Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.11.2018, 15:48   #11
maryś


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Brodźce
Posty: 150
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: x 2
Galeria: Zdjęcia
maryś jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 2 godz 26 min 50 s
Domyślnie

czyta się
__________________
Jade jade na motorze wiater mi owiewa twarz...
maryś jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.11.2018, 21:21   #12
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

super
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2018, 18:31   #13
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 10 min 53 s
Domyślnie

Zasadniczo nasza wycieczka powoli zbliża się do końca. Po wizycie w Madabie trochę żałowałem że nie pociągnęliśmy dalej na północ, tam gdzie zostawiliśmy auto przed wjazdem do Izraela, nie można go zostawić po prostu na granicy, tak jak nie można przyjść na nogach do okienka kontroli paszportów, trzeba wziąć taksówkę. Poznaliśmy ostatnią granicę Jordanii z Izraelem, tą można pokonać motocyklem ale tylko od strony Jordańskiej. Zasadniczo jedna i druga strona każe sobie płacić a to za opuszczenie kraju ( to robią obie) a to za wjazd ( to domena Jordanii) . Z granicy którą pokonuje się autobusem (3,5 JD) trzeba się dostać do Beit Shean, tam jeździ pociąg, nam się udało złapać stopa i kobieta podwiozła nas na stację ( Uber nie działa) . Reszta już normalnie jedziemy do Akko i mamy zaplanowany tylko jeden istotny punkt programu, wizyta w Hebronie. Kupiłem wycieczkę która ma nam pokazać obie strony konfliktu. Zasadniczo wcześniej wybrałem inną, jest taka organizacja Breaking silence, ale po wczytaniu się stwierdziłem że niekoniecznie chciałbym być użyty propagandowo. W trakcie naszej wycieczki mieliśmy okazję spotkać się z tą wycieczką i jej organizatorzy mają raczej przerąbane ze strony izraelskiej armii. Zasadniczo po ostatnich noclegach, zwłaszcza Dana Tower Hotel, mieliśmy pewien przesyt standardu jordańskich przybytków hotelowych i jazda pociągiem przez izraelskie krajobrazy powoli nas uspokajała. Swoją drogą ciężko jest nam zrozumieć to tłumaczenie mieszkańców zachodniego brzegu którzy syf na swoim terenie tłumaczą brakiem wolności, Jordania jest niepodległa a syfem byliśmy przesycenie po przejechaniu kilku miejscowości w drodze do Madaby królewską drogą, moim zdaniem to kwestia mentalności.
















__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.11.2018, 17:32   #14
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 10 min 53 s
Domyślnie

A propos wynajmu auta .
Jeżeli komuś mimo wszystko przyjdzie ochota brać auto z wypożyczalni Arena to chciałbym aby wziąć na serio opisy negatywne zachowania osobnika o imieniu Ali. Zasadniczo gość wam robi łaskę że odbiera auto, jak będziecie pod presją czasu to oskubie was za brudne auto, niewłaściwy poziom benzyny, stare odrapania przypisze wam. My mieliśmy więcej czasu i próbowałem dotankować do 3 kresek, trik jest taki że w przypadku Logana należy kupić za 5 JD jak jest pusty zbiornik i jak nam spadnie nawet po 5 km do 2 kresek to nie pomoże zalanie litra , 2 lub 3, trzeba wydać 5 JD jednorazowo. To była pierwsza scysja. Na stacji otworzyłem pokrywę silnika, znalazłem filtr powietrza w kilku częściach luźno rozsypanych w komorze, gdy zwróciłem na to uwagę nie było to dla niego duże zaskoczenie, moim zdaniem wiedział że tak jest i chyba liczył na zatarcie silnika. Stare zadrapanie przypisał nam i gdy miałem protokół do podpisania, wpisałem swoje zastrzeżenia co do tej historii. Wkurwieni czekaliśmy na Ubera i pojawił się facet który nam auto wydawał i przyznał że otarcie było stare. Zasadniczo auto było ok, drzwi przednie skrzypiały, pewnie były robione, a on wyraźnie zwrócił na to uwagę. Z lotniska odebrano nas i zawieziono do wypożyczalni, jechaliśmy w 7 osób 5 osobowym autem, na szczęście było jedno dziecko . Taki zgrzyt na koniec pobytu w Jordanii.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.12.2018, 18:30   #15
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,782
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 10 min 53 s
Domyślnie

https://photos.app.goo.gl/ve1NFgby7ReHMXYc9
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wycieczka Pamir. olecki79 Umawianie i propozycje wyjazdów 3 09.06.2015 21:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.