Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Inne

Inne zbroje, ochraniacze, stabilizatory, bielizna, akcesoria, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.04.2019, 13:34   #1
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie Helite i podobne. Ktos, cos ?

Dziendoberek,

Wiec tak, chodzi o te wszelakie systemy "airbagowej odziezy" typu kamizelki, kurtki, bluzy itd. Czy ktos posiada, jezdzi, ma jakies wlasne obserwacje ? Wiadomo ze do offa to sie raczej nie nadaje, bo raz ze tam gleby czeste a dwa ze i zagrozenia inne. Wiec raczej miasto, trasy, autostrady.
W testach i teorii pomysl jest bardzo ok pod wzgledem bezpieczenstwa ridera w razie "w", ale opisy to raz, a uzywanie dwa... no chyba ze pomysl wogole jest z dupy a ja tego jeszcze nie wiem. Nie jest to tanie, ale zakladajac kupno ochraniacza karku, porzadnych protektorow do kurtki, i innych drobiazgow tez tanio nie wyjdzie, wiec sie zastanawiam. A zatem.. uzywa ktos ? Albo ogolne opinie o pomysle ?
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2019, 13:50   #2
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,642
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 40 min 6 s
Domyślnie

Nic nie wiem w tym temacie i z góry przepraszam za off. Ale, może ktoś coś w temacie aplikacji powiadamiających o unieruchomionym kierowniku. Zgłębiałem rok temu odrobinę ale nie znalazłem nic na IOSa, a taką potrzebuję. Jeżdżę w większości sam i byłoby fajnie gdyby poszedł sygnał w którym bałkańskim rowie obecnie się znajdujęPzdr
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2019, 14:50   #3
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 30 min 34 s
Domyślnie

Mam i używałem jakiś czas ale w sumie to tylko na dalekie wyjazdy. Dosyć ciężkie to przez nabój na powietrze. Nigdy nie odpaliła. W sumie to dużo zakładania i się przekrzywia trochę - dorobiłem rzep do kurtki, żeby nie trzeba było ciągle poprawiać. W zasadzie to więcej leży niż jeździ. pozdr adam
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2019, 13:23   #4
poss'ter
dawniej poss
 
poss'ter's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: Gdańsk
Posty: 139
Motocykl: RD10 -> RD13 -> GS12
poss'ter jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 11 godz 14 min 52 s
Domyślnie

Mam kamizelkę, jeżdżę od 3 lat. Trzeba przyzwyczaić się do wagi bo coś tam wazy i pamiętać o wpinaniu się smyczką do motocykla, co tez chwilę zajmuje żeby wypracować nawyk. Do offa bez sensu. Jak do tej pory mi się nie przydała i niech tak zostanie, więc opinii nie wystawie. Raz odpaliła mi podczas paciaka parkingowo manewrowego. Po odpaleniu naboju powietrze schodzi w ciągu kilku minut, wkładamy nowy nabój i kamizelka od nowa gotowa do użycia. Nabój kosztuje ok 100 zł.
edit. Siła zrywki to 250N-400N (25-40kg). Przy zwykłym zsiadaniu z motocykla zapomnienie wypięcia nie skutkuje konsekwencją.

Ostatnio edytowane przez poss'ter : 13.04.2019 o 13:29
poss'ter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Odrdzewiacze i inne podobne Pawel_z_Jasla Inne tematy 8 22.10.2018 14:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.