Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Relacje z podróży > Trochę dalej

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.04.2010, 19:47   #31
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Roman wlasnie grzebie cos przy swoim motocyklu,a jego kumpel,brazylijczyk pisze tak


we spent 10 days in south of brazil ... later around 2 weeks in my region ... a lot of BBQ and short riders...
I live in SP state... amazing place ... lot of citys and countryside places ... lot of mountains, rivers .. lacks ...
this week we went to north of SP and South of Minas Gerais...
spend a week here showing him the places very nice here ... thiese weekend probably a Jetsky and boot day.... around that city called "FAMA"
next plans are to go to "Serra da Canastra" next week, spend like 3 days around that region and go to other State called Goias (center of Brazil)
there are a region with vulcano water there .. amazing ... to get relex... (similar you did with him in Mexico) I will showed him "Caldas Novas" place
1 or 2 days there ... after cross the capital of Brazil (Brasilia) take some pictures and continue to "Serra dos Veadeiros", a fantastic place in middle of Brazil
that is new for me, one of trips I planned to do before Chile, but I didn't had time .... now I will with Roman there ..



ahhhh,co za zycie...
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2010, 19:58   #32
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Evandro prosil ,zebym napisal tak:

you can post that my home is open to other ADV guys like Roman in Africa Twin site ...

I am learning some words in Polish with Roman....

__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.04.2010, 22:55   #33
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

nie pozostaje nic innego, jak nie zawieść Evandro i zjawić się w Campinas w 2012

pozdrowienia
Wojteak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2010, 22:26   #34
romanek72
 
romanek72's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: manville nj-obecnie Afryka
Posty: 103
Motocykl: uzbieralo sie tego zlomu chyba jest 8 obrzynukw
romanek72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 4 min 35 s
Domyślnie ciag dalszy,przygody w Chile

Trzesienie ziemi bylo w Chile 8.8 magnitude.
wczoraj mielismy duzo wrazen, jechalismy nad ocean, lancuch urwal sie przy prentkosci 90km w motoze koledze z brazili,niemozna bylo go naprawic bo byl caly pogienty, po 2godzinach motor znalazl sie na lawecie i do mechanika,o 1am mechanic naprawil stary lancuch i czeba bylo poszukac jakis dziki camping za miastem,wiechalismy na jakies pastwisko i pijemy winko i nagle policia zaczela naz szukac,na pastwisku bylo duzo kszakuw,to zaczelismy przesuwac motory z kszaku do kszaku zeby uniknac policji,szukali nas okolo 10minut, ale sie udalo,policia zawrucila do miasta,my przy pelni ksierzyca dalej pijemy wino ,nagle zimia sie trzesie,spoczatku myslalem, ale te wino jest mocne,po chwili dotarlo do mnie ze to nie wino ,ale trzesienie ziemi,przydrozne slupy zaczely sie kolysac i kilka transformatoruw na slupach wybuchlo.trwalo to moze 2minuty,wtrakcie trzesienia ziemi czulem jak bym chodzil po wielkim bagnie, czesawisku ze ziemia sie ugina i z lewej nogi na prawa i do gury i nadul nie da sie opisac,trzeba to przezyc i ten halas zrobilo na mnie wielkie wrazenie, rano, zly i nieprzyjemy gospodaz przyszedl i zaczal sie zucac, co my robimy na jego pastwisku,peterson z brazili zapytal sie rozgniewanego gospodaza czy wszystko jest ok z nim i jego rodzina po trzensienu ziemi.
gospodzaz opamiental sie ze jego zle zachowanie nie robi zadnego sensu, bo co mu z tego ze 3 podruznikuw na motorach wiechalo mu na jego obesrane pastwisco zeby odpoczac , przespac sie.gospodasz zmienil tone i powiedzial ze jest ok.
to juz drugie trzesienie ziemi na mojej wyprawie,ostatnie bylo w czerwcu 2009 w hundurasie.
postanowilismy zrezygnowac z oceanu i wrucilismy do santiago, stolicy chile. zeby kupic nowy lancuch do motoru.
peterson, ma znajomego ktury mieszka w santiago,jestemy u niego w domu,wszystkie sklepy z motorami sa zamkniente z powodu trzesienia ziemi,na to wyglonda ze zostaniemy tutaj to poniedzialku.
ale sie rozpisalem,przepraszam za blendy,staram sie ich nie robic.


Santiago chile






poniedzialek 2 dni po trzesienu ziemi,gigantyczne korki na drogach w Santiago,Evandro pyta sie policianta o najszybsza droge do wyjazdu z Santiago.

po 3godzinach, i w 30c upalu, stania w korkach udalo nam sie wyjechac w strone granicy z Argentyna.





Witamy w Argentynie








Ostatnio edytowane przez romanek72 : 12.04.2010 o 22:39
romanek72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2010, 19:16   #35
PRZEMOKAMILKA
 
PRZEMOKAMILKA's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: SZCZECIN
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Przebieg: 60000
PRZEMOKAMILKA jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 godz 49 min 55 s
Domyślnie

masakra jak się czyta przygody jak z bajki ...)))))))) tylko pozazdrościć sam bym chętnie się wybrał na taką wyprawę ale to nie na moją kieszeń i z kąt tyle wolnego czasu załatwić he he życzę powodzenia w dalszych wyprawach...
__________________
HONDA AFRICA TWIN XRV 750 PRZEMOKAMILKA
PRZEMOKAMILKA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.04.2010, 23:30   #36
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,682
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 32 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał PRZEMOKAMILKA Zobacz post
masakra jak się czyta przygody jak z bajki ...)))))))) tylko pozazdrościć sam bym chętnie się wybrał na taką wyprawę ale to nie na moją kieszeń i z kąt tyle wolnego czasu załatwić he he życzę powodzenia w dalszych wyprawach...
trzeba najpierw duzooo pracowac i duzoooo oszczedzac,a pozniej sie zwolnic i
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.04.2010, 02:31   #37
PARYS
Mam przerąbane :)
 
PARYS's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: WTA
Posty: 1,656
Motocykl: RD07a
Przebieg: stoi
Galeria: Zdjęcia
PARYS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 14 godz 55 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
trzeba najpierw duzooo pracowac i duzoooo oszczedzac,a pozniej sie zwolnic i
Curva też tak właśnie myślałem...

Pany do roboty a nie lipicie w te moniotory!!
__________________
Motto nr 1: Uważać na mokre pieńki i siekiery
PARYS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 21:19   #38
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,032
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 11 godz 58 min 0
Domyślnie

ROOOOOMAAAAN co się dzieje Daj jakiś znak życia !!
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.05.2010, 22:17   #39
hubert.ale.ten.maly
 
hubert.ale.ten.maly's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 304
Motocykl: romet ogar 205
hubert.ale.ten.maly jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 19 godz 47 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał PRZEMOKAMILKA Zobacz post
masakra jak się czyta przygody jak z bajki ...)))))))) tylko pozazdrościć sam bym chętnie się wybrał na taką wyprawę ale to nie na moją kieszeń i z kąt tyle wolnego czasu załatwić he he życzę powodzenia w dalszych wyprawach...
tak jak mowi Mirmil ale tez zalezy od podejscia ludzi do kasy a raczej na co ja wydaja np: kiedy rozmawiaja moji znajmi o TV nowym zarabistym led i te inne pierdoly i pada cena 6000zl ooo spoko tanio a jak mowie ze jade gdzies wpizdu na moto kosztuje to 6000zl to oooo kurde sporo kasy... rece opadaja... dlatego na chacie nie mam sprzetu zajebistego ani ciuchow firmowych za to sporo korzystam z zycia
hubert.ale.ten.maly jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.05.2010, 00:14   #40
romanek72
 
romanek72's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: manville nj-obecnie Afryka
Posty: 103
Motocykl: uzbieralo sie tego zlomu chyba jest 8 obrzynukw
romanek72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 18 godz 4 min 35 s
Domyślnie CD



DSC02019.JPG


Spanko na granciy w Argentynie





tankowanie


Droga,kierunek, Mendoza,Ar.


Farma mojego naklepszego napoju w Argentynie

jestesmy w argentynie,bardzo cieszko bylo wyjechac z Santiago Chile,duzo autostrad i mostuw jest zawalonych,korki na sporo km,dobrze ze chodniki puste to mozna bylo naginac po chodnikach,bo w 30c w trafikach stac to nie milo.
wczoraj mielismy znowu przygode przed spaniem,znanlezlimy super miejscuwke na spanie na
wydmach,po zachodzie slonca podziwialismy buze, blyskalo sie gdzies daleko,super widok,nagle wiatr zawial w nasza strone,i zaczela sie buza piaskowa po chwili mialem 1klio piasku w namiocie niemuwiac w buzi,wlosach,uszach,no wszendzie,a potem grad i deszcz,ulewa z bardzo mocnym wiatrem,ja musialem w srodku trzymac namiot zeby rurki nie pekly bo namiot zginal sie dokladnie w pul,trwalo to pare godzin,woda podmyla stopki,dobrze ze muj motor stal pare metruw od namiotu,bo jeden motor spadl na namiot dobze ze jeden brazyliczyk szybko zlapal i czymal motor w wewnacz namiotu a jego kolega musial wyjsc na zewnacz i postawic motor na cos twardego,ja mialem w boliwi podobna sytuacie, jak spalem bez namiotu blisko motoru,motur sie przewrucil na mnie,od tamtej pory staram sie parkowac pare metruw od namiotu,rano 3 motory lezaly na ziemi,2/3kl blota w namiocie,od godziny 8am do 11am wyszystko sie suszylo,to byla moja pierwsza buza piaskowa nic przyjemnego.

6 rano

Peterson i Evandro swpulny namiot i wygodny materac.


kierunek Cortoba Ar.



przed nami,przeprawa przez 2400mt


droga,zero ciezaruwek,mnustwo zakrentuw,miszczostwa swiata

Hostel i cieply prysznic w Cortoba,jedziem dalej

W Argentynie jest siesta od 12 do 16.00 ulice puste zero samochoduw i ludzi,40c zar z nieba sie leje,przejechalimy pare czrwonych swiatel,nagle 4 gosci,bez pistoletuw, na 150cc motorkach chcieli na wlepic mandaty kturych ich nie mieli
po paru minutach przeprosin puscili nasz,

po krutkich zakupach w localnym sklepie,mila kasierka powiadomila nas ze w piontek,sobota,niedziela jest zlot motocykluw, ponad 500 motoruw z calej Argentyny,puzniej odwiedzilo nas grupa localnych motoruw,przyjechal tez redaktor z localnej gazert zrobil z namu wywiad`pare fotek.Ja chcialem zostac do niedzieli,

ale to byl czwartek Evandor mial jakies egzaminy w szkole,a fajnie mi sie jechalo z nimi to w pionyek rano pojechalimy dalej.
[IMG]http://api.ning.com/files/W4Uy3mqx*4kBg1ip-QcpJNI10I4zJ0WotmcYNzYuMTwQxl7NVfHx8DvnNJhYvE0Jlk2 EGSYbfvgNCiIcvQA-3zYumc2wtEhQ/escanear0003.jpg?transform=rotate(90)&width=710&height=600[/IMG]


Peterson zlapal gume.

jedyny cien byl pod tym dziwnym dzewem.

impreza sie szykuje, chlopaki jada z swinka

ostatni wspulny camping pod granica Brazili,chlopaki jada do ampinas ja kierunek
http://www.iguazuargentina.com/espanol/


Porzegnanie z Peterson i Evandro

http://images.google.com.br/images?sourceid=ie7&q=iguazu+argentina&rls=com.microsoftt-br:IE-
SearchBox&oe=UTF-8&rlz=1I7TSHB_en___BR328&redir_esc=&um=1&ie=UTF-8&ei=ZoOWS8hzyp-4B-r-5JUN&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=
prosze klick na link mozna uslyszec szum,spiew ptakuw i muzyke tubylcuw.

dojechalem do parku troche puzno,park byl zamkniety,postanowilem postawic namiot w rogu przy gluwnym wejsciem,przy spiewie ptakuw i szumie ponad 275 wodospaduw wysokosci 80metruw, spedzilem wieczur i noc.rano skorzystalem z nieobecnosci
policji parku i tlumu ludzi zaczlem zwiedzac park,cos pieknego jungla pokryta rosa i mgla (fog) chlodny powiew wiatru,stwozyl nie do opisania atmoswere, kilmat.przy wschodzie slonca ponad 400 ruznych radzajuw egzotycznych ptakuw zaczelo sie budzic,cwierkajac ruznymi melodiami,nagle poljawil sie policiant parku (park ranger) z pytaniem,czy ten duzy motor jest muj, co ja tu robie,bo park bedzie otwarty za 2godziny,gdzie jest bilet? za(us$29)ranger zaprowadzil mnie to drogi gdzie na mnie juz czekal samochud terenowy.na posterunku policyjnym zostalem po informowany ze nie mozna kampingowac na terenie parku i czeba zaplacic bilet wstempu, po szybkej rozmowie z szefem policji parku,ustawilem sie to kolejki po bilet i znowu tlum ludzi z niewychowanymi dziecmi
chalas,pisk,wrzask,atmosfera calkem inna,wporuwnaniu co bylo rano przed odwarciem parku.

Spanko przy gluwnym wejsciu do parku.






Ostatnio edytowane przez romanek72 : 09.05.2010 o 00:52
romanek72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
alaska , dakar , ziemia ognista


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Szukam książki - Złota ziemia roni łzy... Hanka Kwestie różne, ale podróżne. 6 10.04.2013 13:09
Krym-mołdawia-rumunia 6,08,2010-15,08,2010 joker Umawianie i propozycje wyjazdów 6 10.08.2010 07:01
Kebab w Stambule - 03.07.2010 do 20.07.2010 Jan van der Saar Umawianie i propozycje wyjazdów 4 13.06.2010 11:45
Dakar 2010-fotki Kudłaty Rysiek Inne tematy 0 14.02.2010 00:05
Info o DAKAR 2010 linki abrasadera Inne tematy 102 01.02.2010 20:18


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.