Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.09.2014, 19:59   #11
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 17 godz 21 min 29 s
Domyślnie

A co mają badania techniczne parkującego (nieporuszającego się) auta w stosunku do tego, że komuś manewr nie wyszedł. Jeśli ten do uderzy nie będzie miał - ok jest problem, ale sytuacja jest dokładnie taka jakbyś jechał i strzelił w drzewo, wiatę przystankową, słup - czy któreś z nich mają badania techniczne? czy brak badań technicznych przeszkody wpłyną w jakikolwiek sposób na przebieg zdarzenia...jeśli mi to udowodnisz, odszczekam to co napisałem.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:01   #12
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

ni huhu niemożliwe, bo przy tym jak rejstrujesz pojazd musisz pokazać ważne ubezpieczenie i to na siebie( na nowe tablice) a nikt nie wyda dowodu rej. z nieważnym przegladem... taka sytuacja może mieć miejsce gdy oc już masz swoje i przychodzi Ci kwitek z kontynuacją a Ty go opłacasz...
aż w takim ciemnogrodzie nie żyjemy... urzędasy całkiem dobrze umieją hajs liczyć
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:02   #13
bass


Zarejestrowany: Aug 2012
Posty: 663
Motocykl: RD07&1000RR
bass jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 3 godz 26 min 56 s
Domyślnie

Wilku...? a co miało to, że koleś jechał bez prawka, inny mu zajechał drogę a i tak sprawce uznali za niewinnego w tym kraju jak masz kwit to jesteś na prawie... i wydaje mi się, że w takiej sytuacji jakiś sprytny papuga by Cię udupił i byś płacił Polskie prawo to wielkie możliwości

Ostatnio edytowane przez bass : 28.09.2014 o 20:07
bass jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:11   #14
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 17 godz 21 min 29 s
Domyślnie

Przy rejestracji zgadza się musisz mieć OC i przegląd ważne minimum 30 dni - dlatego przepis o tym, że pojazd należy zarejstrować do 30 dni po zakupie jest martwy, sam miałem ostatnio spóźnienie o 5 miechów, a znam przypadek, że pacjent odbudowywyje auto 2 rok i co roku dyma do ubezpieczalni z umową kupna sprzedaży i ubezpiecza lancie na siebie (bo auto nie przejdzie póki co przeglądu) - może do roku uda się, że po naszych ulicach będzie śmigać kolejna piękna delta integralii.

Bass - pacjent jechał bez uprawnień tu naprawdę nie ma co rozważać - pojeździ sobie powiedzmy jakąś ciężarówką (o ile nie masz C) i wytłumacz się ITD - jesteś bez szans - prowadzisz bez uprawnień - tu wg mnie analogicznie, ale Panowie może EOT bo nie pomagamy wątkotwórcy tylko lekko bijemy pianę.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:13   #15
zbyszek
 
zbyszek's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2011
Miasto: Błażowa
Posty: 1,314
Motocykl: nie mam AT jeszcze
zbyszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 13 godz 26 min 58 s
Domyślnie

Wilqu a gdybyś wpadł na taką Daćkę swoim motórem, dlatego że jakiś h.uj zajumał swiatła z tyłu a i odblasku nie było
Nie było i przeglądu tech. a Ty teraz se leżysz na intensywnej terapii zrelaksowany jak warzywo
ps. Ferdek wybacz dyskusję, wiem że nie na temat
zbyszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:18   #16
wilq.bb
 
wilq.bb's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2013
Miasto: Bielsko-Biała
Posty: 1,280
Motocykl: zJAWA 350 TS
wilq.bb jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 17 godz 21 min 29 s
Domyślnie

Zbyszku to moja wina! Nie ogarnąłem sprzętu jakikolwiek by był. Poza tym wyraźnie stoi, że Daćka jest na parkingu, a nie stoi w poprzek drogi, w miejscu niedozwolonym.

Dla świętego spokoju przykryłbym Daćkę pokrowcem i niech stoi, a nie kole w oczy.
Jeśli wiadomo, który taki uprzejmy sąsiad - zawsze można zapodać dywersje: spuścić powietrze z kół, plus błoto w spray-u bądź naturalne i uprzejmie poinformować, panów ze straży biznesowej.
__________________
"Logowanie się na forum jest jak wchodzenie do knajpy za rogiem - zawsze te same mordy przy barze, barman rzuci drwiną a kiblu trochę śmierdzi... Jednak się przychodzi." by Matjas

Nie piję alkoholu skażonego....akcyzą.
wilq.bb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:19   #17
szymon25
 
szymon25's Avatar


Zarejestrowany: May 2011
Miasto: Ciechanów
Posty: 1,657
Motocykl: 2x RD04, SHL gazela, ES250, TS250, Motorynka Pony, 126pEI i Ursus 4011 :)
Przebieg: rosnie
szymon25 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 7 godz 1 min 36 s
Domyślnie

przestaw w inne miejsce i będziesz miał następne kilka dni/tygodni/miesięcy spokoju.
__________________
AFRICA TWIN FOREVER!!!!
szymon25 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 20:29   #18
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 57 s
Domyślnie

Spoko, nie gniewam się za ten off topic, podsumuję go nawet:
1. Samochód nie musi mieć przeglądu jeśli nie jeździ
2. Ubezpieczenie zawsze ci sprzedadzą, nawet jak auto nie jest zarejestrowane (sam tak kupowałem, i nie miałem w polisie numeru rejestracyjnego tylko VIN).
Jeśli ktoś uważa, że się mylę w tych dwóch kwestiach, to niech napisze i jeśli to on ma rację, stawiam litra 16-letniego chivasa, jeśli racja jest po mojej stronie to on stawia
Kto nie podejmuje wyzwania, niech już tematu przeglądów i ubezpieczenia nie porusza, bo chivas nie jest tani

Wiem, że samochód mogę przestawić. Chodzi o to, że stoi pod moim blokiem, mam go na oku, i tak już mi lusterko jedno zajumali. Nie chcę go przestawiać gdzie indziej. Nie bez znaczenia jest też fakt, że nie chcę dać satysfakcji chujowi, któremu mój samochód tak przeszkadza, że postanowił donieść na straż miejską.
Znalazłem kolejny kwiatek. Na wezwaniu jest napisane, że "na podstawie artykułu takiego a takiego, informuje się Pana o konieczności usunięcia pojazdu..." No i że jak go nie usunę, to mi go odholują. Ale te przytoczone artykuły nic nie mówią o wzywaniu kogoś do usunięcia pojazdu, czyli straż miejska robi to bezprawnie.
Ponadto art. 50a prawa o ruchu drogowym, na który się powołują, mówi nie o pojeździe, który jest odbierany właścicielowi, tylko o takim, który jest usuwany w okolicznościach świadczących o jego porzuceniu i wyzbyciu się władztwa nad nim przez osobę uprawnioną. To, że można odholować pojazd, który ma tablice, a jego wygląd wskazuje, że nie jest używany, daje możliwość uznania za porzucony i zabrania wraku, jeśli nie można się w żaden sposób skontaktować z właścicielem. Strażnicy zdecydowanie nadużywają tej możliwości, chcąc zabrać mój samochód. Byznes is byznes kurwa.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."

Ostatnio edytowane przez ferdek : 28.09.2014 o 20:44
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 21:19   #19
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,574
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 19 godz 10 min 2 s
Domyślnie

Auto posprzątaj co jakiś czas, rusz z miejsca i pozamiataj pod nim albo trawę wykoś bo pewnie już urosła jak nim nie jeździsz i powietrze w kołach trzymaj to nie powinno być problemu. Jak ktoś doniósł straży to tylko czekać jak zaczną szyby wybijać niby-wandale i wtedy będzie problem.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.09.2014, 22:15   #20
tmarc


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Katowice
Posty: 86
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tmarc jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 10 godz 23 min 24 s
Domyślnie

Panowie bardzo dobrze cie poinformowali art 50a PORD daje podstawę służbą (SM, Policja....) do dziania tylko na drogach publicznych, wystarczy że przepakujesz pojazd na parking osiedlowy będący w zarządzie jakiejś spółdzielni i mogą cię cmoknąć, nic nie mogą zrobić. Ten artykuł mówi o pojazdach porzuconych lub będących bez tablic i brak badań technicznych lub ubezpieczenia nie jest obligatoryjną przesłanką do usunięcia pojazdu z drogi.
tmarc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Straż Gminna mandat.... jakieś pomysły ?? Ropuch Inne tematy 100 25.01.2017 15:44
Wiek opony - legenda miejska hubert Hamulce, kola, opony 50 18.01.2014 17:10
przestroga Straż Graniczna w Bezledach i wyłudzenie mandatu magrafb Inne tematy 33 07.10.2013 15:39
Miejska legenda - wałek zdawczy majki Silnik, sprzęgło, skrzynia 21 26.05.2013 09:06


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.