Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > CRF 1000 L

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.03.2016, 15:12   #4431
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Sławekk Zobacz post
Ja również uważam, że porównuje się te dwa motocykle do siebie troszeczkę na siłę.
To ja juz niczego nie rozumiem... Co to GS oznacza? chyba Gelände/Straße (German: off-road/road) lub Gelände Sport? Czy to definicja z 1986r.?

Crosstourer chyba zawsze byl SS i Honda nidgy nie lansowala tego modelu jako off?

Poza tym.
Honda; ma ten model w dziale Street
BMW; GS12 ma w dziale Adventure

Moim zdaniem, porownanie GS12 z AT jest jak najbardziej trafne. Wielu ludzi ktorych znam zastanawialo sie nad GS12 a ida do Hondy testowac AT.
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 15:30   #4432
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daroo Zobacz post
Panowie jeżeli chodzi o porównanie GS1200 do Nowej Africy to tutaj jest brak porównania !! Dlaczego porównujecie motocykl wygodny dwu osobowy do motocykla który jest mniejszy i mniej wygodny tylko po to żeby myśleć że jest lepszy niż BMW Moim zdaniem nie jest. W typowy teren na pewno CRF będzie bardziej poręczny a w trasie bardziej męczący a przy glebie gwarantuje że w GS będą ryski a w Afrii pojedziecie do serwisu po pare plastików. Za rok juz emocje opadną tak jak i sprzedaż ponieważ to nie jest i nie będzie motocykl legenda i dlatego wszystkie rd03, 04 i 07 za dwa lata znowu będą droższe!!..
Powyzsze to sa fakty zaslyszane.
BMW 2 osobowy, wygodny. AT mniejszy i mniej wygodny? Dlaczego mniejszy? Rozstaw osi AT jest wiekszy, siedzenie tez. Czy wygodny to sie okaze, ale raczej bedzie.

BMW GS12LC jezdzilem bardzo malo ale wiem, ze silnik jest strasznie narowisty w zlym tego slowa znaczeniu. Dla pasazera to musi byc srednie. Moje odczycia byly jak na jakiejs grubej krowie na sterydach.

vs dostojna przejazdzka na Kasztance


Co wiem juz to, ze wibracje w AT sa duuuuuzo mniejsze. Kultura pracy silnika nie do porownania lepsza, skrzynia o niebo lepsza (manual lub DCT), zawieszenie nie do porownania lepsze.

Poza tym, wielokrotnie potwierdzone przez znawcow tematu (tych co piwo z puszki pija ;-) ), ze material komponentow jest z przetapianych puszek po piwie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Sixten.jpg (468.7 KB, 40 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Kossak_Wojciech_-_Piłsudski_on_Horseback.jpg (97.8 KB, 39 wyświetleń)
__________________
__
Golodupiec bez Afryki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 17:48   #4433
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 1 godz 31 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Daroo Zobacz post
Panowie jeżeli chodzi o porównanie GS1200 do Nowej Africy to tutaj jest brak porównania !! Dlaczego porównujecie motocykl wygodny dwu osobowy do motocykla który jest mniejszy i mniej wygodny tylko po to żeby myśleć że jest lepszy niż BMW Moim zdaniem nie jest. W typowy teren na pewno CRF będzie bardziej poręczny a w trasie bardziej męczący a przy glebie gwarantuje że w GS będą ryski a w Afrii pojedziecie do serwisu po pare plastików. Za rok juz emocje opadną tak jak i sprzedaż ponieważ to nie jest i nie będzie motocykl legenda i dlatego wszystkie rd03, 04 i 07 za dwa lata znowu będą droższe!!..
Odnosnie tych rysek w GS. Jest u nas taka impreza ktora sie zwie Rajd Podlaski ,taka popierdawka po krzakach. Swego czasu przyjechal kolega wlasnie GS(duzym) i na moich oczach podczas rajdu mial 2 gleby. Przy pierwszej poszla szyba, przy drugiej poszlo kolanko od pompy paliwa ktora jest na boku zbiornika(prosze mnie poprawic jezeli pisze herezje). Fajny kumpel ale juz nie przyjezdza . Na nastepnym rajdzie w Osowcu tez byl kolega na pieknym nowym GSie po paru km tez odpuscil.
Mi osobiscie podoba sie GS jeednak bym sie na nim nie odnalazl
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg CAM00477.jpg (735.4 KB, 42 wyświetleń)
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 17:56   #4434
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
Odnosnie tych rysek w GS. Jest u nas taka impreza ktora sie zwie Rajd Podlaski ,taka popierdawka po krzakach. Swego czasu przyjechal kolega wlasnie GS(duzym) i na moich oczach podczas rajdu mial 2 gleby. Przy pierwszej poszla szyba, przy drugiej poszlo kolanko od pompy paliwa ktora jest na boku zbiornika(prosze mnie poprawic jezeli pisze herezje). Fajny kumpel ale juz nie przyjezdza . Na nastepnym rajdzie w Osowcu tez byl kolega na pieknym nowym GSie po paru km tez odpuscil.
Mi osobiscie podoba sie GS jeednak bym sie na nim nie odnalazl
Znajdz 3 roznice na obrazkach
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Sixten.jpg (301.3 KB, 37 wyświetleń)
Typ pliku: jpg CAM00477.jpg (52.9 KB, 37 wyświetleń)
__________________
__
Golodupiec bez Afryki

Ostatnio edytowane przez QrczaQ : 17.03.2016 o 17:57 Powód: zalaczniki
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 18:02   #4435
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 1 godz 31 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
Znajdz 3 roznice na obrazkach

WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 18:07   #4436
QrczaQ
 
QrczaQ's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Sexu i biznesu
Posty: 1,563
Motocykl: CRF1000, R80G/S PD, DR650SE
QrczaQ jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 3 godz 3 min 52 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
No co? Sam zaczales...

Dodaje, ze nie chodzi mi o tlo. Oczywiscie widac na pierwszym obrazku plebs pije pryte, na ponizszym szlachta raczy sie lampka szampana.

No i zlot GS. Chyba same 1200.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg r1200gs_adventure_25531-895x594.jpg (230.2 KB, 32 wyświetleń)
__________________
__
Golodupiec bez Afryki

Ostatnio edytowane przez QrczaQ : 17.03.2016 o 18:10
QrczaQ jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 18:13   #4437
WojtekBBI
 
WojtekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Bielsk i Akalice
Posty: 1,213
Motocykl: Była ST, była DR, była RD03 Rejli. Czas na LC8 Ładwenczer. KTM690R. ATRD07
WojtekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 1 godz 31 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał QrczaQ Zobacz post
No co? Sam zaczales...

Dodaje, ze nie chodzi mi o tlo. Oczywiscie widac na pierwszym obrazku plebs pije pryte, na ponizszym szlachta raczy sie lampka szampana.
Ku...a az wstyd sie przyznac ale polowa drinkow w tych dziwnych kieliszkach lampkach leciala mi na ziemie
WojtekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 18:41   #4438
Smierzu


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 109
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Smierzu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 1 dzień 8 godz 19 min 56 s
Domyślnie

Qurczak ja nie chcę nic mówić ale to nie krowa tylko byk
Smierzu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 19:25   #4439
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,570
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 12 godz 14 min 51 s
Domyślnie

Było mnie dzisiaj w Szczecinie w salonie. Stoi czerwona manualna, po porównaniu do automatu jest wyraźnie poręczniejsza. Czekam na jazdy próbne. Na serwisie stoi jeszcze w kontenerze druga sztuka nierozpakowana.
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.03.2016, 20:15   #4440
wolly


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Łódź
Posty: 1,279
Motocykl: RD01
wolly jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 15 godz 53 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał WojtekBBI Zobacz post
Odnosnie tych rysek w GS. Jest u nas taka impreza ktora sie zwie Rajd Podlaski ,taka popierdawka po krzakach. Swego czasu przyjechal kolega wlasnie GS(duzym) i na moich oczach podczas rajdu mial 2 gleby. Przy pierwszej poszla szyba, przy drugiej poszlo kolanko od pompy paliwa ktora jest na boku zbiornika(prosze mnie poprawic jezeli pisze herezje). Fajny kumpel ale juz nie przyjezdza . Na nastepnym rajdzie w Osowcu tez byl kolega na pieknym nowym GSie po paru km tez odpuscil.
Mi osobiscie podoba sie GS jeednak bym sie na nim nie odnalazl
czy to ten co poszedł w drzewa ale to była chyba 800 i potem jechał już zachowawczo ale może się mylę
wolly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
prawdopodobnie nowa VFR i jej nowa skrzynia rambo Inne tematy 12 19.09.2009 15:32


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.