
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

W 04 płyn spod korka w chłodnicy wędruje do denka zbiorniczka wyrównawczego. Dlatego wewnątrz zbiorniczka nie ma wężyków. Zbiorniczek ma wlot na dole, a wylot na górze . A po środku MIN i MAX.

No to zadam pytanie na które myślałem że zawsze znam odpowiedź: trzeba odpowietrzać układ? Po takim "zapowitrzeniu" jak rozbiórka silnika i ponowne jego złożenie? Zapowietrzone układy się grzeją, to z natury wiemy.

PS: rambo, jak na moim korku? U mnie na Twoim jest niestety tak samo .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.