Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.05.2011, 10:35   #321
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

Domyślam się, że problemy wynikają nie ze sterownika, a ze spadku napięcia, gdy załączany jest zawór. Kilka(naście) stron wcześniej pisałem o moich problemach z montażem, czy też uruchomieniem zestawu. Też zwalałem to na sterownik. Wina leżała jednak w istniejącej instalacji, która nie była w stanie podać takiego prądu chyba, że silnik był uruchomiony, to z 14V jak spadło o te 1,5V to wszystko działało cacy. Na zgaszonym silniku na zaworze, czy też przewodzie tylnej lampy, w który się wpiąłem, napięcie spadało do 9-10V i zawór się nie otwierał. Matjas pisał mi wówczas, że nie możliwe żeby sterownik się posypał, bo jest kilkukrotnie testowany i miał rację, choć nie wierzyłem w to póki nie rozwiązałem sprawy.
Może warto do każdego zestawu dorzucić przekaźnik+bezpiecznik i jeśli komuś sprzęt nie działa to wtedy byłby "plan B", czyli podłączenie się bezpośrednio pod aku ze sterowaniem przekaźnika z tej nieszczęsnej lampy? Swoją szosą w końcu samemu też podpiąłem przez przekaźnik po uwadze kolegi jadącego za mną, że co jakiś czas prawie całkowicie przygasa mi tylne światło. Może przeczyszczenie styków by wystarczyło, ale myślę tak będzie lepiej
ArturS jest offline  
Stary 27.05.2011, 10:45   #322
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Matjas, popracuj nad obsługą klienta i będzie git
Bartas jest offline  
Stary 27.05.2011, 11:58   #323
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

No ciekawe. Bartas poucza.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline  
Stary 27.05.2011, 12:01   #324
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
No ciekawe. Bartas poucza.

Jak mnie pouczano, to się naprostowałem :P
No i jak było wcześniej pisane, też kupiłem Motooilera.
W AT mam starszy model, smaruje mi nieco gorzej niż nowy- w sumie to nie wiem dlaczego. W ST łańcuch był cały mokry, tutaj połowa (na szerokości). Ustawienia takie same.
Bartas jest offline  
Stary 31.05.2011, 00:04   #325
LukaSS
 
LukaSS's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Biała Podl./Warszawa
Posty: 368
Motocykl: Afryka? Nie, dziękuję. ;)
Przebieg: 60000
LukaSS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 37 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArturS Zobacz post
Domyślam się, że problemy wynikają nie ze sterownika, a ze spadku napięcia, gdy załączany jest zawór. Kilka(naście) stron wcześniej pisałem o moich problemach z montażem, czy też uruchomieniem zestawu. Też zwalałem to na sterownik. Wina leżała jednak w istniejącej instalacji, która nie była w stanie podać takiego prądu chyba, że silnik był uruchomiony, to z 14V jak spadło o te 1,5V to wszystko działało cacy. Na zgaszonym silniku na zaworze, czy też przewodzie tylnej lampy, w który się wpiąłem, napięcie spadało do 9-10V i zawór się nie otwierał. Matjas pisał mi wówczas, że nie możliwe żeby sterownik się posypał, bo jest kilkukrotnie testowany i miał rację, choć nie wierzyłem w to póki nie rozwiązałem sprawy.
Może warto do każdego zestawu dorzucić przekaźnik+bezpiecznik i jeśli komuś sprzęt nie działa to wtedy byłby "plan B", czyli podłączenie się bezpośrednio pod aku ze sterowaniem przekaźnika z tej nieszczęsnej lampy? Swoją szosą w końcu samemu też podpiąłem przez przekaźnik po uwadze kolegi jadącego za mną, że co jakiś czas prawie całkowicie przygasa mi tylne światło. Może przeczyszczenie styków by wystarczyło, ale myślę tak będzie lepiej
Miałem identyczną sytuację ale w innej olejarce - z tym przygasaniem tylnej lampy.... i w ogóle wariowaniem całej instalcji - o mało moto nie spaliłem. Podłaczyłem inaczej, to zwarcie robiło sie na przekaźnikach świateł, później manetki grzane szalały, paranoja!
Podpiałem w końcu pod przekaźnik (poprzez bezpiecznik) i wszystko pięęęknie działa

Kurcze, jednak przekaźnik to jest dobra i potrzebna rzecz
__________________
Yamaha XTZ 800 Super Tenere
LukaSS jest offline  
Stary 31.05.2011, 09:52   #326
Reinchardt
RENIA
 
Reinchardt's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Lubartów
Posty: 406
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
Reinchardt jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 22 godz 16 min 12 s
Domyślnie

Panowie wpiąć się nie pod lampę tylko pod ten najgrubszy kabel czarno czerwony w skrzynce bezpieczników - ten od stacyjki. Ja tak zrobiłem i jeszcze w tym dokladnie miejscu mam podpięty voltomierz i jest dobrze. Poza tym tak jak wcześniej pisałem w wątku - teflonową rurkę od razu zgrzać opaską termokurczliwą i dorzucić do środka miedziany drucik. Bez stresu, bez problemu.
Ps.
W momencie kiedy ja kupowałem olejarkę miałem ze strony Matjasa full serwis pomimo że nie mogłem się od razu dodzwonić - był w pracy. Dajmy chłopakowi jeszcze szansę bo się jeszcze zamknie w sobie albo zacznie się moczyć w nocy i co wtedy?
__________________
Rain chaser
Reinchardt jest offline  
Stary 01.06.2011, 16:37   #327
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,255
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 58 min 28 s
Domyślnie

Moto-Oliwiarka zamontowana. Zasilanie z tylnej lampy + i z aku -. Wszystko działa jak trzeba nawet bez uruchomionego silnika. MZ wina słabo działającego elektrozaworu u niektórych z Was tkwi w "spracowanej" instalacji Africi.
Jedna uwaga do oliwiarki - mosiężna dysza jest 20x lepsza od teflonu, można odpowiednio wyprofilować i nie drga na wyjebkach.


EDIT
Możecie podpowiedzieć, gdzie można zakupić ten mosiężny przewód/dyszę? MATJAS wyjechał na 2 tygodnie i chyba nie zdążył z wysyłką, a dyszę muszę oddać jednemu czarnuchowi

EDIT
rureczka fi3, mosiężna do kupienia w sklepach z metalami kolorowymi

Ostatnio edytowane przez robertG7 : 17.06.2011 o 18:38
robertG7 jest offline  
Stary 17.06.2011, 18:34   #328
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

Matjas, poszedł mail z zamówieniem, czekam na odp.
Cezary jest offline  
Stary 27.06.2011, 23:03   #329
Waikiki
 
Waikiki's Avatar


Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Ursynów k/Warszawy
Posty: 28
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: 39000
Galeria: Zdjęcia
Waikiki jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 5 godz 45 min 13 s
Domyślnie

Niebawem miną 3 miesiące od złożenia przeze mnie zamówienia... robi się ciekawie
__________________
Suzuki DR 800S BIG
Waikiki jest offline  
Stary 02.07.2011, 06:41   #330
BLOB
El Mariachi
 
BLOB's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Podkarpackie
Posty: 1,495
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
BLOB jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 2 godz 12 min 15 s
Domyślnie

Matjas nie pisze, Matjas działa
Przesyłka dotarła dzięki wielkie. I pisz co za to
__________________
Niech moc będzie z wami ...........
BLOB jest offline  
Zamknięty Temat


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Motooiler robertG7 Wszystko dla Afryki 25 29.03.2014 07:19
Porada łańcuchowa pilnie potrzebna ... paku Rama, zawieszenia, napęd 3 10.08.2009 09:51


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:19.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.