Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2009, 23:32   #11
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

można sprawdzić za pomocą zwykłej żarówki. przekaźnik po prostu musi puszczać prąd po podłączeniu napięcia do niego. kwestia aby wyczaić, która złączka do czego. najprościej tak jak pisałem pożyczyć od kogoś i podłączyć.
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2009, 00:05   #12
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

a możecie powiedzieć jak zmierzyć impuls z CDI? Jakie ma wartości. Tak, żeby stwierdzić czy dochodzi do kostki. Da rade taki pomiar zrobić multimetrem (takim za 600-800 zł)? Cosik mi się nie che wierzyć, że talki przekaźnik padł, ot tak. Albo, jak sprawdzić sam przekaźnik?
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2009, 22:15   #13
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartol Zobacz post
a możecie powiedzieć jak zmierzyć impuls z CDI? Jakie ma wartości. Tak, żeby stwierdzić czy dochodzi do kostki. Da rade taki pomiar zrobić multimetrem (takim za 600-800 zł)? Cosik mi się nie che wierzyć, że talki przekaźnik padł, ot tak. Albo, jak sprawdzić sam przekaźnik?
Bartol dobry temat Trzeba pomierzyć u kogoś te wartości i porównać sam jestem ciekaw? Głowy nie dam, ale do obrotomierza wychodziło w porywach 400V (typowa instalacja samochodowa - cewka przerywacz) Ten układ zapłonowy jest inny może być inaczej

Następne pytanie - czy te przekaźniki są takie same RD-03/04 i RD-07
W trójce ten przewód idzie na cewkę zapłonową i na obrotomierz.
W RD-07 może być tak samo tylko tyle, że to wychodzi z modułu, ale to tylko moje gdybania. Niestety nie posiadam schematu samego modułu do RD 07 (ma ktoś?)

Ostatnio edytowane przez Kazmir : 25.01.2009 o 22:19
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 10:34   #14
bartol
...już nie taki świeży
 
bartol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Pawłowice - okolice
Posty: 796
Motocykl: 1090R; 350EXC; 690R;
bartol jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 dni 13 godz 46 s
Domyślnie

Z tymi 400V to chyba przesadziłeś. Sygnał z modułu bedzie miał chyba charakter bardziej "elektroniczny" i wartość mierzoną w mV.
Wyszło mi, że to około 30 mV, ale mogłem coś z pomiarem popierniczyć. Musze to jeszcze porównać z sygnałem na pozostałych cewkach.

Połaczenia przedmiotowego przekaźnika są te same we wszystkich modelach czyli sygnał z CDI idzie na jedną z cewek, obrotomierz i nasz nieszczęsny przekaźnik do wysterowania pompy paliwa, drugi daje stałe napięcie spod bezpieczników i stacyjki na przekaźnik, a trzeci to bezpośrednie połączenie przekaźnika z pompą paliwa.
Natomiast czy same przekaźniki są te same - wątpie. RD07a ma już zupełnie inny moduł, impulsator i po jednej cewce na dwie świece, wiec impuls może być inny, ale z kolei ten sam impuls idzie na obrotomierz i powinien być taki sam jak w innych modelach. Nie wiem. W RD04 i RD07 powinno być to samo, ale głowy nie dam, bo mimo wszystko moduły są innne.

Interesuje mnie bardzo wartość tego sygnału z CDI (RD04), bo nie wiem czy mam grzebać w instalacji, czy rozglądać się za przekaźnikem.
A jak się wk...wie to se Mikuni sprawie i będę miał cały przekaźnik w d...
W sumie koszty podobne.
bartol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 22:58   #15
Kazmir
 
Kazmir's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,731
Motocykl: RD03
Kazmir jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 godz 17 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bartol Zobacz post
Z tymi 400V to chyba przesadziłeś. Sygnał z modułu bedzie miał chyba charakter bardziej "elektroniczny" i wartość mierzoną w mV.

A jak się wk...wie to se Mikuni sprawie i będę miał cały przekaźnik w d...
W sumie koszty podobne.
Dotknij paluchem do cewki zapłonowej w klasycznym zapłonie to zobaczysz ile tego jest w AT może być zupełnie inne napięcie

Mikuni zły pomysł w tej chwili bo nie zgłębisz tematu pomiarowego do końca. Walcz nie poddawaj się !!!
Kazmir jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.01.2009, 23:40   #16
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

przekaźnik jest elektroniczny zlicza impulsy z cdi i na odpowiedni czas zalacza pompe , impulsy sterujace mozna zmierzyc oscyloskopem , miernikiem marne szanse widze chyba ze masz wypasionego Fluka lub inny mieras co robi conajmiej 100 pomiarow na sekunde albo jest w stanie pokazac czestotliwosc .
Muj motur zagarazowany i nie mam go w miejscu mojego pobytu wiec nie dam konkretnych wskazowek.Impusy chyba sa na poziomie masy , czyli mozna tak jak wczesniej napisano dac LEDa z rezystorkiem do plusa jakies 2.2K i bedziesz widzial jak blyska. sadze ze powinien byc jeden impuls na obrot walu co daje mniej wiecej 20Hz na wolnych obrotach.
Nie wiem czy masz cos pokombinowane z zapodawaniem na pompe lewego plusa do podpompowania wachy z palca , ale jak masz to moze byc przyczyna uszkodzenia , powtarzam moze byc a nie musi.


Acha i jescze jedno , mam taki przekaznik od jakiejs cbrki i nie dziala w afryce , chcialem to rozebrac ale jest takim betonem zalane ze sobie odpuscilem , ale jak bede mial wiecej czasu to rozbiore padake i zobaczymy co tam żółci wsadzili.
__________________
END of TRANSMISSION

Ostatnio edytowane przez R2D2 : 26.01.2009 o 23:44
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2009, 10:31   #17
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

jesteś pewien, że to dziadostwo coś zlicza? po odpaleniu silnika pompa zanim napompuje paliwo pompuje z dość dużą częstotliwością. za jej wyłączenie odpowiada mechanizm w pompie (słynne styki). nie rozbierałem badziewia ale wydaje mi się, że jest to tępy przekaźnik a elektroniczny dla tego aby lepiej współpracował i nie zakłócał modułu. no, ale czekam na wyniki sekcji mogę się mylić w tej kwestii ale tak wywnioskowałem ze schematu i zasady działania pompy.
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2009, 11:00   #18
R2D2
ReGeNeRaToR
 
R2D2's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Olsztyn
Posty: 629
Motocykl: RD07
R2D2 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 23 godz 54 min 11 s
Domyślnie

Nie wiem czy zlicza czy coś sie ładuje , w każdym bądź razie od obrotow silnika zależy czas na jaki wlaczana jest pompa.
Możliwe że impulsy ładują jakiś kondzior z ktorego napięcie podawane jest na bazę tranzystora podającego zasilanie na pompę.
Reasumując im większe obroty , więcej energii gromadzi się w kondensatorze w wyniku czego tranzystor sterujacy pompę jest dłużej otwarty.
Zauważ ,że jak nie ma impulsów pompa nie ma zasilania , jezeli zakręcimy rozruchawką na chwilę to pompa nie działa długo praktycznie tyle ile kręci rozrusznik.Sądzę że jak by było więcej impulsów to działała by dłużej.

może w tym tygodniu dam radę siąść do tego sterowniczka , oczywiście dla potomnych zrobię jakies foty , a elektronike pewnie da sie zrobić taką samą.
Nie bez przyczyny żółci takim betonem to zalali i pewnie u Pana hądy kosztuje z 250EUR.
__________________
END of TRANSMISSION
R2D2 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2009, 11:15   #19
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

przesadziłeś, ale niewiele:

8 36100MN4008 BENZINABSPERRELAIS (SHINDENGEN) 71,82 EUR
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2009, 11:46   #20
klanol
:O
 
klanol's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: warszawa
Posty: 683
Motocykl: RD07
Przebieg: 38000
Galeria: Zdjęcia
klanol jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 21 godz 22 s
Domyślnie

ale na pewno projektując przekaźnik żółci eksperci nie wzięli po uwagę białych bambusowych łap,w których każdy beton pęka co? my nie rozbierzemy? :P
klanol jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak prądu. Rd 07a Harnaś Układ elektryczny i zapłonowy 15 16.08.2016 07:49
Montana- kabel do zasilania Michal Zastosowanie praktyczne 9 05.11.2013 10:04
brak pompy rambo Uklad paliwowy i wydechowy 31 31.05.2013 00:51
Brak kierunkowskazów zbys Układ elektryczny i zapłonowy 3 18.12.2012 21:18
Brak luzu ferolo Silnik, sprzęgło, skrzynia 17 10.07.2011 07:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.