Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 10.04.2013, 22:51   #1
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie Stacyjka z CBR 600

Pytam się tutaj bo nawet na forach CBR i Fireblade nic nie potrafią odpowiedzieć.
Otóż problem jest taki, że zachciało mi sie naprawiać Hondę CBR 600 Fi4 z roku 2000 wersja amerykańska. Amerykańska oznacza w tym miejscu że stacyjka nie posiada zabezpieczenia HIS'em a zatem stacyjka jest inna. Moto kręci a nie odpala - ot tyle. Po eliminacji poszczególnych elementów i podstawieniu stacyjki z innego też Hamerykańskiego modelu tej marki moto odpaliło. Okazało się, że stacyjka posiada wlutowaną pomiędzy dwa dodatkowe styki Diodę prawdopodobnie "Zenera", niemniej może to być również "Fast Switching Diode". Niestety element ten jest na tyle mechanicznie i elektrycznie uszkodzony że w ni jaki sposób, ani mierniczo ani optycznie sprawdzić jej parametrów.
Może ktoś z was zna jakiej mocy i na jakie napięcie powinna być.
Foto poniżej . Niestety nie jestem w tym momencie lepszej jakości zdjęcia uzyskać bo to co podpinałem do testów było własnością dosyć marudnego Irola co i tak łaskę wielka zrobił. Niemniej kolor wskazuje na diody takie o jakich wcześniej wspominałem.
Graphic1.jpg
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2013, 15:15   #2
hero
Mizerna Kruszynka
 
hero's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Lusk
Posty: 833
Motocykl: RD07a
Przebieg: 110 tys
hero jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 12 godz 24 min 19 s
Domyślnie

Dioda Zenera 3,9V/0,5 W

Dzieki za pomoc
__________________
-Dystans do świata jest właściwy, gdy do jednego wora nawalimy ziarno wyrozumiałości, optymizmu łyżkę, tolerancji z umiarem, wiedzy mędrców szklaneczkę i wina antołek by jak będą dokuczać pierdolnąć głośnym NIE.
hero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
stacyjka RD07a - z czego innego pasuje??? lortprodisz Układ elektryczny i zapłonowy 1 28.05.2012 22:54
Stacyjka - upalony przewód Zimny75 Układ elektryczny i zapłonowy 7 28.03.2012 10:37
Afryka odnaleziona! potrzebna stacyjka... zbuju Wszystko dla Afryki 17 08.05.2008 18:03


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.