Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Honda - inna niż AT & NAT

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 04.10.2014, 21:23   #11
DwaMariany
małż i małżowina
 
DwaMariany's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: ERA
Posty: 547
Motocykl: CRF 1000AS
DwaMariany jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 56 min 58 s
Domyślnie

A gdyby go razem z kardanem przerzucić to ho ho albo i lepiej.
__________________
"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać PORZĄDNIE."
DwaMariany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2014, 22:17   #12
kudlacz
 
kudlacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 677
Motocykl: Black Man Wheel 800 gs
kudlacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 dni 23 godz 27 min 30 s
Domyślnie

nie wiem tylko czy pc 800 jest w technice czterozaworowej czy nie?
__________________
dakar noir
kudlacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.10.2014, 23:19   #13
DwaMariany
małż i małżowina
 
DwaMariany's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: ERA
Posty: 547
Motocykl: CRF 1000AS
DwaMariany jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 3 dni 23 godz 56 min 58 s
Domyślnie

To jest technika w sumie sześciozaworowa.
__________________
"Znaczy, każdy swe obowiązki musi wykonywać PORZĄDNIE."
DwaMariany jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.10.2014, 12:51   #14
Sylwek_76


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lisków
Posty: 250
Motocykl: TransAlp PD06/PD10
Sylwek_76 jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 19 min 58 s
Domyślnie

Kumpel jeździ tym wynalazkiem kilka lat.
Mało tego było w ogłoszeniach i swego czasu znałem chyba wszystkie na sprzedaż w Polsce .

Kolumbryna trochę,ciężkawa i słabowita,ale gdy ruszy,to już się toczy.Przy centralnym kufrze i zamontowanym deflektorze, podczas jazdy takiego "kurczoka wyścigowego" jak ja , występuje zjawisko zasysania do przodu,tzn. pęd powietrza nie odpycha,tylko przyciąga mnie do szyby .
Nie można nic położyć za szybą (rękawice,mapa),bo nawiew za chwilę wypycha.A miejsca tam sporo.Kufer fabryczny wydaje się duży z zewnątrz,ale jest przedzielony na środku tylnym kołem.

Sporo rozkręcania plastików,żeby dostać się do czegokolwiek,a wymiana łożysk główki ramy wymaga rozebrania połowy moto z karoserii.
Wymiana tylnej opony wymaga rozebrania drugiej połowy,więc warto robić to razem.Więcej ich jest chyba tylko na Gold Wingu 1500..
Trudno znaleźć egzemplarz z kompletnymi i nie drutowanymi elementami nadwozia (wciski i uchwyty),ogólnie trudno o dobry w Polsce.

Mechanicznie zbliżone do starych Shadow 800 i 1100.Jak kumplowi zdechnie silnik (ciekawe,kiedy,nic na to nie wskazuje),to wpakujemy mu właśnie 1100 i wreszcie zacznie przyśpieszać,bo natenczas objeżdżam go Trampkiem.Kulega z tych,co się przywiązują-jak większość posiadaczy PC.Bo to słabe,brzydkie,ale wierne i solidne.Tłumik,jeśli nie skorodowany,raczej szepce;bęben z tyłu też nie szaleństwo.

Termostat nie pasuje od Tico,a zasilanie paliwem łatwo uprościć za pomocą trójnika akwarystycznego.Rozmiar opon relatywnie zawęża wybór.Nie całkiem zużyta przednia już powoduje dziwne zachowanie moto.A,i ma fabryczne gmole,jeno schowane.Dobrze się za nie ształuje moto na promie.Bo królową lawet zadbana sztuka nie jest.

Czasem robię jaja, jadąc w białym kasku jasnokremowym Pacificem (kierunki świecą na stałe),widzę jak ludność w gablotach przede mną nerwowo kończy rozmowy komórkowe i zapina pasy,he,he .

Ostatnio edytowane przez Sylwek_76 : 05.10.2014 o 13:02 Powód: przecinki
Sylwek_76 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2014, 22:11   #15
ŁysyDLE
 
ŁysyDLE's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2014
Miasto: Czernikowice k. Chojnowa
Posty: 189
Motocykl: RD07/LC8 950 adv/ Ogar 205
Galeria: Zdjęcia
ŁysyDLE jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 5 godz 32 min 45 s
Domyślnie

U nas jeden starszy pan tym jeździ ma już nakręcone 69000mil i nie wygląda żeby coś jej dolegało, do poręcznych to nie należy ale wykonanie i materiały robią wrażenie.
ŁysyDLE jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.02.2015, 01:57   #16
luk750R


Zarejestrowany: Dec 2013
Miasto: węgorzewo
Posty: 25
Motocykl: nie mam AT jeszcze
luk750R jest na dystyngowanej drodze
Online: 23 godz 7 min 41 s
Domyślnie

wybaczcie koledzy że po takim czasie odgrzebuję i dopisuje ale mnie zaciekawił temat
otóż,jeździłem takim czymś,ogólnie to nie jest tragicznie z jej wagą,dynamika... no średnia ale jako spacerówka spokojnie sobie radzi. silnik z tego co słyszałem to klon xlv750,również trzy zawory na cylinder,chyba też hydraulicznie regulowanie luzów zaworowych. Człowiek który dał mi się tym przejechać twierdzi ze w jego rękach spala ok 5/100. i z niewiadomych przyczyn odradzał wchodzenie w zakręt ze zbyt dużą dawką pewności siebie i wazna sprawa,jezdzi nią już parę lat i zatwierdza to co powiedziane wyżej: trwały,niezawodny i dający przyjemność ze spokojnej jazdy motocykl
luk750R jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 02:06   #17
sebaj


Zarejestrowany: Oct 2016
Posty: 1
Motocykl: RD03
sebaj jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 min 23 s
Domyślnie honda pc 800

Mam coś takiego od 3 lat . Moto jest super jeżeli szukasz krążownika szos ( bo tak się prowadzi ) extra wygodnego na trasy z bardzo dobrym przyśpieszeniem i w miarę oszczędnym apetytem na paliwo ( w zależności od stylu jazdy 4l/100 lub nawet 10l/100 ) u mnie średnia ok 5,8l . Jeżeli się zdecydujesz szukaj modelu bez uszkodzeń bo części są bardzo bardzo drogie , ale co najgorsze mało dostępne . Ja polecam bardzo wdzięczny motor . Najczęstsze awarie i problemy to przegrzewający się regulator wysokiego napięcia ( dodać dodatkowy wiatraczek 12 v ( od kompa ) chłodzący .
sebaj jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 02:50   #18
szynszyll
 
szynszyll's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: Popapracie!
Posty: 6,340
Motocykl: RD04
szynszyll jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 5 dni 15 godz 12 min 28 s
Domyślnie

To nie rubin 707 i nie ma przetwornicy ktora potrafila zdrowo jebnac. Zalozyc RN-07 od Rafwro i bedzie dobrze. Silnik z seri VT z woda. XLV to nieco inna bajka. Motocykl pod madrym kierownikiem wieczny. 400 tys km bez problemu.
__________________
buziaki
szynszyll jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 11:05   #19
walther_white


Zarejestrowany: May 2015
Posty: 133
Motocykl: RD03
walther_white jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 4 godz 21 min 51 s
Domyślnie

To ja się podepnę z pytaniem. Szwagier ma PC800 i mamy od jakiegoś czasu z nim problem. Mianowicie powyżej 4k obrotów moto traci moc, wali kłębami niespalonego paliwa, nie ma znaczenia czy na luzie czy podczas jazdy.

Sprawdzone zostało już moduł, cewki, fajki, świece, regulator. Czy ktoś ma pomysł co się dzieje?
walther_white jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.10.2016, 11:07   #20
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,454
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 2 dni 6 godz 48 min 33 s
Domyślnie

membrany może w gaźnikach
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Yamaha TTR600 vs Honda XR600R vs Honda XR650R Wolo Inne - dyskusja ogólna 84 06.02.2018 11:38


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.