Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 01.09.2019, 22:19   #1
Brambi
 
Brambi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chwałowice/Wrocław
Posty: 457
Motocykl: RD07
Przebieg: 99 000
Brambi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 49 min 36 s
Domyślnie Honda nc 750 cb 500 x lub v strom 650

Witam kolegów !
Kolega chce nabyć motocykl.
Zastanawia się nad Hondą NC 750, CB 500 x lub Suzuki V STROM 650
180 cm z 70kg umie jeździć. Raczej asfalt plus lekki szuter.
Z góry dziękuję za pomoc
Brambi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2019, 11:01   #2
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Pytanie czym jeździł wcześniej...

NCek to bardzo specyficzne moto i IMVHO można je lubić lub po pierwszych kilometrach znienawidzić. Wielu ludzi, którzy potencjalnie chcieli NCka kupiło ostatecznie VStroma bo to jest taki bardziej 'normalny' motocykl - również do jazdy w dwie osoby VStrom nadaje się bardziej no i ma nieco lepsze osiągi co dla wielu jest kwestią decydującą.

Dla mnie NC to moto może nie idealne ale jeżdżę sam a jeśli się spieszy to też jest czym pojechać i 130-140 po autostradzie jedzie bez marudzenia. Przy tej prędkości trzeba planować manewry zmiany pasa i bacznie obserwować co się dzieje za plecami.

- rewelacyjnie nisko położony środek ciężkości, to trzeba poczuć. przy manewrach z niską prędkością czy przestawianie motocykla to przyjemność;
- schowek w baniaku, rewelacja + 10l takbag i nie trzeba mieć w zasadzie nic ze sobą na jednodniowy wyjazd pod dach;
- REALNE spalanie od 2.9 - 3.7. Przy lataniu lokalnie bez zamulania pali zawsze 3.3l co, jeśli nie jeździ się po autostradzie a stacje są teraz wszędzie, daje zasięg circa 400km między tankowaniami;
- bardzo niskoobrotowy silnik - przy OEM przełożeniu mam przy 100kmh 3100rpm;
- ja mam manuala i jednak po zastanowieniu wolę taką wersję, nie ma się co popsuć. skrzynia mogłaby chodzić precyzyjniej i czasami zdarza mi się jakiegoś biegu nie dopiąć /z reguły 4-5/ ale tu wydaje się coraz lepiej z czasem. silnik mimo niewielkiej mocy ma dużo momentu na dole i nieraz zdarzało mi się ze świateł omyłkowo ruszyć z 'trójki' z niewielkim półsprzęgłem;
- in minus siodło i owiewka - te dwie rzeczy trzeba sobie wymienić;
- twardy zawias i niewielki skok /150mm P+T/ predestynują moto raczej na asfalt - po szutrach da się jechać ale ... szerokie kapcie i małe koła to nie jest to naprawdę. do tego nie da się wyłączyć guzikiem ABS co na zjazdach może kosztować spotkaniem z planetą - trzeba brać to pod uwagę;
- małe koła ograniczają zastosowanie poza czarnym. wymieniłem opony na TKC ale jest niewiele lepiej za to hałas jest i kostka schodzi na asfalcie szybko. tył mimo niewielkiej mocy będzie do wyrzucenia po 8tys km bankowo - przyczynia się do tego jak mniemam duża pulsacja mocy jak dużych singlach.

jeśli kolega chce się poprzymierzać i pogadać to zapraszam do siebie.

CB500X kupił Louis i też sobie chwali.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2019, 11:04   #3
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 16 godz 21 min 53 s
Domyślnie

Oglądałem ostatno tego nowego vsztorma 650xt na szprychowych kołach, jak na zdjęciach wygląda paskudnie tak na żywo to naprawdę fajny sprzęcik. Do moich gabarytów wybrałbym 1000, ale przy twoich 70kg 650 będzie lux.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2019, 11:06   #4
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

A! i jeszcze nie wiem jak jest teraz ale jak ja brałem NC to VStrom 650XT kosztował dokładnie tyle samo. Więc wybór jest trudny jeśli nie jest się konkretnie zdecydowanym na któryś z tych sprzętów.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.09.2019, 11:36   #5
zimny
trampkarz emeryt
 
zimny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Garwolin
Posty: 2,729
Motocykl: DL1000A
Przebieg: za mały
zimny jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 13 godz 1 min 21 s
Domyślnie

NC i DL to nieco inne moto. Od 2015 skręciłem z Hondy na V-Stromy i coś tam mogę powiedzieć.

Miałem 650 z 2005r., następnie 650 z 2012 (ten nowszy model), obecnie mam DL1000 z 2004r. Kolega z pracy ma najnowszą wersję z 2017.

Zasada jest taka, że im nowsza 650 jeśli chodzi o wypust, tym poręczniejsza, mniejsza i bardziej miejsca niż typowo turystyczna. Mi np. na najstarszych DLach jest najwygodniej, pasażerce też. Nowsza 650 ma skrajnie ugładzony silnik, mocniejszy w dole od starszego ale taki mniej wyrazisty - mi się to nie podobało. Ale te nowsze w trasie palą po 4,3-4,6L. Starsze 4,5 do 5,5. Mój litr tyle wciąga przy odpalaniu a normalnie 6-7,3.

Mam wzrostu 172cm / 80kg i na każdym sobie radzę, z tym że w 1000 mam założoną kanapę z 650 która jest 2cm niższa. Nowy 1000 jest podobno dużo przyjaźniejszy i masa odczuwalna mniejsza. 650 tym bardziej.

DL650 na asfalt plus bardzo lekki szuter będzie OK. 1000 - nie wiem jak nowy, ale stary nie jest łatwym motocyklem i trzeba się go nauczyć. Ma agresywny silnik, wysoki środek ciężkości i sporą masę. Jeździ się nim inaczej niż 650, ale ja po 5 tys. się mocno wjeździłem i jest OK.

Generalnie jak coś o DLach to pytaj, nieco doświadczeń zebrałem a w 1000 już prawie doktorat z map zapłonowych zrobiłem

Myślę że DL650 jest nieco bardziej uniwersalny i generalnie lepiej zniesie lekkie szutry. Można do niego różne szpeje dokupić, jest też podaż w używanych. Silnikowo zasadniczo 650 po 2012 nie ma słabych punktów. konstrukcyjnie ogólnie też choć wbrew testom w prasie, mi na nowszym mniej wygodnie.

Kupiłem 1000 do jazdy we dwoje bo takie były plany, ale wychodzi tak, że głównie sam jeżdżę. Solo chętnie wróciłbym do mniejszej masy i ekonomii 650. We dwoje 650 też daje radę, Włochy zrobiliśmy z żoną i załadunkiem bez żadnych kompleksów na autostradach jadąc równo z GSami.

Na NC siedziałem i mogę potwierdzić to co pisał matjas, rewelacyjny środek ciężkości. Ale i typowo szosowy sprzęt. Z relacji kolegi co ma faktycznie genialne spalanie o którym w moim klocu mogę pomarzyć.

Pozdrawiam
zimny
zimny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.09.2019, 21:44   #6
Brambi
 
Brambi's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chwałowice/Wrocław
Posty: 457
Motocykl: RD07
Przebieg: 99 000
Brambi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 9 godz 49 min 36 s
Domyślnie

Dzięki Panowie
Przekazałem informacje.
Można na was liczyć jak zwykle.
Brambi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.