Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.08.2021, 22:11   #431
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Co do ładowarki to racja jak z trójfazówki daje
Tyle, że co niektórzy jak na telefonie zdjęcia oglądają i im się wzrok na starość pogorszył (czekam na nowe soczewki multifocale) to wtyczki nie zauważą

U nas to ze świecą chałupy szukać która ma 'siłę' podłączoną, więc te wszystkie 'granny chargers' to max 10A mogą czyli 2,3kW (no może w porywach 13A czyli niecałe 3kW, ale wtedy strach takie coś używać całą noc aby chaty nie spalić).
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2021, 22:28   #432
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Pierwszy miesiąc używałem tego co dali, według waszej nomenklatury granny chargers i na wycieczce
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2021, 22:40   #433
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,840
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 9 godz 26 min 10 s
Domyślnie

Jak to mówią: "jak się nie ma co się lubi (czytaj: zanim zainstalują wallboaxa), to się lubi co się ma (czyli ładuje z ładowarki do gniazdka)". Ale tak to z pionierami nowych rozwiązań bywa
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.08.2021, 19:35   #434
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Dziś sobie zrobiłem zdjęcie nowego mocniejszego haka do wożenia rowerów. Może w końcu się uda nawet zamontować platformę i przynajmniej wypróbować czy wszystko działa. Nie ma to jednak znaleźć się z powrotem na własnych śmieciach, gdzie wszystko jest pod ręką a spalanie jednak niższe niż w tym klocku zwanym ID.4/Eniaq. Mimo wszystko czekam na docelowe ID.Buzz. Wymiana zgodnie z dżentelmeńską umowę doszła do skutku bez przypominania się z mojej strony. Powrót do Krakowa z Mielca po fajniejszej stronie Wisły a odcinek od Żabna w kierunku Szczurowej fajnie pozakręcany jakby zrobiony pod ID.3

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2021, 20:59   #435
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Pojawił się problem, nie znam przyczyny, ale skutek taki że mamy tylko informację o tym aby jechać ostrożnie. Nie wiem czy to zgodne z homologacją aby nie było informacji o prędkości. Po przyjeździe do domu trzasnąłem drzwiami i po kilku minutach było ponownie sprawne. Podejrzewam że gdybym się zatrzymał na chwilę i zastosował powyższą metodę naprawczą to bym jechał z prędkościomierzem.

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2021, 17:12   #436
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

https://www.o2.pl/informacje/auto-na...4366667463296a
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2021, 18:21   #437
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Twardym trzeba być, jak się ma motocykl z płonącym dyfrem to kwestią konsekwencji jest posiadanie płonącego auta. Swoją drogą te chwytliwe tytuły i padające w tekście że to pewnie polskie baterie są winne.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 6E82403C-9CC2-49EA-B058-F3B36C0FE492.jpg (708.7 KB, 13 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.08.2021, 19:05   #438
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

LG w srodowisku elektromobilnych, budujacych samodzielnie swoje rowery, hulajki, i inne wynalazki jest pod szczegolna uwaga juz od jakiegos czasu. To sa dobre ogniwa, ale pojawiaja sie glosy ze padaja czesciej niz ogniwa innych producentow. Na razie statystyka tego nie potwierdza ale pewien szum wokol tego producenta juz trwa.
Przypadki pozarow tez sie zdarzaly, ale nie tylko LG. Ostatecznie zawsze okazywalo sie ze ogniwo wybuchlo czy zapalilo sie bo ktos grzebal przy baterii, kombinowal przy ladowarce, albo przekraczal i to grubo dopuszczalne parametry pracy. Ale tu, w fabrycznym pojezdzie, sytuacja jednak inna.
Przy okazji, Chevrolet rozpoczal akcje serwisowa elektrycznego Bolta tez jezdzacego na LG. Powod - przypadki pozarow.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.08.2021, 19:44   #439
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

Dzisiaj w ramach dobrej kultury technicznej, oraz ze zwykłego skąpstwa spowodowanego chęcią pokonania jak największego przebiegu na fabrycznym komplecie ogumienia, zdecydowałem się zrobić rotację kół. Jednocześnie wyważenie oraz mam nadzieję kontrola ciśnienia w owych kołach. Wszystko przebiegło sprawnie i szybko uszczuplając mój portfel ma kwotę 150PLN ale po ujechaniu jakiś 2 kilometrów, żółty alarm na pokładzie, utrata ciśnienia w przednim prawym kole. Znalazłem miejsce aby się zatrzymać ale na oko koło wyglądało dobrze, tylko wchodząc w szczegóły błędu pojawiła się informacja dodatkowa, skontroluj ciśnienie i zatwierdź przyciskiem. Tego po zmianie nie zrobiłem, a może panowie zapomnieli o jednym kole, może wentylek się źle ułożył . Podjechałem na stację nabiłem wszędzie 2.6 i po powrocie do pierwszego wydawało mi się że uciekło ciśnienie. To dobiłem wszędzie do 2.7 i poczekałem kilka minut, wydaje mi się że było ok. Zatwierdziłem ciśnienie i wróciłem do do,u, alarm nie pojawił się ponownie. Wygrzebałem motocyklowego schradera aby jutro ponownie skontrolować ciśnienie i ustawić żądane 2,5 , mam nadzieję że to był przypadek a nie naruszona dziurka która się samouszczelniła. Wychodzi na to że podobnie jak w motocyklu do bagażu włożę kompresorek oraz wzmiankowany wcześniej przyrząd do pomiaru ciśnienia w kołach. Ostatnio korzystałem z tego zestawu w Jordanii


Być może podobnie jak w tamtym przypadku zemścił się brak obsługi codziennej. Ciśnienie w oponach sprawdzane było jak koła były zakładane na wiosnę, pewnie z minimum 10 kkm temu. Miałem też jakieś 2 tygodnie temu podczas ruszania z ulicy Szczepańskiej incydent z rozjechaną dość głośno butelką która w jakiś sposób znalazła się po tylnym lewym kołem, tym które teraz jest z przodu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.09.2021, 14:19   #440
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 52 s
Domyślnie

W sierpniu jeździliśmy zdecydowanie mniej, za to mieliśmy trochę pracy ale chyba już się skończyła dobra passa. Może bistro trochę podciągnie temat bo ostatnia impreza finansowo była super, tylko mój kręgosłup ucierpiał.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png 5AE5535B-6EA3-4952-9C11-2D752F816F7D.png (225.4 KB, 13 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:50.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.