Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.04.2021, 08:22   #121
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Fajnie powiedziane, + dla Ciebie.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 10:29   #122
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,161
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 6 dni 7 godz 34 min 19 s
Domyślnie


Mnie też to bawi, naprawdę.
- W tzw. "publicznym przekazie" samochód elektryczny jest na 1 miejscu utożsamiany z ekologią (np. ma zielone tablice, zaoszczędzone CO2, itp.). Proponuję wziąć głęboki oddech i się z tym pogodzić.
- Nikogo za nic nie obwiniam, próbuję dyskutować, choć jest niełatwo. Każdy najmniejszy komentarz to atak na biednych zelektrykowanych..
- Uwaga ogłoszenie - nie interesuje mnie kto czym jeździ. Może to być nawet elektryczny motocykl BMW. Naprawdę mnie to nie boli
- Sam kupię chętnie auto elektryczne jeśli uznam to za sensowne i ekologiczne. Nie sądzę żeby w ciągu 10 lat tak się stało z wielu powodów, ale kto wie - czas pokaże.

Pozdrawiam,
Kwiat Narodu/Jaskiniowiec/WN Polak/(proszę uzupełnić)....
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 10:53   #123
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,906
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Mój 'publiczny przekaz' jest bardzo neutralny bo zamowilem standardowe angielskie tablice rejestracyjne. W UK samochody EV nie maja specjalnych tablic. Moga (nie musza) miec jedynie zielony pasek tam gdzie Wy macie niebieski z PL i logo UE.




Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post

- Sam kupię chętnie auto elektryczne jeśli uznam to za sensowne i ekologiczne. Nie sądzę żeby w ciągu 10 lat tak się stało z wielu powodów, ale kto wie - czas pokaże.
Mowia, ze tylko krowa nie zmienia pogladow
Ja rok temu jak kumpel w pracy kupil Ioniq-a tez mialem raczej niedowierzajace podejscie. A teraz poszedlem w jego slady bo "uznalem to za sensowne i ekologiczne" (w takiej dokladnie kolejnosci )
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 19:07   #124
Tank
 
Tank's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Zgierz
Posty: 1,377
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: duży :)
Tank jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 1 dzień 33 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Ale tu nikt nie narzeka, tylko komentuje to co widzi. Jak ktoś nie korzysta ze Starbucks/Maca itp., a na większe zakupy jeździ raz na dwa tygodnie to musi dopasować się do takiego auta.
Dyzla tankujesz raz na 800 - 1000 km w 3 minuty. Do pełna. Zatrzymywanie się w trasie to też coś czego normalnie nie robię co np. 300 km, a musiałbym.
Wynika z tego, że dodatkowe kawy/starbucksy/kanapki też trza wliczyć w koszty..

A, i podoba mi się ta propaganda, ile to CO2 się zaoszczędziło przy tankowaniu Bardzo ciekawe jak to liczą i co uwzględniają.
Odnosnie czasu ladowania i zasięgu, ryzyka pożaru itp... Idą zmiany:
https://motoryzacja.interia.pl/rapor...al,nId,5156716


Wysłane z mojego Hammer_Energy_18x9 przy użyciu Tapatalka
__________________
GS über alles!!!
Tank jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 20:01   #125
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,906
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Nie chcę się czepiać ale na ogólne tematy o EV to gadamy tutaj
A ten watek to zasadniczo o konkretnym ID.3 jest ...
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 20:46   #126
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

We wtorek idę pojeździć ID.4, dziś oglądałem - wielki kloc, ale skoro dają to czemu nie.
Czy te Wasze też mają drzwi wykończone gorzej z tyłu niż z przodu?

Ostatnio edytowane przez pattryk : 22.04.2021 o 20:47 Powód: proszę zmienić do: EV ekologiczne, akurat jest o ID.4
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.04.2021, 20:57   #127
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,906
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
We wtorek idę pojeździć ID.4, dziś oglądałem - wielki kloc, ale skoro dają to czemu nie.
Czy te Wasze też mają drzwi wykończone gorzej z tyłu niż z przodu?
Tak miałem w Tiguanie z drzwiami, więc ID.4 pewnie ma podobnie. Niestety ID.3 ma plastik i tu i tu.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.04.2021, 17:11   #128
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,906
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Jak już kiedyś pisaliśmy w temacie EV jest sobie świetna aplikacja o nazwie "A Better Routeplanner".

https://abetterrouteplanner.com/

Nieźle wytycza trasę, a będąc aplikacją dla samochodów EV pozwala oczywiście na wytyczenie tej trasy z uwzględnieniem optymalnej ilości "tankowań". Posiada wiele ciekawych ustawień jak np. można z listy wybrać swój samochód EV i wtedy uwzględnianie są jego parametry jak pojemność baterii, średnie zużycie energii itp. Cześć z opcji jest dostępna w wersji płatnej (jak live status ładowarek, pogoda itp).

Niestety będąc niejako aplikacją offline czyli nie widzącą na bieżąco parametrów jazdy samochodu, może wiec sugerować że dojedziemy np. do ładowarki a realna wartość naszej baterii nam tego nie umożliwi.

Drugą przydatną aplikacją, którą używam jest EVNotify czyli apka które po złączu OBD sciąga różne parametry pojazdu jak SOC (czyli stan baterii w %), pobierany lub regenerowany prąd, temperaturę pakietu baterii itp. Aby działało EVNotify trzeba oczywiście użyć jakiegoś adaptera OBD2. Mam po Tiguanie taki adapter Volkswagena, który nazywa się DataPlug i służył do połączenia z aplikacją VW o nazwie Connect App (której i tak nigdy nie używałem)



Niestety okazało się, że DataPlug nie współpracuje z EVNotify (tzn EVNotify wykrywał go po Bluetooth ale komunikacja była zrywana po ok. 5 sekundach). Dlatego też kupiłem adapter Carista OBD2 na Amazon:

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00YVHGTBM

Okazało się, że ten adapter działa z EVNotify i można z listy samochodów w tej aplikacji wybrać ID.3 choć w obecnej wersji aplikacja obsługuje ID jako produkt beta, więc funkcje mogą nie działać poprawnie (albo nie działać w ogóle).



Pozazdrościłem Polestarowi 2 że ma obsługę ABRP zintegrowaną z audio tego samochodu i zacząłem grzebać w necie czy nie da się sprząc ABRP z EVNotify na zasadzie EVNotify ściąga dane samochodu z OBD2 i przekazuje je live do ABRP i okazuje się ze ABRP ma taką opcję. Trzeba tylko wskazać aby ABRP pobierało dane z EVNotify poprzez wybranie odpowiedniej opcji w Settings > More Settings > Live Data > Setup.

Tak więc aplikacja ściąga wtedy dane o SOC, temperaturze baterii itp i uwzględnia je na bieżąco pokazując na mapie w trakcie nawigacji i plus bierze je pod uwagę sugerując ładowarki po trasie.





ABRP ma obsługe CarPlay i wkrótce Android Auto (jest bezpłatna beta do pobrania ze sklepu Play) więc chyba wykupię płatną subskrypcję i może się okazać, że jak Google Maps nie zrobi ukłonu w kierunku kierowców EV to ABRP może stać moją podstawą aplikacją nawigacyjną.
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 23.04.2021 o 18:16
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 15:21   #129
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,824
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 18 godz 20 min 20 s
Domyślnie

Gdzieś widziałem że kupiłeś matę do bagażnika ale nie wiem gdzie to jest i co to za mata. Może jakiś link bo chyba bym taką nabył
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.04.2021, 17:31   #130
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,906
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 51 min 17 s
Domyślnie

Proszę bardzo:

https://rezaw-plast.pl/pl/searchquer...hot/5?url=id.3

Ja mam podwójna podłogę (nie wiem jak tam masz w 1st Edition), ale i tak wziąłem matę na jej dolny poziom. Zawsze to ciut więcej miejsca dla psa czy na bagaże.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.