Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ chlodzenia

Układ chlodzenia Montaż i demontaż elementów układu chłodzenia: termostat, pompa wodna, wiatraki, chłodnice, prowadzenie przewodów

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 02.04.2009, 21:54   #11
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 19 min 0
Domyślnie

Pompa wyjdzie bez wyciągania silnika. Pożyczałem kiedyś swoją
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.02.2010, 11:50   #12
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Jestem na świeżo po problemach z pompą czyli pozbywaniu się płynu przez ową dziurkę w tempie " nieżle zapierdala" a wszystko przez to ze jakiemuś skośnookiemu na nocnej zmianie zdarzyło się poskąpić silikonu . Problem jest co najmniej natury banalnej . Powiem tak, pompa jest rozbieralna , po kolei mamy tam (od strony silnika ) simering , jedno łożysko wysokiej klasy chyba igiełkowe, długości (na oko) 35-45 mm ,od strony wirnika niema tam simeringa , honda wymyśliła to trochę inaczej słusznie zresztą , elementami uszczeniającymi są tam trące o siebie doczołowo dwie porcelanki, rozwiązanie niesamowicie trwałe . Zalecałbym stosowanie płynu na bazie glikolu ,jeśli dobrze pamiętam jest on trochę tłusty, a dobrze jeśli owe porcelanki będę miały coś takiego między sobą .W razie jakichkolwiek pytań , pisać , dzwonić , powiem co i jak .

Ostatnio edytowane przez Transglobal : 18.02.2010 o 11:53
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 09:30   #13
maher
 
maher's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: sosnowiec
Posty: 347
Motocykl: exc 530,gs500
maher jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 13 godz 8 min 42 s
Domyślnie

Witaj Transglobal pompa zbudowana w ten sposób czyli z jednej strony simering z drugiej pierścionki to nie fanaberia hondy lecz konstrukcja ogólno dostępna w każdej pompie wody czy to w moto czy puszce .Simering chroni zazwyczaj łożysko przed brudem lub płynem który przedostanie się przez owe pierścionki natomiast dziurka którą wycieka ciecz jest po to aby ciecz nie zbierała się w korpusie pompy i nie szkodziła łożysku.Moim zdaniem sączenie się z owej dziurki to sygnał na wymianę lub regenerację pompy.
maher jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 15:58   #14
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Witaj maher ,trzeba się z tobą zgodzić co do tego, ze owe pierścionki to nie fanaberia hondy, materiały z elementami tocznymi z azotku krzemu znajdują coraz większe zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu ,na przykład łożyska hybrydowe, gdzie bieżnie mamy metalowe, a kulki(nazwijmy to) porcelanowe , różnego rodzaju łożyska ślizgowe itp. Do wszystkich tych rozwiązań zalecane odpowiednie grupy smarów np. poliuretanowe lub takie w skład których wchodzi teflon . Miałem takie rozwiązanie w pedałach rowerowych ( łożysko ślizgowe) i z doświadczenia wiem że one nie lubią mieć sucho i nie znoszą wody, inaczej robią się z tego dwie trące o siebie tuleje krzemowe które po pewnym czasie robiom kaput .Kiedy rozbebeszyłem pompę i zobaczyłem rozwiązanie tulei krzemowych to mnie zdziwko chlasło . Biorąc pod uwagę środowisko pracy ,porcelanki nie wykazywały najmniejszych objawów zużycia ,powierzchnie przyłożenia gładkie jak szyba .same porcelanki mają pewien zapas grubości w miarę ubywania go w wyniku tarcia ,ewentualny luz będzie kasować sprężyna dociskowa . Tak jak napisałem między wirnikiem a łożyskiem niema simeringa ,jest tam tylko ów prosty mechanizm uszczelniający składający się z porcelanek (tulei krzemowych) ,gumowej uszczelki ( czegoś na wzór kondona), sprężynki i sprawcy całego całego zamieszania blaszanego simeringa ( coś jakby koszyk lub simering obdarty z gumy i blachy grubości 0,5 mm). Ten blaszany simering jest osadzony (wbity, lekko zresztą ) w korpusie pompy , ale sam z siebie on się nie uszczelni ,kiedy wybiłem ów simering okazało się ze ma on na sobie jakieś śladowe ilości jakiegoś mazidła uszczelniającego, ale jest tego za mało i zrobione niedbale .Ja zrobiłem tak jak na Z.P.T uczyli ,czyli nawaliłem czego trzeba (silikon do 300 *C ) w ilościach odpowiadających zdrowemu rozsądkowi ,poskładałem wszystko do kupy , podłączyłem w obieg , wskazania urządzeń pokładowych "strzałka na czerwonym " i NIC NIE CIEKNIE!!!!!!!! .Jeszcze większego banana ode mnie ,miały dzieciaki ciągnięte z tyłu na sankach w myśl hasła "Jest Afrika Jest Zabawa" .Resumując ,zjawisko wycieku będzie raczej niszowe i nie wynika one z zużycia współpracujących ze sobą części ,a bardziej z zaniedbania , sama pompa jest przemyślana i wykonana dość solidnie . Nówka sztuka to jakieś 850 zyli , znalazłem kolesia który jako jedyny mając cały silnik do sprzedania obiecał mi wyciągnąć pompę za 120 , ale ze dla mnie nie ma "się nie da " i "zdaje się ze to jest nie rozbieralne" to zakasując rękawy i poświęcając na to jakieś dwa browary czasu, se kurna zrobiłem co nie . Żaden tam zemnie pogromca mitów ,ale chciałbym wiedzieć ile kasują firmy zajmujące się regeneracją rzekomo nie rozbieralnych części . A pomyślmy na co to ja mogę wydać moje 850 monet hm......mitasów E-09 na tył to bym mioł ze sztyry sztuki a oliwy tyla żeby przesmarować zawiasy w szopie jeszcze stykło

Ostatnio edytowane przez Transglobal : 19.02.2010 o 21:24
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2012, 20:22   #15
qbapuch
 
qbapuch's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Łódź
Posty: 65
Motocykl: RD07a
qbapuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 41 s
Domyślnie

Zdaje się, że mnie też pompa padła.
Wziąłem się za remont, jednak utknąłem w pewnym miejscu.
Nie mogę zdjąć tego wiatraczka.
Jak Wy to zdjęliście?
qbapuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2012, 23:51   #16
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Wirnika nie ściągniesz . Co z pompą się dzieje ?
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 00:01   #17
qbapuch
 
qbapuch's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Łódź
Posty: 65
Motocykl: RD07a
qbapuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 41 s
Domyślnie

Hmm. Generalnie to zgubiłem płyn chłodzący.
Jak zdjąłem osłonę silnika, to w niedługim czasie nakapało mi sporą plamę na posadce.
Kiedy zajrzałem pod spód na krawędzi połączenia połówek pompy wisiała kropelka płynu.

Byłem przekonany, że spotkało mnie to co opisane powyżej. Sądziłem, że jak zdejmę wirnik to dokopię się do uszkodzonego simeringa.

Ostatnio edytowane przez qbapuch : 02.03.2012 o 00:15
qbapuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 10:53   #18
Transglobal
 
Transglobal's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Racibórz
Posty: 292
Motocykl: XR 650 R
Transglobal jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 15 godz 22 min 40 s
Domyślnie

Skręć osłonę wirnika pompy tak jak powinna być , odepnij jeden waż łącząc pompę z chłodnica , wlej tam trochę wody i sprawdź czy ucieka przez uszczelkę czy przez mały otwór znajdujący się w dolej części pompy
Transglobal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.03.2012, 20:32   #19
qbapuch
 
qbapuch's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Łódź
Posty: 65
Motocykl: RD07a
qbapuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 41 s
Domyślnie

Ok. Tak zrobię.
Na razie wyczyściłem wszystko i złożyłem wszystko na klej uszczelniający.
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
qbapuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2012, 12:57   #20
qbapuch
 
qbapuch's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2009
Miasto: Łódź
Posty: 65
Motocykl: RD07a
qbapuch jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 dni 1 godz 41 s
Domyślnie

No i dupa.
Leci tym otworkiem o którym mówiłeś.
Rozumiem, że muszę wymienić ten nieszczęsny simmering, a przed tym zdjąć wiatrak o który pytałem wcześniej.
Macie na to jakiś patent? Próbowałem podważać go z różnych stron i wcale się nie ruszył.
qbapuch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Podłaczenie wskażnika cieczy puszek Inne tematy 5 05.03.2011 23:57
Wskaźnik temperatury cieczy. wieczny Układ elektryczny i zapłonowy 8 26.11.2010 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.