Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.12.2010, 19:57   #11
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie

łożyska wahacza funkiel nówki nie śmigane, przemyłem piasty, nasmarowałem łożyska i zostawiam bez dalszych ingerencji (ktoś widocznie tam już kiedyś zaglądał i o nie zadbał (bo ja - pierwszy raz).
Za to kiwaczka - agonia. Jedną śrubę udało mi się wybić, wszystko wewnątrz przyrdzewiałe razem do kupy. Jak walczyłem to z pozostałych łożysk też mi igły powyskakiwały, ale widząc ich stan (mocno taki sobie, powiedziałbym, chyba i tak trzebaby się nad ich wymianą pochylić...). Druga ze śrub, na rysunku nr 11, trzyma jak diabeł sołtysa i jeszcze nie udało mi się jej wybić. Poszło duuuużo wd40 i poczekam do rana.

Gdzieś jeszcze powinienem zajrzeć? (aż się boję odpowiedzi, bo widzę, że co wskazówka to trup w szafie).

A tak przy okazji - łożyska z kiwaczki wybijamy analogicznie jak np. w kołach - pręt i po skuśce atakujemy łożysko po przeciwnej stronie tulei - czy bardziej prymitywnie - po prostu z góry w łeb ją?
__________________
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 20:11   #12
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Gdzieś jeszcze powinienem zajrzeć?
Do salonu Hondy . Wejdź w kominiarce. Jak usłyszysz ceny dzięki niej nie opadnie Ci szczęka a kiedy już wyjmiesz rewolwer w celu bezgotówkowego pozyskania części pozostaniesz anonimowy .

A tak na poważnie - te łożyska można dorwać gdzieś taniej. Poczekajmy aż ktoś kto wie Cię poinformuje gdzie dokładnie albo sobie poszukaj. W jakim stanie są te tuleje będące wewnętrzną bieżnią łożysk igiełkowych? Również trup? Bo tu niestety tylko Honda. O dziwo mają to dość tanie. Na pewno nikt tego taniej nie dorobi, nie utwardzi itd.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 20:17   #13
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Nie wiem jak do trampka ale żaden All Balls do afry łożysk kiwaczki nie robi. Ceny oryginalnych zabijają, zamienników próżno szukać.

Mam pewien pomysł bardzo wymyślony, muszę jedynie go wcielić w życie bo i moje łożyska poszły się definitywnie jebać. A do rzeczy... niektóre a afrze są dostępne tak że podpasują bez niczego z tego co pamiętam o 1mm węższe, a niektóre mają zew bieżnię o 1mm większą. Więc moim zamysłem było wytoczenie o ten milimetr większych gniazd na nie... Mięsa tam sporo to nie powinno być problemów z wytrzymałością dźwigienki,a ceny zbliżają się do tych ludzkich a nawet co roku można by je wymieniać.


Tulejki chyba 19zł/szt w hondzie więc nie ma sensu kombinować, uszczelniacze też można dobrać...
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 20:24   #14
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No to nie chcę wprowadzać w błąd... Wydaje mi się, że Pałeł oraz Mat coś znaleźli. Jeszcze za czasów Ramiresa. NTN zdaje się. Ale mogę się mylić.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 20:32   #15
mckrzysiek
 
mckrzysiek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wołomin
Posty: 130
Motocykl: TRANSALP XL600V
mckrzysiek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 11 godz 29 min 24 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Do salonu Hondy . Wejdź w kominiarce. Jak usłyszysz ceny dzięki niej nie opadnie Ci szczęka a kiedy już wyjmiesz rewolwer w celu bezgotówkowego pozyskania części pozostaniesz anonimowy .
Na razie zajrzałem tutaj http://www.sklep.motorista.pl/

No nie powiem, żeby banan nadal tkwił na mej twarzy. Było nie było, dobrze że zajrzałem do tej kiwaczki cholernej bo jak zrobię to będę miał zrobione i w trasie mi się nie scukruje... A się do takiej troszku większej przymierzam i byłoby głupio motocykl 2k km na plecach nieść:-)

Jutro jadę do zaprzyjaźnionego sklepu z łożyskami, może coś wymyślą
__________________
mckrzysiek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 23:17   #16
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

masz racje wieczny znalazłem te igiełki ale zamiennik był jakoś 2 razy droższy niż honda
uszczelniaczy nie ma bo to przeciwkurzowe sa i wymiary ni z gruszki ni z pietruszki
sworznie tylko honda, zostają dwa łożyska kulkowe standardowe łatwo kupić
w hondzie mam gówno nie rabat ale gdyby coś to ci pomóc mogę

Ostatnio edytowane przez pałeł : 29.12.2010 o 18:07
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.12.2010, 23:23   #17
newrom
heu ?
 
newrom's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kraków
Posty: 932
Motocykl: RD07
newrom jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 20 godz 17 min 46 s
Domyślnie

A myślał ktoś żeby te łożyska zastąpić np tulejkami z ertalonu ?
__________________
RD07 & DRZ
newrom jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2010, 09:33   #18
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Fucktycznie Mat ostatnio coś mówił o zamiennikach łożysk w tylnym zawiasie, tylko nie wiem czy wahacza czy kiwaczki. Temat mnie interesuje, bo nie wiem czy u mnie przetrwały ten sezon (trochu miały ciężko), a ceny u Pana Hądy zabijają...
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2010, 10:43   #19
puntek
 
puntek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Raczyce/Wrocław
Posty: 2,013
Motocykl: RD04
Przebieg: 3 ....
puntek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 20 godz 24 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Nie wiem jak do trampka ale żaden All Balls do afry łożysk kiwaczki nie robi. Ceny oryginalnych zabijają, zamienników próżno szukać.

Mam pewien pomysł bardzo wymyślony, muszę jedynie go wcielić w życie bo i moje łożyska poszły się definitywnie jebać. A do rzeczy... niektóre a afrze są dostępne tak że podpasują bez niczego z tego co pamiętam o 1mm węższe, a niektóre mają zew bieżnię o 1mm większą. Więc moim zamysłem było wytoczenie o ten milimetr większych gniazd na nie... Mięsa tam sporo to nie powinno być problemów z wytrzymałością dźwigienki,a ceny zbliżają się do tych ludzkich a nawet co roku można by je wymieniać.


Tulejki chyba 19zł/szt w hondzie więc nie ma sensu kombinować, uszczelniacze też można dobrać...
Myślę, że na mojej kiwaczce będziem eksperymentować ...
Z tylnego łożyska to tylko rdzawy pył mi został ...
Zastanawiam się co z uszczelniaczami ...
__________________
AKTUALNIE SZUKAM PRACY!!! ale nadaję się tylko na szefa
puntek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2010, 17:54   #20
BartekBBI
Byłem MAMROT jestem BartekBBI;)
 
BartekBBI's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: NA WSI
Posty: 111
Motocykl: KATEM
Przebieg: 41000
BartekBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 23 godz 49 min 11 s
Domyślnie

Ja takowe łożyska kupywałem z NTN w sklepie PREMY. Sa to sklepy z łożyskami, paskami etc..full dostepnych łożysk.
__________________
JAK SIE NIE PRZWRÓCISZ TO SIE NIE NAUCZYSZ...
BartekBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jak wymienic uszczelki kolektora wydechowego banditos Uklad paliwowy i wydechowy 28 29.04.2019 09:30
Albania ale nie koniecznie - około ?10? września ELvIS2704 Umawianie i propozycje wyjazdów 1 31.08.2012 21:54
Zobacz koniecznie!! Robert 73 Imprezy forum AT i zloty ogólne 9 21.11.2011 16:29
Jak wymienić opony? 7Greg Hamulce, kola, opony 17 08.11.2009 21:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.