Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.10.2010, 13:54   #21
Wolo
 
Wolo's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Poznań
Posty: 950
Motocykl: RD07a
Wolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 23 godz 55 min 52 s
Domyślnie

Gregu, naprawdę nie rozumiesz, czy się drażnisz?
Wolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 13:55   #22
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Drażni.

Greg napisał:


" Kupujący potrzebują tych wszystkich bzdetów, bo chcą spełnić swój sen o cudownym szczęściu i kupnie ostatniego egzemplarza od niemieckiego staruszka. A sprzedający po prostu im ten sen realizują. Na własne życzenie.

Niestety nikt dobrego sprzęta za grosze nie odda. Ktoś kto dbał o sprzęt również sobie go ceni. Tylko, że nie w Polsce. Standardowy przebieg 34tys lub sprowadzonego 27 tys, ostatni egz znaleziony w austryjackiej szopie, bezwypadkowy, cudownie zachowany"

- całkowicie się z tym zgadzam
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 06.10.2010 o 13:59
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 14:19   #23
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał 7Greg Zobacz post
Czyli rozumiem, że ja nie mogę sprzedawać swojego motocykla na szosowych oponach w kontekście majowego kalendarza, bo będę oszustem?

Kto Adminowi zabroni czegokolwiek....:-))) Ty to akurat wiesz , gdzie jest ta cienka linia....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 16:02   #24
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Dobra, nie będziemy bić piany. Nie będę również wygadywał każdemu sprzedającemu, że widziałem go w terenie.

Każdy z Nas wszystkich na tym forum powinien napisać w ogłoszeniu sprzedaży, że jego sprzęt był katowany na Pustyni Błędowskie, w Maroko czy innym miejscu. Był też topiony w rzekach i błotach.

A kto tego nie zrobi to niech poczyta ten wątek i odnajdzie sobie odpowiedni akapit na temat takiego postępowania.

Nadal nie rozumiem, i wcale się nie drażnię, jak można uważać sprzęt jeżdżony w terenie (stworzony do tego) za gorszy niż ten, który nie jeździ w terenie.

Po to są lepsze zawieszenia, uszczelnienia i plastiki aby wszystko działało. To tak jakby uważać, że jak ktoś zmieni łożysko główki ramy to motocykl jest walony i po glebie.
Niby dlaczego? ja wymieniam co dwa lata bez względu na stan. Ale pewno mam też krzywy wahacz bo tam też łożyska wymieniłem.

Uważam generalnie za gł.... nietakt kupującego kiedy pyta czy ttr jeździła w terenie.
To tak jakby pytać czy w samochodzie jest kierownica. Pewne rzeczy są oczywiste, a pytający sam sobie wystawia opinię.

Niebawem będziemy widzieć ogloszenia, że gość sprzedaje R1 i nie przekraczał 130.
Po to jest sprzęt do zapierdalania aby nim zapierdalać, a terenowy aby jeździć w teren.

Aha i jeszcze jedno. Wiertarką można wiercić dziury i jeżeli napiszę, że nie wierciłem, albo wierciłem tylko w miękkich materiałach to będzie to z mojej strony kruczek terapeutyczny

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 06.10.2010 o 16:05
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 16:26   #25
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Gregu, ale przecież nikt nie neguje tego, że motocykle terenowe jeżdżą w terenie. Chodzi tylko o te bzdury, które wypisuje sprzedający:
"MOTOCYK JESZCZE NA SALONOWYCH SZOSOWYCH OPONACH" - tu sugeruje niedoświadczonemu/nieznającemu się na rzeczy potencjalnemu kupcowi, że motocykl od nowości ma te same szosowe opony (pogrubienie moje)
"NIGDY NIE BYŁ UŻYWANY W TERENIE" - no tu to nie ma nawet co komentować, dodam tylko, że jeśli jakiś młody napalony chłopak przeczytał o tych "jeszcze" salonowych oponach, to gotów jest uwierzyć, że to też jest prawdą
"KUPIŁEM GO Z MYŚLA ABY PRZEROBIĆ NA SUPERMOTO" - kolejne bezczelne kłamstwo.
Generalnie całe ogłoszenie było jednym wielkim kłamstwem i wprowadzaniem w błąd potencjalnego klienta. Ty masz swoje doświadczenie i wiedzę, ale są ludzie, którzy dopiero zaczynają przygodę z motocyklami i niestety dają się nabijać w butelkę przez takich oszustów jak ten. Jeśli sprzedając swoją Afrykę nie napiszesz o tym, że jeździłeś nią w terenie to nic złego nie zrobisz, bo potencjalny klient może się tego domyślić, to przecież motocykl enduro. Ale jeśli byś napisał, że jeździłeś tylko na rozpoczęcia i zakończenia sezonu a w międzyczasie stała w domu w salonie i polerowałeś osłonę, to już byłoby nieładnie, nieprawdaż?
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 16:51   #26
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Co by nie pisał sprzedający , 9 tys to 2200 euro
Jeśli nawet silnik nie chodzi czysto to jest to silnik Yamahy XT 600
Tani w naprawie i niepsujący się.
Motocykl taki na zachodzie około od 3200 euro, we Wloszech trochę mnniej
Masz motocykl już zarejestrowany i sprowadzony
Zostaje 1 tysiąc euro rezerwy na ew. naprawy.
To naprawdę dużo .
Ryzyko powiedziałbym małe lub żadne o ile rama jest prosta.
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>

Ostatnio edytowane przez Franz : 06.10.2010 o 16:55
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 17:25   #27
7Greg
 
7Greg's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: DW
Posty: 4,450
Motocykl: Pyr pyr
Przebieg: dowolny
Galeria: Zdjęcia
7Greg will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 4 tygodni 1 dzień 6 godz 1 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Generalnie całe ogłoszenie było jednym wielkim kłamstwem
Prawda.
Ale taki mamy rynek. Ja napisałem prawdę, co zrobiłem co wymieniłem etc i pewno dlatego otrzymuję codziennie tysiące telefonów.

Nikt nie dzwoni, bo moto w którym się wymienia coś tam na pewno jest rozpieprzone.

Skoro napisałem uczciwie to dlaczego nie mogę sprzedać? Bo kupujący NIE chcą prawdy. Chcą staruszka, kobietę, kościół i austryjacką stodołę
7Greg jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 17:38   #28
jorge
Autobanned.
 
jorge's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Wawa
Posty: 5,203
Motocykl: Tesco
Przebieg: 45 555
jorge jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 5 dni 48 min 11 s
Domyślnie

"JEST FAKTÓRA NA TO. OGULNIE JEST W DOBRYM STANIE TECHNICZNYM"

Ogłoszenie - jak jego polszczyzna . Greg ma dużo racji - tak u kupujących jest, lubią wiedzieć mniej. To nie zmienia faktu, że ludziska na forum powinni pisać to co wiedzą, a jak nie wiedzą to powinni też powiedzieć. Ja też wymieniłem łożysko główki - bo Dandy powiedział, że już wypada. Na wyjętym napędzie i przedniej oponie - spokojnie można jeszcze latać (napęd Honda) - i co z tego. Moto ma 9 lat i niektóre elementy trzeba wymienić. A i tak nigdy nie powiem, że to idealna sztuka. Nie ma takowych po 10 latach od produkcji.

A Afryka jest w ogóle do dupy - bo styrana od czarnego i terenu - jak to uniwersalne moto
__________________
Chromolę Afrykę wolę ...Hobbysta Afrykański.
jorge jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 18:06   #29
czosnek
 
czosnek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk/Zabrze
Posty: 2,964
Motocykl: RD07a/1190r
czosnek will become famous soon enough
Online: 11 miesiące 5 dni 21 godz 38 min 22 s
Domyślnie

Przegięcia występują w 2 strony. Z jednej mamy ściemniających o przebiegach, jeździe w terenie itp. Z drugiej natomiast mamy (choćby tutaj na forum) docentów, którzy dyskwalifikują dany motocykl bo na zdjęciu zobaczył nieoryginalne lusterka więc wiadomo: po wypadku, szrot i pewnie kradziony.

Przypuszczam, że nie byłoby tej dyskusji, gdyby TTR'e sprzedawał ktokolwiek inny niż goście z Czukotki. Jest jakieś poczucie, że podróżnicy to banda natchnionych szlachetnych oderwanych od rzeczywistości idealistów i oszukiwać nie mają prawa.

Uważam, że przegięli z tym ogłoszeniem, mogli ściemniać troszkę mniej

"Czukotka" brzmi tak jakby było to miejsce niszczące każdy mechanizm i każda maszyna po takiej wycieczce nadaje się na złom więc lepiej się od takiej trzymać z daleka a tymczasem teren to prawdopodobnie jak każdy inny, lecz pisząc na jakiej wycieczce był ten motor prawdopodobnie nigdy by go nie sprzedali bo wicie, rozumicie "Czukotka" - więc nic nie ma prawa stamtąd wrócić w dobrym stanie.

Więc trochę ściemę rozumiem choć nie aż na taką skalę


A tak w ogóle to się zamotałem i nie wiem o co mi tak naprawdę w tym poście chodziło
__________________
Wiesz... taki kuter...

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.10.2010, 18:11   #30
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 1 min 31 s
Domyślnie

Gregu, powinienem dokupić urwany przód CBR-ki , owiewki załozyć i sprzedać jako swierzaka? miała 22 tys km... chciałbys kupic takie moto, ktore przy 120 wyjechało z asfaltu przy okazji urywajac przód na krawęzniku ? A na zadrapanie powiedziec ,ze sie na parkingu przewróciło? Ale nie, Ty jestes doswiadczony , pewnie bys wyniuchał...
Kupil go człowiek do stuntu , który i tak przodu nie potrzebował :-))) I wyszło lepiej niz bym go odbudował ...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.