Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.03.2013, 11:06   #1
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie moja zmota czyli drugie wcielenie gieesa ;)

przedstawie wam dzisiaj historie przeistoczenia mojego gieesa w sprzeta bardziej utrenowionego .
inspiracja staly sie produkty kolegi Mirka z nadarzyna , ktory to takie przebudowy uskutecznia juz od dluzszego czasu

jako ,ze sprzedalem wranglera , chcialem kupic od niego wlasnie taka zmote na bazie gs 1200. niestety musialem zasilic nieco budzet domowy i czesc kasy z jeepa poszla na dom. nie starczylo juz na zmote mirasowa , a ten co do ceny pozostawal nieugiety. gdyby wtedy pojawila sie jakas mz baghira forest albo yamaha xt660z to z pewnoscia bym zanabyl ,bo poprostu zapragnalem zmian . kto mnie zna ,wie ze sprzety u mnie to max sezon i zmiana , czasami nawet pol sezonu i nastepnego szukam by sprubowac czegos innego
wtedy mmialem swojego bigosa (dr750) ktory byl juz ze mna od 2 sezonow !! nie ma sie co dziwic , sprzet wart kazdej kasy , naprawde dobry jesli sie kupi technicznie nie zmaltretowany przez domoroslych flachoffcuff i znaffcuff
tu historia jego metamorfozy

http://picasaweb.google.com/kulkagsx...eat=directlink

taki styl mi sie spodobal i pomyslalem ze skoro nie mirasowy to moze samsobie cos zrobie?

no i traf ,ze pojawil sie sprzet ktory mi sie spodobal, mianowicie zolty kanarek
ten;

gs1150 ostatni z jedna swieca , bez grzanych manetek i abs'u . wlasnie taki mial byc . te graty i tak bym wywalil wiec zaoszczedzilem sobie roboty
znalazlem kilka kontaktow z urzytkownikami , ktorzy juz takie podobne zmoty eksploatuja i zaczalem motac , znaczy rozebralem z czesci ktore poszly pod mlotek
minn. szyba , kierunkowskazy i reszta bambetli .


tu jeszcze z bigiem w jednym garazu

w koncu przyszedl czas na rozbiorke i przymiarki .
najwazniejsza byla przednia rama , stara trza bylo zmienic na taka , do ktorej mozna zalozyc "normalne" zawieszenie . orginalne z bmw poszlo w kat



taka rame czastkowa zaoferowal mi miras lecz i tyum razem cena nie pozwolila mi na zakup
przez przypadek trafilem na kolege (z tego forum zreszta )ktory wlasnie produkowal kilka sztuk (ze wzgl na oplacalnosc projektu) i szukal zbytu .cena byla w miare rozsadna wiec sie zgodzilem wziasc jedna sztuke . pozostalo czekac.
w miedzyczasie od mirka zanabylem uklad wydechoy z Y rura
naprawde fachowa robota

orginalne czesci jako ze byly w stanie wrecz idealnym szybko znajdowaly nabywcow ,wiec bylo z czego ruszyc z zakupami , jednak i to bylo malo , dlatego tez big musial znalezc nowy dom . to chyba pierwszy motocykl za ktorym do tejk pory tesknie , zaden nie dal mi poczucia takiej swobody jak staruszek bigos



kupilem zawieszenie z ktm lc4 SM z 2005r. WP48 upsdown , kolo excel z kompletnym 2tloczkowym zaciskiem i pompka brembo oraz tarcza 260mm.
po konsultacjach z kolegami doszlismy do wniosku ze to bedzie troche za slaby uklad , zreszta , i tak nie pasowal do mocowan przy ladze



wogole dowiedzialem sie na ktoryms tam forum ktm ze te zawieszenie z ukladem orginalnym nie podejdzie pod kolo 21" w zaden sposob bo zacisk 4tloczkowy bedzie wlazil w szprychy. calkowita porazka pomyslalem

ale opprzyszla w koncu rama , jako ze dalem polki do przymiarki , chlopaki spasowali mi caly zestaw z lozyskami konkretnie i bez lipy wiec mialem niejako z gorki juz

rama pelna profeska , czekalem ponad miesiac na nia ale wynik przeszedl moje najsmielsze oczekiwania






pozostalo wszystko zlozyc do kupy i zobaczyc jak bedzie wygladal chociaz z grubsza

myslalem ze z elektryka bedzie problem , tyle kabli ....jednak okazalo sie ze to nie problem bo kazda wiazka bazuuje na innej wtyczce wic problem z pomylka praktycznie nie istnieje, cala baza czyli jakby miejsce polaczen znajdowalo sie na grzbiecie ramy pod bakiem. rozlaczyc mozna doslownie kazdy element z osobna i zdjac co sie chce bez szczegolnej ingerencji w uklad elektryczny motocykla . dodatkowym uproszczeniem bylo to ze cala instalacja przytwierdzona jest do motocykla za pomoca zwyklych trytytek wiec i tu nie ma problemu wcale


zlozylem , pospinalem i zalozylem lagi . kierownice tez zalozylem grubsza "magura"
podnioslem ja na tulejkach alu o jakies 2-3cm







piozostala kwestia tylu , co zrobic zeby bylo dobrze? hmmm.... koncepcji bylo kilka , minn. zalozyc przeszprychowana felge 18" o szer 2.5" by swobodnie mozna bylo dobierac opony , gdyz w tym wymiarze jest naprawde niezly wybor. niestety , okazalo sie ze wahacz jest za krotki i nic z tego nie bedzie . pozostala kwestioa 17" z wezsza felga. jednak z braku kasy na razie projekt zostal odlozony a ja zaczalem poszukiwania jakiejs agresywniejszej gumy na tyl w jakims sensownym rozmiarze na org. felge.
po przeszukaniu materialow znalazlem nie znana mi dotad opone niemieckiej marki MEFO (140/80/15)





po zalozeniu wyszlo nawet nawet




moto zaczelo nabierac ksztaltu






powrucilem do przedniego hamulca i zaczalem poszukiwania orginalnego ukladu z tego zawieszenia .
kupilem zacisk 4tl brembo z tego zawieszenia i tarcze 320mm . oraz org . dystans piasty i tarczy .
okazalo sie ze rzeczywiscie - zacisk wchodzi miedzy szprychy . ponoc nie da sie nic z tym zrobic.
jednak do tego modelu wystepowalu dwa rodzaje zaciskow gdyz mozliwa byla zmiana kola z SM na enduro (kola ktm) i wystarczylo zmienic tarcze na mniejsza i dac inny zacisk .
poszukalem drugiego zacisku , znalazlem , zakupilem i pelen zapalu przystapilem do montazu ....no i lipa ;(. ja mialem felge excela i ten drugi zacisk rowniez ingerowal gleboko w uklad szprych
lipa totalna , jednak ze ja lubie na wlasnej skorze weryfikowac co niektore prawdy internetowe , postanowilem sie przyjzec blizej zagadnieniu ...
po doslownie 5minutach i jednej przymiarce okazalo sie ze jednak DA SIE!!





zalozylem jeszcze na przod opone MOTOZ (mialem ja w bigu i jest rewelacyjna)i przyszedl czas wyprowadzenia sprzeta z czelusci mojego "warsztatu"





nawet sie postanowilem przejechac



teraz przyszla pora na zmiany wizualne , bardziej kosmetyczne znaczy
koncepcja byla oczywista , mial byc styl militarny . myslalem o bigu II ale zapragnalem sprubowania jak by sie kolor khaki prezentowal wiec poszedlem w ta strone







niby wszystko ok. jednak czegos mi brakowalo , widzieliscie bigosa wiec wiecie o co kaman
wyslalem kilka projektow do kolegi z forum jeepai ten wykonal dla mnie szablony
(dzieki mykelo )







no i mialem na tym zakonczyc .

jednak .... cos mi bylo malo ,czegos brak
siadlem pewnego wieczora na krzesle mna przeciwko sprzeta i zaczalem myslec co by tu....
byla 18.00
po 2.5godz. moto wygladalo tak ;








no i w koncu mi sie zaczal podobac ech, zeby jeszcze mozna bylo sie przejechac i sprawdzic go w praktyce
okazal sie byc dosc wysoki . mam 182cm wzrostu i do ziemi siegam palcamy :P
fotka na szybko , nie zdazylem sie przygotowac wiec prosze sie nie smiac z dziuty w spodniach :P




z tego tez powodu jak i z powodu jego szerokosci , zanim sie nie przyzwyczaje do gabarytu innego niz w smuklym bigu postanowilem wykonac sobie gmole .
mialo byc szybko tanio i solidnie z naciskiem na solidnie a nie "slicznie"

zakupilem rure 1/2" bezszwowa i przystapilem do dzialania . nie sugerowalem sie niczym , pomysl z glowy , jedynie mocowanie przy setach wykorzystalem jak w markowych produktach .

no i wyszlo mi takie cos







na tej fotce lezy na boku





no i luz , pomyslalem . teraz czekac tylko az snieg zejdzie
tylko ze jak sie codziennie zaglada do garazu , to zawsze cos do lba przychodzi w dodatku jeszcze niedaleko mieszka kolega ktory sie zajmuje sprzedaza czesci motocyklowych z rozbiorki ,wiec zaczalem myslec co by tu.....
i tak powstal koncept tylu ;











zawsze podobal mi sie bmw r100gsw wersji solo i postanowilem pojsc ww ta strone , jak wyszlo- sami ocence













no i chyba na tym poprzestane , mi sie podoba , a to jest najwazniejsze








projekt pochlonal troche grosza , troche pracy ....uwazam jednak ze fajnie bylo cos zrobic samemu .
podwazam tym samym mit jakoby wydumki wszelkiego rodzaju motane byly tylko ze starycjh skatowanych czesto powypadkowych motocykli . moj sprzet jest przykladem tego ze niekoniecznie
moj i nie tylko moj , jest jeszcze kilka fajnie przebudowanych motocykli ktore z gleba nie mialy stycznosci

przedwczoraj przetestowalem sprzeta w lesie faaaaajnie sie lata , naprawde fajnie


































to by bylo na tyle
czekam na lepsza pogode by moc sprawdzic dokladniej jak sie jezdzi , wtedy bede mogl lepiej ocenic prowadzenie , hamowanie itd.
szkoda ze mialem mala stycznosc z orginalem ,postaram sie jednak rzetelnie przedstawic wady i zalety tego rozwiazania
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big

Ostatnio edytowane przez kulka : 24.03.2013 o 11:11
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 11:20   #2
PokemonTC
 
PokemonTC's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Dziki Wschód (podlasie)
Posty: 352
Motocykl: RD07B
PokemonTC jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 7 godz 34 min 29 s
Domyślnie

O w morde... ładnie wyszło. Gratuluję.
PokemonTC jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 11:25   #3
Łokciu
Ortodoks Afrykański
 
Łokciu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Koszalin
Posty: 219
Motocykl: RD07a/LC4
Przebieg: Walczę
Łokciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 18 godz 8 min 8 s
Domyślnie

Świetna robota

Piękny BIG BMW
__________________
アフリカは女王です


Afryka to nie żubr, żeby ją trzymać pod ochroną, a blizny zdobią wojownika....
Łokciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 11:29   #4
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

thx koledzy dodam tylko ze motocykl posiada kompletna dokumentacje i jest zarejestrowany jako SAM gs 1150 . rok prod. 2012 . pelen legal
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 11:38   #5
KML
 
KML's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa/Natolin
Posty: 1,519
Motocykl: nie mam już AT
Przebieg: 99999
KML jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 20 godz 53 min 17 s
Domyślnie

Fajny , obstawiam że to nie koniec
Jak zwykle wpadnie za jakiś czas coś do łba i będziesz przerabiał , fajnie że masz gdzie i czym grzebać przy moto.
__________________
BMW R1150R
Jawa 250 353 `58r
KML jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 11:43   #6
Beddie
instruktor jazdy
 
Beddie's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kraków
Posty: 365
Motocykl: XT600E
Beddie jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 12 godz 16 min 0
Domyślnie

Super! Dołączam się do gratulacji.
Beddie jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 12:13   #7
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No ładnie Kulka. Mimo, że duży giejes mi się dalej nie widzi, to gratki za wkład roboty i chęci.

Jak widzę pod tarczę dałeś dodatkowe podkładki? Daj więcej fotek przedniego hebla.

Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
marki MEFO (140/80/15)
Trochę chyba jednak za małe to kółko, nawet jak na GSa.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 12:20   #8
kulka
 
kulka's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: zarzyca/strzelin
Posty: 1,659
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Galeria: Zdjęcia
kulka jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 2 dni 10 godz 20 min 43 s
Domyślnie

tam jest orginalny dystans+ podkladki , bo za waski i brakuje ok4mm . w tygodniu wioze go na wzor do znajomego i wyfrezuje mi prawidlowy.
__________________
BMW r100gs suzuki dr750big
kulka jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 12:35   #9
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)
 
rubin's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Bytom
Posty: 631
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 12 godz 28 min 31 s
Domyślnie

niezła zmota, masz chłopie talent
__________________
Jazda na dwóch kółkach jest jak chodzenie po bagnach - bardzo wciąga.
rubin jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.03.2013, 13:43   #10
pincet


Zarejestrowany: Oct 2012
Miasto: Szczecin
Posty: 341
Motocykl: RD03
Przebieg: 112 kkm
pincet jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 21 godz 11 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kulka Zobacz post
thx koledzy dodam tylko ze motocykl posiada kompletna dokumentacje i jest zarejestrowany jako SAM gs 1150 . rok prod. 2012 . pelen legal
Niezły mamut:] Podoba mi się. Jaka masa? Dlaczego zarejestrowany na sam? Przez ingerencję w ramę i zawais?
pincet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Slajdowiska Wagadugu_2012 czyli moja "Odyseja po Czarnym Lądzie" - Zaproszenie Neno Kwestie różne, ale podróżne. 35 10.03.2014 07:09
moja Afryka czyli "Wagadugu 2012" by remi remi Trochę dalej 27 28.08.2013 19:16
oponki dla Gieesa anax Hamulce, kola, opony 2 21.12.2011 10:36


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.