Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.01.2011, 15:25   #41
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Bonjour Zobacz post
A jaki?
Miogomat - nie mam pojęcia, Stoi z butlą (niestety wymieniłem na dużą), już kilka lat. Zwie się Migcośtam - z niemcowni był kupowany. Służył do naprawy aut. O ile pamiętam ciągnął drut do 1 mm spokojnie. Do naprawy / wymiany była dysza - pistolet, bo zacinał się drut (z oporem wychodził). Ma regulację nacisku na drutu - coś takiego (tylko butla wyższa):
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg mIG.jpg (15.9 KB, 165 wyświetleń)
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.01.2011, 21:14   #42
luzMarija
 
luzMarija's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2010
Miasto: Środa Wlkp.
Posty: 511
Motocykl: xr400r, cbr1100xx
luzMarija jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 18 godz 2 min 38 s
Domyślnie

Jeśli coś do cięcia a przynajmniej do drewna, to deWalt (dawniej Elu), to najbardziej precyzyjne piły jakie używałem. I jeśli ktoś czuję słabość do produktów za Odry to dodam że większość jest składana nadal w Germani.
Do wiercenia mam Hilti, nie stać mnie na tańsze - kosztują mniej ale częściej trzeba wymieniać.
Miałem wkrętarki Makity, rozlatują się po dwóch latach, reperować się nie opłaca.
Hitachi tańszę, wciąź używam circular saw tej firmy, działa ale trzeba ją trochę regulować. Hitachi to nie najwyższa pólka ale część sprzętu wciąź robią w Japoni (moja piła jest chyba z Malezji).
110v jest ok, taki sam pałer jak 240v. I jest bezpieczniejsze. Kiedy trzeba użyć tego np. w domu a nie na budowie, sprzęt podłączany jest pod mały transformator wielkości aku.
Są jeszcze cuda jak Festool, ale cenowo to kosmos.
Ryobi jak najbardziej, zwłaszcza do domowego użytku, widziałem ostatnio spore obniżki na screwfix.com, chociaż oni tani nie są.
luzMarija jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2011, 22:18   #43
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie Tania wketarka lit-jon

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/lidl...fferdate=16163
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.01.2011, 23:07   #44
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 19 godz 26 min 16 s
Domyślnie

[QUOTE=luzMarija;152388]Jeśli coś do cięcia a przynajmniej do drewna, to deWalt (dawniej Elu), to najbardziej precyzyjne piły jakie używałem.
Ja używam Festoola i to jest dopiero precyzja

I jeśli ktoś czuję słabość do produktów za Odry to dodam że większość jest składana nadal w Germani.
Do wiercenia mam Hilti, nie stać mnie na tańsze - kosztują mniej ale częściej trzeba wymieniać.
Miałem wkrętarki Makity, rozlatują się po dwóch latach, reperować się nie opłaca.
Hitachi tańszę, wciąź używam circular saw tej firmy, działa ale trzeba ją trochę regulować. Hitachi to nie najwyższa pólka ale część sprzętu wciąź robią w Japoni (moja piła jest chyba z Malezji).
110v jest ok, taki sam pałer jak 240v. I jest bezpieczniejsze. Kiedy trzeba użyć tego np. w domu a nie na budowie, sprzęt podłączany jest pod mały transformator wielkości aku.
Są jeszcze cuda jak Festool, ale cenowo to kosmos.
To prawda że kosmos, ale do precyzyjnej obróbki drewna lub pracy przy szlifowaniu laminatów nic lepszego nie znalazłem.
Urządzenia to jeszcze nie wszystko, więcej zależy od odpowiedniej jakosci narzędzi - wierteł frezów brzeszczotów.

Przerobiłem wiekszość wymienianych marek ale jak na razie festool mimo ceny najlepiej się zwraca w robocie. Niezawodny precyzyjny i z dobrze przemyślanymi rozwiązaniami modułowymi
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2011, 08:32   #45
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Ja juz od 10 lat bazuje na Hilti i Festool(Festo),Fein.Nie uzywam nic innego.Dobre narzedzia i troche talentu to jak dla mnie gwarancja sukcesu.Wiem ze zawsza moge na nich polegac i nigdy nie mialem problemu w pracy,zeby cos nagle stanelo,czy zaczelo wariowac.Oczywiscie taka drobnica jak klucze,srubokrety itd tez z raczej wyzszej polki.Fakt to kosztuje troche,ale kupisz raz i masz az nie zgubisz,czy ci nie ukradna.

Ostatnio edytowane przez myku : 21.01.2011 o 08:35
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.01.2011, 23:34   #46
bliźniak
droga jest celem
 
bliźniak's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Wrocław
Posty: 1,023
Motocykl: RD07, LC8
Przebieg: X70.000
Galeria: Zdjęcia
bliźniak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 18 godz 34 min 0
Domyślnie

Mam w firmie od 4 lat Makity li-on 18V, wytrzymała nawet na upadki z dużej wysokości, ale nie to jest najważniejsze.
1. nie da się przełądować aku i nie rozłądowuje się pozostawiony w wyłączonej ładowarce, po 10 minutach mamy sygnalizowane 80% naładowania i można doładowywać.
2. łąduje się ok 20 minut a pracować możan ok 40
3. baterie pasują z każdego do każdego sprzętu i jest jedna uniwersalna ładowarka do wzystkich baterii typu li-on - czyli jak masz kilka sprzętów na różna volarze np 12, 14, 18, 24 to wszystkie baterie ładujesz w jednej stacji - wkładasz 20 minut i gotowe
4. do pracy w pracy, a nie w domu polecam 18V i więcej
5. przy 3 sprzętach i 4 bateriach i jednej łądowarce można pracować non stop
Do wiercenia polecam: MAKITA BHP 451 RFE 18V, ciężka ale bardzo mocna i niezniszczalna,
do wkręcania, szczególnie mocnego BTD 144 RFE 18V mała mega mocna i jeszcze bardziej niezniszczalna
Jak ktoś będzie zainteresowany jak wyglądają po 4 latach codziennej pracy mogę przesłać fotki
__________________
RideNow!
bliźniak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Buty - pytanie jochen Archiwum 35 22.12.2011 13:32
Pytanie o prędkościomierz bartol Owiewki, osłony, szyby, kanapy, zegary i linki 4 13.06.2011 12:33
Czy znacie to narzędzie consigliero Inne tematy 7 12.03.2011 14:50


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.