Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.07.2021, 08:45   #1011
dżony
 
dżony's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2013
Miasto: Złotów
Posty: 416
Motocykl: DR 650 SE
dżony jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 14 godz 25 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ex1 Zobacz post
. mam za tydzień wylot do Gruzji..rodzinny i zaczynam mieć wątpliwości.. lecieć nie lecieć..? co myślicie ? jakieś wieści.. przewidywania..?
Ja mam loty na wrzesień i jakoś się nie obawiam. Jeśli masz szczepienie bez problemu puszczą Cię z lotniska. Rozmawiałem sporo z gościem co mieszka tam na codzień i mówi, że życie wygląda normalnie. Knajpy pootwierane, w hotelach nie ma problemu. Jedyne restrykcje to godzina policyjna 23-6 i wtedy faktycznie nie można się kręcić po ulicach
dżony jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 08:54   #1012
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ciekawe to jest ze MSZ jeszcze w tej chwili nie uzupełnił danych.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 09:39   #1013
Rozi73


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Zamość
Posty: 128
Motocykl: .
Rozi73 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 38 min 0
Domyślnie

"Chorwacja od 1 lipca zrezygnowała z wjazdu bez zaświadczeń zdrowotnych na rzecz Unijnego Certyfikatu COVID lub testu. Z kolei rząd Słowacji zdecydował, że od 9 lipca niezaszczepionych będzie obejmować obowiązkowa kwarantanna."

"Od najbliższego poniedziałku na Słowacji zostaną wprowadzone bardziej szczegółowe kontrole graniczne. Służby mają sprawdzać większość samochodów, wjeżdżających do kraju, co ma być częścią trójstopniowego systemu, zatwierdzonego przez rząd."

https://turystyka.wp.pl/nie-tylko-ch...6502074673696a
Rozi73 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 09:44   #1014
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

Na oficjalnej strony zadnych informacji

https://mup.gov.hr/uzg-covid/english/286212
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 16:20   #1015
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,386
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 6 godz 7 min 34 s
Domyślnie Litwa

Planuję z rodziną ruszyć na Litwe niby nie ma żadnych ograniczeń ale na naszej stronie MSZ jest info, że każdy przekraczający granicę musi się zarejestrować i otrzyma kod QR podkreślam każdy.

I tutaj zaczynają się schody bo wkracza do akcji coś takiego jak paszport możliwości gdzie na podstawie kodu Qr możesz lub nie korzystać z różnych usług czyli wjechać możesz ale w restauracji już nie zjesz w środku...

pozostają pytania co z hotelem co z kempingiem .... czy kod QR pozwoli pójść do toalety?

Sądziłem, że naszym odbija ale wygląda na to iż się myliłem.
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 17:41   #1016
schneider


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 51
Motocykl: RD03
schneider jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 57 min 13 s
Domyślnie Kenia

Cytat:
Napisał sambor1965 Zobacz post
Wczoraj wróciłem z motorkowania w Kenii. Na wylocie sprawdzali testy PCR, ale przechodziło również sświadectwo szczepień z PL. We Frankfurcie nikt niczego nie chciał sprawdzać. W samolocie do Wawy dali nam jakieś kwestionariusze, ale nikt ich nie weryfikował, po przylocie sprawdzali czy mamy testy PCR, kenijskiego nie pokazywałem, bo wskazywałby że byłem poza Schengen, pokazałem certyfikat o przeciwciałach i tyle. Generalnie chyba przechodzi wszystko: zaświadczenia o przeciwciałach, szczepienia, testy PCR a nawet PDF.
Rządy robią wszystko żeby zniechęcić ludzi do podróżowania, ale wygląda że nie przeszkadzają za bardzo w podrózowaniu, o ile taką decyzję już ktoś podejmie.
Halo Sambor, to super informacja. Masz gdzieś opis tej wycieczki, dane, jakieś linki ? Pozdrawiam. Adam
schneider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.07.2021, 17:57   #1017
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,667
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 3 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał schneider Zobacz post
Halo Sambor, to super informacja. Masz gdzieś opis tej wycieczki, dane, jakieś linki ? Pozdrawiam. Adam
Fotki masz tutaj: https://photos.app.goo.gl/887yYevGvA6T6F6C6

Impreze organizuję ja, ale ustalioliśmy sobie kiedyś na ty, forum, jak jeszcze byłem jakimś modem, że nie reklamuję sie tu. Podeslę Ci więc na ...
__________________
Jeśli sądzisz, że potrafisz to masz rację. Jeśli sądzisz, że nie potrafisz – również masz rację.
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2021, 08:26   #1018
Robur82


Zarejestrowany: Jun 2020
Miasto: Łowicz
Posty: 191
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Robur82 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 23 godz 17 min 37 s
Domyślnie

Powiedzcie jak wyglada temat z Czechami i Niemcami na weekend?
Można tam nocować? Normalnie podróżować turystycznie?
Czy jedynie nocleg po pl stronie i wypady partyzanckie.
Czy wogule teren zamknięty dla nas?
Interesuje mnie czeska Szwajcaria i Saksonia
Pytają nieszczepieni antysystemowcy.


Tak dodam 20-27.06 robiliśmy Rumunię
Granice sk h ro i z powrotem przekraczane.w niedziele, w tamtą stronę sk/h zasypany mostek kupą piachu, oczywiście przejechaliśmy boczkiem. Z powrotem czynne
Żadnych służb
Na powrocie przy wjeździe z RO do H nawet dokumentów nie okazywaliśmy

Ostatnio edytowane przez Novy : 02.07.2021 o 18:34 Powód: Połączenie postów
Robur82 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2021, 08:41   #1019
Navaja


Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 927
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 19 godz 31 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
Planuję z rodziną ruszyć na Litwe niby nie ma żadnych ograniczeń ale na naszej stronie MSZ jest info, że każdy przekraczający granicę musi się zarejestrować i otrzyma kod QR podkreślam każdy.

I tutaj zaczynają się schody bo wkracza do akcji coś takiego jak paszport możliwości gdzie na podstawie kodu Qr możesz lub nie korzystać z różnych usług czyli wjechać możesz ale w restauracji już nie zjesz w środku...

pozostają pytania co z hotelem co z kempingiem .... czy kod QR pozwoli pójść do toalety?

Sądziłem, że naszym odbija ale wygląda na to iż się myliłem.
Nie wiem jaki QR kod masz otrzymać po zarejestrowaniu skoro QR kod jest przypisany do danej osoby, która się wyszczepiła. Ściagasz sobie z konta pacjenta i jedziesz. Rejestrację olej. Byłem dwa tygodnie temu. Nie rejestrowałem się, zabrałem tylko OR kod w telefonie. Jadałem po knajpach, akurat na zewnątrz, bo skwar był okrutny, robłem zakupy w Maximach. Pies bury się interesował.
To samo piszą o Madziarach, że bez wcześniejszej rejestracji nie otrzymasz pokoju w hotelu itd. Taaa. Jasne.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2021, 10:24   #1020
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Do tej pory do Czech bylo bez ograniczen, ale.. na Czeskich stronach byl wspominany obowiazek rejestracji, czego nie bylo na naszych stronach. Oficjalnie zeby skorzystac z hoteli, restauracji itd trzeba przedstawic negatywny wynik testu, zaswiadczenie o przechorowaniu albo zaszczepieniu.

Zasady zmienia sie od 9 lipca:
po 9 lipca osoby niezaszczepione muszą wypełnić formularz rejestracyjny na granicy i przedstawić test antygenowy lub PCR. Możliwe jest wykonanie testu w Czechach, ale nie później niż piątego dnia po przyjeździe. Testów nie muszą robić osoby w pełni zaszczepione lub ozdrowieńcy.

https://podroze.onet.pl/aktualnosci/...ionych/0c7dpj2
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.