Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.01.2013, 19:22   #11
graphia
 
graphia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Gdynia teraz
Posty: 3,424
Motocykl: kryzys.
Przebieg: 48 lat
Galeria: Zdjęcia
graphia jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 5 godz 31 min 32 s
Domyślnie

Walczyć do końca. Nie odpuszczać zbyt pewnej siebie władzy!
graphia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2013, 21:18   #12
smigacz
 
smigacz's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Przemyśl
Posty: 707
Motocykl: RD07a
Przebieg: średni
smigacz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 4 dni 12 godz 32 min 59 s
Domyślnie

Krótko węzłowato i powołaj się na monitoring, prawdopodobnie nie macie żadnych innych świadków w zdarzenia oprócz was 3 ( oświadczenie kierowcy/ów którzy was puścili w kolejkę dobrowolnie ).Nie zgłosiłeś też faktu wpuszczenia i ominięcia części kolejki funkcjonariusz granicznemu (to na twoją niekorzyść), niemniej zachowanie SG było bardzo naganne i nieprofesjonalne całej zmiany włącznie z kierownikiem, który powinien był podjąć decyzję. I zrezygnuj z tych wszystkich opisów na metody z czasów PRL. Na Waszą korzyść przemawia to, że było was 3, a Funkcjonariusz SG tylko jeden, jeśli monitoring potwierdzi waszą wersję to wygraliście. A i poproś o zabezpieczenie tego monitoringu bo jest nadpisywany chyba co 2 tygodnie.
smigacz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2013, 22:07   #13
majki
 
majki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Gwe/Warszawa
Posty: 3,494
Motocykl: CRF1000, RD04
majki jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 1 tydzień 3 dni 23 godz 26 min 45 s
Domyślnie

Tak jak przedmówcy piszą, tylko suche fakty, bez powieściopisarstwa, koloryzowania i przypuszczeń. Złożyć skargę na piśmie do wyższej instancji.
__________________
Afra - jedyna, wierna kochanka!!!!
Pożegnane bez żalu: 990S, 690R, DR650SE, XF650
majki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2013, 22:49   #14
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 49 min 54 s
Domyślnie

Nie przyjeliście mandatu- a to wezwanie na wyjasnienia do Bezled to do kogo się macie udać do SG
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.01.2013, 22:55   #15
Ascona
 
Ascona's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Athboy, Irlandia
Posty: 373
Motocykl: RD07a
Przebieg: 64015
Ascona jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 5 dni 7 godz 27 min 36 s
Domyślnie

Funkcjonariusz stojący "na szlabanie" to zapewne był młody leszczyk świeżo po szkoleniu w Kętrzynie, albo i bez tego, jeżeli ma dobrego tzw. "garba" (czytaj: wysoko postawionego znajomego albo członka rodziny bliższej lub dalszej, który "załatwił" mu służbę na GPK-u a nie w Ketrzynie...)
Potraktowani zostaliście tak jak traktowane są "mrówki" (a przynajmniej były za czasów, gdy byłem jedną z nich )
Też kiedyś dostałem mandat za "przekroczenie prędkości" na odcinku pomiędzy szlabanem a budką, w której siedzą pogranicznicy i sprawdzają paszporty
Przyjąłem go tylko dlatego żeby nie robić sobie "gnoju" w miejscu pracy
Wasza sprawa to zupełnie co innego! Od razu atak ze skargą do komendanta przejścia granicznego:
Placówka Straży Granicznej w Bezledach
11-200 Bartoszyce
tel. +48 89 763-02-00
fax:+48 89 763-02-05
Komendant przyjmuje w sprawie skarg i wniosków w każdą środę w godz. 10.00-12.00
http://www.wm.strazgraniczna.pl/inde...d=23&Itemid=49

A jeżeli tam z jakichś przyczyn nie zostaniecie należycie wysłuchani czy potraktowani to trzeba zaatakować wyższą instancję jaką jest W-MOSG w Kętrzynie:
http://www.wm.strazgraniczna.pl/inde...d=35&Itemid=74

Tam, zrobiwszy odpowiednią, aczkolwiek przemyślaną i dograną w szczegółach aferę, możecie zdziałać więcej

A tak trochę odbiegając od tematu Waszej sprawy, ale pozostając "na granicy", a dokładniej w strefie nadgranicznej, to KAŻDY funkcjonariusz SG zatrzymujący was obojętnie czy to na drodze czy gdzieś w krzaczorach orzących glebę MA OBOWIĄZEK wyrecytować dosyć długą, nudnawą i niechcianą formułkę Jest w niej mowa o przebywaniu w strefie, prowadzeniu działań, ble ble ble i takie tam. Jeżeli takowej regułki nie usłyszycie (raczej norma... ) a udowodnicie to funkcjonariuszowi, który na przykład zacznie siupać jak ten z budki przy szlabanie, to możecie mu trochę narobić koło doopy
Zyczę powodzenia w dochodzeniu sprawiedliwości!
Pozdrawiam!
ascona
Ascona jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 20:01   #16
magrafb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Olsztyn
Posty: 135
Motocykl: nie mam AT jeszcze
magrafb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 26 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
Nie przyjeliście mandatu- a to wezwanie na wyjasnienia do Bezled to do kogo się macie udać do SG
Mandatu nie przyjeliśmy, tak naprawde z nas trzech to ten sierżant sztabowy spytał tylko jednego kolegę czy przyjmie mandat (nie mówiąc oczywiście za co), on odmówił. My czekaliśmy dalej aż dopiero po ok15min przyszedł drugi funkcjonariusz który zebrał paszporty dla wszystkich. Wezwania mamy do SG, w celu złożenia wyjaśnień. Pewnie radcy prawni SG muszą przygotować linie obony, znaleść światków, skasować monitoring itd
magrafb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 20:51   #17
KORNIK
 
KORNIK's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Piwniczna-Zdrój
Posty: 1,010
Motocykl: RD04
Przebieg: 53000
KORNIK jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 4 dni 8 godz 12 min 0
Domyślnie

To nie działa tak, na razie macie wezwania w związku z odmową przyjęcia mandatu. Przed przesłuchaniem dokładnie sobie poukładaj po kolei jak to było i postaraj się wtedy wytknąć błędy proceduralne, tylko nie daj się zbić z tropu bo pewnie będą chcieli napisać protokół tak jak im pasuje- czytaj dokładnie co podpisujesz, muszą umieścić w protokole wszystko co powiesz(oczywiście bez jakiś głupot). Co do skargi to zupełnie inna sprawa, najlepiej gdybyś złożył ją na piśmie i to do Komendanta Warmińsko-Mazurskiego Oddziału (poważniej potraktują skargę tak skierowaną), no i jak przyjdzie do rozpatrzenia na Bezledy to muszą na nią odpowiedzieć a Komendanta Oddziału to raczej nie oleją.
KORNIK jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 21:04   #18
mirek81
 
mirek81's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2009
Miasto: Chełm
Posty: 418
mirek81 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 23 godz 38 min 8 s
Domyślnie

Jeśli chodzi o Wasze "przewinienie" to na pewno o ominięcie kolejki przed szlabanem. Postawy kolegi (sam jestem z SG) nie będę komentował - żałosne!!! Jakie niestosowanie się do znaków...itd? Kierowcy z kolejki sami was przepuścili, nie stwarzaliście zagrożenia w ruchu. Podjechaliście pod szlaban na jego polecenie, zatrzymaliście się również na jego polecenie wiec o co kaman?
- Na bank będzie z Wami rozmawiał funkcjonariusz śledczy.
- Mówcie po kolei co i jak, bez zbędnych pierdół.
- Monitoring jest bez głosu jak wspominał ktoś wcześniej i co jakiś czas jest nadpisywany.
- Wg mnie cała procedura (odmowa przyjęcia mandatu) ruszyła więc powinno skończyć się ewentualnym pouczeniem.
- WALCZYĆ DO KOŃCA!!!!

A skargę złożyć macie prawo. Funkcjonariusz ma obowiązek się przedstawić i pokazać (nie dać do rąk) swoją legitymacje i umożliwić spisanie numeru służbowego.

Ostatnio edytowane przez mirek81 : 28.01.2013 o 21:10
mirek81 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 21:05   #19
puszek
 
puszek's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 4 godz 41 s
Domyślnie

Kurna, chwila złego humoru jakiegoś zupaka i włóczenie się tam i z powrotem...Nieprzyjazne państwo w osobie swojego urzędnika potrafi obrzydzić rzeczywistość...I tu pojawia się zapytanie kim jesteśmy...
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.01.2013, 21:39   #20
magrafb


Zarejestrowany: Dec 2010
Miasto: Olsztyn
Posty: 135
Motocykl: nie mam AT jeszcze
magrafb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 26 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mirek81 Zobacz post
Jeśli chodzi o Wasze "przewinienie" to na pewno o ominięcie kolejki przed szlabanem. Postawy kolegi (sam jestem z SG) nie będę komentował - żałosne!!! Jakie niestosowanie się do znaków...itd? Kierowcy z kolejki sami was przepuścili, nie stwarzaliście zagrożenia w ruchu. Podjechaliście pod szlaban na jego polecenie, zatrzymaliście się również na jego polecenie wiec o co kaman?
- Na bank będzie z Wami rozmawiał funkcjonariusz śledczy.
- Mówcie po kolei co i jak, bez zbędnych pierdół.
- Monitoring jest bez głosu jak wspominał ktoś wcześniej i co jakiś czas jest nadpisywany.
- Wg mnie cała procedura (odmowa przyjęcia mandatu) ruszyła więc powinno skończyć się ewentualnym pouczeniem.
- WALCZYĆ DO KOŃCA!!!!

A skargę złożyć macie prawo. Funkcjonariusz ma obowiązek się przedstawić i pokazać (nie dać do rąk) swoją legitymacje i umożliwić spisanie numeru służbowego.
Ja tez mysle ze to go ubodlo, tzn ze sie przytulilismy to kolejki. Spodziewalbym sie wiec czegos typu widzialem jak wjechaliscie,mi sie to nie podoba, stancie przy osi poczekajcie, proponuje sie cofnąc czy cos takiego. Dodam ze w tamtym roku na Gołdapi funkcjonariusz "wybrał" nas z kolejki i kazał jechac na szlaban.
Dla funkcjonarisza sledczego mysle zrobic psikusa i odmowic skladania wyjasnien, nie bedą mogli przygotowac "wymyslonej wersji"
Slyszalem rownież ze wtedy rozprawa w sadzie moze odbyc sie zaocznie, tzn my dostaniemy tylko listem wyrok. Wolałbym być w sądzie i zeznac tylko prawdę.
magrafb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Brak iskry- przestroga dla innych SLAWEK BANDOSZ Układ elektryczny i zapłonowy 0 26.05.2011 09:05
Przestroga dla sprzedających plakiet Inne tematy 39 30.05.2009 22:11
jak sie wymigać od mandatu? motormaniak Inne tematy 15 05.05.2008 22:55


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.