Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.08.2011, 23:28   #11
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

A u mnie dziś w nocy zauważyłem że jedna (lewa) żarówka słabiej świeci i lekko tli się kontrolka od długich... Jutro pogrzebię.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2011, 23:51   #12
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Ooooo czyżby coś zaraźliwego? Jak coś ciekawego wykopiesz to daj znać.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2011, 14:53   #13
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Po sugestiach i testach zaczynam poważniej podejrzewać brak masy do świateł. Kto wie gdzie w 04kach jest główna masa dla lamp przód? Gdzieś przy główce ramy może? Nie chce mi się rozbierać połowy motóra, żeby znaleźć jeden kabelek, a może ktoś już przy tym grzebał i poratuje leniwca współrzędnymi?
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.08.2011, 15:28   #14
Borewicz
 
Borewicz's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Mińsk Mazowiecki
Posty: 528
Motocykl: KTM 1190 adv
Borewicz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 3 dni 10 godz 59 min 57 s
Domyślnie

Główna masa chyba pod bakiem jest, na lewej podłożnicy ramy
__________________
Raz na wozie, raz w nawozie

CUinHell na forum TA
Borewicz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 08:22   #15
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

No dobra, są jakieś postępy.
W sobotę odpaliłem motóra, ruszam a on zdechł. Kręci nie pali. Paliwo jest. Sprawdzam bezpieczniki i się okazuję, że światła podpiąłem pod zapłon (w Bieszczadach, pierwszy z brzegu, który dawał prund po kluczyku ). Wsadziłem drugi od razu go sfajczyło. Ok, odpiąłem kabelek i jeździłem tylko na pozycjach (dodatkowa masa dalej podpięta była). Reszty świateł brak, jak włączyłem na mijania to spadało drastycznie ładowanie i wszystko przygasało (se myślę jakieś zwarcie być musi). Wczoraj zacząłem grzebać. Rozebrałem ponownie włącznik w celu dokładnego oblookania i nasmarowania wazeliną coby nie śniedziały styki. Uruchomiłem też w końcu Pass'a, bo od roku nie wykazywał oznak życia. Po złożeniu przełączników do kupy, światła powróciły na chwilę, już byłem happy, gdy nagle znowu wszystko zgasło. Wziąłem porządny kawałek kabla, podpiąłem masę z innego źródła i włala, działa (mijania, długie, pass, pozycje). Nie wiem czy w przełączniku coś było nie halo czy tylko kwestia masy (wcześniej na cieńszym kabelku do masy nie wykazywało chęci pełnej współpracy, a kabelek się grzał mocno).

Będę musiał prześledzić te kable oryginalne i coś z tą masa zrobić (wczoraj już ciemno było i nie chciało mi się rozbierać pół motóra). Ponowię pytanie: kto wie skąd jest brana masa pod światła przód we włoskiej czwórce? Z główki ramy (jak 07) czy gdzieś indziej? I dlaczego światła gasną tak nagle, a nie przygasają? Jakby je jednak jakiś przekaźnik odcinał... Zdejmę zegary i pogrzebię w tej plątaninie pod spodem.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 15:27   #16
Kisiel
 
Kisiel's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: wieś pod W-wą
Posty: 665
Motocykl: RD04->ATAS
Kisiel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 32 min 24 s
Domyślnie

Heja,

Cytat:
Napisał majki Zobacz post
(...) Ponowię pytanie: kto wie skąd jest brana masa pod światła przód we włoskiej czwórce? Z główki ramy (jak 07) czy gdzieś indziej? I dlaczego światła gasną tak nagle, a nie przygasają? Jakby je jednak jakiś przekaźnik odcinał... Zdejmę zegary i pogrzebię w tej plątaninie pod spodem.
Masa jest na 99% na ramie, pod zbiornikiem, na lewej podłuźnicy (zielony przewód z oczkiem), jak wspomniał Borewicz. Ale nie pamiętam na 100% czy również jest ona wspólna dla reflektora.

Mam włoską czwórkę ale przerabiałem zasilanie świateł - dałem przewód bezpośrednio od akumulatora, przez bezpiecznik i 2 przekaźniki. Przekaźnikami steruje zasilanie z przełącznika świateł, które wcześniej szło bezpośrednio na bańkowe żarówki 35W. Masę mam zrobioną na jednej ze śrub trzymających stelaż owiewki do główki ramy, przez moletowaną podkładkę, która się "wgryza" w lakier. Oczywiście zalutowane i zaciśnięte oczko na przewodzie.

To "odcinanie" może być spowodowane:
1. uszkodzeniem przewodu masowego (zielony) biegnącego od reflektora do wiązki
2. uszkodzeniem przewodu zasilającego wyłącznik zespolony (zielono-biały), wspólny dla mijania, drogowych i pass, biegnącego od bezpiecznika B 20A do przełącznika zespolonego
3. za dużym prądem i nadpalonym stykiem elementu rozdzielającego prąd z przewodu zielono-białego w przełączniku świateł HI/LO (ale wtedy pass powinien chodzić bez problemu)
Jeżeli któryś z tych przewodów jest zgięty/nadłamany/naderwany to może działać 0-1, choć mimo wszystko to mało prawdopodobne.

Zmień najlepiej przewody zasilające/masowe na grubsze i załóż przekaźniki, zdejmiesz prąd z przełącznika (naprawdę duży! 2x żarówki h4 to prąd 9-10 amperów). A jak poprowadzisz zasilanie z akku przez przekaźniki to ominiesz straty napięcia na starej instalacji i zobaczysz, że światła będą naprawdę jasne
__________________
pozdrawiam!
Kisiel
------
RD04 -> ATAS
Kisiel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 20:11   #17
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Łoki, prześledzę masę i posprawdzam wiązki/kostki. Czyli trzeba będzie zrzucić zegary i bak... Przełączniki i styki są ok, nie są nadpalone, zaśniedziałe, kable są przylutowane ok.

Myślałem o poprowadzeniu nowej instalacji, ale narazie sprawdzę masę, pomierzę prundy na kostkach i zobaczymy co dalej.
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.09.2011, 20:43   #18
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Ja w międzyczasie nie zlazłem nawet w kapciach do garażu, więc trzymam kciuki i czekam na wieści.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2011, 00:37   #19
wasilczuk
dziad barowy
 
wasilczuk's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: bielsk podlaski
Posty: 1,976
Motocykl: RD07a
wasilczuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 12 godz 15 min 39 s
Domyślnie

pany. ja jak kupował lampy fso to chcial od razu kupić kostki do żarówki. tłusty rumiany pan w sklepie pokazał mnie te nowe kostki ale wyglądały bardzo badziewnie. podziękowałem i wyszedłem z samymi lampami. zaraz z tyłu byl złom. wyciąłem tam z samochodu pożądne kostki i te zalutowałem. może wstawiliście te badziewiaki i tam coś się upiekło. Majki- na moje oko masz zwarcie spowodowane temperaturą na kablach. poprostu stopiło izolację. zajżyj w miejsce wlutowania kostek. koniecznie wstaw przekaźniki i grubaśne kable odciążające instalację makaronową. masa zdaje mnie się że jest przykręcona śrubką do ramy w okolicy termostatu.
__________________
Africa jest jak kotlet schabowy. im mocniej bita tym lepiej smakuje.

rolnik-kaskader
RD 07A '96

na starym forum w szóstej linijce
wasilczuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2011, 08:12   #20
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Wasil, kostki kupiłem porządniejsze niż podstawowe, konektorki polutowałem do kabli i tam jest dobrze. Kable też nie wyglądają na przegrzane.
W wolnej chwili przejrzę instalkę, a w zimie może puszczę nowe kable na światła.

Na nowej masie zauważyłem, że światła nie zmieniają jasności w zależności od obrotów (wcześniej na jałowych były słabsze i przy przegazówce świeciły mocniej). Narazie jeżdżę na jednej lampie, ale pewnie niedługo podepnę drugą na testy.

Ostatnio edytowane przez majki : 08.09.2011 o 08:16
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak Świateł Stop Acer Układ elektryczny i zapłonowy 11 05.09.2013 20:54
Nie dobija przełącznik swiateł Piotr B Układ elektryczny i zapłonowy 24 25.04.2012 09:40


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.