Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.06.2011, 02:50   #1
Elwood
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie Poradnik: Jak przetrwać na pustyni

http://www.jakprzetrwac.pl/Poradnik_...nia_na_pustyni
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 13:54   #2
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

noooo buty już takowe mam - tak że spoko .... mogę pomykać na pustynie

a buty faktycznie extra - nie gorąco, w miarę miękkie

a teksty tam zamieszczone to ... może jako lekturę .. ale w podstawówce
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.06.2011, 15:03   #3
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Mój przyjaciel Hedi zapierdala przez 52 lata po piochach w klapkach z napisem nike i zawsze powtarza że prawdziwa pustynia to nie miejsce dla białasów w poszukiwaniu przygody , bo nie ma tam bankomatów , a satelitarny przydaje się wyłącznie dla lepszego samopoczucia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 00:29   #4
jkan997


Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 2
Motocykl: Yamaha XT600
jkan997 jest na dystyngowanej drodze
Online: 49 min 3 s
Domyślnie

Witam,
jako współautor wspomnianego poradnika z chęcią odpowiem na poruszone wątki.

1. Obuwie - klapki są złym obuwiem na pustynię (ale też na spacer po polskim) lesie ze względu na złe trzymanie nogi, słabe amortyzowanie i możliwość otarć (które prawie zawsze się pojawią). Lepszym rozwiązaniem są sandały, które preferują niektórzy chodzący, ale i one mają wady w postaci braku ochrony stopy przed kamieniami, zwierzętami i słońcem. Często przydają się jako zamienne obuwie, w przypadku kiedy ciężkie buty nas bardzo obtarły. W lżejszym pustynnym terenie i na rower zamiennikiem pustynnych butów są dobrej jakości adidasy.

3. Telefon satelitarny - co do posiadania telefonu sateliternego powiem tak - dzisiaj nie jest to żadna ekstrawagancja, ponieważ urządzenia są*względnie tanie, a do środka można włożyć normalną kartę polskiego operatora GSM (roaminguje się na sieć sat. Thuraya). Dylemat zabierać czy nie jest zbliżony do tego, którzy mają niektórzy łazicy tatrzańscy - zostawić tel. w schronisku i liczyć na siebie, czy jednak go zabrać aby w razie czego zawiadomić TOPR.

--
JKan, Yamaha XT600
jkan997 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 01:29   #5
kajman
 
kajman's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Posty: 539
Motocykl: RD03
kajman jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 3 godz 21 min 39 s
Domyślnie

Ironizuje bo zawartość tego jest taka oczywista że nawet ja który nigdzie się nie rusza wie o tym. Chodzi mi o zawartośc merytoryczna

Ja z buta do sklepu nie idę na piechotę bo mnie nogi rozbolą a Ty pytasz o pustynie Ja tam lokalersów nie widziałem chodzących na piechotę a Ty mi karzesz chodzić

a pisanie książek zostawiam tym co udaja że wszystko wiedzą i wszedzie byli
kajman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 01:26   #6
przeszczep
 
przeszczep's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: warszawa
Posty: 43
Motocykl: xl600v
przeszczep jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 12 godz 14 min 26 s
Domyślnie

Generalnie na piachu to w każdym obuwiu będą otarcia, a w sandałach mogą pojawić się szybciej ze względu na piach, zwłaszcza u osób nie za bardzo przyzwyczajonych do takiego łażenia poradnik całkiem wporzo i bez kombinacji kilka rzeczy można by zmienić w wyposażeniu ale nie jest najgorzej
przeszczep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 02:26   #7
przeszczep
 
przeszczep's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: warszawa
Posty: 43
Motocykl: xl600v
przeszczep jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 12 godz 14 min 26 s
Domyślnie

Na długich wyprawach w ciężki teren nie ma rzeczy oczywistych
przeszczep jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 08:49   #8
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,897
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 25 min 5 s
Domyślnie

Kiedy po raz pierwszy jechałem na afrykańskie piochy , nie czytałem poradników tylko słuchałem tych co byli tam przede mną . Były to trudne początki , później poznałem Hediego i nie musiałem już nikogo więcej słuchać , czy szukać informacji . Nie uważam się za doświadczonego wyjadacza po saharyjskich piochach , ale swoje widziałem i poczułem na własnej dupie jak to jest jak się zaczyna wydawać że wiem już wszystko .
Nigdy nie chodziłem z buta , zawsze w siodle przeróżnych motocykli , dlatego na butach się nie znam , widziałem w czym chodzą Ci którzy rodzą się i umierają na Saharze .

W obecnej sytuacji w Libii nie pojawi się długo turysta , zostało zakopane w piochu 45 tys. nowych min , Algieria pozostaje marzeniem w najbliższym czasie. W Tunezji red zone jest od dawna zamknięta a sytuacja ekonomiczna i bezpieczeństwa jest tragiczna , więc też nikt tam sie nie wybiera . Coś zaczyna sie przecierać w kwestii Egiptu , ale to na dzień dzisiejszy tylko gadanie , niczym nie potwierdzone .
Do Maroka jadą wszyscy , więc robi się ciasno i cenowo jak na via del corso .

Pozostaje Ameryka Południowa , ale tam trza pojechać przynajmniej na rok , a najlepiej na dwa .
Wszystko wskazuje na to że czytanie poradnika nie pozostanie w najbliższym czasie na topie .
Osobiście zamieniłem z bólem serca afrykańskie piochy na rumuńskie góry , raz w miesiącu na kilka dni i daje radę żyć .
Zdrowia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 11:57   #9
jkan997


Zarejestrowany: Jun 2011
Posty: 2
Motocykl: Yamaha XT600
jkan997 jest na dystyngowanej drodze
Online: 49 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Kiedy po raz pierwszy jechałem na afrykańskie piochy , nie czytałem poradników tylko słuchałem tych co byli tam przede mną . Były to trudne początki , później poznałem Hediego i nie musiałem już nikogo więcej słuchać , czy szukać informacji . Nie uważam się za doświadczonego wyjadacza po saharyjskich piochach , ale swoje widziałem i poczułem na własnej dupie jak to jest jak się zaczyna wydawać że wiem już wszystko .
Nigdy nie chodziłem z buta , zawsze w siodle przeróżnych motocykli , dlatego na butach się nie znam , widziałem w czym chodzą Ci którzy rodzą się i umierają na Saharze .
Ja mam dokładnie inne doświadczenia - dużo chodzenie na piechotę i rowerem, ale nie miałem jeszcze okazji pośmigać moto (mimo, iż od kilku lat szykuje się*do tego). Z jednym się zgodzę - najtrafniejsze techniki i opinie powstają na podstawie własnych obserwacji.

Co do pustyń to nie ograniczajmy się*do Sahara i Atakamy. Są jeszcze olbrzymie pustynia i półpustynia w dawnych republikach sowieckich. Nie bez kozery polski film klasyk "Faraon" był kręcony nie w Egipcie a Uzbekistanie. Formalności związane z dotarciem tam*są, ale ne większe niż do krajów Arabskich. Poza tym jest jeszcze Mongolia, tyle że jest kawał drogi aby tam dojechać. No i podczas wizyt w USA na zachodnim wybrzeżu można pokusić się*o wynajęcie moto.


http://aboutkazakhstan.com/blog/natu...khstan-desert/

Ostatnio edytowane przez jkan997 : 05.06.2011 o 11:59
jkan997 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.06.2011, 23:07   #10
07 A-gent
 
07 A-gent's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Warszawa / Ankara
Posty: 354
Motocykl: SD 04
Przebieg: 17000 +
07 A-gent jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 7 godz 29 min 40 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Kiedy po raz pierwszy jechałem na afrykańskie piochy , nie czytałem poradników tylko słuchałem tych co byli tam przede mną . Były to trudne początki , później poznałem Hediego i nie musiałem już nikogo więcej słuchać , czy szukać informacji . Nie uważam się za doświadczonego wyjadacza po saharyjskich piochach , ale swoje widziałem i poczułem na własnej dupie jak to jest jak się zaczyna wydawać że wiem już wszystko .
Nigdy nie chodziłem z buta , zawsze w siodle przeróżnych motocykli , dlatego na butach się nie znam , widziałem w czym chodzą Ci którzy rodzą się i umierają na Saharze .

W obecnej sytuacji w Libii nie pojawi się długo turysta , zostało zakopane w piochu 45 tys. nowych min , Algieria pozostaje marzeniem w najbliższym czasie. W Tunezji red zone jest od dawna zamknięta a sytuacja ekonomiczna i bezpieczeństwa jest tragiczna , więc też nikt tam sie nie wybiera . Coś zaczyna sie przecierać w kwestii Egiptu , ale to na dzień dzisiejszy tylko gadanie , niczym nie potwierdzone .
Do Maroka jadą wszyscy , więc robi się ciasno i cenowo jak na via del corso .

Pozostaje Ameryka Południowa , ale tam trza pojechać przynajmniej na rok , a najlepiej na dwa .
Wszystko wskazuje na to że czytanie poradnika nie pozostanie w najbliższym czasie na topie .
Osobiście zamieniłem z bólem serca afrykańskie piochy na rumuńskie góry , raz w miesiącu na kilka dni i daje radę żyć .
Zdrowia .
w ub tygodniu czytałem że mają reaktywować () pustynię Błędowską, blisko i tanio
07 A-gent jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Poradnik mechaniczny szparaga. szparag Forumowy Mechanik 861 11.03.2020 23:43
Moskity, robale i inne... jak się chronić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 20 10.03.2013 18:10
Woda - jak pić, aby się dobrze napić (poradnik) chomik Przygotowania do wyjazdów 33 25.02.2013 00:59


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:21.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.