Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza > 4x4

4x4 Do gadania o terenowych pudełkach.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.11.2019, 19:04   #1
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie Pick-Up + nadstawka.

Hej. Mam plan zakupu pickupa. Konkretnie muszę się zmieścić w limicie leasingu „dobrej zmiany” - tj jakieś 150 tys. Do tego chcę nadbudówkę kamperową później dodać. Póki co padło na hiluxa, ale wychodzi mi że DMC na nadbudówkę max 1 tonową zostaje i to jak szpeju, ludzi i paliwa nie będzie więcej niż 500 kg ....

Jakieś rady? Ktoś ma? Wady i zalety? Jacyś praktycy są tutaj ?
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2019, 19:43   #2
szuler57
 
szuler57's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: okolice Słupska
Posty: 55
Motocykl: DL650A Ruda Suzia
Przebieg: 25kkm
szuler57 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 12 godz 38 min 21 s
Domyślnie

Praktyki nie mam - mam przemyślenia.
Z racji peselu i nie tak dalekiej opcji długiego turystykowania z okazji przejścia na "jałmużnę emerytalną" dumam jak połączyc chęć w miarę wygodnego/mało zależnego od pogody turystykowania z zapewnieniem możliwości dotarcia "byle gdzie po byle jakiej drodze".
Rozpatrywałem też pickupa jako opcję. Odpuściłem ponieważ:
- warunki bytowe są pomiędzy namiotem a kamperem
- brak możliwosci zabrania rowerów
- brak możliwości zabrania motka
- właściwości off tak zabudowanego autka sa dalekie od standardowego pickupa

Po tegorocznym wyjeżdzie: terenówka + rowery okazało się: jazda autem choćby w nie wiem po jak atrakcyjnych terenach w stosunku do jazdy w tym samym rejonie na moto to "0"

Wycignięte wnioski:
przechodzę na etap: terenówka + przyczepa z rowerami i motkiem
a w przyszłości kamper na bazie busa + przyczepa z rowerami i motkiem
Będziemy przemieszczać się z punktu A do B i późnej eksplorować rejon na rowerach lub moto i następny przeskok.

Jak to w życiu - co człowiek to inna koncepcja
__________________
Pozdrawiam,
Marcin

Ostatnio edytowane przez szuler57 : 01.11.2019 o 20:02
szuler57 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.11.2019, 19:48   #3
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 26 min 22 s
Domyślnie

Pamiętaj pikap nie posiada bagażnika jak w klasycznym aucie
Czyli graty uchychas gdzie sie da w wozie Może i fajny pomysł z nadstawka ale musisz miec możliwość nakładkę sam nakładać i zdejmować moje l200 ma ponad 200k bez awaryjnej jazdy. Dzis po usnieciu 100% zwrotu vat z paliwa kupił bym pewnie klasyczny samochod terenowy lub poszedl w strone erwina i kupić busa w zabudowie karetki bo mozesz w każdej chwili wejsc za kułka na pake
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 02:56   #4
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,177
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 22 godz 44 min 31 s
Domyślnie

Problem w tym, że ma być i do biura i do błota i 2-3 razy w roku na wylot do spania. Kamper się nie opłaca. Busa trzymać - nad tym dumam bo jest oferta akurat. Pickup wydaje się być jak Afra - kompromisem.
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 08:01   #5
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Używałem z dwa lata vw amaroka jako podstawowe auto, na pace miałem roletę. Nawet go lubiłem. Z wad: głośny na autostradzie, brak miejsca na choćby torbę przy 4 osobach w aucie, źle zestopniowane niskie biegi (mimo 180 KM i niezłego momentu trzeba było dużo biegami mieszac). Z kolei roleta nie do końca się sprawdzała, nie było to szczelne, więc trzeba było bagaże wozić w torbach z ikei, mocowac siatka a i dostęp taki sobie. Rowery zle sie przewozi. Kombinowalem jakby afryke wozic, ale to droga impreza: szyna do mocowania plus najazd trochę kosztuje, a i tak trzeba z opuszczona burtą by jeździć, więc odpuściłem.
Pies sobie chwalił, na wakacje jezdzil w kojcu na świeżym powietrzu

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 08:20   #6
JarekO


Zarejestrowany: Jun 2013
Miasto: Ostrów Mazowiecka
Posty: 1,488
Motocykl: nie mam AT jeszcze
JarekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 10 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał jorge Zobacz post
Problem w tym, że ma być i do biura i do błota i 2-3 razy w roku na wylot do spania. Kamper się nie opłaca. Busa trzymać - nad tym dumam bo jest oferta akurat. Pickup wydaje się być jak Afra - kompromisem.
2-3 razy w roku to można przyczepę wypożyczać i nie mieć klamota na codzień.
JarekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 09:48   #7
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Oglądałem nadstawki na pikapy na Islandii. Dla mnie to strasznie nie praktyczne rozwiązanie. Dużo miejsca na przechowywanie ale co najważniejsze : mało miejsca w środku. Bardzo mało. Przez burty wąska podłoga potem i wyżej jest więcej ale straszny żagiel się z tego robi. Mimo to , że wiecej nadal bardzo mało miejsca w porównaniu do busa campera i tego , ile to zajmuje miejsca
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.11.2019, 10:36   #8
Onufry22

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jun 2014
Miasto: Białystok
Posty: 1,998
Motocykl: RD07a
Przebieg: 50 000
Onufry22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 20 min 33 s
Domyślnie

Może trzeba iść w tym kierunku:
https://www.youtube.com/watch?v=VRhH5qUuZYg
https://www.youtube.com/watch?v=hsAM05K1cxA
https://www.youtube.com/watch?v=zlBgpsBCQME

albo tak

https://www.youtube.com/watch?v=ZkodqB5CbWo
Onufry22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2019, 22:44   #9
garbaty


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: P-ń
Posty: 494
Motocykl: nie mam AT jeszcze
garbaty jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 1 godz 16 min 39 s
Domyślnie

stoję przed podobnym dylematem. Sprzedaję swoje t4 przerobione na kampera i miałem na testach na weekend nowego hiluxa i na 1 dzień rangera.
1. Hilux - większy prześwit, pozycja za kółkiem bardziej jak w ciężarówce co mi się podobało. Pływa trochę w koleinach powyżej 100kmph, 2.5d4d 150KM, daje radę. Napęd na 4 nie działa w pełnym zakresie prędkości, przy szybkich szutrach dupa zdecydowanie wyprzedzała, nie wiem czy nie rozpina przy 60-80 jak w Rav4. Wnętrze super, ergonomia i wykonanie niezłe, o niebo lepsze niż w wildtracku. nie udało mi się zejść poniżej 10l przy przeszło 300km z czego 100 to trasa z przelotową 90-100kmph. Klapa bez amortyzatora chce Cię zabić przy otwieraniu (oryginalne spowalniacze niedostępne, ale aftermarketowych do wyboru do koloru, w fordzie to samo).

2. Ford wildrack 2.0 biT, 213KM. Jeździ się bardziej jak osobówką, na asfaltach o niebo lepiej niż hiluxem. wykończenie wnętrza pozostawia trochę do życzenia. tu plastiki się nie schodzą jak należy, z kierownicy pruje się pomarańczowa nitka, przyciski malutkie i jest ich od groma. będzie wymagał czasu aby się przyzwyczaić. prześwit o 4cm mniejszy niż hilux ale w terenie wymiata. Drogę dojazdową mam gliniastą, po deszczu nowego landa wyciągałem jimnym. hilux tańcował okrutnie, ranger poszedł jak po swoje. Oba na seryjnych gumach. Napęd na 4 zapinasz i MASZ napęd na 4, wydaje mi się że w hiluxie elektronika za bardzo się w to miesza. Tu 4lo i blokada i grzebierz się do odcięcia. Skrzynia automat 10, przy zmianie z 2na3 szarpnięcie, ale do przeżycia, dalej gładko.
Ranger jest sporo tańszy. np paka pokryta poliuretanem 1200, w hiluxie 3000, osłony podwozia komplet 1700, w hiluxie 1500 za każdą z 3ch części.

Ja jestem zainteresowany zakupem w wersji 1,5kabiny, pakę chcę mieć min 180cm. Ranger ma większą ładowność (prawie 1200, hilux 980) i 1500na haku, hilux 1300.

Mimo tego że serducho rwie mi się do Hiluxa bo to taka trochę już legenda i marzenie z lat młodzieńczych, to rozum podpowiada Rangera. mimo mniejszej pojemności silnik aż rwie się do jazdy, i spalanie 8! a nie oszczędzałem dziada!

Jeszcze uwaga o pokrywach paki, do wyboru do koloru ale tylko dla wersji z podwójną kabiną. Dla długiej paki kilka egzemplarzy od biedy, a dla średniej tyle co kot napłakał.

Ostatnio edytowane przez garbaty : 03.11.2019 o 23:26
garbaty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2019, 23:53   #10
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 26 min 22 s
Domyślnie

Niewiem jak obecne modele pikapow ale swego czasu tylko dwa mogły jeździć z napędem na 4 koła na suchym asfalcie i to był amarok oparty na torsenie czyli staly napęd na 4 oraz l200 z dyferecjałem między osiowym czyli skrzynia supeselect.
Czy taka opcja sie przyda to sobie odpowiadajcie sami.
Wiadomo kazda sroka swoj ogonek chwali ja śmigam l200 wiec nie będę o nim duzo mówił bo kolejna generacja wchodzi do sprzedaży wiec o nim wiem mniej co jescze toyota nissan dwa modele np3000 i navara isuzu dmax ford amarok musso sansangyung koranczyk nieźle wyposażenie w cenie .
Otwarta paka ma zalety ale i wady koszt zabudowy jest czasmi absurdalny wacha sie do 20% ceny samochodu co jest sporym absurdem, auto duze i długie i niestety problematyczne w parkowaniu ze względu na dlugi zwis z tyłu
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20190803_160447(0).jpg (1.06 MB, 39 wyświetleń)
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.