Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.08.2019, 23:46   #1
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie Rumunia 05.09 trasy, miejsca

Czołem,
Pierwszy poważny wyjazd i przydałoby się trochę pomocy, nie chce powtórzyć sytuacji z Ukrainy gdzie jeździłem bez map gps itp. na słowo ludzi.
Do rzeczy.
Z informacji forumowych i innych wynika, że najlepiej zacząć od Maramureszu tzn. na pierwszy raz w Rumunii.
Oczywiście chciałbym zaliczyć też transalpine oraz Transfogaraską. Czyli podstawy.

Na wyjazd chciałbym przeznaczyć maks 7dni, pytanie co można w tyle zrobić, tylko to co wymieniłem i to na szybko czy coś więcej ciekawego bądź też mniej? Jak to realnie wyglada.
Motocykle średnie tj xr650r ale doładowane zatem off to maks błota piachy itp. bez stromych czy też gliniastych podjazdów. Raczej turystycznie szutrowo, leśnymi drogami.

Jeśli ktoś ma chętnie przyjmę tracki, widziałem kilka filmów na YouTube użytkowników z tego forum i niektóre z nich z pewnością byłyby swietne, bodajże Śluza-Maramuresz.
Pinezki z ciekawymi noclegami na dziko też miło widziane.
Czysto turystycznych miejsc typu Zamek Draculi znam niewiele więc za wszystkie propozycje będę wdzięczny.
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2019, 00:17   #2
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Maramuresz, Bihor, Apuseni - to spore rejony są.
Wjezdzajac od północy masz Maramuresz właśnie. Tamże klasyki: Sapanta-Baia Mare, zaraz rzut beretem masz Monastyr Braseana I dalej jadąc w góry w stronę Glod jest baza wypadowa w fajny off i przełęcz Prislop (tam co roku gieesiarze z touratechem bawią się w sirius adwęczór).
Transalpina I transfagarasan to asfaltowki, więc coz dodać - przeleciec na pewno warto!
wliczając dojazd, na siedem dni powyższe to i tak ambitnie.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2019, 10:33   #3
managa
 
managa's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2010
Miasto: Księstwo siewierskie
Posty: 584
Motocykl: NX650 + EC250F
managa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 1 dzień 17 godz 35 min 57 s
Domyślnie

Górki na południe od Sapanty, możecie spróbować podjechać na połoniny pod Faracu, na północ od Borsy są piękne proste szutry.
Ja tracków szukałam na gpsies.com . A co do spania w cywilizacji, to poleca się https://www.facebook.com/scoffroadventure.srl w Borsie
Może się miniemy po drodze, bo planuje ten kierunek od 2.09

Ostatnio edytowane przez managa : 28.08.2019 o 10:44
managa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2019, 12:44   #4
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,899
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 13 godz 31 min 9 s
Domyślnie

Farcaul i okolica Bistra, Repedea, Poienile piękna, ale obładowanym moto będzie walka na podjazdach.
Jak chcesz pojeździć w Maramures i okolicy to jest tam sporo tras, które przejechałem AT czy Tenerką, Nie ma tak że przejdziesz bez trzymanki przez góry, ale da się to zrobić bez większej napinki z bambetlami pod warunkiem że będzie sucho. Miej na uwadze że wystarczy dwa dni deszczu czy, kilka mocnych burz i niektórych odcinków możesz wcale nie dać rady przejechać. Trzymaj się z dala od parku Munti Rodnei, nie podjeżdżaj na Pietrosula pod stację meteo, oraz szlakiem, który biegnie do Sant na wyciąg przez rezerwat z przełęczy Rotunda. W okolicach Carlibaby jest gdzie pojeździć bez stresu, fajne szutrówki i szlaki odchodzące z doliny w góry.
Za przełęczą Rotunda przed Valea Mare jest szlak odchodzący w lewo, którym dojedziesz do Vatra Dornei, w m. Cosna szukaj czerwonego szlaku odchodzącego w lewo w góry przed krzyżówką z drogą 17 > kierunek Argestru. W miejscowości Pojarata masz piękną widokową drogę zarwana Stella Alpina chyba 175B ( piszę z pamięci, więc sprawdź na mapie ). A tam już blisko do kopalni siarki i przejazd przez pak Calimani jest legalny, można tam jeździć na moto pod warunkiem że nie zjedziesz ze szlaku przeznaczonego dla moto, wstęp 6 lei płatny na szlabanie, bilet ważny przez tydzień. Nie mam śladów, wiec nie podam gotowca bo nigdy nie były mi potrzebne. Zaopatrz się w szczegółową mapę turystyczną regionu, ja swoje kupowałem w księgarni podróżnika. To że miejscowi jeżdżą wszędzie nie jest wyznacznikiem, oni mają układy i znają kogo trzeba. Każda biała droga na tych mapach i nie przerywany czarny szlak jest do przejechania na moto, te przerywane już niekoniecznie bo biegną po graniach i nad przepaściami. I czasem powrót nie jest możliwy bo wąsko.
Powodzenia .
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2019, 13:24   #5
Boldun
 
Boldun's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: B..wała
Posty: 298
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Boldun jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 17 godz 56 min 14 s
Domyślnie

Fajne miejsce:
Varful Roman
.. i bania jest a do sklepu daleko

Siutry... siutry...siutry

Bardzo blisko na Transalpinę czy Transforgaską
Boldun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.08.2019, 16:56   #6
Dymkaaa
 
Dymkaaa's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2017
Posty: 541
Motocykl: XR650R & XR400 & WR300
Dymkaaa jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 20 godz 38 s
Domyślnie

Dzięki za odzew, już widze sporo motki i że będzie przeje... Czyli tak jak lubie, szkoda, że zawsze traci na tym część turystyczna, z hardkoru rezygnuje ponieważ nie chce zniszczyć świeżo odjebanej świnki Ile km dziennie byliście w stanie zrobić po takich miejscach, trasach które tu wymieniliście?
Dymkaaa jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.08.2019, 09:35   #7
zimiok


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Oświęcim
Posty: 295
Motocykl: Triumph Tiger 800XC
zimiok jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 5 godz 20 min 49 s
Domyślnie

Transalpinę można zrobić offem przez Strategice
zimiok jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ukraina na ciężko - trasy i miejsca. drwalu4 Przygotowania do wyjazdów 29 27.08.2021 16:03
Ciekawe trasy i miejsca dla motocyklistów -mapka i aplikacja mrdrzewo Kwestie różne, ale podróżne. 18 01.05.2015 21:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:15.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.