Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.12.2014, 19:09   #21
Lukasz
 
Lukasz's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 191
Motocykl: RD07
Lukasz jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 54 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ydoc Zobacz post
W takim razie podpytam jeszcze o sprawy wizowe. W 2012 r. pytałem: http://africatwin.com.pl/showthread.php?t=13469, ale czy coś się zmieniło?
Rosja turystyczna dwukrotna już tylko osobiście?,
Kazachstan turystyczna dwukrotna osobiście?,
Kirgistan od pewnego czasu nie trzeba w ogóle wizy?To znaczy, że nie trzeba wysyłać do Berlina, tylko na granicy pieczątka i z głowy?
Tadżykistan - Berlin + permit na GBAO?
Uzbekistan - osobiście?
Ja robiłem tak:
Rosja - podwójny tranzyt (2x10dni), byłem osobiście w ambasadzie w Gdańsku z powodu rejonizacji. W Warszawie podobno jest trudniej. Koszt ze wszystkim około 180zł.
Kazachstan - podwójny tranzyt, trzeba jechać osobiście do ambasady do Warszawy. Koszt na maj 2014 coś około 70 euro.
Kirgistan - dla Polaków bez wiz
Tadżykistan - zrobiłem w ambasadzie w Biszkeku, turystyczna na 10 dni "od ręki". Koszt około 100usd. W lipcu 2014 nie dawali GBAO w tej ambasadzie, więc trochę się nakombinowałem przez lokalnych pośredników ale udało się. Sytuacja z permitami GBAO jest dosyć dynamiczna, więc musisz sprawdzać na bieżąco.
Uzbekistanu nie ruszałem więc nie wiem.
Lukasz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.12.2014, 18:51   #22
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

No i pięknie. W 2012 miałem komplet. Tadżykistan i Kirgistan wyrabiałem wtedy sam, po prostu poleconym priorytetem wysyłałem paszport z kasą w kopercie za wizę i na powrót i po dwóch tygodniach miałem z powrotem. Jedynie perturbacje wizowe miałem w ambasadzie Kazachstanu, gdzie siadł im system i nie mogli nic zrobić. Ani oddać paszportu, ani wystawić wizy. Stąd opóźnił się mój cały wyjazd i po Mongolii, wróciłem do domu, omijając Centralną Azję. W każdym bądź razie super, że Kirgistan tym razem odpada, bo to parę groszy w kieszeni. Sambor mam nadzieję do zobaczenia!
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.03.2015, 15:02   #23
ydoc


Zarejestrowany: Sep 2010
Posty: 42
Motocykl: nie mam AT jeszcze
ydoc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 19 godz 17 min 14 s
Domyślnie

Przygotowania ruszyły pełną parą. Dla przypomnienia dodam, że wyruszamy 20 maja. Planujemy Litwa, Łotwa, Rosja, Kazachstan, Kirgistan, Tadżykistan i powrót. Początkowo myśleliśmy Uzbekistan i dalej Kazachstan, Rosja itd.. Pytanie więc takie, jadąc od strony Biszkeku:


https://maps.google.pl/maps?saddr=bi...=1,2,3&t=m&z=6

Co zrobić, by dojeżdzając M41 do Duszanbe, wracać nie dotykając Uzbekistanu. Dowiadywałem się o wizy Uzb i śmiem twierdzić, że zwariowali. 70$ 15 dniowa lub 10 $ mniej 7 dniowa, + 90 pośrednictwo + 280 poparcie wizowe + obowiązkowa rezerwacja hotelowa, więc ~700-800 zł? KOSMOS.
O Uzbekistanie myśleliśmy tylko w formie przejazdu, tak żeby było szybko na zad do Kazachstanu, jednak to się ni jak kalkuluje. Tranzyt odpada, bo trzeba się wstrzelić w dokładny dzień lub 3 dni max. Za duże ryzyko. Czy jest opcja z Duszanbe śmignąć do Kirgistanu już inną drogą, jak ta podana w linku?
Jeśli już, to proszę o lajtowe propozycje. Jedziemy dość załadowani, a w dodatku drugi kierownik ma poważne problemy z kręgosłupem, więc nie chciałbym przeginać po offie.
Dzięki.
ydoc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wakacje z duchami Zwierzyniec Imprezy forum AT i zloty ogólne 193 17.09.2011 14:15


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.