Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.11.2011, 19:07   #1
Król Złoty


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Gliwice
Posty: 34
Motocykl: już nie mam
Król Złoty jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 dni 4 godz 26 min 32 s
Domyślnie Opony - Dunlop Trailmax TR91

Może troszkę wcześnie ale myśle o nowych kapciach , Dunlop Trailmax TR 91, coś może ktoś o tym ?
Inne sugestie też mile widziane
Król Złoty jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 19:22   #2
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Królu Złoty
1. Zapraszamy do powitalni.
2. Zapraszamy z takim tematem do odpowiedniego działu.
3. Zapraszamy do przeczytania regulaminu forum.
4. Zapraszamy do użycia opcji 'szukaj'.

Teraz to już właściwie prosimy moda o przeniesienie tego postu w odpowiednie miejsce. Dziękuję za uwagę.
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 19:35   #3
winc74
mówią na mnie Jackpot
 
winc74's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Paczków
Posty: 512
Motocykl: RD07a
Przebieg: rosnący
winc74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 36 min 2 s
Domyślnie

Bo porządek musi być
winc74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 20:22   #4
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,024
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 20 godz 58 min 24 s
Domyślnie

witaj na forum afrykańskim
niewiem jaka to guma bo pisze z telefonu ale kwestia jest moze inna nieznam twojich preferecji co do nawierzchni ale dunlop nie robi złych opon co do dosteposci tej gumy i ceny to bede wiedział jak bede w domu jesli ci pasuje kupuj bozawsze bedzie lepiej niz stara i łysa guma
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 20:29   #5
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,592
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 40 min 27 s
Domyślnie

To tak trochę dla ułatwienia:

http://www.mynetmoto.com/motorradrei...e-Enduros.html
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 22:49   #6
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W szwabskich testach zawsze wygrywaja conti. Od 2-3 lat zaczeli wrzucac jakies koree i czasem dunlopa czy pirelli dla niepoznaki, ale ogolnie widac, kto to sponsoruje :/
Nie szukam spisku, ale dwa razy mialem conti na aucie i dziekuje. przecietne opony nie warte wysokiej ceny.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2011, 23:28   #7
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

Niemiec zawsze poprze niemieckie a Polak...przyklaśnie
Ciekawa jest też w tym zestawieniu pozycja Anaków, które w opinii wielu (i mojej) są lepsze od Touranceów
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2011, 08:38   #8
Marcin-BB

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Bielsko Biała
Posty: 1,617
Motocykl: TA 600/rd03
Przebieg: 48ooo
Marcin-BB jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 4 dni 21 godz 19 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Król Złoty Zobacz post
Może troszkę wcześnie ale myśle o nowych kapciach , Dunlop Trailmax TR 91, coś może ktoś o tym ?
Inne sugestie też mile widziane
Mam w tej chwili dunlopa trailmaxa na tyle. Nie jest to TR 91 tylko jakiś starszy model bo guma jest z 2006 roku. Opona była założona nowa jak kupiłem Afrykę w marcu i postanowiłem jej nie zmieniać tylko pojeździć i sprawdzić jak się będzie zachowywać. Były obawy, że z racji wieku może być twarda i nie trzymać za dobrze. Do tej pory przejechała ze mną jakieś 9 tyś km. Zużycie po tym przebiegu jest niewielkie tak więc trwałość opony wydaje się być spora. Na suchym asfalcie bez problemu można ją zamknąć, gorzej na mokrym- ale to może być właśnie z racji wieku. Przy mocniejszym złożeniu na mokrym zdarza się jej uślizg ale nie ma tragedii. Zdarzało mi się wjeżdżać do lasu na lekki piasek czy szuter i tu nie było problemów o ile było sucho- po mokrym nie pojedzie- ale nie mam o to do niej żalu bo to guma szosowa.
Jeśli więc jeździsz głównie po twardym to będziesz zadowolony- myślę, że skoro moja "stara" daje radę to nówka sztuka będzie jeszcze lepsza.
W "Motocyklu"- chyba lipiec-sierpień był test opon i tam też możesz poczytać o tych gumach.
Osobiście jednak kupując nową oponę wybrałbym anaka- miałem w poprzedniej afryce nowego i to było mistrzostwo świata. Nie czułem różnicy czy deszcz czy suche a i po lekkim błotku mnie przewiozła Cenowo chyba anaki są nawet trochę tańsze.
Marcin-BB jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2011, 08:55   #9
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Ciekawa jest też w tym zestawieniu pozycja Anaków, które w opinii wielu (i mojej) są lepsze od Touranceów
i świetny wynik metzelerów na mokrym, które słyną z tego, że na mokrym są ch...owe.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2011, 10:32   #10
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 49 s
Domyślnie

Sugerowałbym zmianę tematu bo jest zbyt ogólny.

http://www.motorradonline.de/de/zube...71404?seite=11

Co do testów opon "enduro-szosowych to moim zdaniem są trochę z dupy bo są testowane dokładnie tak samo jak typowe opony turystyczne. Wystarczyłoby do tego testu Motorrad wrzucić np Michelin Pilot Road 3 (bo są takie w rozmiarze do dużego BMW) i wygrałby we wszystkich kategoriach. Dlaczego to opiszę poniżej.

Po pierwsze testowane są opony "enduro-szosowe" a test nie obejmuje w ogóle jazdy w lekkim terenie. Wiadomo że opona, która wygrywa na szosie z tego względu że jest w zasadzie typowo szosową oponą (np. ContiTrailAttack) dostałaby w takim teście w dupę. Dlaczego więc test nie obejmuje tego typu sprawdzianu ? nie wiadomo ....

Test na mokrym - za mała ilość punktów w stosunku do ogółu punktów. Jeśli opona ma służyć do turystyki to ma jechać w każdych warunkach i właściwości na mokrym mają moim zdaniem większe znaczenie niż na suchym. Po suchej nawierzchni jak wiecie można spokojnie bezpiecznie śmigać na kostkach a nawet na oponach praktycznie pozbawionych już bieżnika.

Za duży nacisk w tych testach kładzie się na stabilność w zakrętach i inne parametry na suchym, które mogą mieć większe znaczenie w sportowych motocyklach a nie w motocyklach typu turystyczne-enduro czy jak tam zwał. I tu znowu w dupę dostają opony, które po pierwsze są lepsze w terenie a po drugie dobrze trzymają na mokrym. Anakee 2, która ma miękką mieszankę w bocznej strefie bieżnika i dosyć duże odstępy między klockami mogą pod tym względem być gorsze od Toyurance EXP czy TrailAttack.

Poza tym Motorrad od lat testuje te opony na dużych BMW a jak wiadomo ten motocykl potrzebuje trochę innych opon niż nasze poczciwe Afryki. Większa moc, wydajniejsze hamulce, większe prędkości. Na przykład w dużych Beemkach bardzo popularną oponą jest bardziej szosowa odmiana opon Tourance czyli Tourance EXP. Natomiast EXP jest kompletnie niepopularna wśród czarnuchów.

Jeśli chodzi o TR91, o które pyta autor wątku to jeszcze nie mam żadnych opinii od klientów na ich temat, ale moim zdaniem to bardziej szosowa opona niż Tourance czy Anakee.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jaki tył dopasować do Trailmax'a? jumajkel Hamulce, kola, opony 11 11.07.2013 22:53
Dunlop D908RR Dubel Hamulce, kola, opony 11 17.03.2013 21:52
Dunlop Trailmax D607 140/80/17 sprzedam wojtek II Wszystko dla Afryki 0 27.05.2009 15:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.